Рішення № 78226475, 26.11.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2018
Номер справи
520/9210/18
Номер документу
78226475
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2018 р. № 520/9210/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шляхової О.М., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1; 64730, с. Іванівка Барвінківського району Харківської області вул. Гагаріна, буд. № 30А) до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, (код ЄДРПОУ 40387920; буд. №2, просп. Незалежності, м. Ізюм Харківської області, 64309) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1, до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд: прийняти рішення, яким зобов'язати Ізюмське об'єднане УПФ України в Харківській області донарахувати та виплатити мені суми індексованого доходу відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078 та компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії на підставі Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» і Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. N159. а саме: державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року на підставі Постанови Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі №2-а-198/10 та Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, всупереч вимог чинного законодавства, не нарахував та не виплатив позивачу суми індексованого доходу та компенсацію втрати частини доходу у зв’язку із порушенням строку виплати частини основного розміру пенсії, яка призначена позивач.

Ухвалою суду від 25.10.2018 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що позивачеві сума пенсії своєчасно нараховувалась та виплачувалась у встановлені законодавством терміни, Порушень та затримок по виплаті пенсій з боку Управління не було. Зокрема, той факт, що Управлінням були порушені терміни виплати нарахованих сум пенсій не визначено і не доведено у жодному рішенні суду на які посилається позивач.

Зазначає також, що статтею 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік. Отже, для забезпечення проведення індексації пенсії із врахуванням Постанови КМУ від 11.02,2016 №77 «Про внесення змін до постанов КМУ від 17.07.2003 №1078 нарахування поточної індексації пенсії проводиться після настання підстав з урахування бюджету Пенсійного фонду України, які на даний час відсутні.

Повідомив суд про те, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18 визнано протиправною відмову у донарахуванні та виплаті державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, набрало законної сили 27 липня 2018 року. Тобто починаючи з 27 липня 2018 року за Управлінням визнано протиправність щодо відмови у донарахуванні та виплаті державної та додаткової пенсії за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року та зобов'язано провести нарахування та виплату пенсії за відповідний період. Згідно рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року Управлінням проведено перерахунок державної та додаткової пенсії за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 року і винесено розпорядження від 05.09.2018 року № 119378.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та має першу категорію, що підтверджується копією посвідчення серії А № 092584. Також, позивача визнано інвалідом 3 групи і він має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни-інвалідів війни (посвідчення серії Б № 410792).

Позивач перебуває на обліку в Ізюмському УПФУ Харківської області та отримує державну та додаткову пенсію на підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Постановою Барвінківського районного суду Харківської області від 12.03.2010 по справі № 2-а-198/10 адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного України в Барвінківському районі Харківської області про визнання дій неправомірними, перерахунок додаткової пенсії задоволено частково. Визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Барвінківському районі щодо відмови здійснити перерахунок державної пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та перерахунок щомісячної додаткової пенсії відповідно до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язано управління Пенсійного фонду України у Барвінківському районі Харківської області здійснити перерахунок та виплату державної пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 6 (шести) мінімальних пенсій за віком, а також здійснити перерахунок щомісячної додаткової пенсії, призначеної ОСОБА_1, відповідно до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", починаючи з 01.02.2010 року з урахуванням раніше сплачених сум, в іншій частині адміністративного позову - відмовлено.

Рішенням судової колегії судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області від 07 вересня 2010 року у справі № 22-ц-20066/2010 постанову Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року змінено. В частині зобов'язання проведення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 з 01.02.2010 року скасовано та в цій частині ухвалено нове рішення, зобов'язано правління Пенсійного фонду України у Барвінківському районі Харківської області здійснити перерахунок державної пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком, а також здійснити перерахунок щомісячної додаткової пенсії, призначеної ОСОБА_1 відповідно до ст.50 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст. 28 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 01 травня 2009 року та провести відповідні виплати.

