
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
27 листопада 2018 року м. ТернопільСправа № 921/349/18
Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.
при секретарі судового засідання Шмир А.І.
Розглянув справу
за позовом: Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, ідентифікаційний код 21560766 в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4, ідентифікаційний код 01188052
до відповідача: ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34, ідентифікаційний код 03195613
про стягнення заборгованості в сумі 63 639 грн. 40 коп.
За участю представників:
Позивача: ОСОБА_2 - представник
Відповідача: ОСОБА_3 - представник
Суть справи: Позивач - Публічне акціонерне товариство “Укртелеком” в особі Тернопільської філії ПАТ “Укртелеком” звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №10-12/13 від 01.08.2018 р. (Вх.№447 від 05.09.2018 р.) до відповідача - ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34, ідентифікаційний код 03195613 про стягнення 46 277 грн. 00 коп. заборгованості по витратах, понесених у липні 2017 - травня 2018 року внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилався на невиконання відповідачем норм чинного законодавства щодо відшкодування витрат за надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах окремим категоріям громадян.
Ухвалою господарського суду від 10.09.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 02.10.2018 року.
02.10.2018 року на адресу господарського суду Тернопільської області від Публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Тернопільської філії ПАТ “Укртелеком” надійшла заява №10-09/141 від 20.09.2018 про збільшення розміру позовних вимог.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 02.10.2018 року заяву № 10-09/141 від 20.09.2018р. Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, ідентифікаційний код 21560766 в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4 про збільшення розміру позовних вимог в сумі 8 954,25 грн. відносно відповідача ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область м.Чортків, вул. Шевченка,34 прийнято до розгляду, розгляд справи відкладено на 16 жовтня 2018 року.
12.10.2018 року на адресу господарського суду від ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34 надійшла заява із запереченням проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та відзив на заяву про збільшення розміру позовних вимог.
У відзиві відповідач зазначив таке: статтею 95 Конституції України передбачено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Відповідно до п.2 ст.4 Бюджетного кодексу України при здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовується лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, Бюджетному кодексу України та закону про Державний бюджет України. У Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» відсутня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг окремим категоріям громадян з послуг зв’язку.
Жодних фінансових обов’язків перед ТФ ПАТ «Укртелеком» у II півріччі 2017 та у 2018 році управління не мало.
За змістом ст. 102 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів, передбачені у п.п. "б" п. 4 ч. 1 ст. 89 цього Кодексу, фінансуються за рахунок субвенцій з Державного бюджету України, механізм якого викладений у Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002року №256. Саме у даному порядку внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 426, зокрема в п.5 в абзаці четвертому слова “компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, пільг з послуг зв ’язку, зокрема безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з придбанням відповідних стаціонарних абонентських терміналів, та інших передбачених законодавством пільг (крім, пільг на одержання ліків та зубопротезування) ” замінено словами “доставки громадянам повідомлень про призначення субсидії*”, тобто фінансування видатків з послуг зв’язку виключено з державної програми соціального захисту, а сам порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за вказані пільги окремих категорій громадян станом на сьогоднішній день відсутній, а відтак, відсутній головний розпорядник коштів, тобто головний розпорядник коштів визначається при наявності виділених коштів розпорядником вищого рівня, а якщо коштів не виділяв головний розпорядник вищого рівня (райдержадміністрація, сесія районної ради), то про якого розпорядника коштів в особі управління може йти мова? А якщо так, то управління не є відповідачем по даній справі.
На підставі Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 статтею 102 Бюджетного кодексу України віднесено видатки на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово- комунальних послуг, де послуги зв’язку відсутні у видатках, що можуть фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів.
Відповідно до ст.91 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, а можуть і не здійснюватися, через відсутність коштів районного бюджету, оскільки є заборгованість по заробітній платі та енергоносіях в Чортківському районі .
П.204 ст.91 Бюджетного кодексу України до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися, а можуть і не здійснюватися, через їх відсутність, дійсно належать видатки на пільги з послуг зв’язку.
Відтак, відповідач вважає, що фактично понесені витрати на надання пільг з телекомунікаційних послуг є збитками ПАТ «Укртелеком» в особі Тернопільської філії ПАТ «Укртелеком».
