Рішення № 78256905, 03.12.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2018
Номер справи
1540/5009/18
Номер документу
78256905
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/5009/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2018 року м. Одеса

У залі судових засідань № 25

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

при секретарі судового засідання - Донець В.Р.

за участю сторін:

представника позивача - Нестерової О.В. (по довіреності)

представника відповідачів - Тарановського Р.В. (по довіреності)

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІКОН» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання зареєструвати податкові накладні, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВІКОН» з позовною заявою до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479773/36501757 від 26.12.2017 року, №479767/36501757 від 26.12.2017 року, №479768/36501757 від 26.12.2017 року, №479769/36501757 від 26.12.2017 року, зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року станом на дату подання їх на реєстрацію.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Позов обґрунтований позивачем тим, що відповідачем не зазначено критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкових накладних, передбаченого законодавством та не доведено відповідність цим критеріям позивача для проведення моніторингу накладної, не зазначено в оскаржуваних рішеннях чіткої підстави для відмови в реєстрації накладних, відсутність в рішеннях даних про документи яких не вистачає, або які складені з порушенням законодавства, при цьому, позивачем надані до податкового органу пояснення щодо здійснення господарської операції, на підставі яких податкові накладні підлягають реєстрації.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, з відзиву на позовну заяву (Том ІІ, аркуші справи 102-106) вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки оскаржувані рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є повністю обґрунтованими, зупинення реєстрації податкових накладних відповідає вимогам законодавства та позивачем не надані до податкового органу первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, у тому числі платіжні доручення, товарно-транспортні накладні, тобто, подані документи не є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

ТОВ «НОВИКОН» є юридичною особою, основним видом діяльності якої є виробництво інших виробів із пластмас, тощо.

Між ТОВ «НОВІКОН» (постачальник) та ТОВ «ЮГ-УКРСТРОЙ» (покупець) 11 грудня 2014 року укладений договір №278, за умовами якого постачальник зобов'язується передати товар у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти та сплатити за товар на умовах договору. Предметом товару є конструкції металопластикові (Том І, аркуші справи 40-42).

Відповідно до п. 4.1-4.3 вказаного договору вартість кожної партії товару, що поставляється згідно з цим договором, визначається у додатку до договору або у рахунках-фактурах, що складені згідно замовлення покупця. Розрахунки за кожну поставлену партію товару здійснюється в безготівковому порядку. Покупець зобов'язаний здійснити попередню оплату у розмірі 100% вартості партії протягом 5 (п'яти) банківських (робочих) днів з моменту отримання рахунку-фактури або погодження сторонами додаткової угоди до договору.

На виконання вищезазначеного договору позивачем виписаний ТОВ «ЮГ-УКРСТРОЙ» рахунок на оплату №573 від 20.11.2017 року (Том І, аркуш справи 49), за яким ТОВ «ЮГ-УКРСТРОЙ» було перераховано на рахунок позивача передплату в 24.11.2017 року в розмірі 503043,32 грн., в тому числі ПДВ у розмірі 83840,54 грн., 27.11.2017 року в розмірі 577000 грн., в тому числі ПДВ у розмірі 96166,67 грн., 28.11.2017 року в розмірі 204712,65 грн. та 224373,99 грн., в тому числі ПДВ в сумі 715114,45 грн., що підтверджується виписками з рахунку у банку позивача (Том І, аркуші справи 45-46, 124, 202, Том ІІ, аркуш справи 28).

При цьому, необхідне для виробництва металопластикових конструкцій - устаткування та матеріали, зокрема, склопакети, фурнітуру для вікон та дверей, профіль ПВХ, реалізованих на користь ТОВ «ЮГ-УКРСТРОЙ» було придбано позивачем у контрагентів ТОВ «РЕХАУ», ТОВ «ВІНПРО», ТОВ «ГЛАС ТРЬОШ ОДЕСА» на підставі договору поставки №10021207 від 17.08.2009 року, договору поставки товару №2 від 01.12.2016 року, договору поставки №010117-01 від 10.01.2017 року, що підтверджується зазначеними договорами, видатковими накладними №88042460 від 22.09.2017 року, №88042321 від 14.09.2017 року, №88042458 від 22.09.2017 року, №113292141 від 15.09.2017 року, №113291684 від 13.09.2017 року, №9 від 21.09.2017 року (Том І, аркуші справи 52-55, 58-61, 64-70, 73-82).

