
Справа№ 640/21956/18
н/п 3/640/4449/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" листопада 2018 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Муратова С.О., вивчивши адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є головним бухгалтером ТОВ «Компанія «Еко-Енергія», мешкає за адресою: Сумська область, Лебединський район, с. Будилка, вул. Гримайло, буд. 28,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, -
Встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 15.11.2018 при проведенні документальної планової виїзної перевірки Головним управлінням ДФС у Харківській області ТОВ «Компанія «Еко-Енергія» (податковий номер 36031709), за адресою: м. Харків, вул. Чернишевська, буд. 85, встановлено порушення п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, ст. 135 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями п. 6, п.7, п.20 ПСБО 16 «Витрати» наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318, п.4, 7, 8 П (С) БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджений Наказом Міністерством фінансів України від N 193 від 10.08.2000, в результаті занижено податок на прибуток на загальну суму всього у сумі 390421 грн., у тому числі за 2015 рік в сумі 245005 грн., за 4 квартал 2017 року в сумі 145416 грн., в результаті завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування всього у сумі 733704 грн., в тому числі за 2016 рік в сумі 733704 грн., п. 198.5, п.198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями в результаті занижено податок на додану вартість всього у сумі 158133 грн., в тому числі за січень 2016 року в сумі 139697 грн., за березень 2016 року в сумі 12796 грн., за липень 2017 року в сумі 4167 грн., за травень 2018 року в сумі 1473 грн., п. 103.9. ст. 103, п.п. 141.4.2 п.141.4 ст.141 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями в результаті занижено податок на прибуток з доходів нерезидента джерелом його походження з України всього у сумі 60901 грн., у тому числі за 2015 рік у сумі 15934 грн., за 2016 рік в сумі 24724 грн., за 2017 рік у сумі 20243 грн., ст. 212, 213, 214, 215, п.216.1. ст. 216, п. 217.1. ст. 217 , п.217.3 ст. 217 Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями занижено акцизний податок за вересень 2017 року на суму 1199538 грн., п.277.1, ст.277 , ст.289 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями в результаті занижено плату за землю всього в сумі 29940,46 грн., в т.ч. за 2015 рік в сумі 1012.0,59 грн., за 2016 рік в сумі 8983,53 грн., за 2017 рік в сумі 8475,03 грн. за 2018 рік в сумі 2361,31 грн., п. 120.1 ст. 120 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 буде застосовано штрафні санкції за неподання додатку ПН до декларації з податку на прибуток за 2015 рік, 9 місяців 2016 року, 2016 рік, 1 квартал 2017 року, півріччя 2017 року, 9 місяців 2017 року та за 2017 рік за кожне неподання, за неподання декларації акцизного податку за вересень 2017 року, за неподання декларації про плату за землю за 2015 рік, 2016 рік, за 2017 рік за кожне неподання.
Суд, дослідивши докази по справі, приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу. При складання протоколу особі роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176, до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №309 від 15.11.2018 ОСОБА_1, яка є головним бухгалтером ТОВ «Компанія «Еко-Енергія», вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме: порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Згідно акту про результати документальної планової виїзної перевірки ТОВ «Компанія «Еко-Енергія» податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 30.06.2018, валютного – за період з 01.01.2015 по 30.06.2018, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015 по 30.06.2018, перевіркою встановлено, зокрема, порушення ТОВ «Компанія «Еко-Енергія»: п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, ст. 135 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями п. 6, п.7, п.20 ПСБО 16 «Витрати» наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 N 318, п.4, 7, 8 П (С) БО 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджений Наказом Міністерством фінансів України від N 193 від 10.08.2000, в результаті занижено податок на прибуток на загальну суму всього у сумі 390421 грн., у тому числі за 2015 рік в сумі 245005 грн., за 4 квартал 2017 року в сумі 145416 грн., в результаті завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування всього у сумі 733704 грн., в тому числі за 2016 рік в сумі 733704 грн.; ст. 212, 213, 214, 215, п.216.1. ст. 216, п. 217.1. ст. 217 , п.217.3 ст. 217 Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями занижено акцизний податок за вересень 2017 року на суму 1199538 грн., (а.с. 11-14).
Однак, за наявності вказаного акту про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ «Компанія «Еко-Енергія» від 15.11.2018, яким встановлене завищено від’ємне значення об’єкта оподаткування всього у сумі 733704 грн., в тому числі за 2016 рік в сумі 733704 грн. а також занижено акцизний податок за вересень 2017 року на суму 1199538 грн., до адміністративного матеріалу у відношенні ОСОБА_1 не доданий висновок про відсутність в діях останньої ознак складу кримінального правопорушення.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об’єктивно з’ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Разом з тим суд роз'яснює, що відповідно до п. 5 розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 № 566, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 за № 1046/29176, не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до Протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як Протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що вимоги ст. 256 КпАП України не виконані, протокол складено з порушенням зазначеної статті, у зв’язку із чим суд позбавлений можливості постановити обґрунтоване та законне рішення, а тому зазначені матеріали слід повернути до Головного управління ДФС у Харківській області для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.245, 278, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -
Ухвалив:
Направити адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП до Головного управління ДФС у Харківській області для усунення виявлених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Муратова