Постанова № 78200685, 28.11.2018, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
28.11.2018
Номер справи
712/7499/18
Номер документу
78200685
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 712/7499/18

Провадження № 3/712/2789/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2018 року м. Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Чечот А.А., за участю представника Черкаської митниці ДФС ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, правопорушника ОСОБА_3, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Черкаської митниці ДФС з протоколом про порушення митних правил № 92/90207/18 розпочатої 04.06.2018 відносно:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт НЕ673473, виданий 01.10.2012 Канівським РС УДМС України в Черкаській обл., РНОКПП НОМЕР_1,

за ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Соснівського райсуду м. Черкаси надійшли матеріали адміністративної справи про порушення митних правил, заведеної Черкаською митницею ДФС відносно ОСОБА_3.

Згідно зазначених матеріалів, 04.06.2018 року за фактом недекларування, тобто незаявлення ОСОБА_3 точних та достовірних відомостей про товар «автомобіль марки «VOLKSWAGEN», модель «Аmarok» - 1шт, б/в, календ. рік виготовлення 2011» в частині його найменування, технічного опису та коду товару згідно з УКТЗЕД, що призвело до несплати митних платежів в розмірі 34 102,61 грн., уповноваженою посадовою особою Черкаської митниці ДФС за наявності приводів та підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 491 Митного кодексу України, відносно гр. України ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил № 92/90207/18 за ст. 472 Митного кодексу України.

Представник Черкаської митниці ДФС у судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні правопорушення за ст. 472 МК України та застосувати стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості предметів правопорушення на суму 244 236, 24 грн. з конфіскацією на користь держави товару, а саме автомобіля.

Захисник просив суд врахувати всі обставини справи, особу правопорушника та закрити провадження по справі відносно ОСОБА_3 за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Правопорушник у судовому засіданні пояснив, що автомобіль «Volkswagen AMAROK» було придбано за межами України громадянкою ОСОБА_4. Він здійснював його ввезення на митну територію України та митне оформлення. У Черкаській митниці звернувся до митного брокера, яка повідомила, що окрім наявних в нього документів необхідно буде подати для проведення митного оформлення висновок авто товарознавчого дослідження про вартість транспортного засобу. Оформлення митної декларації здійснював митний брокер за допомогою відповідного програмного забезпечення, а він лише підписав декларацію. Під час заповнення декларації використовувались відомості про автомобіль, наявні у свідоцтві про реєстрацію, рахунку-фактурі, звіті про оцінку, митної декларації країни відправлення та інших, поданих для митного оформлення документів. Автомобіль декларував як легковий виходячи з його конструкції, оскільки він містить чотири пасажирських місця, на багажному відділенні встановлений кунг (дах), є позашляховиком. При цьому у звіті про оцінку від 24.05.2018 RH0/40.05.18 експертом код товарної номенклатури за УКТ ЗЕД було визначено як 8703, що відповідає класифікації легкових транспортних автомобілів, а тип кузову визначено як комбі. При ввезенні на Львівськиій митниці ДФС автомобіль визначений як пасажирський. Стосовно віднесення автомобіля до категорії «N1G» пояснив, що необізнаний у класифікації автомобілів за таким кодуванням, німецькою мовою не володіє. З урахуванням зібраних у подальшому по справі доказів віднесення автомобіля до категорії вантажних вину визнає. Готовий доплатити податки і збори у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представника Черкаської митниці ДФС, захисника та правопорушника, суд приходить до наступного.

