
Справа № 1540/4778/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 листопада 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представника позивача - Новосад Ю.Я. (за довіреністю), представника відповідача - Мунтяна Є.О. (за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0132761207 від 20.06.2018 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням ДФС в Одеській області проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" щодо своєчасності реєстрації податкових накладних за звітні періоди жовтень, грудень 2015 року. За результатом проведеної перевірки складено Акт №12107/15-32-12-07/39400733 від 29 травня 2018 року. Згідно Акту контролюючим органом встановлено порушення TOB "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригувань до податкових накладних в ЄРПН, що підлягають наданню покупцям - платникам ПДВ.
Позивач вказав, що не погоджуючись з висновками, викладеними в Акті, подав свої заперечення на Акт. Відповідачем частково прийнято заперечення, а саме: в частині податкової накладної №4 від 01.12.2015 року. Разом з тим, на адресу позивача надійшло податкове повідомлення-рішення №0132761207 від 20 червня 2018 року, відповідно до якого до позивача застосовано штраф за порушення строків реєстрації податкових накладних у розмірі 8373,33 грн.
Позивач зазначив, що з розрахунку, що є додатком до податкового повідомлення-рішення №0132761207 від 20 червня 2018 року, вбачається, що штраф до позивача застосований за порушення строку реєстрації податкових накладних №71 від 31.10.2015 року та №18 від 14.12.2015 року. Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач подав скаргу №06/07-2018 від 06.07.2018 року до Державної фіскальної служби України. 05.09.2018 року на адресу позивача надійшло рішення про результати розгляду скарги ДФС України №28030/6/99-99-11-03-01-25 від 30.08.2018 року, відповідно до якого скаргу TOB "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" залишено без задоволення.
Також позивач зазначив, що у відповідності до положень Податкового кодексу України позивачем укладений договір з Державною податковою інспекцією у м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області №140120151 від 14.01.2015 року про визнання електронних документів, який зареєстрований належним чином. Позивач вказав, що відповідно до договору, 14 грудня 2015 року TOB "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" було направлено в електронному вигляді для реєстрації податкові накладні, що підтверджується квитанціями. Згідно вказаних квитанцій документи були доставлені до центрального рівня ДПСУ, але не прийняті у зв'язку з тим, що було порушено вимоги Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 року №233 «Про подання електронної податкової звітності», а саме: «TOB "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" можливо розірвано договір про визнання електронних документів».
Позивач зазначив, що не змінював своє місцезнаходження, посилені сертифікати відкритих ключів після укладання договору №140120151 від 14.01.2015 року також не змінювались та на той момент були чинними. Відтак, податковий орган безпідставно розірвав договір про визнання електронних документів №140120151 від 14.01.2015 року, що обумовило неможливість своєчасного виконання позивачем обов'язку щодо своєчасної реєстрації податкових накладних.
Ухвалою від 24.09.2018 року прийнято до розгляду вказану справу та відкрито провадження у справі. Судом ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено перше судове засідання для розгляду справи по суті на 22 жовтня 2018 року об 11:00 год.
Протокольною ухвалою від 22.10.2018 року судом оголошено перерву у справі до 13.11.2018 року до 10:00 год. з метою дотримання процесуальних прав учасників справи на подання заяв по суті справи.
Протокольною ухвалою від 13.11.2018 року оголошено перерву у справі до 21.11.2018 року до 12:00 год. у зв'язку з витребуванням додаткових доказів у позивача.
У судове засідання, призначене на 21.11.2018 року на 12:00 год., з'явилися представник позивача та представник відповідача.
Під час судового розгляду справи представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити з викладених у позові підстав.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував. 19.10.2018 року представник відповідача надав письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що перевіркою строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН з податку на додану вартість встановлено, що підприємством порушені терміни реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних PK, що підлягають наданню покупцям-платникам ПДВ, а саме: податкова накладна №71 від 31.10.2015 року була зареєстрована 19.11.2015 року, тобто з простроченням на 4 дні (штраф 400 грн.) та податкова накладна №18 від 14.12.2015 року була зареєстрована 12.01.2016 року, тобто з простроченням на 14 днів (штраф 83333 грн. 33 коп.).
Заслухавши вступне слово представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.
Згідно Виписки є Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" зареєстроване 18.09.2014 року за №1 554 102 0000 003353 (а.с. 62-63).
Основним видом економічної діяльності ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" є: "Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту" (код КВЕД 52.29).
Судом встановлено, що у травні 2018 року посадовою особою Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, в порядку п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75, абз. 2 п.76.3 ст.76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" за звітні періоди - жовтень, грудень 2015 року.
За результатами проведеної перевірки, відповідачем складено акт №12107/15-32-12-07/39400733 від 29.05.2018 року "Про результати перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" (код ЄДРПОУ 39400733) (а.с. 10-11).
Згідно висновків акту встановлено порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунку коригування, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог ст.ст. 192 та 201 Податкового кодексу України покладено обов'язок щодо такої реєстрації.
На підставі висновків акта перевірки №12107/15-32-12-07/39400733 від 29.05.2018 року та за даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітний період - жовтень, грудень 2015 року та з урахуванням заперечень позивача до акту перевірки, ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Н" від 20.06.2018 року №0132761207, згідно з яким за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 83733,33 грн. до позивача застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 8373,33 грн. (а.с. 13).
Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, 06.07.2018 року позивач подав скаргу до ДФС України про скасування податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 20.06.2018 року №0132761207 (а.с. 16-18).
За результатами розгляду скарги ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" рішенням ДФС України від 30.08.2018року №28030/6/99-99-11-03-01-25 податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 20.06.2018 року №0132761207 залишено без змін, а скарга ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" - без задоволення (а.с. 21-22).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п.п.20.1.4. п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
За нормами п. 75.1. ст.75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України визначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій).
Згідно зі ст.76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.
Відповідно до п.п.14.1.60 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до приписів п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання.
Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
Відповідно до п.120-1.1 ст.120-1 Податкового кодексу України, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
Відповідно до акта перевірки, підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення слугували висновки контролюючого органу про порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних позивачем за жовтень та грудень 2015 року та зареєстрованих в порушення вимог пункту 120-1 статті 120 ПК України, а саме: податкова накладна №71 від 31 жовтня 2015 року зареєстрована 19 листопада 2015 року, з затримкою 4 дні; податкова накладна №18 від 14 грудня 2015 року зареєстрована 12 січня 2016 року, з затримкою 14 днів.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.12.2015 року позивач склав податкову накладну №18 про відшкодування витрат на сплату провозної плати та додаткових зборів на загальну суму 416666,67 грн., у тому числі ПДВ 83333,33 грн. та направив її для реєстрації у встановленому законодавством порядку (а.с. 43).
28.12.2015 року на адресу позивача з Автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.6.91 надійшла Квитанція №1, згідно якої документ не прийнято. Виявлені помилки "Порушено вимоги Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, а саме: ЄДРПОУ 39400733. Можливо, розірвано договір про визнання електронних документів" (а.с. 99).
29.12.2015 року позивач знову здійснив спробу зареєструвати податкову накладну №18 від 14.12.2015 року, однак отримав Квитанцію №1 від 29.12.2015 року з Автоматизованої системи "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.6.91, згідно якої документ не прийнято. Виявлені помилки "Порушено вимоги Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, а саме: ЄДРПОУ 39400733. Можливо, розірвано договір про визнання електронних документів" (а.с. 100).
Відповідно до Квитанції №1 від 12.01.2016 року, податкова накладна №18 від 14.12.2015 року була зареєстрована в ЄРПН 12.01.2016 року.
Суд зазначає, що позивач подавав до реєстрацію ПН №18 від 14.12.2015 року в межах строку, визначеного законом для реєстрації податкових накладних.
