Рішення № 78225856, 30.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2018
Номер справи
1540/3248/18
Номер документу
78225856
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/3248/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2018 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Балабан М.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – ГУ МВС в Одеській області, про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом та, збільшивши позовні вимоги, просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки за № 14/1-606 від 23.05.2018 року, а саме надбавки за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 802 гривні 66 копійок; зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією, а саме: надбавку за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, починаючи з 01.01.2016 року, з дня виникнення права на перерахунок пенсії, відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 за адміністративною справою № 815/3000/17; зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії пенсіонеру МВС України ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією від 23.05.2018 року, а саме: разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 802,66 грн., починаючи з 26.08.2015 року, з дня виникнення права на отримання пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що згідно довідки «Про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що додається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка знаходиться в пенсійній справі ОСОБА_1, надбавка за службу в підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю мені встановлена із розрахунку 50% від посадового окладу, на момент звільнення з управління по боротьбі з організованою злочинністю, на пенсію. 14.12.2017 постановою Одеського апеляційного адміністративного суду, визнано протиправну бездіяльність Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області, яка виразилась у відмові у перерахуванні пенсії ОСОБА_1 із врахуванням раніше встановлених надбавок, під час проходження служби в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України в Одеській області. Відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду за №815/3000/18, посадовий оклад змінився і з 01.01.2016 року складає 2900 гривень. Таким чином надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю повинна нараховуватися та сплачуватися із наступного розрахунку: 2900/50%=1450 гривень., починаючи 01.01.2016 року. Щодо індексації та разової грошової виплати, яку безпідставно не включено в розрахунок до пенсії ГУМВС України в Одеській області, позивач вважаю, у зв’язку з тим, що не по його провини це було зроблено, перерахування цих виплат повинно бути здійснено відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Представником відповідача до суду надано відзив на позовну заяву, в якому представник вказує, що пенсія призначається лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок окремих складових для обчислення/перерахунку пенсії не входить до компетенції Пенсійного фонду. При цьому, всі складові грошового забезпечення, зазначені позивачем, і не входять до складу грошового забезпечення, передбачені ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». З наданої позивачем довідки не вбачається чи сплачувався з разової винагороди та індексації єдиний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що є обов’язковою умовою ст.43 Закону № 2262. Крім того, надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю не передбачена постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 року, а тому правомірно не включена до грошового забезпечення. Індексація не є постійною виплатою та залежить від індексу споживчих цін, а тому не включається до складу грошового забезпечення є обґрунтованими.

Представник Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області надав письмові пояснення, в яких зазначив, що надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю враховувалась при призначенні пенсії позивачу, проте була виключена з пенсійного розрахунку при здійсненні перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, у зв’язку із прийняттям постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року. Також, разова винагорода у розмірі 500 грн., не включена у розрахунок пенсії позивача та у перераховану пенсію, оскільки є разовою та не враховується при обрахуванні пенсії. Крім того, індексація не є постійною виплатою та залежить від індексу споживчих цін, а тому не включається до складу грошового забезпечення. Таким чином, позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Ухвалою суду від 09 липня 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 23 липня 2018 року продовжено строк підготовчого провадження по справі № 1540/3248/18 на тридцять днів.

Ухвалою суду від 02 жовтня 2018 року, яка занесена до протоколу судового засідання, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Одеській області.

Ухвалою суду від 02 жовтня 2018 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду п. 2, 3 прохальної частини заяви про збільшення позовних вимог від 16.07.2018 року по справі № 1540/3248/18.

Ухвалою суду від 02 жовтня 2018 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив суд адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував з підстав, викладених у відзиві, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

Представник третьої особи підтримав позицію відповідача, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ.

24 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою, в якій просив прийняти до провадження оригінал довідки про грошове забезпечення від 23.05.2018 року № 14/1-606 та здійснити перерахування пенсії з урахуванням разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації на 2014 рік у розмірі 53,59 гривень, 81,61 гривень, 131,54 гривень, індексації за 2015 рік у розмірі 23,14 гривень, 60,90 гривень, 99,88 гривень, 169,30 гривень, 60,90 гривень, 60,90 гривень, 60,90 гривень. Загальна сума 1302,66 гривень (а.с. 10).

07 червня 2018 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області листом № 1423/Л-11 на заяву ОСОБА_1 надано відповідь та повідомлено, що прийняти рішення щодо проведення перерахунку пенсії на підставі наданого документа головне управління підстав немає, у разі наявності права на проведення перерахунку пенсії необхідно звернутися до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області для оформлення відповідного подання (а.с. 11).

