
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2018 року м. ПолтаваСправа № 1640/2794/18
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Шевякова І.С.,
за участю:
секретаря судового засідання – Голубенко В.В.,
представника позивача – ОСОБА_1
представника відповідача – ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Виробничого сільськогосподарського кооперативу "Злагода" до Державної фіскальної служби України, треті особи: Державна казначейська служба України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Позовні вимоги:
- визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України в частині невизначення суми коштів бюджетної дотацїї для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції Виробничому сільськогосподарському кооперативу "Злагода" за листопад та грудень 2017 року;
- визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України в частині не включення Виробничого сільськогосподарського кооперативу "Злагода" до Реєстру, в якому зазначається інформація про отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад і грудень 2017 року;
- зобов'язання Державної фіскальної служби України визначити ВСК "Злагода" суму бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції та надіслати до Державної казначейської служби України і Міністерства аграрної політики та продовольства України Реєстр з інформацією про Виробничий сільськогосподарський кооператив "Злагода", як отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад та грудень 2017 року.
- зобов'язання Державної фіскальної служби України надати відповідну інформацію ВСК "Злагода" про надсилання до Державної казначейської служби України та Міністерства аграрної політики та продовольства України реєстру, в якому зазначається інформація про ВСК "Злагода", як отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад та грудень 2017 року.
Під час розгляду справи суд
В С Т А Н О В И В:
14 серпня 2018 року Виробничий сільськогосподарський кооператив "Злагода" (надалі також - позивач, ВСК "Злагода") звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (надалі також - відповідач, ДФС України) в особі Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, треті особи: Державна казначейська служба України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, про:
- визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України в особі Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області в частині не визначення суми коштів бюджетної дотацїї для розвитку сільськогосполарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції Виробничому сільськогосподарському кооперативу "Злагода" за листопад та грудень 2017 року;
- визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України в особі Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області в частині не включення Виробничого сільськогосподарського кооперативу "Злагода" до Реєстру, в якому зазначається інформація про отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад і грудень 2017 року;
- зобов'язання Державної фіскальної служби України в особі Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області визначити ВСК "Злагода" суму бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції та наліслати до Державної казначейської служби України і Міністерства аграрної політики та продовольства України Реєстр із інформапією про Виробничий сільськогосподарський кооператив "Злагода", як отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад та грудень 2017 року.
- зобов'язання Державної фіскальної служби України в особі Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області надати відповідну інформацію ВСК "Злагода" про надсилання до Державної казначейської служби України та Міністерства аграрної політики та продовольства України реєстру, в якому зазначається інформація про ВСК "Злагода", як отримувача бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції за листопад та грудень 2017 року.
29 серпня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, ухваливши здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
21 вересня 2018 року позивач надав до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив визнати протиправною бездіяльність безпосередньо Державної фіскальної служби України та зобов`язати вчинити певні дії саме Державну фіскальну службу України.
Ухвалою від 09 жовтня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд зобов`язав Міністерство аграрної політики та продовольства України надати до Полтавського окружного адміністративного суду до 29 жовтня 2018 року документи щодо дати вчинення відкриття планових бюджетних асигнувань за програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямком "Бюджетна дотація сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції" за листопад та грудень 2017 року.
29 жовтня 2018 року Полтавський окружний адміністративний суд закрив підготовче засідання та призначив справу до судового розгляду.
Аргументи учасників справи
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що ВСК "Злагода" є сільськогосподарським товаровиробником, включене 30.03.2017 року до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, та набуло статусу отримувача бюджетної дотації з 01.02.2017 року.
На виконання норм Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" позивачем подано звітну податкову декларацію за звітний податковий період листопад 2017 року та грудень 2017 року. Та сплачено, відповідно, протягом грудня 2017 року ПДВ в сумі 802 000 грн за листопад 2017 року, протягом січня 2018 року - ПДВ в сумі 645 000 грн за грудень 2017 року. Однак в порушення статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", позивач не отримав відповідної бюджетної дотації за листопад та грудень 2017 року.
