
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2018 р. м. ХарківСправа № 1640/2652/18Харківський апеляційний адміністративний суд
у складі колегії:
головуючого судді: Бондара В.О.
суддів: Калитки О. М. , Кононенко З.О.
за участю секретаря судового засідання Цибуковської А.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на рішення Полтавського окружного адміністративного суду, від 28.08.2018, суддя О.В. Гіглава, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039 повний текст складено 04.09.18 по справі № 1640/2652/18
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області
про зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
01 серпня 2018 року ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1, позивач), звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України (далі по тексту - МВСУ, відповідач), Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (далі по тексту - УМВСУ в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВСУ в Полтавській області, відповідач), в якому просить суд:
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (код ЄДРПОУ 00032684) виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 08592276) кошти у розмірі 290000,00 (двісті дев'яносто тисяч) грн для нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, іпн НОМЕР_1;
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 08592276) видати наказ для виплати одноразової допомоги інваліду ІІ групи ОСОБА_1, здійснити виплату одноразової грошової допомоги ОСОБА_1, іпн НОМЕР_1, шляхом перерахування суми виплати у розмірі 290000,00 (двісті дев'яносто тисяч) грн на рахунок, відкритий позивачем в установі банку або через касу Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 08592276).
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 року по справі № 1640/2652/18 позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 38200, рнокпп НОМЕР_1) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684), Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 08592276) про зобов'язання вчинити певні дії задоволено повністю.
Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 08592276) кошти для нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 38200, рнокпп НОМЕР_1) згідно з погодженим та затвердженим Міністерством внутрішніх справ України 24 січня 2018 року висновком про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Семенівського районного суду Полтавської області по справі №547/423/17 від 13 травня 2017 року.
Зобов'язано Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 08592276) видати наказ про виплату одноразової грошової допомоги інваліду ІІ групи ОСОБА_1 та здійснити виплату такої допомоги ОСОБА_1 у відповідності до вимог пункту 11 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850.
Відповідач, МВС України, не погодившись із судовим рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги посилається, серед іншого, на те, що оскільки переважна більшість з числа тих, хто звернувся за отриманням одноразової грошової допомоги є інвалідами, які мають травми чи захворювання і потребують термінового лікування, вказана допомога виплачується виключно в порядку черги, відповідно до дати затвердження висновків, як передбачено Порядком. Вважає, що задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов до неправомірного висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог.
Позивач, у надісланому відзиві на апеляційну скаргу, посилаючись на викладені доводи, просив апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, розгляд справи провести без його участі.
Відповідач, УМВС України в Полтавській області, у надісланому клопотанні, підтримавши апеляційну скаргу МВСУ, просив розглянути справу без участі його представника.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та знайшло своє підтвердження під час апеляційного перегляду справи, що ОСОБА_1 протягом 01.12.1987 по 02.12.2002 проходив службу в органах внутрішніх справ.
Свідоцтвом про хворобу Військово-лікарської комісії УМВС України в Полтавській області від 06.11.2002 встановлено низку захворювань позивача, які пов'язані з проходженням служби в органах внутрішніх справ; непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (а.с. 36).
Наказом УМВС України в Полтавській області від 02.12.2002 № 105о/с позивач звільнений зі служби як капітан міліції через хворобу.
Довідкою серія АГ №0005373 /на підставі акту огляду МСЕК №639/ від 14.06.2016 та випискою з акту огляду МСЕК до довідки серії АВ №0192715 від 14.06.2016 встановлено 70% втрату професійної працездатності позивача внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в ОВС; встановлено ІІ групу інвалідності до 01.07.2018 /37-38/.
ОСОБА_1 заявою (рапортом) від 26.09.2016 звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області за виплатою одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням ІІ групи інвалідності від захворювання, пов'язаного з проходженням служби в ОВС, надав низку документів, у тому числі документи МСЕК від 14.06.2016 та документи, передбачені пунктом 7 Порядку №850 (а.с. 35).
НАСК "Оранта" листом від 26.12.2016 повідомила, що позивачеві 20.03.2003 визначено МСЕК ступінь втрати працездатності в розмірі 25 %, виплачена страхова сума 2000 грн (а.с. 39 зі звороту).
26.01.2017 МВС України не погодило висновок Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про призначення позивачеві одноразової грошової допомоги в сумі 290000,00 грн (а.с. 34) та листом від 31.01.2017 повернуло Ліквідаційній комісії матеріали без права призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 (а.с. 42).
МВС України надіслало позивачеві вказаний висновок листом, вказавши на закінчення передбаченого пунктом 4 Порядку №850 дворічного строку з дати первинного огляду МСЕК.
УМВС України в Полтавській області листом від 10.02.2017 № 4/1514 відмовило позивачеві у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки після первинного огляду МСЕК пройшло більше двох років, підстав для її сплати немає згідно Порядку №850 (а.с. 43).
Вказані обставини встановлені в ході розгляду справи №547/423/17.
Так, у квітні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Семенівського районного суду Полтавської області з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України у Полтавській області, в якому просив визнати протиправним і скасувати викладене у листі МВС України від 31.01.2017 №15/2-266 рішення щодо відмови у нарахуванні йому одноразової грошової допомоги; визнати протиправним і скасувати рішення УМВС України в Полтавській області, викладене у листі від 10.02.2017 №4/1514 щодо відмови у нарахуванні йому одноразової грошової допомоги; зобов'язати МВС України призначити йому одноразову грошову допомогу у зв'язку з установленням інвалідності ІІ групи; зобов'язати УМВС України в Полтавській області виплати позивачеві за рахунок бюджетних асигнувань за зобов'язаннями УМВС України в Полтавській області різницю одноразової грошової допомоги в сумі 273600,00 грн у зв'язку з установленням інвалідності ІІ групи.
Постановою Семенівського районного суду Полтавської області від 13.05.2017 у справі №547/423/17, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2017, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано відмову Міністерства внутрішніх справ України (Департаменту фінансово-облікової політики Міністерства внутрішніх справ України) від 26.01.2017 у затвердженні висновку Управління Міністерства внутрішніх справ України у Полтавській області про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про міліцію", складений на підставі матеріалів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з інвалідністю із призначенням йому одноразової грошової допомоги у розмірі 290000,00 грн. Зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України прийняти та направити до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Полтавській області рішення про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, відповідно до ст. 23 Закону України "Про міліцію" від 20.12.1990 №565-XII, а також Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015, стосовно ОСОБА_1, який народився 08.05.1965. Відмовлено у задоволенні адміністративного позову в іншій частині.
На підставі матеріалів ОСОБА_1 УМВС України в Полтавській області повторно склало та подало на затвердження до МВС України висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Семенівського районного суду Полтавської області по справі №547/423/17 від 13.05.2017 (а.с. 33).
24.01.2018 МВС України затвердило висновок про призначення позивачу одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 в розмірі 290000,00 грн, з яких 2000,00 грн - раніше виплачена сума, 288000,00 грн - розмір одноразової грошової допомоги до виплати.
Листом від 06.01.2018 №4/2038 УМВС України в Полтавській області повідомило позивача, що 31.01.2018 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області надійшли затверджені ДФОП МВС України матеріали на виплату йому одноразової грошової допомоги у зв’язку з інвалідністю на виконання постанови Семенівського районного суду Полтавської області від 13.05.2017 по справі №547/423/17, про надходження коштів на виплату останнього буде повідомлено (а.с. 44).
У подальшому, листом від 18.05.2018 №4/29/2642зі УМВС України в Полтавській області проінформувало ОСОБА_1, що призначену допомогу йому буде виплачено в порядку черги, відповідно до дати затвердження висновку та за умови надходження коштів із Державного бюджету на зазначені цілі, про надходження коштів на виплату буде повідомлено (а.с. 11).
Не погоджуючись із бездіяльністю відповідачів щодо виділення, перерахування, видачі наказу про виплату та безпосередньо самої виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності ІІ групи, позивач звернувся до суду з даним позовом про зобов’язання відповідачів вчинити певні дії.
Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив з наявності у позивача права на отримання одноразової грошової допомоги та обгрунтованості позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на таке.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції (далі - Порядок №850).
Порядок №850 визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги (далі - грошова допомога) у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції.
Згідно з пунктом 3 Порядку №850 грошова допомога призначається і виплачується, зокрема, у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.
Згідно з приписами пунктів 7, 8 Порядку №850 працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: - заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; - довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії: - довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; - постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; - акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; - сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; - документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).
Керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено в ході апеляційного розгляду справи, УМВС України в Полтавській області складено та подано на затвердження до МВС України відносно ОСОБА_1 висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Семенівського районного суду Полтавської області по справі №547/423/17 від 13.05.2017 (а.с. 33).
