
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
26.11.2018 р. Справа№ 914/2056/18
Господарський суд Львівської області у складі судді Морозюка А.Я.,
за участю секретаря Іванів Н.С.
розглянувши у судовому засіданні матеріали заяви Головного управління ДФС у Львівській області, м. Львів
про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд. 30, ідентифікаційний код 32053687)
за участю представників:
від кредитора: ОСОБА_1 старший державний інспектор
від боржника: не зявився
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Львівській області звернулось до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд. 30, ідентифікаційний код 32053687) за загальним порядком провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою суду від 12.11.2018 р. заяву прийнято до розгляду; арбітражного керуючого, визначеного автоматизованою системою ОСОБА_2, зобовязано протягом трьох робочих днів з дня отримання ухвали надати суду заяву на участь у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд відповідно до вимог ст. 114 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, підготовче засідання суду призначено на 26.11.2018 р.
13.11.2018 р. від арбітражного керуючого ОСОБА_2, визначеного автоматизованою системою, надійшла до суду заява про участь у справі №914/2056/18 про банкрутство ПП Львів-Металбуд.
16.11.2018 р. від арбітражного керуючого ОСОБА_3 на електронну адресу суду надійшла заява про згоду на участь у справі про банкрутство ПП Львів-Металбуд (підписана електронним цифровим підписом).
Представник кредитора в судовому засіданні 26.11.2018 р. вимоги про банкрутство боржника підтримав з підстав наведених у заяві про порушення справи про банкрутство та з посиланням на матеріали справи. В обґрунтування вимог заяви кредитор зазначив, що станом 12.09.2018 р. податковий борг боржника становить 22 094 490,77 грн., що складається з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податків у вигляді з/п в розмірі 15 207,58 грн., податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 71 875,49 грн., податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в розмірі 22 006 952,29 грн., комунального податку в розмірі 455,41 грн. Вимоги підтверджуються довідкою про заборгованість, податковою вимогою, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 р. у справі №2а-2611/11/1370, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11.01.2012 р. у справі №2а-14061/11/1370, постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08.12.2016 р. у справі №813/4079/16, інкасовими дорученнями, платіжними вимогами. Зазначає, що сума безспірних вимог перевищує триста мінімальних розмірів заробітної плати, вказані вимоги кредитора до боржника не задоволені протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку. Щодо кандидатури арібтражного керуючого на призначення розпорядником майна у справі залишає це питання на розсуд суду, відповідно до законодавства.
Боржник вимог ухвали суду не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки не повідомив.
Відповідно до вимог абз. 2 ч. 1 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 вказаного Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 вказаного Закону, у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 16 вказаного Закону, якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Частиною 1 ст. 6 Закону України Про виконавче провадження встановлено, що у випадках, передбачених законом, рішення щодо стягнення майна та коштів виконуються органами доходів і зборів, а рішення щодо стягнення коштів - банками та іншими фінансовими установами.
Згідно із пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків регулюється статтями 95-99 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з абзацом першим пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Механізм виконання судових рішень про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу передбачений главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 №22, який передбачає оформлення інкасового доручення для примусового стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу. Відповідно до пункту 12.4 зазначеної Інструкції, судове рішення, на підставі якого з платника податків стягуються кошти, до банку не подається. Натомість реквізити відповідного судового рішення зазначаються в самому інкасовому дорученні.
Абзацами другим та третім пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відтак, оскільки списання коштів з рахунків боржника здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України Про виконавче провадження, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України є належним доказом в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів. Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України (постанова від 17.02.2015 р. по справі №925/1941/14) та Верховний суд України (постанова від 29.04.2015 р. у справі №920/629/14).
Із матеріалів справи вбачається наступне.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08.12.2016 р. у справі №813/4079/16 було стягнуто з ПП «Львів-Металбуд» на користь державного бюджету податковий борг в сумі 21 710 825,00 грн. з рахунків у банках та інших фінансових установах. На виконання вказаної постанови, для стягнення коштів з рахунків боржника ПП «Львів-Металбуд», відкритих в ПАТ «Полтава-банк», ПАТ «Альтбанк», ПАТ «Кредобанк», виставлялись інкасові доручення на суму 21 710 825,00 грн., повернуті банками без виконання, а саме №31 від 31.05.2017 р. (повернуте банком 15.06.2017 р. без виконання у звязку з відсутністю коштів на рахунку боржника), №29 від 31.05.2017 р. (повернуте банком 26.06.2017 р. без виконання у звязку з відсутністю коштів на рахунку боржника) №73 від 04.07.2017 р. (повернуте банком 26.07.2017 р. без виконання у звязку з відсутністю коштів на рахунку боржника), №74 від 04.07.2017 р. (повернуте банком 25.07.2017 р. без виконання у звязку з наявністю на виконанні інших постанов про арешт коштів), №75 від 04.07.2017 р. (повернуте банком 14.07.2017 р. без виконання у звязку з відсутністю коштів на рахунку боржника).
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11.01.2012 р. у справі №2а-14061/11/1370 стягнуто з ПП «Львів-Металбуд» 108 257,37 грн. податкового боргу на користь Державного бюджету України. На виконання вказаної постанови, для стягнення коштів з рахунків боржника ПП «Львів-Металбуд», відкритих в ЦФ ПАТ «Кредобанк» та Філії «Західне РУ» АТ «Б «Фінанси та кредит», виставлялись: платіжна вимога №72 від 07.05.2012 р. на суму 46 454,84 грн., повернута банком без виконання 07.05.2012 р. у звязку з тим, що платіжна вимога не може бути виконана, та платіжна вимога №67 від 07.05.2012 р. на суму 46 396,19 грн., повернута банком без виконання, оскільки на рахунку платника немає коштів.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 р. у справі №2а-2611/11/1370 стягнуто з ПП «Львів-Металбуд» в дохід державного бюджету борг в розмірі 258 981,67 грн.
Відповідно до довідки №37514/10/13-01-52-17-10 ГУ ДФС у Львівській області, податковий борг ПП «Львів-Металбуд» станом на 12.09.2018 р. становить 22 094 490,77 грн., а саме: 15 207,58 грн. податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами із доходів платника податку у вигляді з/п, з яких основний платіж - 15 192,34 грн., пеня 15,24 грн.; 71 875,49 грн. податку на прибуток приватних підприємств, з яких основний платіж 64 421,65 грн., штрафні санкції 7 453,84 грн.; 22 006 952,29 грн. податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), з яких основний платіж 17 641 167,38 грн., штрафні санкції 4 364 866,4 грн., пеня 918,51 грн.; 455,41 грн. комунального податку, з яких основний платіж 450,45 грн.. штрафні санкції 4,96 грн.
До заяви кредитора долучено Інформацію щодо розрахункових рахунків ПП «Львів-Металбуд» станом на 12.09.2018 р., відповідно до якої боржник має відкриті рахунки №260000028663 в ПАТ «Кредобанк», №260089263 в АТ «Полтава-банк», №260000105880 в ПАТ КБ «Фінансова ініціатива».
Сума основного боргу, яка враховується у складі безспірних вимог кредиторів як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство та підтверджена постановами Львівського окружного адміністративного суду 08.12.2016 р. у справі №813/4079/16, від 11.01.2012 р. у справі №2а-14061/11/1370 та інкасовими дорученнями(платіжними вимогами), становить 17 446 934,81 грн.
Щодо основного боргу, стягнутого постановою Львівського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 р. у справі №2а-2611/11/1370 в розмірі 258 981,67 грн., та основного боргу в частині 15 315,34 грн., стягнутого постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11.01.2012 р. у справі №2а-14061/11/1370, то в матеріалах заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не мітиться доказів, які б підтверджували, що на вказані суми виставлялись інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету чи відкривались виконавчі провадження щодо стягнення вказаних сум, а отже вимоги кредитора на загальну суму 274 297,01 грн. не є безспірними в розумінні ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом» та не можуть враховуватись як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство, а враховуються окремо.
