Постанова № 78140763, 21.11.2018, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
21.11.2018
Номер справи
521/17885/18
Номер документу
78140763
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №521/17885/18

Номер провадження 3/521/7161/18

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 листопада 2018 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді Граніна В.Л.

при секретарі Шкребтієнко Г.М.

за участю:

представника Одеської митниці ДФС Ткаченко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу про порушення митних правил, що надійшла з Одеської митниці ДФС за протоколом складеним відносно громадянки Російської Федерації ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №2445/50000/18 від 16.08.2018 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_1 за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

З вищезазначеного протоколу про порушення митних правил вбачається, що 21.08.2018 року о 20 год. 39 хв. в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Кучурган - Первомайськ» відділу митного оформлення № 1 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС, в напрямку з України до Молдови, на Канал руху «зелений коридор», в'їхав транспортний засіб особистого користування (легковий автомобіль) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, під керуванням гр. ОСОБА_1. Даний транспортний засіб було оформлено в режимі «тимчасового ввезення до одного року» з метою особистого користування.

Громадянка ОСОБА_1 як підставу для переміщення даного автомобіля надала до митного контролю та митного оформлення наступні документи: паспорт громадянки Росії для виїзду за кордон НОМЕР_3, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4, відповідно до якого власником транспортного засобу є громадянин ОСОБА_2 та доручення на право керування транспортним засобом НОМЕР_5 від 21.08.2017 року, підписане громадянином ОСОБА_2 та завірене нотаріусом Дайнора Енайтіс (Dainora Jievatyte).

Під час перевірки законності переміщення через митний кордон України транспортного засобу особистого користування (легкового автомобіля) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, до митних органів Республіки Литви було направлено запит про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки законності ввезення на митну територію України даного транспортного засобу.

Відповідно до інформації митних органів Республіки Литви отриманої листом ДФС від 13.03.2018 року №3928/5/99-99-20-02-01-16, факт видачі доручення на користування транспортним засобом марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, власником спростовано (не складалось і не підтверджувалось).

Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_1 подала органу доходів і зборів як підставу для переміщення транспортного засобу особистого користування (легкового автомобіля) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, підроблений або документ, який містить неправдиві відомості, а саме доручення на право керування транспортним засобом НОМЕР_5 від 21.08.2017 року.

За даним фактом відносно гр. ОСОБА_1 протокол про порушення митних правил №2445/50000/18 від 16.08.2018 року, за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Згідно з висновком ФОП «ОСОБА_3» від 29.08.2018 року №118/18 вартість предмету правопорушення складає 92 769 грн. 77 коп.

У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 участі не приймала, про дату, час та місце розгляду справи була сповіщена у встановленому законом порядку, про причини своєї неявки до суду не повідомила.

Представник митниці у судовому засіданні вважав, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно притягнути її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти стягнення відповідно до санкції статті.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вбачається наявність складу порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, за кваліфікуючими ознаками переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу, як підстави для переміщення товарів, підроблених документі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 21.08.2018 року о 20 год. 39 хв. в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Кучурган - Первомайськ» відділу митного оформлення № 1 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС, в напрямку з України до Молдови, на Канал руху «зелений коридор», в'їхав транспортний засіб особистого користування (легковий автомобіль) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, під керуванням гр. ОСОБА_1. Даний транспортний засіб було оформлено в режимі «тимчасового ввезення до одного року» з метою особистого користування.

Громадянка ОСОБА_1 як підставу для переміщення даного автомобіля надала до митного контролю та митного оформлення наступні документи: паспорт громадянки Росії для виїзду за кордон НОМЕР_3, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4, відповідно до якого власником транспортного засобу є громадянин ОСОБА_2 та доручення на право керування транспортним засобом НОМЕР_5 від 21.08.2017 року, підписане громадянином ОСОБА_2 та завірене нотаріусом Дайнора Енайтіс (Dainora Jievatyte).

Під час перевірки законності переміщення через митний кордон України транспортного засобу особистого користування (легкового автомобіля) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, до митних органів Республіки Литви було направлено запит про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки законності ввезення на митну територію України даного транспортного засобу.

Відповідно до інформації митних органів Республіки Литви отриманої листом ДФС від 13.03.2018 року №3928/5/99-99-20-02-01-16, факт видачі доручення на користування транспортним засобом марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, власником спростовано (не складалось і не підтверджувалось).

Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_1 подала органу доходів і зборів як підставу для переміщення транспортного засобу особистого користування (легкового автомобіля) марки «AUDI А6», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, країна реєстрації - Литва (LT), номер кузова - НОМЕР_2, підроблений або документ, який містить неправдиві відомості, а саме доручення на право керування транспортним засобом НОМЕР_5 від 21.08.2017 року.

Відповідно до положень ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений Митним Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Таким чином, відсутність в діях правопорушника умислу на порушення митних правил не свідчить про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення.

Перед переміщенням транспортного засобу через митний кордон, особа повинна переконатися у достовірності усіх документів, так як, митний кордон є пунктом перевірки усіх документів, товарів, та транспортних засобів, які пересікають митний кордон.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України, від 03.06.2005 року, №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», незаконне переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів, чи одержаних незаконним шляхом або таких, що містять неправдиві дані. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.

Викладені вище обставини встановлені при проваджені по даній справі та підтверджуються наступними доказами: протоколом про порушення митних правил, доповідною запискою інспектора митниці, митною декларацією, висновками експерта, відповіддю митних органів Польщі, описом вилученого предмету правопорушення.

Провадження у справах про порушення митних правил, згідно ст. 487 МК України, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ч. 1 ст. 483 МК України, у виді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості товарів (транспортного засобу) та конфіскацію транспортного засобу, тому як іншого стягнення ця стаття не передбачає.

Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст. ст. 458, 459, 461, 483, 487 МК України, ст. ст. 23, 33, 252, 280, 283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 відсотків вартості транспортного засобу, а саме: 92 769 (дев'яносто дві тисячі сімсот шістдесят дев'ять) грн. 77 (сімдесят сім) коп., з конфіскацією автомобіля, вилученого згідно протоколу про порушення митних правил

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень (Отримувач коштів: УК у м.Одесі/Малиновськ. р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31116106015007; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Суддя