Рішення № 78251643, 16.11.2018, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2018
Номер справи
0240/3100/18-а
Номер документу
78251643
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

16 листопада 2018 р. Справа № 0240/3100/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,

за участю:

секретаря судового засідання: Перевертака В.В.,

позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача: КирилюкЛ.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що 24.07.2018 звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», однак отримав відмову, у якій його було повідомлено, що не всі періоди трудової діяльності зараховуються до стажу державної служби. Так, відповідачем безпідставно не зараховано до стажу державної служби періоди роботи в Погребищенському та Оратівському райкомах комсомолу та Оратівському райокомі компартії України з 18.10.1976 по 12.05.1988, у зв'язку з чим позивач звернувся із цим позовом до суду.

Ухвалою від 11.09.2018 відкрито провадження у даній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку визначеному ст. 263 КАС України.

20.09.2018 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. №40740), в якому представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. Зокрема зазначив, що пунктом 12 розділу ХІ Закону України «Про державну службу» встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом (01.05.2016) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Постановою КМ України № 622 від 14.09.2016 затверджено Порядок призначення пенсій державним службовцям, який передбачає, що право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723 мають особи, у яких стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723 становить не менше 20 років.

Позивач у період з 18.10.1976 по 26.04.1979 працював інструктором Погребищенського райкому комсомолу, з 26.04.1979 по 05.12.1979 - завідуючим відділом комсомольських організацій Погребищенського райкому комсомолу, з 06.12.1979 по 21.12.1982 - другим секретарем Оратівського райкому комсомолу, з 21.12.1982 по 12.05.1988 - інструктором організаційного відділу в Оратівському райкомі компартії України. Дані посади не були передбачені ст. 25 Закону № 3723 та Постановою КМ України №283 від 3.05.1994 р., а тому відсутні правові підстави для зарахування зазначених періодів роботи до стажу державної служби.

Враховуючи, що стаж позивача на державній службі складає лише 14 років 10 місяців, що є меншим 20 років , представник відповідача вказує, що позивач не має право на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зважаючи на повідомлені у відзиві на позовну заяву обставини, що потребують додаткового з'ясування, судом 16.10.2018 постановлено ухвалу, якою вирішено подальший розгляд справи здійснювати в судовому засіданні з викликом сторін.

В судовому засіданні 06.11.2016 судом оголошено перерву до 16.11.2018.

Представник позивача у судовому засіданні 16.11.2018 підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала щодо задоволення позовних вимог, посилаючись на обставини, що викладенні у відзиві на позовну заяву.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що 24.07.2018 позивач звернувся до Іллінецького ОУПФ України у Вінницькій області із заявою призначити пенсію державного службовця із врахуванням при обчисленні стажу роботи в органах місцевого самоврядування та державної влади стаж його роботи в комсомольських та партійних органах, а також період навчання на денній формі в Академії державного управління при Президентові України. До заяви подав копію трудової книжки та пенсійного посвідчення.

За наслідком розгляду даної заяви, відповідачем надано відповідь за вих. №/135/09-44/0-2 від 02.08.2018 якою повідомлено наступне.

Пунктами 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» №889 передбачено право державних службовців за певних умов на призначення пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону №3723 у порядку визначеному для осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад держаних службовців при умові, що вони: досягли пенсійного віку; мають страховий стаж: чоловіки - 35, жінки 30 років; не призначали пенсію відповідно до Закону №3723; особи, які на день набрання чинності Законом № 889 мали не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами КМ України у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців та мають страховий стаж: чоловіки-35 років, жінки - 30 років незалежно від факту роботи на держаній службі станом на 01.05.2016.

Станом на 01.05.2016 позивач не займав посади державного службовця та за матеріалами пенсійної справи, стаж на посадах віднесених до відповідних категорій держаної служби складає 13 років 11 місяців 03 днів. Враховуючи, вище викладене відповідач дійшов висновку про відсутність у ОСОБА_1 права на пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Не погоджуючись з такою позицією суб'єкта владних повноважень позивач звернувся з цим позовом до суду.

Зокрема, право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723 мають державні службовці, які станом на 1.05.2016 р. обіймали посади державної служби та мали не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами КМ України; особи, які на день набрання чинності Законом № 889 мали не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами КМ України у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців та мають страховий стаж: чоловіки-35 років, жінки - 30 років незалежно від факту роботи на держаній службі станом на 1.05.2016 р.

