
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 листопада 2018 року м. Чернігів Справа № 620/3817/18
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання дій протиправними,
У С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання дій протиправними.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Ознайомившись з даним позовом, суд дійшов висновку про необхідність передачі поданого ОСОБА_1 адміністративного позову до Окружного адміністративного суду м. Києва, оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.
Згідно із ч. 1 ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, визначених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та рішень у сфері державної допомоги суб'єктам господарювання, адміністративні справи за позовом Антимонопольного комітету України у сфері державної допомоги суб'єктам господарювання, адміністративні справи, відповідачем у яких є дипломатичне представництво чи консульська установа України, їх посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Національне агенство з питань запобігання корупції є центральним органом виконавчої влади, повноваження якого поширюються на всю територію України.
Враховуючи вищенаведене, суд зазначає, що розгляд та вирішення заявлених ОСОБА_1 в адміністративному позові вимог за приписами ч. 1, ст. 27 КАС України знаходяться у виключній підсудності окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, тобто Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись статтями 27, 29, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання дій протиправними до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану ухвалу.
Суддя С.Л. Клопот