Так, 29.05.2018 року до митного поста «Черкаси-північний» Черкаської митниці ДФС громадянином ОСОБА_3 було подано митну декларацію типу ІМ40ДЕ

№ UA902070/2018/703337, за якою згідно графи 31 задекларовано до оформлення в митному режимі імпорту товар: «автомобіль пасажирський марки «VOLKSWAGEN», модель «Аmarok» - 1шт, б/в, календ. рік виготовлення 2011, модельний рік виготовлення 2011, дата першої реєстрації 23.09.11, дата виготовлення 11.06.11, двигун дизельний, потужність 120kw, номер двигуна не встановлено, об'єм двигуна 1968 см. куб, колір білий, категорія тз-м1,повна маса вразі максим. навантаження 3,04 т, вантажопідйомність 1,047т, власна маса 1,993 т, ном.(vin): WV1ZZZ2HZB8072661, призначення для використання по дорогах загального користування, загальна кількість місць, включно місце водія-5 тип кузова: пікап 4-ох дверний; колісна формула 4х4, не містить у своєму складі передавачів або передавачів та приймачів. база автомобіля/довжина вантажної платформи 3,095 м / 1,54 м (довжина вантажної платформи становить 49,76 % довжини колісної бази транспортного засобу); т/з походить з Федеративної Республіки Німеччина; пошкодження та несправності: згідно акту митного огляду; виробник: «VOLKSWAGEN AG». країна виробництва: DE» (далі – Автомобіль).

Вищезазначений автомобіль було ввезено на митну територію України ОСОБА_3 на адресу ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт НЕ488846, виданий Драбівським РВ УМВС України в Черкаській обл. 10.03.2007) на підставі довіреності від 14.05.2018 № ННС 662814 та рахунку від 17.05.2018 № 2018048, виданого німецькою компанією «DD-Automobile (Flugplatzstr.8, 91186 Buchenbach), загальною вартістю 8 000 Євро, що за курсом Національного банку України станом на 29.05.2018 складає 244 236, 24 грн.

Відповідно до відомостей графи 33 МД № UA902070/2018/703337 автомобіль ОСОБА_3 задекларовано за кодом НОМЕР_2 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД), з нарахуванням митних платежів в розмірі 101 731,81 грн. (в т.ч.: мито за ставкою 10% - 24 423,62 грн., акцизний податок за ставкою 0,327 Євро/см.куб. - 19646,85 грн. та податок на додану вартість за ставкою 20% - 57661,34 грн.).

До митного оформлення ОСОБА_3 було подано такі документи:

- рахунок від 17.05.2018 № 2018048, виданий німецькою компанією «DD-Automobile»

- акт митного огляду від 22.05.2018 № UA209060/2018/19130

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 23.09.2011 № DY561182

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 10.01.2014 № ZBI127624771

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу від 21.05.2018 № K03602261

- звіт про оцінку колісного транспортного засобу, що ввозиться на митну територію України від 24.05.2018 № RH0/40.05.18

- копія митної декларації країни відправлення від 17.05.2018 № 18DE875683534944E0

- сертифікат відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу від 24.05.2018 № UA.46E.2721-18.

30.05.2018 під час здійснення митного огляду вищевказаного товару було встановлено, що внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, фактично становить 1555 мм, складає 50,24% від довжини колісної бази даного транспортного засобу розміром 3,095 м.

Митний огляд автомобіля проведено Черкаською митницею ДФС відповідно до п. 4.8 розділу IV Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 631, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2012 за № 1360/21672, та Порядку проведення огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2012 № 1316, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за № 318/22850.

Результати проведення митного огляду зафіксовані Актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 30.05.2018 № UA902070/2018/703337 (далі – Акт огляду) згідно форми, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 636 «Про затвердження форми Акта про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.06.2012 за № 1004/21316.

Складений за результатами митного огляду акт є рішенням з питань державної митної справи, що встановлює наявність юридично значимого факту.

Дані щодо довжини вантажної платформи у розмірі 1555 мм автомобіля, встановлені за результатами митного огляду, в подальшому підтверджені Довідкою про визначення довжини вантажної платформи автомобіля «VOLKSWAGEN», модель «Amarok» від 04.06.2018 № 53/18, виданої сертифікованим експертом-автотоварознавцем.

01.06.2018 митним постом «Черкаси-північний» Черкаської митниці ДФС прийнято рішення про визначення коду вказаного товару № КТ-902070000-0001-2018 у товарній позиції 8704 за кодом НОМЕР_3 згідно УКТЗЕД. За даних обставин розмір необхідних до сплати митних платежів (за курсом НБУ станом на 29.05.2018) складає 135 834,42 грн., (в т.ч.: мито за ставкою 10% - 24423,62 грн., акцизний податок за ставкою 0,8 Євро/см.куб. – 48 065,69 грн. та податок на додану вартість за ставкою 20% - 63 345,11 грн.).