МВС в місячний строк після надходження зазначених у пункті 8 цих Порядку та умов документів приймає рішення про призначення або у випадках, передбачених пунктом 14 цих Порядку та умов, про відмову в призначенні грошової допомоги і надсилає його разом із зазначеними документами керівникові органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, для видання наказу про виплату такої допомоги, або у разі відмови - для письмового повідомлення осіб із зазначенням мотивів відмови (пункт 9 Порядку №850).
Керуючись приписами зазначеної норми, 24.01.2018 МВС України затвердило висновок про призначення позивачу одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850 в розмірі 290000,00 грн, з яких 2000,00 грн - раніше виплачена сума, 288000,00 грн - розмір одноразової грошової допомоги до виплати.
Затверджений 24.01.2018 року висновок та матеріали про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги МВС України направлено на адресу Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області листом від 29.01.2018 №15/2-257 (а.с. 32).
Вказані документи надійшли до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області 31.01.2018, що підтверджується відбитком вхідного штампу на листі (а.с. 32).
Таким чином, колегія суддів звертає увагу на те, що зважаючи на надходження до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області затвердженого висновку та матеріалів про призначення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, остання у відповідності до положень пункту 9 Порядку №850, в свою чергу, мала видати наказ про виплату такої допомоги.
Разом з тим, у матеріалах справи відсутні докази видачі Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області такого наказу.
З огляду на зазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про недотримання Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області приписів Порядку №850, та, як наслідок, допущення протиправної бездіяльності у вигляді не видачі наказу про виплату одноразової грошової допомоги інваліду ІІ групи ОСОБА_1
Відповідно до пунктів 10, 11 Порядку №850 грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС.
Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку або через касу органу внутрішніх справ.
В даному випадку рішення про призначення позивачу грошової допомоги шляхом затвердження відповідного висновку фактично прийнято МВС України 24.01.2018 року.
При цьому, в апеляційній скарзі відповідачем зазначено, що грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення.
Колегія суддів вважає необхідним зазначити, що окрім черговості виплати грошової допомоги положення Порядку №850 також чітко передбачають максимальний строк для виплати такої допомоги, а саме - не пізніше двох місяців із дня прийняття рішення про призначення грошової допомоги.
Колегія суддів вказує на те, що оскільки висновок про призначення ОСОБА_1 грошової допомоги МВС України затверджено 24.01.2018 року, Ліквідаційна комісія УМВС України в Полтавській області у строк до 24.03.2018 року зобов’язана була перерахувати позивачу призначену грошову допомогу.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, грошова допомога ОСОБА_1 до цього часу залишається не виплаченою.
Обґрунтовуючи невиплату грошової допомоги Ліквідаційна комісія УМВС України в Полтавській області посилається на не перерахування коштів для такої виплати МВС України, а МВС України, в свою чергу, посилається на відсутність на даний час коштів на виплату такої допомоги.
Так, колегія суддів зауважує, що право позивача на виплату одноразової грошової допомоги встановлено чинним законодавством України, позивач має законні підстави щодо виплати допомоги на підставі висновку про призначення грошової допомоги, затвердженого МВС України 24.01.2018. При цьому, посилання на відсутність коштів на проведення виплати грошової допомоги порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право мирно володіти своїм майном. Оскільки чинне законодавство передбачає виплату одноразової грошової допомоги працівникам міліції у зв'язку з установленням їм групи інвалідності, уповноважені на це органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними. Тобто, органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Кечко проти України" від 08.11.2005).
Таким чином колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання МВС України виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області кошти для нарахування та виплати йому одноразової грошової допомоги, а також зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області видати наказ для виплати одноразової допомоги, здійснити виплату одноразової грошової допомоги у відповідності до вимог Порядку №850 є обґрунтованими.
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10)своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що у спірних правовідносинах відповідачі діяли необґрунтовано, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Згідно ч. 1 ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає вимогам ч. 1 ст. 242 КАС України, а тому відсутні підстави для його скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта, позивача у справі.
Згідно ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 326, 327 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України залишити без задоволення .
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 28.08.2018 по справі № 1640/2652/18 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду, крім випадків, передбачених у ч.5 ст.328 КАС України.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_2Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_3 ОСОБА_4 Повний текст постанови складено 29.11.2018.