Судом встановлено, що Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18, яке набрало законної сили 27.07.2018 року, адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання - вул. Гагаріна, буд. 30 А, с. Іванівка, Барвінківський район, Харківська область, 64730, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (місцезнаходження: просп. Незалежності, буд. 2, м. Ізюм, Харківська область, 64300, ідентифікаційний код: 40387920) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії – задоволений частково.

Визнана протиправною відмова Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області у донарахуванні та виплаті державної і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року на підставі постанови Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі № 2-а-198/10 у розмірі 6 (шести) мінімальних пенсій за віком відповідно до ст. ст.50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов’язано Ізюмське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області прийняти рішення щодо донарахування і виплати державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року на підставі постанови Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі № 2-а-198/10. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Як вбачається з копії Розпорядження Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області № 119378 від 05.09.2018 року за Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18 позивачу донарахована, державна та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року.

Проте, з даного розпорядження не вбачається нарахування та виплата позивачу індексованого доходу та компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії, відповідно до приписів чинного законодавства.

Щодо правового регулювання спірних правовідносин, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення", індексація грошових доходів населення, встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг, а поріг індексації величина індексу споживчих цін. яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, в тому числі і соціальні виплати.

Стаття 3 даного Закону передбачає, що індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Згідно ч. І статті 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (зі змінами, внесеними Законом №911- VIII від 24.12.2015 року, які набрали чинності з 01.01.2016 року).

Як передбачено ч.4 ст. 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація пенсій, інших виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до п. 4 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078. індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячне довічне грошове утримання, що виплачуються замість пенсії, щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін. поділений на 100 відсотків, що передбачено абз.6 п. 4 «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078.

Отже, недоотримана із січня 2014 року по 02 серпня 2014 року пенсія підлягає індексації.

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) за 2014, 2015, 2016. 2017 та поточний роки в цілому складає відповідно-124.9%. 143.3%. 112.4%, 113.7% та 104.4%.

Таким чином, відповідач повинен провести індексацію недоотриманих своєчасно пенсійних виплат, а саме: державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року на підставі Рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі №2-198/10 та Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18, яка не має разового характеру, із застосуванням Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Як зазначає відповідач, суми недоотриманої пенсії були нараховані позивачу виплачені позивачу відповідно до виконавчого провадження, яке надійшло до управління, виплата буде проведена відповідно до Порядку погашення заборгованості пенсій, що фінансуються з державного бюджету, затвердженого Постановою КМУ від 22.08.2018 року № 649.

Проте, відповідачем, всупереч вимог ч. 4 ст. 162 та ч. 2 ст. 77 КАС України не надано доказів на підтвердження обставин, що викладені у відзиві на позовну заяву.

Крім того, суд зазначає, що відповідачем разом з відзивом не надано доказів направлення відзиву позивачу, що також є порушенням ч. 4 ст. 162 КАС України.

Відтак, суд не приймає до уваги доводи відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, оскільки вказаний відзив поданий з порушенням ч. 4 ст. 162 КАС України, та доводи, викладені у відзиві не підтверджені будь-якими доказами.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що стосуються нарахування компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії на підставі Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати», суд зазначає наступне.

Частиною другою ст. 46 Закону України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі ОСОБА_2 № 1058-ІV), яка регламентує виплату пенсій за минулий час. передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. При цьому компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" (ОСОБА_2 № 2050-ІІІ та Порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України для реалізації згаданого Закону.

Відповідно до статей 1.2 Закону № 2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Основною умовою для виплати громадянину передбаченої статтею 46 Закону № 1058-1V, статтею 2 Закону № 2050-111 та Порядком компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі органом ГІФУ) добровільно чи на виконання судового рішення.

Отже, компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, які вже були нара ховані, тобто, відповідно до чинного законодавства компенсація можлива лише в тому разі, коли пенсія нарахована, але не виплачена.

Відповідний висновок щодо застосування норм права викладений у постанові Верховного Суду України від 18.11.2014 р. (справа № 21-518а 14).