16.10.2018 на адресу Господарського суду Тернопільської області від Публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Тернопільської філії ПАТ “Укртелеком” надійшла відповідь на відзив.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 1610.2018 року заяву ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область м.Чортків, вул. Шевченка,34, ідентифікаційний код 03195613 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження задоволено, здійснено перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 921/349/18 за правилами загального позовного провадження. Справу призначено до розгляду у підготовчому засіданні на 06 листопада 2018 року.
25.10.2018 року на адресу Господарського суду Тернопільської області від Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, ідентифікаційний код 21560766 в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4 надійшла заява 10-09/170 від 23.10.2018 про збільшення розміру позовних вимог в сумі 8 408,15 грн.
29.10.2018 року на адресу Господарського суду Тернопільської області від ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34 надійшов відзив на позов, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог.
01.11.2018 року від позивача по справі надійшла відповідь на відзив №м10-09/172 від 01 листопада 2018 року.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 06.11.2018 року розгляд справи відкладено на 20 листопада 2018 року.
14.11.2018 року від відповідача по справі надійшов відзив на заяву про збільшення розміру позовних вимог № 09-33/4382 від 09.11.2018 року, в якому просить відмовити Тернопільській філії ПАТ "Укртелеком"в задоволенні вимоги про стягнення 63 639 грн. 40коп. витрат за надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах, у зв’язку з безпідставністю, оскільки управління не було у вказаному періоді головним розпорядником коштів та відсутністю договірних, а також будь-яких інших зобов’язань, не наданням розрахунків та підстав їх відшкодування в межах бюджетного року.
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 20 листопада 2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду справи по суті на 27 листопада 2018 року.
В судовому засіданні представник Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" підтримала позовну заяву з врахуванням заяв про збільшення розміру позовних вимог, просить позовні вимоги задоволити, стягнути з ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації заборгованість в сумі 63 639 грн. 40коп. по витратах, понесених у липні 2017 – вересні 2018 року наслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.
Представник ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації проти позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" про стягнення заборгованості в сумі 63 639 грн. 40коп. по витратах, понесених у липні 2017 – вересні 2018 року наслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах заперечила , з підстав викладених у відзиві на позовну заяву та відзиві на заяву про збільшення позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив наступне.
Відповідно до ст.11 ЦК України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією їх породжують.
Позивач - Публічне акціонерне товариство “Укртелеком” в особі Тернопільської філії ПАТ “Укртелеком” звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №10-12/13 від 01.08.2018 р. (Вх.№447 від 05.09.2018 р.) до відповідача - ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34, ідентифікаційний код 03195613 про стягнення 46 277 грн. 00 коп. заборгованості по витратах, понесених у липні 2017 - травня 2018 року внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах.
02.10.2018 року на адресу господарського суду Тернопільської області від Публічного акціонерного товариства “Укртелеком” в особі Тернопільської філії ПАТ “Укртелеком” надійшла заява №10-09/141 від 20.09.2018 про збільшення розміру позовних вимог.
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 02.10.2018 року заяву № 10-09/141 від 20.09.2018р. Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, ідентифікаційний код 21560766 в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4 про збільшення розміру позовних вимог в сумі 8 954,25 грн. відносно відповідача ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область м.Чортків, вул. Шевченка,34 прийнято до розгляду.
25.10.2018 року на адресу господарського суду Тернопільської області від Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка,18, ідентифікаційний код 21560766 в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4 надійшла заява 10-09/170 від 23.10.2018 про збільшення розміру позовних вимог в сумі 8 408,15 грн.
Відтак, спір між ПАТ «Укртелеком» в особі Тернопільської філії ПАТ "Укртелеком" 46001, м.Тернопіль, вул. Чорновола,4 та ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область, м.Чортків, вул.Шевченка, 34 про стягнення заборгованості в сумі 63 639 грн. 40коп. по витратах, понесених у липні 2017 – вересні 2018 року наслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах розглядається з врахуванням заяв про збільшення розміру позовних вимог
Як зазначив позивач у позовній заяві та підтверджується матеріалами справи, ПАТ "Укртелеком" протягом липня 2017 – вересень 2018 року надавало телекомунікаційні послуги на пільгових умовах громадянам Чортківського району, на виконання законодавчих вказівок, що містяться у Законах України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний статус", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України "Про телекомунікації", телекомунікаційні послуги споживачам, які мають установлені законодавством України пільги з їх оплати, надаються операторами, провайдерами телекомунікацій відповідно до законодавства України.
