
Справа № 234/13922/18
Провадження № 3/234/2974/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Сухоручко Ю.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 Важаєвича, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1), директор «Облдоррембуд», який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 163-4 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
З протоколу про адміністративне правопорушення № 617/05-99-13-03 від 15.08.2018 вбачається, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення: порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, а саме: не утриманий та не сплачений податок на доходи фізичних осіб з суми доходу, виплаченого фізичній особі, в результаті чого донарахованого податок на доходи фізичних осіб за вересень 2017 року у сумі 2700,00 грн., чим порушено підпункт 14.1.180 пункту 14.1 статті 14, абз. 2 пункту 57, підпункт 163.1.1 пункту 163.1 статті 163, підпункт 164.2.2 пункту 164.2 статті 164, підпункту 168.1.1, пункту 168.1, пункт 171.2 «а» статті 171, пункту 176.2 «а» статті 176 Податкового кодексу України та частини 1 ст. 163-4 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про дачу, час та місце судового розгляду був повідомлений шляхом публікування оголошення про виклик на сайті Краматорського міського суду Донецької області. Клопотання про відкладення слухання справи від нього також не надходило.
Обставини, які викладені в протоколі про адміністративне правопорушення підтверджуються: актом про результати камеральної перевірки за № 690/05-99-14-13-05505963 від 02.07.2018, та іншими матеріалами справи.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Ст. 75 Податкового Кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Вивчивши матеріали даної адміністративної справи, суд вважає, що адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1 варто закрити, оскільки, в протоколі про адміністративне правопорушення вказано порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб, а саме: не утриманий та не сплачений податок на доходи фізичних осіб з суми доходу, виплаченого фізичній особі, в результаті чого донарахованого податок на доходи фізичних осіб за вересень 2017 року у сумі 2700,00 грн., тобто правопорушення вчинено 01.10.2017 року.
У відповідності до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Так, з протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що дата скоєння адміністративного правопорушення 01.10.2017 року, проте, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 надійшов до Краматорського міського суду Донецької області тільки 07.09.2018, тобто станом на сьогоднішній день вже сплив встановлений законом тримісячний строк, протягом якого особу можливо було притягнути до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження по справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв’язку із закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст. 38, ч.1 ст. 163-4, 247 п.1, 284 ч. п.3 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 Важаєвича, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ІПН НОМЕР_1), за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити у зв’язку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського
міського суду ОСОБА_2