Ухвала суду № 78206587, 29.11.2018, Баштанський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
29.11.2018
Номер справи
468/1633/18-а
Номер документу
78206587
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

468/1633/18-а

2-а/468/18/18

БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.11.2018 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 соціального захисту населення Баштанської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом, яким просила визнати дії відповідача ОСОБА_2 соціального захисту населення Баштанської районної державної адміністрації щодо не нарахування їй субсидії неправомірними та зобов'язати останнього призначити та нарахувати їй житлову субсидію.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

У відповідності до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною 2 ст. 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

З аналізу вказаних положень ст. 20 КАС України слідує, що позов ОСОБА_1 предметно не відноситься до юрисдикції Баштанського районного суду Миколаївської області як адміністративного суду та підлягає розгляду Миколаївським окружним адміністративним судом.

Діючим положеннями КАС України не передбачено можливості повернення позовної заяви позивачу для подачі до належного суду або передачі справи до належного адміністративного суду у разі, якщо встановлено, що справа належить до предметної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За такого, слід застосувати положення про аналогію закону щодо територіальної юрисдикції.

Так, згідно ч.6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

В свою чергу п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищевикладене, матеріали адміністративного позову слід передати до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст.20, 2 ч. 1 ст. 29, 241, 248, п. 4 ч. 1 ст. 171КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 соціального захисту населення Баштанської районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії - передати на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Ухвалу може бути оскаржено протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Відповідно до положень ч.8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Суддя