
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
03 грудня 2018 р. Справа № 120/4141/18-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Вільчинський Олександр Ванадійович, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до: Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22700, м. Іллінці, вул. Соборна, 27)
про: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22700, м. Іллінці, вул. Соборна, 27) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 01.11.1985 по 22.03.2011 працювала на державній службі, має загальний стаж роботи 37 років, в тому числі стаж державної служби 25 років 2 місяці, перебуває на пенсійному обліку, пенсія призначена пенсія відповідно до ст. 33 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 в розмірі 90 відсотків заробітку. Вказує, що 25.02.2018 звернулася до Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України, 23.04.2018 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та 29.05.2018 до Міністерства соціальної політики України із заявами про перерахунок пенсії державного службовця на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно правових актів", Постанови Кабінету Міністрів від 25.01.2018 №24 та відповідно до ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" №3723 від 16.12.1993 і № 432-VІ від 16.01.2003 "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу", що діяли на час призначення пенсії, та довідки про заробітну плату держслужбовця на відповідній посаді, з якої була призначена мені пенсія. однак на вказані заяви було надані відмови.
ОСОБА_1 вважає, що відмова органу Пенсійного фонду у здійсненні такого перерахунку та виплаті пенсії в підвищеному розмірі не ґрунтується на конституційному принципі верховенства права, вимогах закону. Враховуючи, що ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №723-ХІІ (в редакції, що була чинна на час призначення мені пенсії) передбачала, що у випадку збільшення розміру зарплати державним службовцям, непрацюючі пенсіонери державної служби мають право на перерахунок пенсії, оскільки положення Закону містить норму, яка передбачала, що у разі підвищення розміру зарплати працюючим держслужбовцям, а також у зв'язку з набуттям права на пенсійне забезпечення державним службовцям здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій, на переконання позивача, таке право вона набула до прийняття нового Закону "Про державну службу" та інших нормативно правових актів, що скасовують це право. Посилання органу Пенсійного фонду на пункт 5 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" позивач вважає неприйнятним, виходячи з того, що ця норма стосується лише призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій. Відсутність встановленого Кабінетом Міністрів України механізму застосування норми ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу", який має вищу юридичну силу, не може бути перешкодою для реалізації передбаченого законом права на перерахунок пенсії.
Ухвалою від 16.11.2018 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачеві п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали, шляхом зазначення у позовній заяві реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серії паспорта позивача та ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
У встановлений судом строк позивач недоліки позовної заяви усунула. надавши 27.11.2018 відповідну заяву.
На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Пунктом 4 частини 9 ст. 171 КАС України регламентовано, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
При цьому п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо, зокрема, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
З огляду на викладене, зважаючи на те, що дана справа відноситься до справ незначної складності, які можуть бути розглянуті у порядку письмового провадження, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, вважаю за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 263 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (22700, м. Іллінці, вул. Соборна, 27) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Вільчинським Олександром Ванадійовичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, та документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
4. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
5. Роз'яснити учасникам справи, що судовий розгляд справи по суті розпочнеться через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі. Справа буде розглянута у строк не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.
6. Повідомити відповідача про наявні в суді матеріали, які підлягають врученню йому як стороні та про можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
7. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
8. Копії ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович