Рішення № 78153963, 23.11.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.11.2018
Номер справи
140/2030/18
Номер документу
78153963
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2018 року ЛуцькСправа № 140/2030/18

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Ковальчука В.Д.,

при секретарі судового засідання Ткачук І.І.,

за участю представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області звернулося з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним та скасування висновку викладеному у довідці від 10 липня 2018 року №970/3 з питань достовірності видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючому державному службовцю ОСОБА_4 №13-08/131-4603 від 11 серпня 2016 року.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 10 липня 2018 року відповідачем у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Волинській області проведено перевірку з питань достовірності видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючому державному службовцю ОСОБА_4 від 11 серпня 2018 року №13-08/131-4603. За результатами зазначеної перевірки видано довідку від 10 липня 2018 року

За результатами перевірки відповідачем зроблено висновки про те, що у довідці від 11.08.2016 року №13-08/131-4603 «Про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям», яка видана ОСОБА_4 Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області для перерахунку пенсії встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму 460,35 грн., чим порушено вимоги підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня №865 «Про деякі питання визначення розміру заробітку для обчислення пенсії». Рекомендовано видати нову довідку.

Висновок викладений у довідці позивач вважає протиправним та таким, що підлягають скасуванню з огляду на наступне.

Позивач зазначає, що розмір премії, який включений у довідку про заробітну плату, визначений Головним управлінням Казначейства у середньому розмірі з врахуванням фактичної чисельності працівників за відповідними посадами, які отримали премію в грудні 2015 року. Здійснення розрахунку з врахуванням штатної чисельності працюючих (який мав би бути застосований на думку відповідача) не передбачено жодним нормативно-правовим актом, а щодо порушення підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня №865 «Про деякі питання визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» на яке посилається в довідці відповідач, то зазначена правова норма не день видачі довідки втратила чинність.

Крім цього позивач вказує на те, що довідку видано відповідно до діючої станом на 11 серпня 2016 року форми, затвердженої Постановою правління Пенсійного Фонду України від 04 вересня 2013 року. Просить позов задовольнити.

Відповідач проти позову заперечив та пояснив, що у липні 2018 року, за результатами перевірки, проведеної у позивача, було виявлено факти недостовірності відображення показників складових заробітної плати у довідці №13-08/131-4603 від 11.08.2016 року на загальну суму – 460,35 грн. Таким чином, перевіркою встановлено завищення суми заробітної плати для перерахунку пенсії ОСОБА_4 Просить в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

В судовому засіданні представники позивача позов підтримали з підстав викладених у позовній заяві, просили позов задовольнити.

Представник відповідача позову не визнала з підстав викладених у запереченні, просила в задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.

11 серпня 2016 року ОСОБА_4, яка працювала за посадою заступника начальника відділу, Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області була видана довідка для перерахування пенсії у якій була вказана сума заробітної плати у сумі 5851,80 грн., з якої : посадовий оклад -1723 грн., надбавка за ранг -100 грн., надбавка за вислугу років – 364,60 грн., надбавка за високі досягнення у праці – 918,79 грн., премія – 2745,41 грн.

10 липня 2018 року відповідачем у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Волинській області проведено перевірку з питань достовірності видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючому державному службовцю ОСОБА_4 від 11 серпня 2018 року №13-08/131-4603, про що було складено довідку від 10 липня 2018 року

За результатами перевірки відповідачем зроблено висновки про те, що у довідці від 11.08.2016 року №13-08/131-4603 «Про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям», яка видана ОСОБА_4 Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області для перерахунку пенсії встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму 460,35 грн., чим порушено вимоги підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня №865 «Про деякі питання визначення розміру заробітку для обчислення пенсії». Рекомендовано видати нову довідку.

У довідці відповідач вказує на те, що премію у розмірі 11098,53 грн. необхідно було врахувати в середніх розмірах за відповідною посадою відповідно до кількості штатних працівників за посадою заступника начальника – 5 працівників, відповідно середній розмір премії буде становити – 2219,71 грн., а тому відхилення між даними довідки та даними перевірки буде становити - -525,70 грн. При проведені перевірки відповідачем було враховано виплачену матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань у сумі 3921,09 : 5 =63,35 (тоді як мало би враховуватися 784,22) та з врахуванням зазначеної суми визначено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму 460,35 грн.= (525,70 – 63,35)

Спір між сторонами виник з цієї причини, що позивачем при видачі довідки премія була врахована на чотирьох працюючих, а відповідач вважає, що премію необхідно було врахувати на кількість працівників, що передбачена у штаті – 5 працівників.

Проте з таким висновком працівників Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області суд не погоджується з огляду на таке.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV ( 432-15 ) "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" (3723-12 ), визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_4 працювала на посаді заступника начальника відділу, згідно штатного розпису на 2015 рік у грудні місяці 2015 року було п’ять заступників начальників відділів. Із них четверо працюючих, один тривалий час перебував на лікуванні.

Системний аналіз зазначеної Постанови дає можливість суду дійти висновку, що Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області правильно вказало в довідці премію ОСОБА_4 у розмірі 2745,41 грн. (11098,53 грн. :4) відповідно до кількості працюючих державних службовців на відповідній посаді.

Заступнику начальника відділу, що перебував на лікуванні було виплачено матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 3921,09 грн., яка позивачем при видачі довідки про заробітну плату ОСОБА_4 не була врахована. З врахуванням зазначеної виплати ( а цю виплату врахував відповідач під час перевірки) сума заробітної плати, що визначена ОСОБА_4 у довідці мала би бути більшою.

Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У даному випадку відповідач не довів, що він діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З врахуванням викладеного, висновок викладений у довідці №970/3 від 10 липня 2018 року про те, що у довідці від 11.08.2016 року №13-08/131-4603 «Про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям», яка видана ОСОБА_4 Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області для перерахунку пенсії встановлено розбіжності щодо складових заробітної плати на загальну суму 460,35 грн., чим порушено вимоги підпункту 2 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня №865 «Про деякі питання визначення розміру заробітку для обчислення пенсії», рекомендовано видати нову довідку є протиправним і підлягає скасуванню.

Керуючись статтями 243 – 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати висновок викладений у довідці від 10 липня 2018 року №970/3 з питань достовірності видачі довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії непрацюючому державному службовцю ОСОБА_4 №13-08/131-4603 від 11 серпня 2016 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Позивач – Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області (43021, вул. Стрілецька, 4а , м. Луцьк, код ЄДРПОУ 38009371).

Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, вул. Кравчука, 22-В, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 13358826).

Повний текс рішення буде складено 28 листопада 2018 року.

Суддя В.Д. Ковальчук