У п. 63 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 295 від 11.04.2012 р. (далі - Правила) визначено, що установлені законами пільги з оплати послуг надаються споживачеві відповідно до законодавства за місцем його проживання з дня пред’явлення ним документа, що підтверджує право на пільги.
Статтею 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", встановлено, що пільги щодо оплати послуг зв'язку та критерії їх надання визначаються виключно законами України.
Так, згідно ст. 91 Бюджетного кодексу України, видатки на відшкодування вартості послуг зв'язку, наданих пільговим категоріям громадян, здійснюються з місцевих бюджетів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. №256 затверджено Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення на рахунок субвенцій з державного бюджету (далі - Порядок №256), яким встановлено механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення компенсаційних виплат за вказані пільги окремих категорій громадян за рахунок субвенцій з державного бюджету.
Зокрема, п. 2 Постанови визначено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів щодо послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.
Відповідно до п. 3 Порядку №256, головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення, є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення.
Отже, розпорядником коштів бюджетного фінансування вищевказаних соціальних пільг, наданих громадянам Чортківського району є ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації, а тому, на підставі зазначених норм закону та положень Постанови та Порядку №256, відшкодування витрат понесених позивачем внаслідок надання телекомунікаційних послуг пільговим категоріям громадян має здійснюватись відповідачем за рахунок державних субвенцій.
Згідно ч. 1 п. 8 Порядку №256, отримані місцевими бюджетами суми субвенцій перераховуються протягом одного операційного дня на рахунки головних розпорядників коштів, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства, для здійснення відповідних видатків. При цьому головні розпорядники коштів у п’ятиденний термін здійснюють розрахунки з постачальниками відповідних послуг (ч. 2 п.8 Порядку ).
Як вбачається з матеріалів справи, за липень 2017 - вересень 2018 року Тернопільською філією Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" були надані телекомунікаційні послуги на пільгових умовах громадянам Чортківського району на суму 63 639 грн. 40коп.
Факт надання цих послуг Тернопільською філією ПАТ "Укртелеком" та фактичне споживання їх відповідними категоріями населення, підтверджується Розрахунками видатків на відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг громадянам за липень 2017 - вересень 2018 року всього на суму 63 639 грн. 40коп.
Згідно п.10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України №117 від 29.01.2003 р., підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою "2-пільга".
На виконання вищезазначених вимог позивач направляв відповідачу, для здійснення розрахунку за надані телекомунікаційні послуги пільговим категоріям споживачів, відповідні звіти, що підтверджується супровідними листами, які знаходяться в матеріалах справи (від 08.08.2017 №06/2-11-258, від 07.09.2017 №06/2-11-307, від 06.10.2017 №06/2-11-340, від 07.11.2017 №06/2-11-370, від 06.12.2017 №06/2-11-400, від 05.01.2018 №06/2-11-46, від 06.02.2018 №06/2-11-68 від 06.03.2018 № 06/2-11-98 від 06.04.2018 №06/2-11-125 від 08.05.2018 № 06/2-11-153, від 06.06.2018 № 06/2-11-186, від 06.07.2018 № 06/2-11-228, від 07.08.2018 № 06/2-11-258 від 07.09.2018 №06/2-11-280 від 05.10.2018 №06/2-11-307).
При цьому суд зазначає, що за наведеним вище законодавством та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. № 117, ОСОБА_1 соціального захисту населення є не лише розпорядником бюджетних коштів, а й органом, що контролює відомості, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Аналогічні положення містяться в ст. 193 ГК України, де зазначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Згідно ст. 599 ЦК України та ст. 202 ГК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний статус", "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" передбачено надання пільг при оплаті за послуги зв'язку (телекомунікаційні послуги).
Положеннями ст. 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Право позивача на отримання компенсації вартості телекомунікаційних послуг, наданих ним своїм абонентам - пільговим категоріям споживачів, підлягає реалізації та захисту, оскільки фінансові зобов'язання держави виникли не із наведеного Закону, а із законодавства, яким унормовано надання соціальних пільг визначеним в цьому законодавстві особам, а також із нормативно-правових актів, якими встановлено порядок здійснення розрахунків із постачальниками, зокрема, телекомунікаційних послуг таким категоріям споживачів.
Частиною 2 статті 218 ГК та статтею 617 ЦК не передбачено такої підстави для звільнення від відповідальності, як відсутність у боржника необхідних коштів.
Конституційний Суд України неодноразово висловлював правову позицію щодо неможливості поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо у залежність від видатків бюджету (рішення від 20.03.2002 № 5-рп/2002, від 17.03.2004 № 7-рп/2004, від 01.12.2004 № 20-рп/2004, від 09.07.2007 № 6-рп/2007).
Зокрема, у Рішенні від 09.07.2007 № 6-рп/2007 Конституційний Суд України зазначив, що невиконання державою своїх соціальних зобов'язань щодо окремих осіб ставить громадян у нерівні умови, підриває принцип довіри особи до держави, що закономірно призводить до порушення принципів соціальної, правової держави (підпункт 3.2).
Разом із тим держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов'язана забезпечити його реалізацію. У протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності правового регулювання покладаються на державу.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" від 23.02.2006 № 3477-IV суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, а саме, у справі "Кечко проти України" (заява № 63134/00), Європейський Суд зауважив, що держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату надбавок з державного бюджету, однак свідома відмова в цих виплатах не допускається, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення Суду). У пункті 26 вказаного рішення зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
У Рішенні Європейського Суду з прав людини у справі "ОСОБА_3 ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України" від 18.10.2005 та у справі «Бакалов проти України» від 30.11.2004 зазначено, що відсутність бюджетних коштів, передбачених у видатках Державного бюджету України, не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання (пункти 48 та 40 рішень відповідно).
Телекомунікаційні послуги на пільгових умовах ПАТ "Укртелеком" надано не з власної ініціативи, а на виконання імперативних законодавчих вказівок щодо цього. Як наслідок, уповноважений на те державою орган - Відповідач у справі, в силу закону, має відшкодувати Позивачу за рахунок бюджетних коштів понесені ним витрати.
Викладені вище висновки відповідають правовим позиціям ОСОБА_4 Верховного Суду, які наведені у постановах від 17.04.2018 у справі №911/4249/16, від 10.04.2018 у справі №927/291/17 та від 23.04.2011 у справі №906/621/17.
Відповідно до вимог ст.ст. 78,79 Господарського процесуального кодексу України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно із ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Дослідивши докази, подані сторонами в обгрунтування свої вимог та заперечень, господарський суд вважає позовні вимоги Публічного акціонерного товариства “Укртелеком” про стягнення з ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації заборгованості по витратах, понесених за період липень 2017 - вересень 2018 року внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах - обгрунтованими, підтвердженими належними доказами та такими, що підлягають до задоволення.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до ст. 129 ГПК України, суд покладає на відповідача.
Керуючись ст.ст. 42, 46, 73, 74, 76-79, 86, 91, 123, 129, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 соціального захисту населення Чортківської районної державної адміністрації 48500 Тернопільська область м. Чортків, вул. Шевченка, 34, ідентифікаційний код 03195613 на користь Публічного акціонерного товариства “Укртелеком”, бульв. Т.Шевченка, 18, м. Київ, 01601 в особі Тернопільської філії Публічного акціонерного товариства “Укртелеком”, вул. В. Чорновола,4, м. Тернопіль (код ЄДРПОУ 01188052) - 63 639 грн. 40 коп (шістдесят три тисячі шістсот тридцять дев»ять) гривень 40 копійок заборгованості по витратах, понесених за період липень 2017 - вересень 2018 року внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах та 1762 (одну тисячу сімсот шістдесят дві) гриві 00 копійок в повернення сплаченого судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 30.11.2018 року.
Суддя А.М. Сидорук