Статтею 25 Закону № 3723 визначено сім категорій посад державних службовців, в залежності від яких встановлювались ранги державних службовців. Посади військовослужбовців, працівників органів внутрішніх справ, прокуратури, які мають спеціальні звання, журналісти державних та комунальних засобів інформації, наукових працівників державних наукових установ, виборні і відповідальні посади в партійних, комсомольських, профспілкових організаціях не віднесені до відповідних категорій посад державних службовців. Тому періоди на зазначених посадах не можуть бути зараховані до 20 річного стажу державних службовців, який дає право на одержання пенсії державного службовця незалежно від місця роботи на час звернення. За даними трудової книжки, стаж позивача на посадах віднесених до категорій державної служби складає 16 років 3 місяці. Станом на 1.05.16 р. позивач не займав посади державного службовця. Днем звернення за перерахунком пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, відповідно до абз.5 п.1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами. Враховуючи, вище викладене підстави для призначення пенсії на підставі заяви від 28.12.2017 року відсутні.

Не погоджуючись з такою позицією суб'єкта владних повноважень позивач звернувся з цим позовом до суду.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.

01.05.2016 набрав чинності Закон України "Про державну службу" вiд 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII).

Пунктами 10 - 12 Прикiнцевих та перехiдних положень зазначеного Закону встановлено умови, за яких державні службовці мають право на призначення пенсії за нормами Закону «Про державну службу».

Так, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 pоків стажу на посадах, вiднесених до вiдповiдних категорiй посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 iз наступними змiнами) та актами Кабiнету Miнicтрів України, зберiгається право на призначення пенсiї вiдповiдно до cтатті 37 Закону України "Про державну службу" (Вiдомостi Bepxoвної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 iз наступними змiнами) у порядку, визначеному для осiб, якi мають не менш як 20 pоків стажу роботи на посадах, вiднесених до категорiй посад державних службовцiв.

Із аналізу наведених норм видно, що право на призначення пенсії вiдповiдно до cтатті 37 Закону України "Про державну службу", мають особи:

- які станом на 01.05.2016 займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами КМ України;

- які станом на 01.05.2016 мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами КМ України.

Так, частиною другою статті 25 Закону України "Про державну службу" вiд 16.12.1993 року установлювались такі категорії посад державних службовцiв:

- перша категорія: посади перших заступникiв міністрів, керiвникiв центральних opгaнів виконавчої влади, якi не є членами Уряду України, їx перших заступникiв, голiв та членiв державних колегiальних opганів, Постiйного Представника Президента України в Автономнiй Республiцi Крим, голiв обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, керiвникiв Адмiнiстрацiї Президента України, Апарату Верховної Ради України, заступникiв керiвникiв Адмiнiстрацiї Президента України, Апарату Верховної Ради України, iншi прирiвнянi до них посади;

- друга категорiя: посади керiвникiв ceкpeтapiaтів комітетів Верховної Ради України, структурних пiдроздiлiв Адмiнiстрацiї Президента України, Апарату Верховної Ради України, Cекретаріату Кабiнету Miнicтpiв України, радникiв та помiчникiв Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-мiнiстра України, заступникiв Miнiстpiв, заступникiв iнших керiвникiв центральних органів виконавчої влади, першого заступника Постiйного Представника Президента України в Автономнiй Республiцi Крим, перших заступникiв голiв обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй та iншi прирiвнянi до них посади;

- третя категорiя: посади заступникiв керiвникiв структур них пiдроздiлiв, завiдувачiв ceкторів, головних спецiалiстiв, експертiв, консультантiв Адмiнiстрацiї Президента України, Апарату Верховної Ради України i Ceкретаріату Кабiнету Miністрів України, заступникiв Постiйного Представника Президента України в Автономнiй Республiцi Крим, заступникiв голiв обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, а також голiв районних, районних у місті Києвi та Севастополi державних адмiнiстрацiй, начальникiв управлiнь, самостiйних вiддiлiв у складi міністерств та iнших центральних органів виконавчої влади, державних колегiальних opганів, iншi прирiвнянi до них посади;

- четверта категорiя: посади спецiалiстiв Адмiнiстрацiї Президента України, Апарату Верховної Ради України i Ceкpeтapiaту Кабiнету Miнicтpiв України, заступникiв начальникiв управлiнь, самостiйних вiддiлiв (пiдвiддiлiв) мiнicтерсв та iнших центральних opганів виконавчої влади, державних колегiальних opганів, керiвникiв управлiнь, вiддiлiв, служб обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, iншi прирiвнянi до них посади;

- п'ята категорiя: посади спецiалicтiв Miнicтepcтв, iнших центральних opганів виконавчої влади, держав них колегiальних органів, заступникiв голiв районних, районних у містах Києвi та Севастополi державних адмiнiстрацiй, заступникiв керiвникiв управлiнь, вiддiлiв, служб обласних, Київської та Севастопольської міських державних адмiнiстрацiй, спецiалiстiв апарату цих адмiнiстрацiй, iншi прирівняні до них посади;