ТОВ «НОВІКОН» 13 грудня 2017 року направило на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року та отримало квитанції про прийняття документу та зупинення реєстрації із зазначенням: «відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 року №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах з УКТ ЗНД: 3925.&lр;%REFINE%&?з;. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до п. «в» п. п. 201.16.1 п. 20.1 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу» (Том І, аркуші справи 30, 109, 187, том ІІ, аркуш справи 13).

На виконання вимог п. п. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України позивачем 18 грудня 2018 року направлено до ДФС України в електронному вигляді пояснення по кожній податковій накладній щодо господарської операції з ТОВ «ЮГ-УКРСТРОЙ» для прийняття рішення про реєстрацію ПН в ЄРПН, повідомленням від 18.12.2017 року №18/12/17/1, №18/12/17/2, №18/12/17/3, №18/12/17/4, а також договір №278 від 11.12.2014 року, виписки з рахунку позивача, договори поставки, укладені з контрагентами постачальниками ТОВ «РЕХАУ», ТОВ «ВІНПРО», ТОВ «ГЛАС ТРЬОШ ОДЕСА», видаткові накладні.

Проте, рішеннями комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479773/36501757 від 26.12.2017 року позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №294 від 24.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, №479767/36501757 від 26.12.2017 року позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №295 від 27.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, №479768/36501757 від 26.12.2017 року позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №296 від 28.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, №479769/36501757 від 26.12.2017 року позивачу відмовлено у реєстрації податкової накладної №297 від 28.11.2017 року (Том І, аркуш справи 83-84, 161-162, 239-240, Том ІІ, аркуші справи 65-66), оскільки надані документи складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС України рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач не погодився із зазначеними рішеннями та звернувся до Державної фіскальної служби України зі скаргами (Том І, аркуші справи 85-92, 163-170, 241-249, Том ІІ, аркуші справи 67-74).

Листом ДФС України №5017/6/99-99-11-04-25 від 12.02.2018 року позивачу повідомлено про те, що Комісією ДФС з питань розгляду скарг прийняті рішення від 11.01.2018 року про задоволення скарг позивача, скасування рішень комісії ДФС та внесення відповідних записів до Єдиного реєстру податкових накладних про реєстрацію податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року (Том І, аркуш справи 105), однак вказані рішення на адресу позивача не надійшли, а зазначені податкові накладні не були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, що і стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

Під час розгляду справи відповідачем наданий до суду лист Державної фіскальної служби України №6783/н/99-99-11-04-14 від 11.05.2018 року, з якого вбачається, що Державною фіскальною службою України допущено технічну помилку щодо інформування товариства про задоволення скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та вірним слід вважати наступний результат розгляду зазначених скарг: «Комісією ДФС з питань розгляду скарг прийнято рішення від 11.01.2018 року №4665/36501757-4673/36501757 про залишення скарг товариства без задоволення, а рішення комісії ДФС без змін» (Том ІІ, аркуш справи 124).

Відповідно до п. 74.2 ст. 74 Податкового кодексу України (на час виникнення спірних правовідносин) в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до положень п. 5, 12, 13 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) реєстрації підлягають податкові накладні незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Після надходження податкової накладної до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводиться перевірка, зокрема, відповідності податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення її реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з п. п. 201.16.1, п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 цього Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зі змісту Квитанцій від 13.12.2017 року по податковим накладним ТОВ «НОВІКОН» вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року №567.

При цьому, у зазначених Квитанціях критерієм оцінки ступеня ризиків зазначено: невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3925.&? ;%REFINE%&?р;, що стало підставою для зупинення реєстрації податкової накладної.

Відповідно до п. 6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, одним з критеріїв моніторингу податкової накладної є: обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється).

Відповідно до п. 1 «Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, позивач мав надати до податкового органу наступні документи: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до положень п. п. 201.16.2, п. п. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) письмові пояснення та/або копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку, який не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання передає їх до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, яка розглядає ці документи та приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №190 від 29.03.2017 року (яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд звертає увагу на те, що позивач не згоден з відповідністю податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року критеріям моніторингу, а відповідач не довів відповідність цих накладних критеріям моніторингу, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, оскільки в рішеннях про зупинення реєстрації накладної зазначено про невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з 3925.&lп;%REFINE%&?г;, однак такого критерію не має в п. 6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», розрахунок, який би підтвердив відповідність зазначених податкових накладних будь-якому з підпунктів пункту 6 зазначеного нормативного акту відповідачем до суду не наданий та представник відповідача обґрунтувати відповідність цих накладних критеріям оцінки ступеня ризиків не зміг, тобто, відповідачем не доведена правомірність зупинення реєстрації податкової накладної.

