
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №1340/4271/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Сподарик Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Жовковської Ю.В.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника третьої особи 1 – ОСОБА_2,
представника третьої особи 2 – ОСОБА_3,
розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Львівської міської ради, Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області про зобов’язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові (79034, м.Львів, вул.Угорська, 7а) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс» (79069, м.Львів, вул.Т.Шевченка, 327), із вимогою – зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс» привести об’єкт: «Влаштування фундаменту для встановлення мобільної сортувальної лінії в приміщенні будівлі (блоку допоміжних цехів) на вул.Шевченка, 327 у м.Львові» до правовстановлюючих документів з компенсацією витрат, пов’язаних із приведенням до попереднього стану об’єкта за рахунок ТОВ «Захід Ресурс Плюс».
Ухвалою суду від 20.09.2018 року відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання та залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору – Львівську міську раду (79006, м.Львів, пл.Ринок, 1) та Рясне-Руську сільську раду Яворівського району Львівської області (81085, Львівська обл., Яворівський район, с.Рясне-Руське, пл.Незалежності, 1).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що протягом 2017 року позивачем неодноразово здійснювалися заходи державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єкта будівництва за адресою: м.Львів, вул.Шевченка, 327, за результатами яких було виявлено ряд порушень вимог містобудівного законодавства, містобудівної документації, які замовником будівництва – ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» не було усунено, що стало підставою для звернення до суду з означеним позовом.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві, просив суд позов задоволити.
У підготовчому засіданні, що відбулося 11.10.2018 року представником третьої особи 2 - Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області були подані письмові пояснення по суті спору. У судовому засіданні представник просив суд позов задоволити.
21.11.2018 року від третьої особи 1 - Львівської міської ради надійшли до суду письмові пояснення щодо позову. У судовому засіданні представник третьої особи 1 проти позову не заперечив та просив суд позовні вимоги задоволити.
Станом на 22.11.2018 року відповідач відзиву на позовну заяву до суду не подав.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив.
Заслухавши пояснення учасників справи, розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до п.1.1 Положення про інспекцію державного архітектуро- будівельного контролю у м.Львові, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міськоїради від 11.11.2016 року №1027, Інспекція державного архітектурні будівельного контролю у м.Львові (надалі - Інспекція) є виконавчим органом Львівської міськоїради, який діє на правах самостійного управління, який створений на підставі ухвали міської ради від 26.05.2016 року №505 «Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та виконавчих органів», Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих акті України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про місцеве самоврядування в Україні».
Згідно з п.2.1 Положення, основними завданнями Інспекції є здійснення відповідно до Закону державного архітектурно-будівельного контролю, виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.
Згідно п.п.5, 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Підставами для проведення позапланової перевірки є, зокрема:
-виявлення факту самочинного будівництва об’єкта;
-перевірка виконання суб’єктом містобудівної діяльності вимог приписів органів державного архітектурно-будівельного контролю;
-звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб’єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.
Відповідно до п.1 ч. 4 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право безперешкодного доступу до місць будівництва об’єктів та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню.
Вказана норма кореспондує з п.п.1 п.11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, яким також передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право безперешкодного доступу на місце будівництва об’єкта та до об’єктів, що підлягають обов’язковому обстеженню.
Згідно п.9 Порядку, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб’єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об’єкт будівництва.
У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Як зазначено в п.14 вищезгаданого Порядку, суб’єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов’язаний:
-допускати посадових осіб органу державного архітектурно будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;
-виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності;
-подавати документи, пояснення, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.
У разі відмови суб’єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки складається відповідний акт.
Як пояснив у судовому засіданні представник позивача, протягом 2017 року позивачем неодноразово здійснювалися заходи державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єкта будівництва за адресою: м.Львів, вул.Шевченка, 327, за результатами яких було виявлено ряд порушень вимог містобудівного законодавства, містобудівної документації, які замовником будівництва – ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» не було усунено, що стало підставою для звернення до суду з означеним позовом.
Судом із матеріалів справи з’ясовано, що позивачем було проведено заходи державного архітектурно-будівельного контролю щодо об’єкта будівництва у м.Львові на вул.Т.Шевченка, 327.
Від Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області до Інспекції надійшла заява від 03.03.2017 року №1013-6/1337-17 на підставі якої Інспекцією було видано направлення для проведення позапланової перевірки від 07.03.2017 року №198-пп на об’єкті будівництва, що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Шевченка, 327.
