
Справа № 610/3085/18
Провадження № 2/610/1252/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.11.2018 року Балаклійський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Тімонової В.М.,
за участю: секретаря судового засідання Косолапової Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Балаклія Харківської області за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу № 610/3085/18 (провадження № 2/610/1252/2018) за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати та видати довідку про заробітну плату за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, -
ВСТАНОВИВ:
24 вересня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Балаклійського районного суду Харківської області з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», у якій просив: зобов'язати посадових осіб Приватного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» провести йому перерахунок заробітної плати за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати йому нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 03.10.1986 року по 29.10.1986 року і з 16.01.1987 року по 23.01.1987 року з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5), в зоні № 2 (кратність 4) та в зоні № 1 (кратність 3), провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100% тарифною ставкою (посадовим окладом) та зазначенням премії у розмірі 60% з метою пред'явлення для перерахунку пенсії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначив, що у 1986-1987 роках він працював на Балаклійському цементно-шиферному комбінаті, правонаступником якого є ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА». У зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС його було відряджено з підприємства для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 03.10.1986 року по 29.10.1986 року і з 16.01.1987 року по 23.01.1987 року без вихідних та святкових днів. Внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, йому встановлено другу групу інвалідності. У зв'язку з тим, що раніше при видачі довідок про заробітну плату за період участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС не дотримано вимог законодавства щодо визначення складових заробітної плати та не враховано деяких розсекречених урядових актів, які визначали оплату праці, 08.10.2018 року він звернувся до керівника ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» із заявою про видачу довідки про заробітну плату за період його участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з урахуванням кратності роботи в зоні із зазначенням, що роботи виконувалися з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100% тарифною ставкою (посадовим окладом) та зазначенням премії у розмірі 60%. Однак листом від 17.10.2018 року йому було у цьому відмовлено. Довідка про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС необхідна позивачу для отримання пенсії у належному розмірі. Вищенаведені обставини є підставою для звернення до суду із даною позовною заявою.
Ухвалою судді Балаклійського районного суду Харківської області від 26.10.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі та призначено судове засідання на 23.11.2018 року.
12.11.2018 року позивач подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, у якій підтримав позовні вимоги.
15.11.2018 року до суду надійшов відзив ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», у якому відповідач просить відмовити в позові ОСОБА_1 Обґрунтовуючи заперечення проти позовних вимог, відповідач зазначив, що підвищення на 100% тарифної ставки (посадового окладу) та зазначення премії у розмірі 60% не є обов'язком підприємства, а лише є його правом. При цьому відповідач не заперечував тих обставин, що позивач працював на Балаклійському цементно-шиферному комбінаті, правонаступником якого є ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», та що у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача було відряджено з підприємства для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 03.10.1986 року по 29.10.1986 року і з 16.01.1987 року по 23.01.1987 року. Також відповідач просив розглянути справу за відсутності його представника.
За таких обставин суд вважає можливим ухвалити рішення за відсутності учасників справи, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч. 1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що у 1986-1987 роках позивач працював на Балаклійському цементно-шиферному комбінаті, правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА».
В зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача було відряджено з підприємства для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
У період з 03.10.1986 року по 29.10.1986 року і з 16.01.1987 року по 23.01.1987 року позивач брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС без вихідних та святкових днів.
Вказані обставини підтверджуються довідками Балаклійського цементно-шиферного комбінату № 136/2 від 15.03.1993 року та б/н б/д, довідками ВАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» № 851 від 04.10.2010 року та б/н б/д, табелями обліку робочого часу (а.с. 15-22).
Позивач ОСОБА_1 має статус особи, яка постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1, є особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_2, вкладкою НОМЕР_3 с із зазначення статусу: учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, довідкою до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 10 ААВ № 630822, згідно якої захворювання ОСОБА_1, у зв'язку з яким йому з 28.04.2015 року встановлено другу групу інвалідності, пов'язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС безстроково (а.с. 10-12).
Позивач звернувся до відповідача - ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» із заявою від 08.10.2018 року про здійснення перерахунку заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5), з урахуванням факту, встановленого рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 21.06.2018 року у справі №610/1501/18, та зазначених у заяві положень законодавства, з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, доплатою за роботу в нічний час, підвищеною на 100% тарифною ставкою (посадовим окладом) та зазначенням премії у розмірі 60% (а.с. 23).