- шоста категорiя: посади керiвникiв управлiнь, вiддiлiв, служб районних, районних у містах Києвi та Севастополi державних адмiнiстрацiй, спецiалiсти управлiнь, вiддiлiв, служб обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, iншi прирiвнянi до них посади;

- сьома категорiя: посади спецiалiстiв районних, районних у містах Києвi та Севастополi державних адмiнiстрацiй, їx управлiнь i вiддiлiв, iншi прирiвнянi до них посади.

Вiднесення iснуючих посад державних службовцiв, не перелiчених у цiй статтi, а також вiднесення до вiдповiдної категорії нових посад державних службовцiв проводиться Кабiнетом Miністрів України за погодженням з вiдповiдним державним органом.

Постановою Кабiнету Miнicтpiв України № 622 вiд 14.09.2016 "Деякi питання пенсiйного забезпечення окремих категорiй осiб", визначено порядок призначення таких пенсiй (далі - Порядок №622, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Так, із положень пунктів 1- 3 Порядку №622, випливає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII "Про державну службу", на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу" мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу":

- мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

- займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають:

- чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.;

- жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Отже, вiдповiдно до дiючих законодавчих актів, пенсiї державним службовцям призначаються вiдповiдно до Закону №889 за умов: досягнення ними пенсійного віку, наявностi вiдповiдного страхового стажу (35 pоків для чоловiкiв) тa, не менше нiж 20 pоків стажу на посадах, вiднесених до вiдповiдних категорiй посад державної служби, визначених статтею 24 Закону №3723 та актами Кабiнету Miнicтpiв Укрaїни незалежно вiд факту роботи на державнiй службi станом на 1 травня 2016 року.

Так, посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби, визначались Порядком обчислення стажу державної служби затвердженим Постановою Кабiнету Miнicтpiв України вiд 03.05.1994 № 283 (далі - Порядок №283).

Пунктом 3 Порядку №283 визначено, що до стажу державної служби включається також час роботи: в організаціях, передбачених абзацом четвертим пункт 3 Положення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року № 1049, яким встановлено, що до стажу роботи, який надає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується: стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 КЗпП України.

Отже, щодо зарахування до стажу державної служби періодів роботи в комсомольських органах, то Порядком обчислення стажу державної служби передбачено зарахування до стажу державної служби періоду роботи в організаціях, названих абзацом 4 п.3 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 20.12.1993 за №1049, у якому йдеться про стаж роботи в організаціях (крім роботи в кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених ст.118 КЗпП України, а саме: партійних, профспілкових та комсомольських.

Згідно з роз'ясненнями Міністерства юстиції України від 03.06.1994 за №4-5-1156, погодженими з Кабінетом Міністрів України, до стажу державної служби зараховують період роботи в цих органах лише на виборних та відповідальних посадах до припинення дії статті 6 Конституції УРСР і внесення змін до статті 7 Конституції УРСР (до 24 жовтня 1990 року). Відповідальною вважається посада, прийняття на яку здійснювалось колегіальним органом (рішення, бюро, комітету, постановою конференції, зборів) партійних, профспілкових, комсомольських організацій.

Таким чином, законодавством передбачено зарахування стажу роботи в партійних організаціях до стажу державного службовця, особам які працювали на виборних та відповідальних посадах в органах до 24 жовтня 1990 року.

Як свідчать матеріали справи, зокрема відомості трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 від 14.06.1988, ОСОБА_1 обіймав наступні посади, перебування на яких зараховується до стажу державної служби, а саме: в періоди з 14.05.1988 по 15.03.1990 та з 02.09.1992 по 26.07.1994 - посаду голови виконкому Оратівської селищної ради народних депутатів; в період з 26.07.1994 по 23.04.1998 - посаду першого заступника голови Оратівської районної ради; в період з 01.12.1995 по 30.08.1999 - посаду першого заступника голови Оратівської районної державної адміністрації; в період з 02.04.2001 по 06.06.2002 - посаду начальника відділу внутрішньої політики Оратівської районної державної адміністрації; в період з 05.04.2005 по 03.07.2006 посаду першого заступника голови Оратівської районної державної адміністрації; в період з 04.07.2006 по 05.07.2010 - на посаду голови Оратівської районної державної адміністрації. Також в період з 01.09.1999 по 27.02.2001 був слухачем денної форми навчання в Академії державного управління при Президентові України.

