Рішення № 78185507, 29.11.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2018
Номер справи
280/4472/18
Номер документу
78185507
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОБ"ЄДНАНИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29 листопада 2018 року Справа № 280/4472/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Дєткова Р.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1)

до відповідача 1 - Призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя (69035, м.Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 20),

до відповідача 2 - Центрального об'єднаного районного військового комісаріату м. Запоріжжя Міністерства оборони України (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 20, ЄДРПОУ 09794266)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії -

ВСТАНОВИВ:

23 жовтня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя (далі по тексту - відповідач 1) та Центрального об'єднаного районного військового комісаріату м. Запоріжжя Міністерства оборони України (далі по тексту - відповідач 2), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Відповідача 1, оформлене протоколом №1 від 01.10.2018, про придатність позивача до військової служби та подальший призов на строкову військову службу,

- зобов'язати відповідача 1 та відповідача 2 визнати позивача, відповідно до пункту «в» статті 38 та пункту «в» статті 52 графи I Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток №1 до Положення про військово - лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2018 №402) непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний час.

Свої вимоги позивач обґрунтовує, що відповідачами прийнято протиправне рішення про придатність до військової служби та подальший призов на військову службу позивача.

Ухвалою суду від 26 жовтня 2018 року відкрито провадження по справі №280/4472/18 за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін. Розгляд справи призначено на 20.11.2018 о 12 год. 00 хв. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Крім того, 26 жовтня 2018 року постановлено Ухвалу суду про витребування доказів, якою у Відповідача 2 витребувано завірену належним чином копію Протоколу засідання призовної комісії по Олександрівському району №1 від 01.10.2018, яку зобов'язано надати суду в строк до 19.11.2018.

20 листопада 2018 року в судове засідання позивач з'явився разом із представником - адвокатом ОСОБА_2 (Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю НОМЕР_2 від 05.01.2018, поштова адреса: АДРЕСА_3), повноваження якого підтверджуються наданим Договором про надання правової допомоги №48 від 11.09.2018 та ордером ЗП №59466 від 23.10.2018.

Відповідач 1 та відповідач 2 у судове засідання не з'явилися про час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином 02.11.2018, про що свідчать поштові повідомлення про вручення судових повісток, які містяться в матеріалах справи, про причини неявки суд не повідомили.

Відповідач 1 відзив на позовну заяву не надав.

У відзиві відповідач 2 проти позову заперечив, та зазначив що є неналежним відповідачем по справі згідно Положення про військові комісаріати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 03.06.2013 №3897.

Представником позивача через канцелярію суду (вх. №37654) було подано заяву від 20.11.2018 про розгляд справи за його відсутності у письмовому провадженні, якою представник позивача також наполягає на задоволенні позовних вимог в повному обсязі та заперечує проти задоволення клопотання Відповідача 2 щодо встановлення належного відповідача.

Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

В зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, якими обґрунтовуються позовні вимоги, судом встановлено наступне.

Позивач посилається на те, що він перебуває на обліку призовників в Центральному ОРВК м. Запоріжжя.

В період з квітня 2018 року по липень 2018 року позивач неодноразово проходив медичні огляди у 6-й міській клінічній лікарні м. Запоріжжя, як призовник, а також медичні огляди районної медичної комісії Центрального ОРВК м. Запоріжжя та обласної медичної комісії.

06.09.2018 позивач пройшов медичний огляд обласної медичної комісії, за результатами якого відповідно до ст.38г, 52г, 83б, 62г (І), 64г, Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток №1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402), визнаний придатним до військової служби за станом здоров'я, що на його думку не відповідає дійсності.

Так, ще з 2009 року позивач страждає на захворювання серця та шлунку, у зв'язку з чим проходив відповідні обстеження і лікування у Херсонській дитячій обласній лікарні, що підтверджується наданими суду відповідними медичними документами (виписка з медичної карти стаціонарного хворого №70046 і Акт №6 від 2009р.).

На весні 2018 року у віці 26 років, тобто за рік до 27-річного віку, в якому позивач має законне право на звільнення від призову на строкову військову службу відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Центральним ОРВК м. Запоріжжя його було викликано для проходження медичних оглядів з метою подальшого призову восени 2018 року на строкову військову службу.

При проходженні численних медичних оглядів у 6-й міській лікарні м. Запоріжжя, як призовник за направленням районної медичної комісії Центрального ОРВК м. Запоріжжя, а також додаткових медичних обстежень в інших профільних медичних установах м. Запоріжжя, в період з квітня по жовтень 2018 року, позивачу надано низку висновків лікарів, про те що він, крім іншого, страждає на хронічні захворювання, а саме: на захворювання серця - «пролапс мітрального клапану ІІ ст. з MR ІІ ст. СН, міграція водія ритму, нейроциркуляторна дистанія, тахікардія», а також на захворювання шлунку - «хронічний гастродуоденіт з НР у загостреній стадії», та потребує лікування.

Таким чином, наявні у позивача хвороби серцево-судинної системи: «пролапс мітрального клапану ІІст. з MR ІІст., міграція водія ритму і тахікардія», а також хронічне захворювання шлунку - «хронічний гастродуоденіт з НР у загостреній стадії», що потребують постійного лікування, на думку позивача за ст. 38 п. «в» та ст. 52 п. «в» Додатку 1 до Положення передбачає по графі І «непридатність до військової служби або обмежена придатність у воєнний час».

У зв'язку з цим, відповідно до вимог ст. 18 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», на думку позивача, він повинен бути визнаний за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний, та підлягає звільненню від призову на строкову військову службу.

Однак, на засіданні районної призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя 01 жовтня 2018 року, на підставі висновків районної та обласної медичних комісій, складених за результатами медичних оглядів позивача, прийнято рішення про придатність до військової служби та подальший призов позивача на строкову військову службу (Протокол засідання призовної комісії по Олександрівському району №1 від 01.10.2018), яке позивачу в порушення встановленого порядку не було оголошено.

Крім того, позивач зазначає, що 03.10.2018 за результатами чергового обстеження лікарем КЗ «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги №1», йому було видано направлення на госпіталізацію у кардіологічне відділення 6-ї міської лікарні м. Запоріжжя на 04.10.2018, у зв'язку із загостренням хворіб серця. Однак, 04.10.2018 відповідачем 2 безпідставно було відмовлено у наданні дозволу на госпіталізацію.

У зв'язку з цим 05 жовтня 2018 року позивача за викликом швидкої медичної допомоги було госпіталізовано до 6-ї міської клінічної лікарні у кардіологічне відділення з діагнозом ПМК 1-2 ст., МR ІІ ст., синусова тахікардія, міграція водія ритму, парксизми передсердної тахікардії, астено-невротичний синдром, де він проходив стаціонарне лікування.

12.10.2018 позивача було виписано зі стаціонарного лікування з кардіологічного відділення 6-ї міської лікарні м. Запоріжжя з діагнозом ПМК ІІ ст. з МR ІІ ст., міграція водія ритму, синусова тахікардія, пароксизмальна передсердна тахікардія (по ХМ), яким у черговий раз підтверджено його непридатність до проходження військової служби, та призначено подальше лікування із наглядом сімейного лікаря та лікаря кардіолога за місцем проживання.

Із вказаним вище рішенням призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя, оформленим протоколом №1 від 01.10.2018, позивач не згоден, у зв'язку з чим звернувся до суду із позовною заявою, з метою захисту своїх прав та інтересів.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 р. №2232-XII (надалі - Закон №2232-XII) здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби.

У відповідності до приписів ст. 1 Закону №2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Частиною 7 статті 1 Закону №2232-XII встановлено, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи і організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (об'єднані міські) військові комісаріати (далі - районні (міські) військові комісаріати), військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а також територіальні центри (в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві) та філіали (в районах та містах) комплектування військовослужбовцями за контрактом.

Відповідно до категоріальної визначеності ч. 9 ст. 1 Закону №2232-XII, призовники - особи, приписані до призовних дільниць.

Згідно ч. 10 ст. 1 Закону №2232-XII громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема, прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних; проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до ч.4 ст.15 Закону, організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з міськими (районними) військовими комісаріатами.

Згідно ст.16 вказаного Закону, призовні комісії утворюються для проведення призову громадян України на строкову військову службу в районах (містах). Головою призовної комісії є заступник голови районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради). Персональний склад районної (міської) призовної комісії, графік засідань призовної комісії, порядок проведення та забезпечення заходів з організації призову громадян України на строкову військову службу затверджуються головою районної державної адміністрації (виконавчого органу міської ради).

Відповідно до п. 1 ст. 18 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" громадяни України, непридатні за станом здоров'я до військової служби у мирний час, звільняються від призову на строкову військову службу. Обов'язок прийняти рішення про звільнення від призову на строкову військову службу згідно п.3 ст.16 "Про військовий обов'язок і військову службу" покладений на районну призовну комісію.

Статтею 72 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 №352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» визначено, що для проведення призову громадян на строкову військову службу в районах (містах) утворюються призовні комісії у такому складі:

заступник голови райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради) - голова комісії;

районний (міський) військовий комісар;

заступник керівника районного (міського) органу управління освітою;

заступник начальника районного (міського) органу внутрішніх справ;

лікар, що організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду призовників;

психолог соціальної служби райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради);

представники Збройних Сил та інших військових формувань, громадських організацій, підприємств, установ і організацій

секретар комісії.

Персональний склад районної (міської) призовної комісії, графік її засідань, порядок проведення заходів з організації призову громадян на строкову військову службу затверджуються головою райдержадміністрації (виконавчого органу міської ради).

Якщо об'єднаний військовий комісаріат обслуговує кілька

районів, призовні комісії утворюються у кожному районі. Районний

військовий комісар як член відповідних призовних комісій

зобов'язаний особисто брати участь у засіданнях призовних комісій

протягом усього терміну їх роботи. При цьому районним військовим комісаріатом розробляється графік черговості роботи призовної комісії в кожному районі.

Відповідно до вимог глави 2 «Медичний огляд» розділу ІІ «Медичний огляд призовників (допризовників)» Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402, далі по тексту - Положення, визначено порядок проходження медичного огляду призовниками.

п.2.1 Організація медичного огляду призовників і допризовників покладається на районні (міські) комісії з питань приписки і районні (міські) призовні комісії, в областях - на обласні призовні комісії та призовні комісії Автономної Республіки Крим і міста Києва.

п.2.2 медичний огляд призовників проводиться на призовних дільницях районних (міських) військових комісаріатів лікарями, які залучаються з місцевих лікувальних закладів рішенням керівника місцевої державної адміністрації, на збірних пунктах Автономної Республіки Крим, обласних, Київського міського військових комісаріатів - лікарями медичного відділення тимчасового штату збірного пункту, які залучаються з лікувальних закладів відповідних управлінь охорони здоров'я.

Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.

2.3. До початку роботи комісії з питань приписки, призовної комісії лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки):

перевіряє придатність приміщень для роботи лікарів, наявність необхідного обладнання та оснащення, вказаного у Переліку інструментарію, медичного та господарського майна, необхідного для оснащення кабінетів для проведення медичного огляду призовників (додаток 6);

уточнює місце, час та порядок направлення призовників на додаткове обстеження, лікування та консультацію в необхідних випадках;

проводить інструктивне заняття з медичним персоналом, звертаючи увагу на правильність та об'єктивність огляду і визначення придатності призовників до військової служби; роз'яснює лікарям на конкретних прикладах, як слід вивчати медичні документи, особові справи призовників, оформлювати облікову карту та Висновок лікаря (додаток 7). На заняттях вивчаються вимоги Положення, накази та директиви в тій частині, що стосується медичного огляду призовників. Особлива увага звертається на знання та точне виконання лікарями методики обстеження. Підлягають детальному розбору виявлені раніше недоліки в оглядах призовників (порушення методики дослідження, невірні висновки лікарів, випадки повернення призовників із збірного пункту та дострокового звільнення, неправильно призваних за станом здоров'я тощо);

напередодні кожного дня роботи спільно з лікарями вивчає документи призовників, які викликаються для медичного огляду, знайомиться з додатковими вимогами до стану здоров'я призовників у ті роди військ та команди, у які вони будуть відбиратися на комісії;

доповідає голові призовної комісії (комісії з питань приписки) про недоліки в підготовці до роботи з огляду призовників та вживає заходів для своєчасного усунення недоліків.

У період роботи призовної комісії (комісії з питань приписки) лікар - член призовної комісії:

організовує огляд призовників; забезпечує консультації лікарів; перевіряє якість записів лікарів в облікових картках призовників, висновок лікаря-спеціаліста та робить висновок про придатність призовника до військової служби, придатність до військової служби в конкретних родах військ, навчання, служби за певною військовою спеціальністю, про потребу в наданні відстрочки від призову за станом здоров'я або проведенні додаткових обстежень; щоденно перевіряє правильність медичних записів у книзі протоколів призовної комісії, звертаючи особливу увагу на обґрунтованість діагнозу;

перевіряє об'єктивність направлення призовників на додаткове обстеження та лікування; аналізує результати огляду призовників; після закінчення роботи призовної комісії (комісії з питань приписки) бере участь у складанні звіту про результати медичного огляду призовників.

2.4. Військові комісаріати до початку приймання допризовників на військовий облік та призову запитують:

з поліклінік за місцем проживання допризовників - медичні картки амбулаторного хворого (облікова форма МОЗ України № 025) з вкладними листами до них (облікова форма МОЗ України № 025/о), медичні характеристики на допризовників від лікаря-педіатра дільничного, на призовників, яким більше 18 років, від лікаря дільничного, списки осіб призовного віку, які перебувають на диспансерному обліку у психіатра, нарколога, венеролога, фтизіатра, невропатолога, алерголога, інших спеціалістів;

п.2.5. Здійснюється вивчення медичних документів з поліклінік та лікувальних закладів за місцем проживання та перебування на обліку (медичної карти амбулаторного хворого, виписки з медичної карти від дільничного лікаря, лікаря-педіатра дільничного, виписних епікризів, даних диспансерного обстеження та лікарського спостереження, результатів попередніх медичних оглядів, інших документів, що характеризують стан здоров'я). Інші дослідження проводяться за показаннями.