Відповідач листом № 1101/ЄЦУ-1084/18 від 17.10.2018 року повідомив позивача, що у 2017 році було проведено перерахунок заробітної плати і було видано довідку, яка відповідає встановленому зразку і чинному законодавству. У листі також зазначено, що підстав для видачі іншої довідки не вбачається, тому ПрАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» не може задовольнити заяву ОСОБА_1 (а.с. 24). Таким чином, відповідач фактично відмовив позивачу у видачі довідки про заробітну плату.
Частинами 1, 4 статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством (аналогічна норма міститься в п. 1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Порядок).
Пунктом 7 Порядку регламентовано, що пенсії призваних на військові збори військово-зобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, І - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
На час перебування позивача у зоні відчуження діяло розпорядження Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 року № 964 щодо оплати праці робітників, зайнятих на роботах в третій, другій та першій зонах небезпеки, відповідно у дво-, трьох- та чотирикратному розмірі, понад середньомісячної заробітної плати, виходячи з тарифної ставки (окладу), встановленої за основним місцем роботи.
Отже робота працівників у зонах небезпеки, з прийняттям цього розпорядження, оплачувалася у кратному розмірі, виходячи з тарифної ставки за місцем роботи за підвищеними тарифами згідно Постанови ЦК КПРС, Презиції Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156 (Постанова Ради Міністрів УРСР від 08.05.1986р. №168-5).
У листі Міністерства праці та соціальної політики України від 13.04.2001 № 03-3/1652-018-2 вказано, що відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 р. № 207-7 оплата праці працівників підприємств, організацій і установ, відряджених у зону відчуження для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
З довідок Балаклійського цементно-шиферного комбінату та ВАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», убачається, що саме така кратність розмірів тарифної ставки була застосована до позивача при проведенні оплати виконуваних ним робіт. Вказане також знайшло відображення у табелі обліку робочого часу.
Таким чином на час виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС робота позивача оплачувалась у кратному розмірі, виходячи з тарифної ставки за місцем роботи.
Абзацом 1 пункту 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156 «Про умови оплати праці та метеріальне забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції» керівників підприємств і організацій зобов'язано оплачувати працю працівників, що безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за підвищеними до 100% тарифними ставками.
Суд приходить до висновку, що підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100% було обов'язком керівника підприємства, з якого позивача направлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який зараз повинен виконати відповідач шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100%.
Тимчасовим порядком оплати праці працівників підприємств, установ і організацій, які приймали участь в роботах з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, було зобов'язано керівників підприємств, розташованих в зоні відчуження, затвердити інструкції по табельному обліку, положення про порядок оплати праці та преміювання робітників, інженерно-технічних працівників і службовців, графіки проведення робіт (змінності) та довести зазначені документи до відома всіх працівників.
Оплата праці за зонами небезпеки проводилася за фактично відпрацьований час відповідно до даних табеля обліку робочого часу (в оригіналі) за період роботи в зоні відчуження, завіреного підприємством, установою чи організацією, які відповідали за виконання конкретних робіт в зоні відчуження, або іншого документа первинного бухгалтерського обліку, складеного у рік виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Для обчислення у табелі чи іншому документі обов'язково повинна бути відображена тривалість робочого дня.
Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986 р. № 665-195 (Постанова Ради Міністрів УРСР та УКППРОФСОФА від 10.06.1986 р. № 207-7) передбачено: «Встановити, що за робітниками, направленими для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення навколишнього середовища, зберігається середня заробітна плата (за винятком пільг для робітників в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостей). Розповсюдити на працівників підприємств, організацій та установ, незалежно від відомчої підлеглості (включаючи осіб, що тимчасово переведені та відряджені), а також на військовослужбовців, військових будівельників, що зайняті на вказаних роботах, дію пунктів 1 (на період проведення цих робіт) та 10 Постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156. Надати право керівникам Міністерств і відомств та їх заступникам проводити оплату праці працівникам, що зайняті на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у відповідних зонах небезпеки у розмірах, передбачених Розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986р. №964. Оплата праці робітників, що зайняті на роботах у третій, другій та першій зонах небезпеки, провадиться відповідно у чотирьох, трьох, та двох кратному розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи із тарифної ставки (посадового окладу), встановленої по основному місцю роботи. Встановити робітникам підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення середовища, додаткову оплату праці у нічний час у розмірі 35% годинної тарифної ставки (окладу) за кожний час роботи у нічний час та максимальний розмір премії - 60% тарифної ставки (окладу) на місяць. Дозволити підприємствам, організаціям та установам залучати робітників на роботи, що пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у вихідні та святкові дні з оплатою праці у подвійному розмірі. Пільги, що передбачені цією Постановою, встановлюються з моменту аварії на ЧАЕС».
