
Справа № 303/7312/18
3/303/2671/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2018 року м. Мукачево
Суддя Мукачівськогоміськрайонного судуЗакарпатської областіНосов В.В.,розглянувши матеріалиякі надійшлиз Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД №233628 про те, що останній 20 листопада 2018 року о 20 год. 45 хв. в м. Мукачево по вул. Пряшівська, 2, керував т/з «Ауді», н.з. TV126DG, в стані алкогольного спяніння, чим порушив вимоги п.2.9а ПДР України
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходжу до наступного висновку.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Стаття 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що у протоколі про адміністративні правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У направленому до суду протоколі серії БД №233628 від 20.11.2018 року та доданих до нього матеріалах не вказано всіх відомостей, необхідних для правильного вирішення справи.
Зокрема, ст. 130 КУпАП передбачає, що за відмову особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, накладається адміністративне стягнення. При цьому, на водіїв накладається штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, а на іншихосіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, для вирішення питання щодо накладення адміністративного стягнення слід встановити, чи особа, яка керувала транспортним засобом, є водієм, чи іншою особою.
Згідно п.1.10 Правил дорожнього руху України, затвердженої Постановою КМУ № 1306 від 10.10.2001 року, водій - це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідченняводія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.
З даної норми випливає, що водієм являється не будь-яка особа, яка керує транспортним засобом, а тільки та, яка також має посвідчення водія відповідної категорії.
В матеріалах справи відсутні відомості щодо наявності чи відсутності в ОСОБА_1 посвідчення водія, а в разі його наявності, якої саме категорії.
Згідно ч.4 розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року № 1395, поліцейський, який подає матеріли до розгляду, готує довідку про отримання (неотримання) особою за місцем її проживання посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Таким чином, судом встановлено, що при направленні до суду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не дотримано вимог закону та інструкції.
Вказані недоліки протоколу про адміністративне правопорушення позбавляють суд можливості всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності з законом.
За такихобставин,матеріали адміністративноїсправи пропритягнення ОСОБА_1до відповідальностіза ч.1ст.130КУпАП слідповернути до Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції.
Керуючись ст. 9, 256, 278, 280, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Справу проадміністративне правопорушеннявідносно відповідальностіОСОБА_1 зач.1ст.130КУпАП,направити дляналежного оформленнядо Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції.
На постанову може бути подана апеляція до Закарпатського апеляційного суду через Мукачівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Мукачівського
міськрайонного суду ОСОБА_2