Вважаючи порушеним своє право на отримання бюджетної дотації за листопад 2017 року та грудень 2017 року, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Представником ДФС України 17 вересня 2018 року поданий до суду відзив на позовну заяву /а.с. 91-92/, у якому відповідач позовні вимоги не визнав та просив у задоволенні адміністративного позову відмовити.
ДФС України у поданому відзиві зазначила, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83 затверджено Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році (далі - Порядок № 83) бюджетна дотація виплачується сільгоспвиробникам- платникам ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним ст. 16-1 Закону України від 24 червня 2004 року №1877 "Про державну підтримку сільського господарства України" (далі - Закону №1877), після їх внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Відповідно до п.5 Порядку № 83 бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця з урахуванням вартості реалізованої продукції та вимог п. 4 Порядку № 83 пропорційно частці сплаченої до бюджету суми ПДВ за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати ПДВ за умови, що такі товаровиробники не мають податкового боргу з ПДВ на наступний день після граничного строку сплати такого податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація.
Вказано, що відповідно до пункту 16 Порядку № 83, виплата товаровиробнику бюджетної дотації за результатами діяльності у листопаді - грудні 2017 року здійснюється в наступному бюджетному році, тобто у 2018 році, у зв`язку з чим завчасно говорити про факт порушення прав позивача в частині отримання бюджетної дотації, що свідчить, на думку відповідача, про відсутність предмету спору у справі.
12 жовтня 2018 року позивачем до суду подана відповідь на відзив /а.с. 169-172/, у якій ВСК "Злагода" акцентовано увагу на тому, що відповідачем порушений встановлений нормами чинного законодавства обов`язок (п.12 Порядок № 83) формувати та надсилати до Казначейства та Мінагрополітики Реєстр отримувачів бюджетної дотації з відповідною інформацією про суб`єкта отримувача такої бюджетної дотації та про суму дотації. Вказано, що відповідачем також не визначено суми коштів бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції ВСК "Злагода" за листопад та грудень 2017 року.
29 жовтня 2018 року до суду надійшли пояснення Міністерства аграрної політики України (далі - Мінагрополітики), у яких третя особа пояснила, що позивачу не перераховані відповідні кошти бюджетної дотації через те, що відкриття планових бюджетних асигнувань за програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгоспвиробників" за напрямком "Бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції" у 2018 році не відбувалось /а.с. 185-186/.
05 листопада 2018 року від відповідача надійшли додаткові пояснення /а.с. 207-208/, у яких зазначено, що суми бюджетної дотації з небюджетного рахунку Мінагрополітики перераховує відповідним отримувачам Державне казначейство України на підставі отриманого від ДФС Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Оскільки ДФС України не було отримано інформації про відкриття планових асигнувань за бюджетною програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгоспвиробників" за результатами діяльності сільськогосподарських товаровиробників у листопаді-грудні 2017 року, у відповідача не було правових підстав для звернення до Казначейства.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Надав пояснення, аналогічні викладеному обґрунтуванню позову.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні.
Треті особи не забезпечили явку в судове засідання своїх уповноважених представників, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлялись належним чином. Клопотань про відкладення судового засідання не надсилали.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Обставини справи, встановлені судом
Згідно даних Реєстру отримувачів бюджетної дотації, ВСК "Злагода" включено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації 30.03.2017 року та набуло статусу отримувача бюджетної дотації з 01.02.2017 року.
Як і передбачають норми Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", позивачем було подано звітну податкову декларацію за звітний податковий період листопад 2017 року та грудень 2017 року. Та сплачено, відповідно, протягом грудня 2017 року ПДВ в сумі 802 000 грн за листопад 2017 року, протягом січня 2018 року - ПДВ в сумі 645 000 грн за грудень 2017 року. Однак позивач не отримав відповідної бюджетної дотації за листопад та грудень 2017 року.
З метою досудового урегулювання питання щодо виплати бюджетних дотацій, позивач звернувся до відповідних органів - Полтавської об`єднаної ДПІ ГУ ДФС у Полтавській області /а.с. 42/, до ДФС України /а.с. 32-33/, Управління Державної казначейської служби України у Полтавському районі /а.с. 76/, ГУ ДКС у Полтавській області /а.с. 82/, Міністерства аграрної політики та продовольства України /а.с. 78-79/, Державної казначейської служби України.
Після отримання відповідей на вказані скарги, вважаючи порушеним своє право на отримання бюджетної дотації за листопад та грудень 2017 року, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Норми права, які підлягають застосуванню
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Надаючи правову оцінку вимогам позивача, суд виходить з наступного.
Правовідносини, які склалися між сторонами, врегульовані Законом України "Про державну підтримку сільського господарства України", Податковим кодексом України та Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83.
Відповідно до пункту 16-1.1 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", сільськогосподарський товаровиробник, основною діяльністю якого є постачання сільськогосподарських товарів, вироблених ним на власних або орендованих основних засобах, причому питома вага вартості сільськогосподарських товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (далі - сільськогосподарський товаровиробник), який здійснює види діяльності, визначені пунктом 16-1.3 цієї статті, має право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції (далі - бюджетна дотація) після його внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.
Пункт 16-1.3 ст. 16-1 наведеного Закону містить перелік видів діяльності, які дають право на отримання бюджетної дотації.
За приписами пунктів 16-1.4, 16-1.6 статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", порядок ведення та форма Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядок надання відповідної інформації центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
За бюджетною програмою центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, на підставі даних Реєстру отримувачів бюджетної дотації та інформації центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в автоматичному режимі здійснюють розподіл такої дотації між отримувачами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 року № 83 затверджено Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році (далі - Порядок № 83).
Відповідно до пункту 5 Порядку № 83, бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця з урахуванням вартості реалізованої продукції та вимог пункту 4 цього Порядку пропорційно частці сплаченої до бюджету суми податку на додану вартість за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати податку на додану вартість за умови, що такі товаровиробники не мають податкового боргу з податку на додану вартість на наступний день після граничного строку сплати такого податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація.
Згідно зі статтею 203 Податкового кодексу України, податкова декларація з ПДВ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Висновки щодо правозастосування
З матеріалів справи встановлено, що позивач подав звітну податкову декларацію за звітний податковий період листопад 2017 року та грудень 2017 року та сплатив, відповідно, протягом грудня 2017 року ПДВ в сумі 802 000 грн за листопад 2017 року, протягом січня 2018 року - ПДВ в сумі 645 000 грн за грудень 2017 року.
Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 із змінами і доповненнями.
Відповідно до пункту 200-1.2 статті 200-1 ПК України, платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування податку на додану вартість здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 статті 87 цього Кодексу. Платникам - сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, додатково відкриваються: а) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу); б) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу; в) рахунки в системі електронного адміністрування податку, призначені для перерахування коштів до Державного бюджету України та на їх спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної у пункті 209.19 статті 209 цього Кодексу.
Кошти, що надійшли на рахунки, визначені у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті, автоматично перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунок такого платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та на спеціальний рахунок такого платника протягом наступного операційного дня. Реквізити такого спеціального рахунка платник - сільськогосподарське підприємство, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зобов'язаний зазначати у податковій звітності з податку на додану вартість.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 83, визначено механізм розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції" (далі - бюджетна дотація).
Згідно з пунктом 6 Порядку, для проведення розрахунків з товаровиробниками Мінагрополітики відкриває в Казначействі небюджетний рахунок за балансовим рахунком групи рахунків 375 "Інші спеціальні рахунки" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі - небюджетний рахунок) та доводить до відома ДФС інформацію про його реквізити і помісячний розподіл бюджетних асигнувань за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції".
Пунктом 8 Порядку визначено, що на другий день після відкриття планових асигнувань Казначейство перераховує з бюджетних рахунків Мінагрополітики суму, на яку відкрито асигнування за бюджетною програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції", на відкритий небюджетний рахунок Мінагрополітики та повідомляє ДФС про суму перерахованих коштів та залишку коштів на небюджетному рахунку попереднього періоду.
За приписами п. 9 Порядку, на підставі повідомлення Казначейства про суму перерахованих коштів ДФС визначає щомісяця протягом трьох робочих днів після граничного строку сплати податку на додану вартість відповідно до Реєстру та поданої податкової звітності з податку на додану вартість суму коштів для кожного отримувача із застосуванням коефіцієнтів пропорційності та таблиці відповідності кодів видів економічної діяльності згідно з КВЕД, визначених у статті 16-1 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", кодам товарів згідно з УКТЗЕД, наведеної у додатку.
Відповідно до пункту 12 Порядку, ДФС надсилає до Казначейства та Мінагрополітики Реєстр, в якому зазначається інформація про отримувача бюджетної дотації, його податковий номер або номер та серія паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, сума бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню отримувачу, реквізити рахунка такого отримувача, з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронний цифровий підпис".
Пунктом 13 Порядку встановлено, що на підставі отриманого від ДФС Реєстру Казначейство в автоматичному режимі перераховує відповідним отримувачам суми бюджетної дотації з небюджетного рахунка Мінагрополітики.
Згідно з п. 15 Порядку, Казначейство протягом трьох робочих днів з дня перерахування бюджетної дотації передає до ДФС та Мінагрополітики інформацію про здійснення відповідних операцій для внесення до реєстру.
Відповідно до пункту 2 та 5 Порядку № 83, бюджетна дотація виплачується товаровиробникам щомісяця з урахуванням вартості реалізованої продукції та вимог пункту 4 Порядку №83 пропорційно частці сплаченої до бюджету суми ПДВ за визначеними видами діяльності в загальній сумі сплати ПДВ за умови, що такі товаровиробники не мають податкового боргу з ПДВ на наступний день після граничного строку сплати такого податку за звітний період, за який надається бюджетна дотація.
Відповідно до пункту 3-1 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 77 (зі змінами), передбачено, що розподіл коштів за напрямами затверджується Міністерством аграрної політики та продовольства України, головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми.
Наказом Міністерства аграрної політики України від 27.02.2018 №102 "Про розподіл видатків, передбачених Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" за КПКВ 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників" фінансова підтримка сільгосптоваровиробників за напрямом "Бюджетна дотація для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції" не передбачена.
Бюджетна дотація за результатами діяльності у листопаді 2017 року та грудні 2017 року не була перерахована, оскільки для проведення таких розрахунків з товаровиробниками Мінагрополітики мало відкрити в Казначействі небюджетний рахунок за балансовим рахунком групи рахунків 375 "Інші спеціальні рахунки" в системі електронного адміністрування податку на додану вартість та довести до відома ДФС інформацію про його реквізити і помісячний розподіл бюджетних асигнувань за напрямом "Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції".
Судом встановлено, що відповідачем, ДФС України, не була отримана інформація про відкриття небюджетного рахунку Міністерством аграрної політики України за бюджетною програмою 2801580 "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", через те, що такий рахунок взагалі не відкривався (що випливає із пояснень Мінагрополітики). Таким чином, ДФС України була позбавлена можливості відповідно до п. 9 Порядку № 83 визначати суму коштів для позивача, що підлягає відшкодуванню ВСК "Злагода", та забезпечити таке бюджетне відшкодування за листопад 2017 року й грудень 2017 року.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для визнання бездіяльності ДФС України протиправною та, відповідно, задоволення позову.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судом на підставі досліджених доказів встановлено, що відповідні положення відповідачем дотримані. З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими, а тому адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Розподіл судових витрат
Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, то судові витрати відповідно до правил, встановлених статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відшкодуванню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Відмовити в задоволенні позову Виробничого сільськогосподарського кооперативу "Злагода" (вул.Центральна, 6 с.Пальчиківка Полтавського району Полтавської області ЄДРПОУ 03769706) до Державної фіскальної служби України (пл.Львівська 8 м.Київ ЄДРПОУ 39292197), треті особи: Державна казначейська служба України (вул.Бастіонна, 6 м.Київ ЄДРПОУ 37567646), Міністерство аграрної політики та продовольства України (вул.Хрещатик, 245 м.Київ ЄДРПОУ 37471967).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення .
Повне рішення складено 22 листопада 2018 року.
Головуючий суддя ОСОБА_3