04.06.2018 за даним фактом уповноваженою посадовою особою Черкаської митниці ДФС за наявності приводів та підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 491 Митного кодексу України, відносно громадянина України ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил № 92/90207/18 за ст. 472 Митного кодексу України.

Відповідно до ст. 246, ч. 1 ст. 248 Митного кодексу України, з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію розпочинається митне оформлення, метою якого є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Відповідно до ст. 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно п. 8 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 450, під час переміщення (пересилання) товарів через митний кордон України громадянами митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа заповнюється у разі, коли такі товари відповідно до Митного кодексу України та цього Положення декларуються з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також для декларування товарів (у тому числі транспортних засобів особистого користування), що ввозяться на митну територію України і підлягають державній реєстрації відповідно до законодавства.

Згідно п. 5 ч. 8 ст. 257 Митного кодексу України, митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів, зокрема відомості про товари:

а) найменування;

б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар;

в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах);

г) код товару згідно з УКТ ЗЕД;

ґ) найменування країни походження товарів (за наявності);

д) опис упаковки (кількість, вид);

е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру;

є) фактурна вартість товарів;

ж) митна вартість товарів та метод її визначення;

з) відомості про уповноважені банки декларанта;

и) статистична вартість товарів

Згідно ч. 8 ст. 264 Митного кодексу України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до ст. 266 МК України, декларант та уповноважена ним особа зобов’язані:

1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом;

2) на вимогу митного органу пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення;

3) надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей;

4) у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу;

5) у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.

Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 серпня 2012 року за № 1372/21684, визначено графи МД, які заповнюються декларантом самостійно. Зокрема, графи 31, 33 МД, в яких наводяться опис товару відповідно до товаросупровідних документів в обсязі, достатньому для його розпізнання та віднесення до коду згідно з УКТЗЕД; дані про код товару згідно з УКТЗЕД, заповнюються декларантом.

Отже, декларант самостійно вносить до МД відомості, зокрема, щодо опису і характеристик товару, коду товару згідно з УКТ ЗЕД, та, з моменту прийняття МД до митного оформлення несе юридичну відповідальність за недостовірність таких відомостей.

Відповідно до ст. 69 Митного кодексу України, товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Згідно положень Закону країни від 19.09.2013 № 584-VII «Про митний тариф» (далі – Закон № 584-VII) товарною номенклатурою Митного тарифу України є Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів, що ведеться Всесвітньою митною організацією.

Класифікація товарів здійснюється з врахуванням Основних правил інтерпретації УКТЗЕД (додаток до Закону № 584-VII), зокрема:

1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:

2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;

(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

3. У разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;

(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;

(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

4. Товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.

5. На додаток до наведеного до зазначених нижче товарів застосовуються такі правила:

(a) футляри для фотоапаратів, музичних інструментів, зброї, креслярського приладдя, прикрас та подібні вироби, які мають спеціальну форму і призначені для зберігання відповідних виробів або набору виробів, придатні для тривалого використання разом з виробами, для яких вони призначені, класифікуються разом з упакованими в них виробами. Це правило не поширюється на тару (упаковку), що становить разом з виробом одне ціле і надає останньому істотно іншої властивості;

(b) відповідно до правила 5 (a) тару (упаковку) разом з товарами, які в ній містяться, слід класифікувати разом з цими товарами, якщо вона належить до такого типу тари (упаковки), яка зазвичай використовується для упакування цих товарів. Це положення є необов'язковим, якщо ця тара (упаковка) придатна для повторного використання.

6. Для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.

Таким чином, класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно з вимогами УКТЗЕД з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТЗЕД на основі характеристик товару, які є визначальними для класифікації.

Митним кодексом України відповідно до статті 68 за Державною фіскальною службою України закріплено повноваження щодо ведення УКТЗЕД.

Ведення УКТЗЕД згідно положень п. 6 ст. 68 Митного Кодексу України серед іншого передбачає розроблення пояснень і рекомендацій до УКТ ЗЕД та забезпечення їх опублікування

Відповідно до зазначених у ст. 68 Митного кодексу України повноважень Державною фіскальною службою України наказом від 09.06.2015 № 401 затверджені Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – Пояснення № 401).

Відповідно до Додаткових пояснень до товарних позиції 8703 Пояснення № 401 ця товарна позиція включає багатоцільові транспортні засоби, такі як транспортні засоби, призначені для перевезення як людей, так і вантажів, в т.ч. типу «пікап».

Однак, такі транспортні засоби повинні класифікуватися у товарній позиції 8704, якщо максимальна внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, становить більш ніж 50 % довжини колісної бази транспортного засобу, або, якщо транспортні засоби мають більше двох осей.

Так, згідно Акту було встановлено, що фактична внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів Автомобіля, становить 1555 мм, що складає 50,24% від довжини колісної бази даного транспортного засобу.

При цьому, положеннями ч. 2 ст. 266 Митного кодексу України передбачено, що перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів. Вказаним правом гр. ОСОБА_3 як декларант не скористався.

Окрім того, відповідно до відомостей граф J свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу від 23.09.2011 № DY561182, від 10.01.2014 № ZBI127624771, від 21.05.2018 № K03602261 та відомостей графи 0.4 сертифікату відповідності щодо індивідуального затвердження колісного транспортного засобу від 24.05.2018 № UA.46E.2721-18, задекларований громадянином ОСОБА_3 транспортний засіб має категорію N1G, тобто, відповідно до Класифікації колісних транспортних засобів, затверджених постановою КМ України від 22.12.2010 № 1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються» належить до колісних засобів максимальною масою не більш як 3,5 тонни, що мають не менш як чотири колеса і призначені для перевезення вантажів, а також придатний для руху поза дорогами.

Єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються, що є Додатком до постанови КМ України від 22.12.2010 № 1166 «Про єдині вимоги до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються», базуються на єдиних технічних приписах – Правилах Європейської комісії ООН, що додаються Угоди про прийняття єдиних технічних приписів для колісних транспортних засобів, предметів обладнання та частин, які можуть бути встановлені та/або використані на колісних транспортних засобах, і про умови взаємного визнання офіційних затверджень, виданих на основі цих приписів, стороною якої є й України з 10.02.2000 (Закон України від 10.02.200 № 1448-ІІІ) та якою встановлена європейська технічна класифікація транспортних засобів.

З огляду на зазначене, за наявності у товаро-супровідних документах відповідної інформації, можливості здійснити фізичний огляд товару ОСОБА_3 до МД № UA902070/2018/703337 було внесені неточні та недостовірні відомості, передбачені п.п. а, б, г п. 5 ч. 8

ст. 257 Митного кодексу України, які мають значення для здійснення тарифного регулювання за даною зовнішньоекономічною операцією, та могли вплинути на розмір митних платежів в сторону їх зменшення у сумі 34 102,61 грн.

Згідно ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 472 Митного кодексу України, недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Відповідно до ч. 4 ст. 266 Митного кодексу України, у разі вчинення порушення митних правил під час здійснення декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, передбачену Митним кодексом України адміністративну відповідальність в повній мірі несе декларант. Згідно ч. 2 ст. 459 Митного кодексу України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Декларантом за МД № UA902070/2018/703337 згідно даних графи 54 є ОСОБА_3

Отже, в ході судового розгляду об’єктивно встановлено, що ОСОБА_3 при декларуванні товару «автомобіль пасажирський марки «VOLKSWAGEN», модель «Аmarok» - 1шт, б/в, календ. рік виготовлення 2011» в митний режим імпорту (випуску для вільного обігу) за МД від 29.05.2018 № UA902070/2018/703337 не було заявлено точних та достовірних відомостей про даний товар в частині його найменування, технічного опису та коду товару згідно з УКТЗЕД, що призвело до несплати митних платежів в розмірі 34 102,61 грн., чим порушено вимоги ст. ст. 257, 266 Митного кодексу України.

За таких обставин суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_3 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Разом з тим, згідно ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступень її вини та майнового стану, обставини що пом»якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до Додаткових пояснень до товарних позиції 8703 Пояснення № 401 ця товарна позиція включає багатоцільові транспортні засоби, такі як транспортні засоби, призначені для перевезення як людей, так і вантажів, в т.ч. типу «пікап».

Однак, такі транспортні засоби повинні класифікуватися у товарній позиції 8704, якщо максимальна внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, становить більш ніж 50 % довжини колісної бази транспортного засобу, або, якщо транспортні засоби мають більше двох осей.

Під час здійснення митного огляду вищевказаного товару було встановлено, що внутрішня довжина підлоги тієї частини, що призначена для перевезення вантажів, фактично становить 1555 мм, складає 50,24% від довжини колісної бази даного транспортного засобу розміром 3,095 м.

Таким чином, різниця між задекларованою внутрішньою довжиною підлоги та встановленою в ході митного огляду становить 0,24%, дорівнює 3,7 см., що дає підстави вважати дане порушення малозначним.

При цьому суд враховує, що відповідно до відомостей наявних у звіті про оцінку колісного транспортного засобу, що ввозиться на митну територію України від 24.05.2018 № RH0/40.05.18, яким особа, що притягується до відповідальності керувалась при декларуванні автомобіля в Черкаській митниці, автомобіль класифіковано за кодом УКТ ЗЕД 8703 «автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби, призначені головним чином для перевезення людей». При цьому даним висновком встановлено довжину платформи для перевезення вантажів за рахунком-фактурою від 17.05.2018 № 2018048 власником автомобіля є ОСОБА_5 (Черкаська обл., Драбівський р-н, с. Безпальче).

Відповідно до акту про проведення митного огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів від 22.05.2018 року № UA209060/2018/19130 під час здійснення митного оформлення у Львівській митниці ДФС митним органом автомобіль ідентифіковано як пасажирський (а.с. 14-15).

Відповідно до відомостей експортної декларації країни відправлення № MRN 18 DE 875683534944EO від 17.05.2018 року, даний транспортний засіб класифіковано за кодом 8703, що відповідає класифікації легкових транспортних засобів, згідно УКТЗЕД.

Згідно відповіді на адвокатський запит від 12.11.2018 року, офіційний диллер «Фольксваген» в Україні ТОВ «АТЛАНТ-М ЛЕПСЕ» встановлено, що автомобіль «Фольксваген Амарок» має 4 місця для перевезення пасажирів і 5 місце для водія.

Відповідно до відомостей графи 9 митної декларації, особою відповідальною за фінансове врегулювання під час декларування зазначеного транспортного засобу є власник ТЗ – ОСОБА_5 Відповідно до граф 47,В митної декларації останньою сплачено до державного бюджету податків (акциз, мито та ПДВ) на суму 101 731,81 грн.

При малозначності вчиненого правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

На підставі вищевикладеного а також враховуючи особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення, а також відповідно до наданих правопорушником документів, що були додані до митної декларації та давали йому можливість задекларувати автомобіль як пасажирський, суд вважає за можливе відповідно до ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження, тому вилучений автомобіль «VOLKSWAGEN», модель «Аmarok» 2011 року виготовлення підлягає поверненню власнику ОСОБА_5 або уповноваженій особі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 467, 472, 524-528 Митного кодексу України, 22, 283 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.

Звільнити ОСОБА_3 від адміністративної відповідальності за ст. 472 Митного кодексу України за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.

Провадження в справі закрити.

Автомобіль VOLKSWAGEN», модель «Аmarok» 2011 року виготовлення повернути власнику ОСОБА_5 або уповноваженій особі.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Соснівського

районного суду м. Черкаси А.А.Чечот