Отже, за період з 14.05.1988 по 05.07.2010 загальний трудовий стаж позивача на посадах державної служби склав 16 років 3 місяці, про що також свідчить зміст листа-відповіді Іллінецького ОУПФУ Вінницької області від 17.01.2018 за №П-4-03, отримане позивачем у відповідь на його первинне звернення до позивача із заявою від 28.12.2017 про призначення пенсії державного службовця (а.с. 24).

Крім того, згідно відомостей трудової книжки від 10.09.1972 (а.с. 20-23), позивач, окрім іншого, в період з 14.11.1973 по 15.11.1975 проходив службу у Збройних силах СРСР; в період з 18.10.1976 по 05.12.1979 працював на посадах інструктора та завідуючим відділом комсомольських організацій Погребищенського райкому комсомолу; в період з 06.12.1979 по 21.12.1982 працював на посаді другого секретаря Оратівського райкому комсомолу; в період з 21.12.1982 по 12.05.1988 працював інструктором організаційного відділу в Оратівському райкомі Компартії України. Загальний стаж роботи позивача на відповідних посадах у комсомольських та партійних організаціях склав 11 років 6 місяців 23 днів, служба у Збройних Силах складає 2 роки.

Як зауважив позивач під час розгляду справи, що знайшло свої підтвердження матеріалами справи, на посаду інструктора Погребищенського райкому комсомолу він був призначений рішенням бюро Погребищенського райкому комсомолу (протокол №ХІ від 18.10.1976), на посаду завідуючого організаційним відділом Погребищенського райкому комсомолу - рішенням пленуму Погребищенського райкому комсомолу (протокол №VІ від 26.04.1979), на посаду другого секретаря Оратівського райкому комсомолу - рішенням конференції Оратівського райкому комсомолу (протокол XIII конференції від 19.12.1979), на посаду інструктора організаційного відділу Оратівського райкому Компартії України - постановою бюро Оратівського райкому Компартії України (протокол №36 від 19.01 1983).

Тобто, усі названі посади, які займав позивач у Погребищенському та Оратівському райкомах комсомолу та Оратівському райкомі Компартії України відносяться до категорії відповідальних посад, а відтак згідно положень ст. 118 КЗпП України та у відповідності до роз'яснень Міністерства юстиції України від 03.06.1994 за №4-5-1156, стаж відповідної роботи на вказаних посадах має бути зарахований до стажу державної служби.

З огляду на викладене, суд дійшов до переконання, що загальний стаж державної служби позивача, який має бути врахований при обрахуванні стажу державної служби для призначення йому пенсії державного службовця за віком складає:

- служба у Збройних силах -2 роки;

- робота у комсомольських та партійному органах - 11 років 6 місяців 23 дні;

- робота у органах державної влади та місцевого самоврядування - 16 років 9 місяців 18 днів. Таким чином, стаж державної служби ОСОБА_1 становить понад 30 років, що дає йому право на одержання пенсії державного службовця за віком.

Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги наявність у трудових книжках позивача усіх необхідних записів на підтвердження наявного у нього стажу роботи на посадах, період роботи на яких зараховується до стажу державної служби (понад 30 років), суд дійшов до висновку, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії за віком за Законом України "Про державну службу", починаючи з дати звернення до відповідача із відповідною заявою.

У відповідності до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, дослідивши усі обставини справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного здобутого доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до переконання про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, на користь позивача підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області понесені ним судові витрати зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

в и р і ш и в :

Адміністратипвний позов задовольнити.

Визнати протиправною відмову Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області викладену у листі від 02.08.2018 від 1135/09-44/0-2 про відмову ОСОБА_1 у зарахуванні до стажу державної служби періодів роботи в Погребищенському та Оратівському райкомах комсомолу та Оратівському райкомі компартії України в період з 18.10.1976 по 12.05.1988 включно та призначені пенсії за Законом України "Про державну службу".

Зобов'язати Іллінецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити ОСОБА_1 пенсію за Законом України "Про державну службу" із зарахуванням до стажу державної служби періодів роботи в Погребищенському та Оратівському райкомах комсомолу та Оратівському райкомі компартії України в період з 18.10.1976 по 12.05.1988 включно, з дати звернення із заявою про призначення пенсії, тобто з 24 липня 2018 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Іллінецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області сплачений при звернені до суду судовий збір у розмірі 704,80 грн. (чсімсот чотири гривні 80 коп.).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1)

Іллінецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Соборна, 27, м. Іллінці, Вінницька область, 22700, код ЄДРПОУ 40350288)

Повний текст рішення виготовлено та підписано: 03.12.2018

Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна