
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1340/4573/18
У Х В А Л А
про передачу справи за підсудністю
27 листопада 2018 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крутько О.В.,
за участю секретаря судового засідання Василько О.В.,
представника відповідача Лешика І.П.,
розглянув у підготовчому засіданні клопотання про передачу адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду у справі за позовом Приватного підприємства "ЕРА-БУД СТРОЙ" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправною та скасування постанови, -
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного підприємства "ЕРА-БУД СТРОЙ" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправною та скасування постанови.
В позовній заяві позивач зазначає, що позапланова перевірка Приватного підприємства "ЕРА-БУД СТРОЙ" була розпочата та проведена з порушенням вимог діючого законодавства, вказані у приписі та постанові обставини є необґрунтованими.
Ухвалою від 09.10.2018 року позовну заяву залишено без руху та надано строк позивачу на усунення недоліків. 31.10.2018 року позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Ухвалою від 01.11.2018 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.
14.11.2018 року через канцелярію суду представником відповідача подано клопотання за вх.№36480 про передачу справи за територіальною підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва. В обґрунтування вказаного клопотання зазначає, що Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області є територіальним органом, без статусу юридичної особи публічного права, утвореним як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Позивач і відповідач зареєстровані в м.Києві, а відтак справа територіально підсудна Окружному адміністративному суду м. Києва.
Представник позивача у підготовче засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання
Представник відповідача у підготовчому засіданні клопотання про передачу справи за підсудністю підтримав, просив суд його задовольнити з підстав викладених у клопотанні про передачу справи за підсудністю.
Розглянувши клопотання відповідача та дослідивши письмові докази на їх обґрунтування, суд встановив наступне.
Завданням адміністративного судочинства, згідно зі статтею 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно до ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом
Відповідно до ч.2 ст.26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З аналізу положень ч. 1 ст.25 та ч.2 ст.26 КАС України вбачається, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом або за місцезнаходженням позивача, або за місцезнаходженням відповідача.
Згідно п.1 Положення про Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції №928 від 12.06.2017 року, Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області є територіальним органом, без статусу юридичної особи публічного права, утвореним як структурний підрозділ апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Відповідно до ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна процесуальна правосуб'єктність це здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами); здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь; здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Виходячи з наведеного, саме Державна архітектурно-будівельна інспекція України як суб'єкт владних повноважень (юридична особа), а не Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області, має адміністративно-процесуальну правосуб'єктність, а отже, саме з її місцезнаходження потрібно виходити при визначенні підсудності в даному випадку.
Судом встановлено, що згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань місце знаходження юридичної особи - Приватне підприємство "ЕРА-БУД СТРОЙ" зареєстроване за адресою: вул.В.Сосюри, 5/221, м.Київ, 02090.
Відповідач зареєстрований за адресою: бульвар Лесі Українки, 26, м.Київ, 01133.
Таким чином, позивач і відповідач зареєстровані у м. Києві.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.22 КАС України, суд передає справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясується, що справа територіально підсудна іншому суду.
З огляду на вищенаведене, справу №1340/4573/18 за позовом Приватного підприємства "ЕРА-БУД СТРОЙ" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправною та скасування постанови належить передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Окружного адміністративного суду м.Києва.
Керуючись п.2. ч. 1 ст.29, ст.ст.241-243, 248, 256 КАС України, суд -
у х в а л и в :
Передати справу №1340/4573/18 за позовом Приватного підприємства "ЕРА-БУД СТРОЙ" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області про визнання протиправним та скасування припису, визнання протиправною та скасування постанови до Окружного адміністративного суду м Києва (01051, м. Київ, вул.Петра Болбочана, 8 корп.1) за територіальною (підсудністю).
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали.
Суддя Крутько О.В.