Решта суми заборгованості складають штрафні санкції в розмірі 4 372 325,20 грн. та пеня в розмірі 933,75 грн.(разом 4 373 258,95 грн.), що також не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство, а враховуються окремо.
Відповідно до абз. 5 ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом до складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду.
Таким чином, вимоги кредитора до боржника в розмірі 17 446 934 грн. 81 коп. основного боргу є безспірними, перевищують суму в 300 розмірів мінімальної заробітної плати, не задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку. Доказів погашення вказаної суми заборгованості станом на день розгляду справи суду не представлено.
За таких обставин суд вважає, що кредитором доведено неплатоспроможність боржника та обґрунтовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд.
Арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою ОСОБА_2, у відповідності з вимогами п. 4.20 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (затверджене постановою пленуму Вищого господарського суду України 14 липня 2016 року № 8), протягом трьох робочих днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, направив суду заяву на участь у справі.
Щодо заяви арбітражного керуючого ОСОБА_3 про згоду на участь у справі №914/2056/18 про банкрутство ПП Львів-Металбуд, то така задоволенню не підлягає, оскільки в матеріалах справи наявна заява про згоду на участь у справі про банкрутство арбітражного керуючого визначеного автоматизованою системою, що відповідає вимогам встановленим Положенням про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.
Суд вважає за доцільне встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
З огляду на наведене, керуючись ст.1, ч.3 ст. 10, ст. 16, ч. 1 ст. 114, ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст.ст.12, 234, ч.4 ст.247 Господарського процесуального кодексу України, суд-
У Х В А Л И В:
1.Відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд. 30, ідентифікаційний код 32053687).
2. Визнати вимоги кредитора - Головного управління ДФС у Львівській області - в розмірі 17 446 934 грн. 81 коп. (безспірні вимоги); також визнати вимоги в розмірі 274 297 грн. 01 коп. основного боргу та 4 373 258 грн. 95 коп. штрафних (фінансових) санкцій та пені (які не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутство).
3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м.Львів, вул.Жовківська, буд.30, ідентифікаційний код 32053687).
4.Ввести процедуру розпорядження майном Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд. 30, ідентифікаційний код 32053687).
5.Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №224 від 12.03.2013 р., адреса: 77509, Івано-Франківська область, Долинський район, с. Новичка, вул. Шубинця, 29, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
6.Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна у справі в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень шляхом її авансування заявником (кредитором) у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
7.У задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_3 про згоду на участь у справі відмовити.
8.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства Львів-Металбуд (79019, м. Львів, вул. Жовківська, буд. 30, ідентифікаційний код 32053687), текст якого додається.
9.Заявнику Головному управлінню ДФС у Львівській області: представити суду докази внесення на депозитний рахунок нотаріуса суми авансового платежу у відповідності до вимог ч. 2 ст. 115 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом для виплати арбітражному керуючому грошової винагороди.
10. Розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому ОСОБА_2:
-до 15.01.2019 р. надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;
-повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього засідання суду, докази повідомлення надати суду;
-до 15.01.2019 р. скласти і подати до господарського суду на розгляд (затвердження) реєстр вимог кредиторів;
- до 25.01.2019 р. організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;
- надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна по боржнику; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо боржника;
- надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;
- надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;
- надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.
11. Попереднє засідання суду призначити на: 29.01.19 р. на 12:15. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128.
12. Викликати в судове засідання розпорядника майна, повноважних представників кредиторів, боржника.
13. Відповідно до вимог ч.16 ст.16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом копію ухвали надіслати кредитору, боржнику, розпоряднику майна, Шевченківському районному суду м. Львова, Шевченківському ВДВС ГТУЮ у Львівській області, Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області Відділу з питань банкрутства, державному реєстратору.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її прийняття, і може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.
Повний текст ухвали складено 28.11.2018 р.
Суддя Морозюк А.Я.