Зазначена норма виключає дискреційні повноваження органу Пенсійного фонду України у вирішенні зазначених питань, оскільки зазначеною нормою встановлюється обов’язок відповідного органу Пенсійного фонду України у разі виплати сум пенсій за минулий час нараховувати компенсацію втрати частини доходів, відтак нарахування зазначеної компенсації здійснюється саме на недоотриману з вини Органу Пенсійного фонду України суму пенсії.

Порушення приписів діючого законодавства органом Пенсійного фонду України встановлено судовими рішеннями Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі №2-198/10 та Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18.

Відповідно до ч. 4 ст. 77 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином зазначений факт встановленню та доказуванню не підлягає.

Відповідно до положень Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 № 2050-III підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії; соціальні виплати; стипендії; заробітна плата (грошове забезпечення) та інші.

Відповідно до ст. 3-4 зазначеного закону сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).

Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.

Відповідно до положень ст. 6 зазначеного закону компенсацію виплачують за рахунок:

власних коштів - підприємства, установи і організації, які не фінансуються і не дотуються з бюджету, а також об'єднання громадян;

коштів відповідного бюджету - підприємства, установи і організації, що фінансуються чи дотуються з бюджету;

коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.

Статтею 7 зазначеного закону встановлено, що відмова власника або уповноваженого ним органу (особи) від виплати компенсації може бути оскаржена громадянином у судовому порядку. Відповідальність власника або уповноваженого ним органу (особи) за несвоєчасну виплату доходів визначається відповідно до законодавства.

Недоотримана сума пенсії – це сума систематичних виплат, які мали систематично нараховуватися та виплачуватися органом Пенсійного фонду позивачу, проте внаслідок бездіяльності відповідного органу не нараховувались та не сплачувались вчасно, та в результаті чого повинні були бути сплачені, у випадку позивача - на підставі рішення суду, одноразово.

Крім того сама правова суть компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати зводиться до того, що така компенсація у випадку позивача відповідно до ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» нараховується саме на недоотриману суму пенсії, яка сплачується особі внаслідок порушення органом Пенсійного фонду України своєчасності та систематичності нарахування та сплати такої пенсії.

З огляду на це, суд критично ставиться до посилання відповідача на той факт, що недоотримана сума пенсії є одноразовою виплатою та не включається до переліку грошових доходів, що підлягають компенсації, оскільки зазначена позиція відповідача прямо суперечить визначеним законом підставам для виплати такої компенсації.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та способом, передбаченими Конституцією та законами України.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 14, 139, 241-246, 257, 258, 262, 263, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1; 64730, с.Іванівка Барвінківського району Харківської області вул. Гагаріна, буд. № 30-А) до Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, (код ЄДРПОУ 40387920; буд. №2, просп. Незалежності, м. Ізюм Харківської області, 64309) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити.

Зобов'язати Ізюмське об'єднане УПФ України в Харківській області донарахувати та виплатити ОСОБА_1 суми індексованого доходу відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» і «Порядку проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 № 1078 та компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії на підставі Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» і Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. N159, а саме: державної та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за період з 01 січня по 02 серпня 2014 року на підставі Рішення Барвінківського районного суду Харківської області від 12 березня 2010 року у справі № 2-198/10 та рішення Харківського окружного адміністративного суду від 14 червня 2018 року у справі № 820/3075/18.

Стягнути з Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області ( 64309, м. Харків, пр-т Незалежності, 2, м. Ізюм, Харківська область, ЄДРПОУ: 40387920) до Державного бюджету України (Отримувач коштів: УК Основ'ян/мХар Основ'янсь/22030101 , код за ЄДРПОУ: 37999628, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 34318206084012, код класифікації доходів бюджету: 22030101) за рахунок бюджетних асигнувань суму судового збору, що підлягав сплаті при поданні позову в загальному розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 29 листопада 2018 року.

Суддя Шляхова О.М.