Постанова № 78206522, 21.11.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
21.11.2018
Номер справи
127/29281/18
Номер документу
78206522
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/29281/18

Провадження №2-а/127/476/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" листопада 2018 р. м. Вінниця

в складі: судді Бойка В.М.,

за участю секретаря Ревтюх О.А.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби України у Вінниці у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування постанов рішень про примусове повернення з України та про заборону в"їзду в Україну суд, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області звернувся ОСОБА_1 з вимогами визнати протиправним та скасувати рішення № 6 начальника відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Вінницькій області Мазура Віталія Івановича про примусове повернення з України підданого Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.08.2018 року. Визнати протиправним та скасувати рішення заступника начальника Управління начальника відділу у справах іноземців та осіб без громадянства ДМС України у Вінницькій області ДМС України у Вінницькій області Кушніра Володимира Миколайовича про заборону в'їзду в Україну.

Позов мотивовано тим, що 30.09.2018 громадянин ОСОБА_1 прибув до України, в аеропорту Київ «Жуляни» під час проходження прикордонного пункту ОКПП «Київ» у паспорті зроблено відмітку про заборону в'їзду в Україну терміном на 3 роки до 13.08.2021 року. Підставами для заборони в'їзду на територію України громадянину ОСОБА_1 є рішення від 13.08.2018 року Державної міграційної служби у Вінницькій області «Про заборону в'їзду в Україну».

Позивач вважає, що рішення від 13.08.2018 року Державної міграційної служби у Вінницькій області «Про заборону в'їзду в Україну» позивачу , є протиправним та підлягає скасуванню. Також Управлінням ДМС України у Вінницькій області винесено, рішення №6 від 23.08.2018 року Державної міграційної служби у Вінницькій області «Про примусове повернення з України підданого Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1 в порушення вимог Закону та вказане рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Позивач вказує, що відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_10 від 29.05.2018 року у справі № 127/11278/18 ОСОБА_15 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 та 122-4 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді позбавлення керування усіма видами транспортних засобів строком на 6 місяців. Дана постанова набрала законної сили 09.06.2018р. Рішенням № 6 начальника відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Вінницькій області Мазура Віталія Івановича про примусове повернення з України підданого Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.08.2018 року

Оскаржувані рішення вважає незаконним і таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав. У поданні зазначено що, ОСОБА_15 порушив норми пп.1 п. 63 Порядку яким передбачено, що посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі отримання від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Разом з тим, у поданні відсутні будь які обґрунтування що посвідку видано ОСОБА_15 на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Крім того, викладені у поданні обставини щодо виявлення управлінням БЗПТЛ ГУНП у Вінницькій області під час проведення профілактичних заходів в період з 26.07.18 до 31.08.2018року з нагляду та контролю в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант» на території області порушення вчиненого громадянином ОСОБА_15 також не відповідає дійсності, оскільки відповідно до подання адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_15 04.05.2018 року постанова Вінницького міського суду винесена 04.05. 2018р., тобто до проведення профілактичних заходів ГУНП у Вінницькій області.

Станом на 23.08.2018 року громадянин Йорданії ОСОБА_15 перебував на території України про що свідчить відповідна відмітка у паспорті управління ДМС України у Вінницькій області останнього не було повідомлено про прийняте рішення про заборону в'їзду в Україну від 13.08.2018 року, чим позбавлено його права на оскарження рішення до суду.

Вищевказане і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Представник позивача надав до суду заяву про розгляд справи без його участі позов підтримує в повному обсязі.

Інші учасники в судове засідання не з'явилися, хоча повідомлялись належним чином повідомлення про причини неявки до суду не надійшло.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав:

Судом встановлено, що 30.09.2018 громадянин ОСОБА_1 прибув до України та в аеропорту Київ «Жуляни» під час проходження прикордонного пункту ОКПП «Київ» у паспорті зроблено відмітку про заборону в'їзду в Україну терміном на 3 роки до 13.08.2021 року, що підтверджується копією копія паспорту позивача. Суд бере до уваги, що підставами для заборони в'їзду на територію України громадянину ОСОБА_1 є рішення від 13.08.2018 року Державної міграційної служби у Вінницькій області «Про заборону в'їзду в Україну». ( а.с. 42-43, 55-64)

Судом встановлено, що громадянин Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_1 отримав запрошення на навчання Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова за реєстраційним № НОМЕР_1 від 03.09.2018 року яке дійсне до 03.03.2019 року. ( а.с. 65)

30.09.2018року відповідно до листа проректора з міжнародних зв'язків Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова проінформовано начальника ОКПП «Київ» про те, що 30.09.2018 року о 12.30, рейсом РС1720, сполученням Анкара-Київ (Жуляни), прибув для повторного навчання на 5 курсі іноземний громадянин ОСОБА_1 та забезпечено зустріч іноземного громадянина заступником декана підготовчого факультету ОСОБА_13 ( а.с.67)

Суд бере до уваги, що відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_10 від 29.05.2018 року у справі № 127/11278/18 ОСОБА_15 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 та 122-4 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді позбавлення керування усіма видами транспортних засобів строком на 6 місяців. Дана постанова набрала законної сили 09.06.2018р. ( а.с. 17)

30.10.2018р державним виконавцем Центрального відділу державної виконавчої служби м. Вінниця ГТУЮ у Вінницькій області ОСОБА_14 винесено постанову про закінчення, у зв'язку погашенням боржником суми боргу в повному обсязі. виконавчого провадження з виконання вказаної вище постанови (а.с. 69).

В липні 2018 року до управління ДМС України у Вінницькій області надійшло подання з управлінням боротьби з злочинами пов'язаними з торгівлею людьми ГУ НП у Вінницької області за № 871/16/02-2018 щодо скасування посвідки на тимчасове проживання серії ТР 073499 виданої громадянину Йорданії ОСОБА_15 на підставі пп.1 п.63 Порядку затвердженого постановою КМУ від 25 квітня 2018 року № 322. Подання мотивоване тим, що Управлінням БЗПТЛ ГУ НП у Вінницькій області в період з 26.07.18 до 31.08.2018 року на території області проводились цільові профілактичні заходи з нагляду та контролю в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант».

В рамках профілактичних заходів встановлено, що громадянин Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1, студент ВНМУ імені Пирогова, 04.05.2018 року о 13 годин 12 хвилин в м. Вінниці, Хмельницьке Шосе, 70 керуючи транспортним засобом марки ВМ\У скоїв ДТП чим порушив вимоги правил дорожнього руху пп. 10.1, 12.1, 13.1, за що відповідальність передбачена ст. 124 та 122-4 КУпАП.

У поданні зазначено що, ОСОБА_15 порушив норми пп.1 п. 63 Порядку яким передбачено, що посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі отримання від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Суд погоджується з доводами позивача щодо того, що у поданні відсутні будь які обґрунтування що посвідку видано ОСОБА_15 на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Крім того, викладені у поданні обставини щодо виявлення управлінням БЗПТЛ ГУНП у Вінницькій області під час проведення профілактичних заходів в період з 26.07.18 до 31.08.2018року з нагляду та контролю в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант» на території області порушення вчиненого громадянином ОСОБА_15 також не відповідає дійсності, оскільки відповідно до подання адміністративне правопорушення вчинене громадянином ОСОБА_15 04.05.2018 року постанова Вінницького міського суду винесена 04.05. 2018р., тобто до проведення профілактичних заходів ГУНП у Вінницькій області. (а.с. 17)

Суд погоджується з доводами позивача щодо того, шо як зазначено у поданні громадянин громадянина Йорданії ОСОБА_15 порушив статтю 7 Закону України «Про основи Національної безпеки України» у частині злочинної діяльності проти миру і безпеки людства, та п. 1 ст. З ЗУ «Про основи Національної безпеки України», так як об'єктами національної безпеки є людини громадянина - їхні конституційні права і свободи. Разом з тим, з подання не зрозуміло яким чином громадянин ОСОБА_15 порушив вимоги вищезазначених статей Законів.

24.07.2018 року першим заступником начальника ГУ УДМС в Донецькій області як органом який видавав тимчасову посвідку прийнято рішення за № 5343/2013 про скасування посвідки на тимчасове проживання на підставі п.2 ст.63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постава КМУ від 25 квітня 2018 року № 322.

Вказане рішення ОСОБА_15 не вручалось що свідчить відсутність підпису останнього, а відповідно до відмітки направлено поштою, будь які докази про направлення та вручення рішення поштою відсутні (копія рішення додається). Таким чином, громадянин Йорданії ОСОБА_15 позбавлений був права оскаржити рішення ГУ ДМС України в Донецькій області від 24.07.2018 року.

Суд бере до уваги, що станом 23.08.2018 року громадянин Йорданії ОСОБА_15 перебував на території України про що свідчить відповідна відмітка у паспорті управління ДМС України у Вінницькій області останнього не було повідомлено про прийняте рішення про заборону в'їзду в Україну від 13.08.2018 року, чим позбавлено його права на оскарження рішення до суду.

Рішенням № 6 від 23.08.2018р. начальника відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Вінницькій області Мазура Віталія Івановича вирішено примусово повернути з України підданого Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.08.2018 року.

ст. 72 КАС України встановлено що, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів) , що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових і речових доказів, висновків експертів,показань свідків.

ч.1 ст.77 КАС України встановлено що, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

ч.1 ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України).

Відповідно до ч.2 ст. 26 Закону, рішення про примусове повернення іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першій цієї статті, може супроводжуватися забороною щодо подальшого в'їзду в Україну строком на три роки. Строк заборони щодо подальшого в'їзду в Україну обчислюється з дня винесення такого рішення. Порядок виконання рішення про заборону щодо подальшого в'їзду в Україну визначає Кабінет Міністрів України.

Визначаючись що до позовних вимог суд бере до уваги управлінням ДМС України у Вінницькій області в порушення вимог ч.2 ст. 26 Закону 13.08.2018 року прийнято рішення про заборону в'їзду в Україну громадянину Йорданії ОСОБА_15, а в подальшому прийнято рішення про примусове повернення останнього від 23.08.2018 року.

Відповідно до Інструкції про порядок прийняття Державної міграційною службою України її територіальними органами рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та гсобам без громадянства затвердженої наказом МВС України №1235 від 17.12.2013, рішення про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства приймається ЗІС та її територіальними органами за наявності підстав, зазначених в абзацах другому, третьому та сьомому частини першої ст. 13 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року.

Відповідно до абзаців 1,2 ч.І ст.13 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в'їзд в Україну іноземцю або особі без громадянства не дозволяється: в інтересах забезпечення національної безпеки України або охорони громадського порядку; якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають в Україні.

Відповідно до п.п «б» п.4 Інструкції рішення про заборону в'їзду в Україну особам приймається ДМС та її територіальними органами за ініціативою підрозділів кримінальної поліції - у разі встановлення підстав для заборони в'їзду в Україну особам під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Пунктом 7 ч.І ст.1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, - іноземці та особи без громадянства, які в становленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

Відповідно до ч.З ст.9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Стаття 26 Конституції України передбачено, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Згідно ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Таким чином, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, з метою недопущення реалізації конституційних прав позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані повністю підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Питання судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 139 КАС України та вважає судовий збір компенсувати за рахунок державного бюджету.

Керуючись на підставі п. 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання затвердженої постановою КМУ від 25 квітня 2018 р. за № 322, п. 7 ч. 1 ст. 1, ст. ст.13, 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про затвердження Інструкції про порядок прийняття Державною міграційною службою України та її територіальними органами рішень про заборону в'їзду в Україну іноземцям та особам без громадянства» затвердженого наказом МВС України від 17.12.2013 № 1235, ст. ст. З, 26 Конституції України ст.ст. 6, 9, 72, 73, 75, 77, 241, 242, 244, 245, КАС України,

Постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення № 6 начальника відділу організації запобігання нелегальної міграції, реадмісії та видворення УДМС України у Вінницькій області Мазура Віталія Івановича про примусове повернення з України підданого Хашимітського королівства Йорданії ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.08.2018 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення заступника начальника Управління начальника відділу у справах іноземців та осіб без громадянства ДМС України у Вінницькій області ДМС України у Вінницькій області Кушніра Володимира Миколайовича 13.08.2018р. про заборону в'їзду в Україну ОСОБА_15

Судові витрати компенсувати за рахунок державного бюджету.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 30 днів з дня її отримання через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Повний текст постанови виготовлено 29.11.2018р.

Суддя: