
Справа № 592/16799/18
Провадження № 3/592/2364/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2018 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в складі головуючого Костенко В.Г., з участю прокурора Ткаченко К.О., з участю ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду протокол про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_3, б. 55А, кв. 18, РНОКПП НОМЕР_1
за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу Головного управління ОСОБА_2 поліції в Сумській області № 389 о/с від 09.12.2016, старшого сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського-водія другого відділення взводу конвойної служби ізолятора тимчасового тримання № 1 Головного управління ОСОБА_2 поліції в Сумській області.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015, поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Також відповідно до ст. 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до витягу з наказу Головного управління ОСОБА_2 поліції в Сумській області № 55 о/с від 02.02.2017 старшого сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції.
Згідно пам’ятки-попередження від 02.02.2017 ОСОБА_1 ознайомився та власноручно підписав, що ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» про те, що у разі припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язаний до 01 квітня наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, подати декларацію яка охоплює звітний рік, що передує року, в якому подається декларація, та містити інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Тобто, ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб’єкт декларування, який припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен подати щорічну електронну декларацію за 2017 рік до 1 квітня 2018 року.
ОСОБА_1 після припинення діяльності, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав вказану декларацію 15.06.2018, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією передбаченого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час судового розгляду ОСОБА_1 пояснив, що єдиною причиною чому не подав своєчасно декларацію є невміння користуватися комп’ютером. Також визнав, що знав про обов’язок подавати декларацію.
Вина у вчиненні порушення підтверджується матеріали з особової справи з яких вбачається, що ОСОБА_1 був призначений на посаду поліцейського-водія другого відділення взводу конвойної служби ізолятора тимчасового тримання № 1 Головного управління ОСОБА_2 поліції в Сумській області та звільнений з зазначеної посади 02.02.2017.
02.02.2017 ОСОБА_1 під розпис був попереджений про необхідність подання декларації за рік після звільнення, що підтверджується відпою пам’яткою-попереджнням.
ОСОБА_2 агентства з питань запобігання корупції № 71-05/29472/18 від 09.07.2018 повідомлено про дії суб’єкта декларування, а саме ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
За даними «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», декларація за 2017 рік (після звільнення) ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі 15.06.2018 о 22 год. 12 хв., як фактично подана.
Наведене у сукупності вказує на наявність у діях ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України.
ОСОБА_1 раніше не вчиняв правопорушень, є пенсіонером, вину визнав, а тому стягнення слід накласти у мінімальному розмірі встановленому санкцією статті.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 283, 284, 294 КпАП України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 850 грн..
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 352 грн. 40 коп. на рахунок № 31211256026001, одержувач ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу22030106, ЄДРПОУ суду 02886462, пункт 5 з таблиці ставок судового збору.
Постанова може бути оскаржена в 10-денний строк до апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми, з дня її винесення.
Суддя В.Г. Костенко