Крім того, суд бере до уваги доводи позивача, що контролюючим органом не було враховано, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25.12.2015 року по справі №815/7074/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж Інспект» до Державної податкової інспекції у м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дії, та зобов'язання вчинити певні дії, зобов'язано Державну податкову інспекцію у м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області відновити реєстрацію податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж Інспект» в електронному вигляді, а також зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю «Авантаж Інспект»: №61 від 30.11.2015 року, №1 від 02.12.2015р., №2 від 02.12.2015р., №3 від 02.12.2015 року, №5 від 01.12.2015 р., №6 від 03.12.2015р. №4 від 01.12.2015р.; а також розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної №53 від 30.11.2015р., №54 від 30.11.2015р., №55 від 30.11.2015р., №56 від 30.11.2015р., №57 від 30.11.2015р., №58 від 30.11.2015р., №59 від 30.11.2015р., №60 від 30.11.2015р., №254/174 від 02.12.2015р., №225/174 від 02.12.2015р., №586/174 від 03.12.2015р., №4698/156 від 30.11.2015р.
Вказана постанова залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23.02.2016 року та ухвалою Вищого адміністративного суду від 25.04.2016 року.
Судом було встановлено, що протягом грудня 2015 року позивачем надсилались на реєстрацію податкові накладні, однак вони не були зареєстровані ДФС. Крім того, судом встановлено, що саме орган ДПС зобов'язаний забезпечити приймання податкових документів в електронному вигляді платника податків у терміни, визначені законодавством для податкових документів в паперовому вигляді, та їх комп'ютерну обробку. Обов'язок забезпечення приймання податкових документів платника податків органом ДПС в електронному вигляді у терміни, визначені законодавством, дотриманий не був, що спричинило для позивача негативні наслідки.
Судом встановлено що підстав для відмови в реєстрації податкової накладної №18 від 14.12.2015 року в ЄРПН у контролюючого органу не було.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що затримка реєстрації податкової накладної №18 від 14.12.2015 року у Єдиному реєстрі податкових накладних виникла не з вини позивача, а тому відповідач протиправно застосував штрафні санкції за затримку в реєстрації податкової накладної, яка виникла саме з вини органу ДФС.
Також 31.10.2015 року позивач склав податкову накладну №71 про відшкодування витрат на сплату провозної плати та транспортно-експедиторських послуг на загальну суму 8855,51 грн., у тому числі ПДВ 400 грн. (а.с. 42).
Однак, як вбачається з Квитанції №1, податкова накладна №71 від 31.10.2015 року подана до реєстрації та зареєстрована в ЄРПН 19.11.2015 року (а.с. 102).
Доказів того, що позивач протягом визначеного законом 15-денного строку надсилав на реєстрацію податкову накладну №71 від 31.10.2015 року, суду не надав, та підтвердив, що такі докази в нього відсутні.
Також суд зазначає, що постанова Одеського окружного адміністративного суду від 25.12.2015 року по справі №815/7074/15, зазначена судом вище, і на яку посилався позивач, жодним чином не стосується відмови органу ДФС в реєстрації податкової накладної №71, яка виписана 31.10.2015 року, оскільки період "листопад 2015 року" не зазначався позивачем як період, коли у ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" не приймалася податкова звітність та не реєструвалися податкові накладні.
Тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення в частині застосування до позивача штрафу в розмірі 40 грн. за порушення строку реєстрації податкової накладної №71 від 31.10.2015 року є обгрунтованим та не підлягає скасуванню
При цьому, податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 20.06.2018 року № 0132761207 в частині застосування до ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" штрафу в сумі 8333,33 грн. за порушення строку реєстрації податкової накладної №18 від 14.12.2015 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З огляду на викладене, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.3 ст.139, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 20.06.2018 року № 0132761207 в частині застосування до ТОВ "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" штрафу в сумі 8333,33 грн. (вісім тисяч триста тридцять три гривні тридцять три копійки).
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області (адреса: вул. Семінарська, буд. 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39398646) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАНТАЖ ІНСПЕКТ" (адреса: вул. Шевченка, 7А, офіс 47 Б, м. Чорноморськ, Одеська область, 68000, код ЄДРПОУ 39400733) судові витрати у розмірі 1753,58 грн. (одна тисяча сімсот п'ятдесят три гривні п'ятдесят вісім копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 26 листопада 2018 року.
Суддя В.В. Андрухів
.