На підставі вищевказаного направлення посадовою особою Інспекції ОСОБА_4 було здійснено виїзд за місцем проведення будівельних робіт 13.03.2017 року, за результатами чого складено акт позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким встановлено, що за адресою: м.Львів, вул.Щевченка, 327 в м.Львові в приміщенні будівлі (блоку допоміжних цехів) ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» проводились роботи з встановлення мобільної сортувальної лінії (МСЛ-1), яка забезпечує переробку та утилізацію промислових та побутових відходів ТОВ «Захід Ресурс Плюс» демонтовано бетонне перекриття підлоги, викопано котлован довжиною 19,8 м, шириною 1,7 м та глибиною 1,3 м, в якому облаштовано залізнобетонний фундамент під завантажувальний транспортер. В іншому місці ТОВ «Захід Ресурс Плюс» також демонтовано бетонне перекриття підлоги, викопано ще один котлован довжиною 8,5 м., шириною 3,3 м та глибиною 1,4 м, в якому встановлено опалубку для проведення бетонних робіт. На момент перевірки роботи не проводились. Категорія складності будівництва визначено - II.
При цьому, керівником ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» ОСОБА_5 надано для перевірки копії:
-договору оренди 20160722/1 від 22.07.2016 року, укладеного між ТОВ «Ато- Логістикс-Комплекс» та ТОВ «Захід Ресурс Плюс»;
-висновку експертизи №63.2-02-3405.10 щодо відповідності проектно- конструкторської документації на виготовлення засобів виробництва вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
Згідно з єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, станом на день проведення перевірки відомостей про реєстрацію декларацій (повідомлень) на право проведення будівельних робіт за адресою: м.Львів, вул.Шевченка, 327 - відсутні.
Таким чином, на об’єкті перевірки за адресою: м.Львів, вул.Шевченка, 327 ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» самочинно проведено будівельні роботи з облаштування фундаментів під мобільну сортувальну лінію (МСЛ-1) без дозвільних документів на право виконання будівельних робіт, що є порушенням вимог п.2 ч.1 ст.34 Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Акт підписаний без зауважень і такий отримано директором ОСОБА_5І 13.03.2017 року.
На підставі вищевказаного акту перевірки було складено також протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 13.03.2017 року за фактом самочинно проведених будівельних робіт з облаштуванням фундаментів під мобільну сортувальну лінію (МСЛ-1) без дозвільних документів на право виконання будівельні робіт, що є порушенням п.22 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівні діяльності». Даний протокол підписаний без зауважень й отриманий директором ОСОБА_5 13.03.2017 року.
Також видано припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт від 13.03.2017 року про негайне зупинення виконання будівельних робіт на об’єкті будівництва в приміщенні будівлі (блоку допоміжних цехів), по вул.Шевченка, 327 у м.Львові до моменту усунення порушень вимог містобудівного законодавства.
При цьому, примірник припису отримано директором ОСОБА_5 13.03.2017 року, про що є відповідна відмітка на приписі.
13.03.2017 року видано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності про усунення в місячний термін з дати отримання даного припису виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил.
Примірник припису одержано директором ОСОБА_5 13.03.2017 року, про що є відповідна відмітка на акті.
На підставі вказаного акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 13.03.2017 року та протоколу про порушення у сфері містобудівної діяльності від 13.03.2017 року начальником Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові ОСОБА_6 23.03.2017 року винесено постанову №0006-ви-1530/40 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою визнано ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» винним у вчиненні правопорушення, передбаченого абз.3 п.4 ч.2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».
Згодом проведена і друга перевірка.
21.04.2017 року посадовою особою Інспекції, заступником начальника відділу інспекційної роботи ОСОБА_7 було проведено позапланову перевірку виконання припису Інспекції від 17.03.2017 року про усунення порушення вимог законодавства у сфер містобудівної діяльності. За результатами перевірки складено акт від 21.04.2017 року, яким встановлено, що ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» виконало вимоги припису від 13.03.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт. Однак, вимоги припису Інспекції ДАБК у м.Львові від 13.03.2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності - не виконано, що є порушенням вимог абз.3 п.14 Порядку здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою КМ України від 23.05.2011 року №553.
Акт підписаний без зауважень та отримано директором ОСОБА_5 21 04.2017 року.
За результатами перевірки заступником начальника відділу інспекційної роботи інспекції ДАБК у м.Львові ОСОБА_4 у присутності керівника ТОВ «Захід Ресурс Плюс» ОСОБА_5 складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 21.04.2017 року за фактом невиконання вимог припису Інспекції ДАБК у м.Львові від 13.03.2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, що є порушенням абз.3 п.14 Порядку здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою КМ України від 23.05.2011 року №553.
Також видано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності від 21.04.2017 року про усунення в чотирнадцятиденний термін з дати отримання даного припису виявлені порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил шляхом приведення об’єкту до правостановлюючих документів.
Примірник вказаного припису одержано директором ОСОБА_5 21.04.2017 року.