Крім того, оскаржувані рішення відповідача про відмову у реєстрації податкової накладної містять декілька причин, зокрема, надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, тобто, є не чіткими та з цих рішень не можливо встановити які підстави для відмови в реєстрації податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року, які документи складені з порушенням норм законодавства, або які документи не надані позивачем.

З матеріалів справи вбачається надання платником податків до податкового органу пояснень та необхідних документів, які надавали можливість відповідачу здійснити реєстрацію податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року, з цих документів можливо встановити зміст господарської операції, зокрема, попередню оплату (аванс) за товар, належне оформлення всіх документів, тощо.

Твердження представника відповідача про обґрунтованість відмови в реєстрації податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року, враховуючи не надання відповідачем первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, у тому числі платіжних доручень, товарно-транспортних накладних, суд вважає не обґрунтованими, оскільки позивачем надані до податкового органу всі документи, які підвереджують дані податкових накладних та підтверджують попередню оплату на отримання товару.

При цьому, позивачем надавались до податкового органу пояснення про те, що ТОВ «НОВІКОН» передає конструкції металопластикові, як на товар, виготовлений із сировини, придбаної у інших суб'єктів господарювання та сертифікат відповідності Серії ВГ з терміном дії з 23 червня 2017 року до 21 червня 2019 року, з якого вбачається виконання блоків та дверних балконів з полівінілхлоридного профілю фірми «REHAU AG+CO» (Німеччина) зі склопакетами виробництва ТОВ «ГЛАС ТРЬОШ ОДЕСА».

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» №2245-VІІ від 07.12.2017 року, розділ ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України доповнено пунктом 57-1, відповідно до якого податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 200-1.3 та 200-1.9 статті 200-1 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім: податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу; податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються у Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі якщо протягом п'яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрація таких податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.

Таким чином, податкові накладні, реєстрація яких була зупинена з 1 грудня 2017 року до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», підлягали реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, однак станом на теперішній час податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІКОН» №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних так і не зареєстровані.

Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення, що підставою для відмови в реєстрації податкових накладних стало не надання позивачем платіжних доручень та товарно-транспортних накладних, однак суд звертає увагу, що позивачем надані виписки з банку, які підтверджують факти оплати коштів, а товарно-транспортні накладні позивач не мав надавати з підстав подання на реєстрацію накладних за подією попередньої оплати.

Щодо тверджень відповідача, що лист за результатами розгляду скарг позивача про реєстрацію накладних є помилковим, суд звертає увагу на ту обставину, що відповідачем навіть не надано жодного доказу того, що лист, який містить інші дані про відмову в задоволенні скарг позивача направлявся йому, а у відповідності до положень ст. 56 Податкового кодексу України такі обставини вважаються задоволенням скарг в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладені обставини, оскаржувані рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних №479773/36501757 від 26.12.2017 року, №479767/36501757 від 26.12.2017 року, №479768/36501757 від 26.12.2017 року, №479769/36501757 від 26.12.2017 року є необґрунтованими та протиправними, а тому підлягають скасуванню судом.

Крім того, враховуючи протиправність оскаржуваних рішень відповідач має бути зобов'язаний судом здійснити реєстрацію податкових накладних №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх подання на реєстрацію.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «НОВІКОН» обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІКОН» (вул. Академіка Заболотного, буд. 28, кв. 145, м. Одеса, 65117, код ЄДРПОУ 36501757) до Державної фіскальної служби України (вул. Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479773/36501757 від 26.12.2017 року, №479767/36501757 від 26.12.2017 року, №479768/36501757 від 26.12.2017 року, №479769/36501757 від 26.12.2017 року, зобов'язання Державної фіскальної служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №294 від 24.11.2017 року, №295 від 27.11.2017 року, №296 від 28.11.2017 року, №297 від 28.11.2017 року станом на дату подання їх на реєстрацію - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479773/36501757 від 26.12.2017 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479767/36501757 від 26.12.2017 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479768/36501757 від 26.12.2017 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №479769/36501757 від 26.12.2017 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №294 від 24.11.2017 року днем її подання, 13.12.2017 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №295 від 27.11.2017 року днем її подання, 13.12.2017 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №296 від 28.11.2017 року днем її подання, 13.12.2017 року.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №297 від 28.11.2017 року днем її подання, 13.12.2017 року.

Стягнути з Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВІКОН» (код ЄДРПОУ 36501757) сплачений судовий збір у розмірі 7048 грн.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 03.12.2018 року.

Суддя Л.І. Свида

.