Ухвала суду № 78158017, 22.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2018
Номер справи
1540/5063/18
Номер документу
78158017
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/5063/18

УХВАЛА

22 листопада 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Балабан М.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі адміністративну справу за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м.Одеси", Департамент комунальної власності Одеської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м.Одеси", Департамент комунальної власності Одеської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов'язання Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів "Освітні ресурси та технологічний тренінг" № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області повністю зупинити роботу, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей наведених в акті перевірки № 92 від 14.06.2018 року за номерами: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21.

Ухвалою суду від 04 жовтня 2018 року по справі № 1540/5063/18 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін та призначено перше судове засідання на 24 жовтня 2018 року на 10:30 год.

Ухвалою суду, занесеною до протоколу судового засідання, від 24 жовтня 2018 року, у зв'язку із залученням до розгляду справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, розгляд справи відкладено на 22 листопада 2018 року на 09:30 год.

До судового засідання призначеного на 22.11.2018 року представник позивача, Головного управління ДСНС України в Одеській області, не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить підпис представника позивача за довіреністю у довідковому листі, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав (а.с. 95).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що неявка представника позивача, Головного управління ДСНС України в Одеській області, суб'єкта владних повноважень, належним чином сповіщеного у вищезазначене судове засідання, є неповажною.

Згідно положень ч. 1, 4 ст. 44 КАС України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Відповідно до ч. 5 ст. 205 КАС України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо неявка перешкоджає розгляду справи. Якщо відповідач наполягає на розгляді справи по суті, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів. До позивача, який не є суб'єктом владних повноважень, положення цієї частини застосовуються лише у разі повторної неявки.

Такими чином, враховуючи склад осіб, які беруть участь у справі, предмет та підстави позову, наявність обставин, які підлягають встановленню, суд прийшов до висновку, що неявка позивача перешкоджає розгляду справи. При цьому, в матеріалах справи відсутня заява відповідача про розгляд справи по суті за відсутності представника позивача на підставі наявних доказів.

Так, Європейський суд з прав людини в рішенні від 7 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб'єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.

Таким чином, вивчивши матеріали справи, враховуючи те, що позивач про розгляд справи був повідомлений належним чином, проте, не з'явився до судового засідання без поважних причин, не надавши при цьому заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м.Одеси", Департамент комунальної власності Одеської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи, слід залишити без розгляду.

Керуючись ст. ст. 240, 243, 248 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області до Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент освіти та науки Одеської міської ради, Комунальна установа "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Приморського району м.Одеси", Департамент комунальної власності Одеської міської ради про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом зобов'язання Одеської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Освітні ресурси та технологічний тренінг» № 94 з поглибленим вивченням івриту та інформатики імені Володимира (Зеєва) Жаботинського Одеської міської ради Одеської області повністю зупинити роботу, до повного усунення порушень законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров'ю людей, наведених в Акті перевірки № 92 від 14.06.2018 року за номерами: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, залишити без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст.ст 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Повний текст ухвали складено та підписано 27 листопада 2018 року.

Суддя О.А. Левчук