Ухвала суду № 78151668, 28.11.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2018
Номер справи
140/2446/18
Номер документу
78151668
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

28 листопада 2018 року

Луцьк

Справа № 140/2446/18

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Сорока Ю.Ю., вивчивши матеріали позовної заяви Малого приватного підприємства «К.О.Т.» до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання дій протиправними, скасування постанов та зобов’язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Мале приватне підприємство «К.О.Т.» звернулося з позовом до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправними дій щодо стягнення з Малого приватного підприємства «К.О.Т.» виконавчого збору у розмірі 489 284, 80 грн., визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 03.08.2018 по виконавчому провадженню № 55260536 та постанови про відкриття виконавчого провадження по виконавчому провадженню № 57671990.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1 762, 00 грн.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем одночасно заявлено позовну вимогу майнового та немайнового характеру (про визнання протиправними дій щодо стягнення виконавчого збору у розмірі 489 284, 80 грн., визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 03.08.2018 по виконавчому провадженню № 55260536 та постанови про відкриття виконавчого провадження по виконавчому провадженню № 57671990).

Частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Отже, позивач при зверненні до адміністративного суду з позовною заявою, що має одночасно позовну вимогу майнового і немайнового характеру, повинен сплатити судовий збір у розмірі 7 339, 27 грн. (489 284, 80 грн.*1,5/100) за майнову вимогу, а також у розмірі 1 762, 00 грн. (1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб) за немайнову вимогу, тобто разом 9 101, 27 грн.

Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, до позовної заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому позивач згідно із статтею 5 Закону України “Про судовий збір” не звільнений від сплати судового збору.

Згідно частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи позов подано у строк, встановлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, та чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частиною 1 статті 287 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч.2 ст.287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У позовній заяві представник позивача зазначає, що про існування постанови про стягнення виконавчого збору від 03.08.2018 по виконавчому провадженню №55260536 позивач дізнався лише 18.11.2018, однак доказів на підтвердження даної обставини до позовної заяви не долучено, що позбавляє суддю можливості встановити чи подано позов у строк, визначений ч.2 ст.287 КАС України.

Одночасно з позовною заявою, представником позивача подано заяву від 26.11.2018 про поновлення процесуальних строків у якій зазначає, як підставу поважності пропуску строку звернення до суду ту обставину, що оскаржувані постанови за місцезнаходженням Малого приватного підприємства «К.О.Т.» не направлялись, а були направлені за старою адресою позивача лише 18.11.2018, проте на підтвердження даних обставин до клопотання не долучено жодного доказу.

У зв’язку із чим, обставина, на яку посилається представник позивача у заяві про поновлення процесуальних строків, не свідчить про поважність причин пропуску строку звернення до суду, а відтак не може бути визнана суддею поважною.

Частиною 1 ст.123 КАС України визначено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

З позовної заяви вбачається, що позивач звернувся з позовом про визнання протиправним та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про стягнення виконавчого збору, однак на підтвердження обставин позивач до матеріалів справи не надає доказів, якими обґрунтовує позовні вимоги, а саме: вказаних постанов.

Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Отже, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду доказу сплати судового збору у визначеному суддею розмірі, нової заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку, постанови про відкриття виконавчого провадження та постанови про стягнення виконавчого збору.

Керуючись статтями 122, 123, 169, 171, 287 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Малого приватного підприємства «К.О.Т.» до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання дій протиправними, скасування постанов та зобов’язання вчинити дії, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви – десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз’яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя Ю.Ю. Сорока