На підставі акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 21.04.2017 року та протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 21.04.2017 року Інспекцією винесено постанову від 05.05.2017 року №0006-вих-2194/58 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою визнано ТОВ «Захід Ресурс Плюс» винним у вчиненні правопорушення передбаченого абз.3 п.14 Порядку здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2011 року №553.
05.05.2017 року Інспекцією видано направлення для проведення позапланової перевірки №344-пп на підставі наказу Інспекції від 05.05.2017 року №82 П та припису Інспекції від 21.04.2017 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
При перевірці виконання вимог вищезазначеного припису, 10.05.2017 року встановлено, що вимоги припису Інспекції ДАБК у м.Львові від 21.04.2017 року щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» не виконано, приміщення будівлі (блоку допоміжних цехів) по вул.Шевченка, 327 у м.Львові не приведено в попередній стан, відповідно до правовстановлюючих документів.
Також складено протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.05.2018 року за фактом порушення ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» абз.3 п.14 Порядку здійснення архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою КМ України від 23.05.2017 року №553.
Окрім цього, на підставі ухвали Господарського суду Львівської області від 18.06.2018 року у справі №914/2036/17 Інспекцією видано направлення для проведення позапланового заходу від 04.09.2018 року за №522-пп. В період з 10.09.2018 року до 14.09.2018 року посадовими особами здійснено виїзд на об’єкт будівництва за вищевказаною адресою та складено акт перевірки за №522/1, яким встановлено, що на вказаному об’єкті будівельні роботи не проводяться, стан об’єкту відповідає стану на 14.03.2017 року (перша перевірка).
Суд зауважує, що станом на момент подання вказаного позову, вище перелічені постанови, приписи та протоколи, винесені Інспекцією є чинними та не скасованими.
За приписами ст.38 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі виявлення факту самочинного будівництва об’єкта, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.
У разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об’єкта та компенсацію витрат, пов’язаних з таким знесенням.
За рішенням суду самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних із знесенням об’єкта, за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне будівництво.
У разі неможливості виконання рішення суду особою, яка здійснила таке самочинне будівництво (смерть цієї особи, оголошення її померлою, визнання безвісно відсутньою, ліквідація чи визнання її банкрутом тощо), знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється за рішенням суду за рахунок коштів правонаступника або за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету та в інших випадках, передбачених законодавством.
Виконання рішення суду, що набрало законної сили, щодо знесення самочинно збудованого об’єкта здійснюється відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
З огляду на вказане, суд зазначає, що у ТзОВ «Захід Ресурс Плюс» відсутні: повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.
Крім цього, правові, економічні, соціальні та організаційні засади містобудівної діяльності в Україні врегульовано Законом України «Про основи містобудування».
Відповідно до ст.1 цього Закону, містобудування (містобудівна діяльність) - цілеспрямована діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування підприємств, установ, організацій, громадян, об’єднань громадян по створенню підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об’єктів містобудування, спорудження інших об’єктів, реконструкцію історичних населених пунктів при збереженні традиційного характеру середовища, реставрацію та реабілітацію об’єктів культурної спадщини, створення інженерної та транспортної інфраструктури.
Згідно із ст.5 вищезгаданого Закону, при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені, зокрема, розробка містобудівної документації, проектів конкретних об’єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил; розміщення і будівництво об’єктів відповідно затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів об’єктів.
Статтею 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» передбачено, що для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об’єктів архітектури, додержання суб’єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю, визначені статтею 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Частиною 5 статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:
-отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
-розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону ї експертизи;
-затвердження проектної документації;
-виконання підготовчих та будівельних робіт;
-прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
-реєстрація права власності на об’єкт містобудування.
Відповідно до п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта; видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (ССЗ) наслідками.
Частиною п.1 ч.ч.1, 7 ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що замовник має право виконувати будівельні роботи після подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об’єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об’єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України.
Виконання будівельних робіт без відповідного документа, передбаченого цією статтею, вважається самочинним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із Законом.
Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «Захід Ресур Плюс» не дотримало вищезазначений порядок та розпочато будівельні роботи без жодного необхідного дозвільного документу.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, доказів, зібраних у справі та враховуючи те, що відповідачем не подано відзиву на позовну заяву, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Згідно із ст.139 КАС України, судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250-251, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м.Львові до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс», за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Львівської міської ради, Рясне-Руської сільської ради Яворівського району Львівської області про зобов’язання до вчинення дій задоволити повністю.
Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс» привести об’єкт: «Влаштування фундаменту для встановлення мобільної сортувальної лінії в приміщенні будівлі (блоку допоміжних цехів) на вул.Шевченка, 327 у м.Львові» до правовстановлюючих документів з компенсацією витрат, пов’язаних із приведенням до попереднього стану об’єкта за рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ресурс Плюс».
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Сподарик Н.І.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 30 листопада 2018 року.