Крім того, Постановою Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 07.05.1986р. №153/10-43 передбачено, що для робітників, безпосередньо зайнятих на роботах по усуненню наслідків аварії, в зоні іонізуючого випромінювання встановлюється: шестигодинний робочий день.
Постановою Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986р. №665-195 (Постанова Ради Міністрів УРСР та УКРСОВПРОФА від 10.06.1986р. №207-7) передбачено, що підвищена оплата праці у зоні відчуження застосовується від дня аварії, граничний розмір премії встановлено - 60% тарифної ставки (посадового окладу).
Суд приходить до висновку, що встановлення премії на рівні 60% тарифної ставки (посадового окладу) також було обов'язком керівника підприємства, з якого позивача відправлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який зараз повинен виконати відповідач шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на ЧАЕС із вказанням премії на рівні 60% тарифної ставки (посадового окладу).
Згідно ст. 36 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28.02.1991р. №796-ХІІ, оплата праці громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться по підвищеним тарифним ставкам (відрядним розцінкам) і посадовим окладам з урахуванням радіоактивного забруднення ізотопами цезію, складності виконуваних робіт та умов праці у таких розмірах: від 1 до 5 Ки/на квадратний км - на 20-30%; від 5 до 10 Ки/ на квадратний км - на 30-40%; від 10 до 15 Ки/на квадратний км - на 40-60%; від 15 до ЗО Ки/на квадратний км - на 60-80%; понад 30 Ки/на квадратний км - на 80-100%.
З наказу ВАТ «Балцем» № П/630-7 від 31.05.2007 р. вбачається, що на підприємстві числиться дві категорії учасників ліквідації на ЧАЕС: ті, що були на військових зборах, та відряджені за наказом з підприємства.
Працівникам підприємств, організацій і установ, які були відряджені для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганню забруднення навколишнього середовища, а також переведеним у штат ЧАЕС і інших підприємств, нарахування заробітної плати провадилося за місцем відрядження. Таким працівникам надавалась довідка в розрізі видів нарахувань у двох екземплярах, один із яких направлявся в бухгалтерію підприємства, яке відряджало працівника, для відображення по обліку заробітної плати. Відповідно до пункту 18 Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища, відрядженому працівнику надавалась (в руки) також довідок установленого зразка про участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС для надання йому пільг по пенсійному забезпеченню і додатковій відпустці. Сума нарахованої заробітної плати перераховувалась на розрахунковий рахунок підприємств, які командирували зазначених працівників.
Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувалась і виплачувалась відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.
З довідок Балаклійського цементно-шиферного комбінату (далі - БЦШК) № 136/2 від 15.03.1993 року та б/н б/д, ВАТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» № 851 від 04.10.2010 року та б/н б/д, убачається, що позивач під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС залишався працівником БЦШК і оплату роботи за підвищеними ставками отримував у БЦШК, правонаступником якого є Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», а тому саме це підприємство повинно провести перерахунок позивачу заробітної плати за період його перебування у зоні відчуження.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем видавалися довідки, які містять неоднакову інформацію щодо нарахованої позивачу суми заробітної плати за час його перебування у відрядженні по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Оскільки довідка видається з метою пред'явлення для перерахунку пенсії до Пенсійного Фонду України, тому підстав для проведення доплати заробітної плати немає, є лише підстави для перерахунку пенсії на підставі виданої довідки.
За таких обставин, суд приходить до висновку про наявність належних правових підстав для зобов'язання відповідача провести перерахунок заробітної плати позивача та видати йому довідку про заробітну плату за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а відтак позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 259, 263-265, 279 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» про зобов'язання провести перерахунок заробітної плати та видати довідку про заробітну плату за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - задовольнити.
Зобов'язати посадових осіб Приватного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», місцезнаходження: 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Цемзаводське шосе, 3, код ЄДРПОУ 00293060, провести ОСОБА_1 перерахунок заробітної плати за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 03.10.1986 року по 29.10.1986 року і з 16.01.1987 року по 23.01.1987 року з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5), в зоні № 2 (кратність 4) та в зоні № 1 (кратність 3), провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100% тарифною ставкою (посадовим окладом) та зазначенням премії у розмірі 60% з метою пред'явлення для перерахунку пенсії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Позивач: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», місцезнаходження: 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Цемзаводське шосе, 3, код ЄДРПОУ 00293060.
Повний текст рішення складено 28.11.2018 року.
Суддя В.М. Тімонова