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Зокрема, у рішенні Конституційного Суду України у справі №1-9/2015 від 13 травня 2015 року зазначено, що однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсій. Згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом, та членам їх сімей обчислюються з урахуванням, зокрема, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством.

Згідно приписів пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за № 45 (надалі - Порядок № 45), на підставі прийнятого рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про такі підстави та про необхідність підготовки списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. В свою чергу, Головні управління ПФУ складають списки за встановленою цим Порядком формою та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі зазначених списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою, встановленою додатком 2 даного Порядку №45.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Отже, пенсіонер органів внутрішніх справ у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення та звернутись з відповідною заявою до органу Пенсійного фонду України.

Згідно п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 р. № 988 грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, законодавством України чітко визначений перелік видів грошового забезпечення, які повинні бути враховані під час проведення перерахунку пенсії, а саме: посадовий оклад, відсоткове (спеціальне) звання та надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 р. № 988 не передбачено включення до розміру грошового забезпечення надбавки за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю.

Крім того, постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року по справі № 815/3000/17 за позовною заявою ОСОБА_1, крім іншого, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01 січня 2016 року ОСОБА_1 перерахунок пенсії, без обмеження її граничного розміру, із зазначенням наступних складових: посадовий оклад - 2900 грн., посадове звання - 2200 грн., вислуга років у розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 2040 грн., надбавка до посадових окладів зі ступеню секретності “цілком таємно” 15% - 435 грн., надбавка за особливо важливі завдання 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років - 3 570 грн., надбавка за звання майстра спорту України міжнародного класу 15% посадового окладу - 435 грн., надбавка за науковий ступінь кандидата філософських наук 15% посадового окладу - 435 грн., премія 2,54% від всього грошового забезпечення - 192,41 грн., матеріальна допомога для оздоровлення - 2900 грн.

Таким чином, у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відсутні підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки за № 14/1-606 від 23.05.2018 року, а саме надбавки за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень.

Крім того, згідно приписів Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 45 в перерахунок пенсії враховуються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), разом з тим, з наданої до суду довідки за № 14/1-606 від 23.05.2018 року, вбачається, що винагорода у розмірі 500 гривень є разовою та носить характер державної соціальної гарантії, а тому не може бути врахована до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється розрахунок розміру пенсії.

Що стосується врахування у перерахунок пенсії ОСОБА_1 індексації у розмірі 1320 гривні 66 копійок суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таки чином, пенсії відповідно до змісту вказаної норми обчислюються з розміру грошового забезпечення та враховують, зокрема, надбавки, доплати, підвищення та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Одеській області листом від 16.11.2018 року № 14/1-215, повідомлено, що єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не утримувався та не нараховувався на індексацію грошового забезпечення ОСОБА_1 (а.с. 111).

Відповідно до ст. 1, 4 ЗУ «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Таким чином, доводи представника відповідача та представника третьої особи щодо того, що індексація не є постійною виплатою та залежить від індексу споживчих цін, а тому не включається до складу грошового забезпечення є обґрунтованими.

За таких підстав, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки за № 14/1-606 від 23.05.2018 року, а саме надбавки за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 1320 гривні 66 копійок є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Таким чином, з урахуванням приписів п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України, відсутні підстави для задоволення позовних вимог про зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією, а саме: надбавку за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, починаючи з 01.01.2016 року, з дня виникнення права на перерахунок пенсії, відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 за адміністративною справою № 815/3000/17; зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією, а саме: разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 802,66 грн., починаючи з 26.08.2015 року, з дня виникнення права на отримання пенсії.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса місця проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 65005) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код ЄДРПОУ 20987385, адреса місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – ГУ МВС в Одеській області (код ЄДРПОУ 08592268, адреса місцезнаходження: вул. Єврейська, 12, м. Одеса, 65014) про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки за № 14/1-606 від 23.05.2018 року, а саме надбавки за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 1320 гривні 66 копійок; зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією, а саме: надбавку за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі 1450 гривень, починаючи з 01.01.2016 року, з дня виникнення права на перерахунок пенсії, відповідно до постанови Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 за адміністративною справою № 815/3000/17; зобов’язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження граничного розміру, відповідно до вимог ч. 2 статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ, для обчислення розміру якої врахувати додаткові види грошового забезпечення, що зазначені в довідці № 14/1-606, виданої ГУМВС України в Одеській області, ліквідаційною комісією, а саме: разової винагороди у розмірі 500 гривень, індексації у розмірі 802,66 грн., починаючи з 26.08.2015 року, з дня виникнення права на отримання пенсії, в повному обсязі.

Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 30 листопада 2018 року.

Суддя О.А. Левчук

.