п.2.6. Оцінка стану здоров'я та придатності до військової служби проводиться у відповідності з графою I Розкладу хвороб та графами 1-11 ТДВ "А".

п.2.7. Під час огляду призовників лікарі визначають стан їх здоров'я та ступінь придатності до військової служби. При цьому враховуються характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку, функціональних порушень, а також освіта, спеціальність, фактична працездатність оглянутого та вимоги, які ставить військова служба до стану здоров'я у тому чи іншому виді Збройних Сил України, роді військ.

п.2.8. Після закінчення огляду кожний лікар записує в облікову картку призовника (на збірному пункті - у Картку медичного огляду призовника на збірному пункті (додаток 8)) висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою. За результатами медичного огляду спеціалістами лікар - член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров'я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.

На призовників, у яких виявлені захворювання або відхилення від норми, що обмежують придатність за родами військ або визначають їх тимчасово непридатними та непридатними до строкової військової служби, оформлюється Висновок лікаря. Висновок підписується лікарем з обов'язковим зазначенням дати огляду, висновком про придатність до строкової військової служби, обмеженням за родами військ у відповідності з ТДВ "А" та лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки).

Відповідно до п.2.9. лікар виносить одну з таких постанов:

а) придатний до військової служби за графами ТДВ "А" 1-11;

б) тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження) на термін до;

в) підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та повторний медичний огляд;

г) непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;

ґ) непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

п.2.10. Результати медичного огляду заносяться в книгу протоколів засідань призовної комісії (комісії з питань приписки). Карта медичного огляду та висновки лікарів підшиваються в особову справу призовника як додаток до облікової карти. Крім того, призовникам, які включені до складу команд на відправку у війська, надається довідка Р(М)ВК (додаток 9), яка разом з обліковими документами направляється до військової частини.

Крім того, п.77 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 №352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» передбачено, що відповідно до результатів медичного огляду призовника, його моральних і професійних якостей, рівня освіти, а також морального і соціального стану призовника членів його сім'ї, районна призовна комісія виносить і оголошує одне з рішень, яке заноситься до облікової картки призовника та до книги протоколів засідань призовної комісії, про придатність до військової служби і призов на строкову військову службу з визначенням до виду (роду військ) Збройних Сил, інших формувань, а також визначає термін відправлення його у військову частину; надання відстрочки або звільнення від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтями 17 і 18 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"

В порушення зазначених вимог п.2.10 Положення, позивачу не було надано зазначену Довідку Р(М)ВК (додаток 9 до Положення) за результатами проходження медичних оглядів із відповідними рішеннями медичних комісій.

Окрім того, в порушення вказаних вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 №352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», ще у вересні 2018 року, тобто фактично до прийняття Відповідачем 1 рішення від 01.10.2018, Відповідачем 2 вже заздалегідь позивачу було вручено повістку про призов на строкову військову службу із зазначенням про зарахування до складу команди №7325, і виклику на 09.10.2018 для відправлення на збірний пункт, без відповідного висновку військово-лікарської комісії та призовної комісії щодо його придатності до проходження військової служби.

Це, окрема підтверджується листом №Ю/2957 від 17.09.2018, наданому у відповідь на адвокатський запит, в якому Відповідач 2 зазначає, що військово-лікарська комісія розпочне свою діяльність лише 01.10.2018 і що станом на 17.09.2018 висновків військово-лікарської комісії щодо придатності позивача до проходження строкової військової служби не складалось.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Таким чином, позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 704 гривні 80 копійок, що підтверджується квитанцією від 23 жовтня 2018 року № 23-64206/1.

Керуючись статтями 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) до відповідача 1 - Призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 20), та відповідача 2 - Центрального об'єднаного районного військового комісаріату м. Запоріжжя Міністерства оборони України (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 20, ЄДРПОУ 09794266), про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення призовної комісії по Олександрівському району м. Запоріжжя, оформлене протоколом №1 від 01 жовтня 2018 року, про придатність ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, до військової служби та подальший призов на строкову військову службу.

Зобов'язати призовну комісію по Олександрівському району м. Запоріжжя та Центральний об'єднаний районний військовий комісаріат м. Запоріжжя Міністерства оборони України визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, відповідно до пункту «в» статті 38 та пункту «в» статті 52 графи І Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток №1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402) - непридатним до військової служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний час.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об'єднаного районного військового комісаріату м. Запоріжжя Міністерства оборони України (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд.20, ЄДРПОУ 09794266) на користь ОСОБА_1 (69000, АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення в повному обсязі складено та підписано 29.11.2018.

Суддя Р.В. Сацький