Постанова № 78092290, 21.11.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2018
Номер справи
820/2529/18
Номер документу
78092290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2018 р. м. ХарківСправа № 820/2529/18Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Жигилія С.П.

суддів: Любчич Л.В. , Перцової Т.С.

за участю: секретаря судового засідання - Моісеєвої К.Ю.

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Саєнко Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.07.2018р. (суддя Заічко О.В.; м. Харків; повний текст рішення складено 17.07.2018) по справі № 820/2529/18

за позовом ОСОБА_1

до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, третя особа: Рада адвокатів Харківської області

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Центральної об'єднано державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просив суд зобов'язати відповідача зняти позивача з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, невірне дослідження доказів і встановлення обставин у справі, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10 липня 2018 року та ухвалити нове - яким задовольнити позов у повному обсязі.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги позивач, з посиланням на п. 1 ч. 3 ст. 32 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", вказує, що його адвокатська діяльність була припинена 06.04.2017 шляхом подання заяви про припинення права на заняття адвокатською діяльністю, що зумовило звернення його до відповідача із заявами про зняття з податкового обліку. Вважає, що відмова відповідача з підстав ненадання рішення ради адвокатів про припинення адвокатської діяльності для зняття його з обліку, як самозайнятої особи, є неправомірною, оскільки Закон України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" передбачає автоматичне припинення права на заняття адвокатською діяльністю у разі подання адвокатом заяви про припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому він, наполягаючи на законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач перебуває на обліку у відповідача як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність (адвокатська діяльність), на підставі свідоцтва про здійснення незалежної професійної діяльності №346, виданого 13.11.2002р. Харківською обласною кваліфікаційно - дисциплінарною комісією адвокатів на підставі рішення від 04.08.1993р.№3 ( а.с.7).

Позивач звернувся до Ради адвокатів Харківської області із заявою від 06.04.2017 року в порядку ч.1 ст. 32 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", висловивши бажання припинення дії його свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання (а.с.8).

На вказану заяву Радою адвокатів Харківської області листом від 10.04.2018 року № 318 вказано про відсутність підстав для задоволення зазначеної заяви, виходячи з приписів ст. 17 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", в контексті необхідності подання заяви про внесення змін до Єдиного реєстру адвокатів України та через невиконання позивачем при поданні заяви вимог п.4.11 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України № 26 від 17.12.2012 року ( зі змінами), за яким, у випадку надсилання адвокатом заяви про внесення будь-яких змін до відомостей, що містяться в ЄРАУ засобами поштового зв'язку, справжність підпису адвоката на заяві засвідчується нотаріально і до заяви додаються нотаріально завірені копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та інші документи, передбачені цим Порядком ( а.с.53).

З матеріалів справи - відповіді на усний запит позивача, наданою Радою адвокатів Харківської області та датованою 19.04.2017 року за № 329 встановлено інформацію про відсутність відомостей в Єдиному реєстрі адвокатів України ( а.с.57).

Після подання заяви від 06.04.2017 року до Ради адвокатів Харківської області, позивач 13.04.2017 звернувся до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області з питання зняття його з податкового обліку як самозайнятої особи та подав відповідні заяви за формами № 8-ОПП та № 5-ОПП ( а.с.9-10).

Відповідачем, листом від 21.04.2017 року № 6351/10/20-30-08-01-26 повідомлено позивача про залишення без виконання зазначених документів через порушення позивачем приписів "Порядку обліку платників податків і зборів" затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 р., яке виразилось у ненаданні документального підтвердження Ради адвокатів Харківської області про припинення адвокатської діяльності позивача ( а.с.11).

Позивач, отримавши зазначений лист, додатково 05.05.2017 року надав на адресу відповідача лист Ради адвокатів Харківської області від 19.04.2017 року за № 329 (а.с.12-13) та отримав відповідь від 19.05.2017 року № 7591/10/20-30-08-01-26, яка аналогічна за змістом попередній про відсутність підстав для заняття позивача з податкового обліку.

В подальшому, позивач звернувся до ГУ ДФС в Харківській області з заявою від 30.05.2017 року з питання зняття його з податкового обліку як самозайнятої особи, в якій зазначив, що він фактично не є адвокатом, відповідною діяльністю не займається багато років, відносно нього не має жодних відомостей в ЄРАУ та вирішальним моментом при вирішенні його заяви у позитивний бік є його волевиявлення на самоліквідацію ( а.с.15).

Позивач отримав від ГУ ДФС в Харківській області лист від 08.06.2017 р. № 871/ФОП/20-40-13-15-14 з роз'ясненням процедури припинення його діяльності, яка полягає у необхідності надання заяви за формами № 8-ОПП та № 7-ЄСВ ( про зняття з обліку платника єдиного внеску), наданні рішення відповідного органу про припинення незалежної діяльності, прийнятті контролюючим органом рішення про проведення документальної позапланової перевірки, після проведення якої, у разі встановлення факту відсутності заборгованості платника перед бюджетом зі сплати податків та зборів, складається довідка № 12-ОПП про зняття з обліку ( а.с.17).

Позивач повторно звернувся до ГУ ДФС в Харківській області з заявою від 23.06.2017 року з проханням розібратися у ситуації, яка склалась з метою позитивного вирішення питання зняття його з податкового обліку, на яку отримав відповідь від 29.06.2017 р. № 2561/20-40-13-15-14 про відсутність підстав для проведення перевірки з питання припинення незалежної діяльності внаслідок відсутності анулювання свідоцтва про право зайняття адвокатською діяльністю, лише після чого може бути подано заяву форми № 8-ОПП ( а.с.18-19).

Позивач, отримавши вказану відповідь, звернувся до ДФС України з питання припинення адвокатської діяльності, що викладено в заяві від 31.10.2017 року , на яку отримав відповідь від 29.11.2017 року з описанням відповідної процедури ( а.с. 20-25).

Позивач повторно звернувся до ДФС України з питаннями щодо процедури припинення адвокатської діяльності заявою від 28.12.2017 року та отримав відповідь від 22.01.2018 року про відсутність підстав для розгляду вказаної заяви, відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", як такої, що повторно подане ( а.с.27), проте, в подальшому, за дорученням Міністерства фінансів України на запит позивача, ДФС України 23.02.2018 року було роз'яснено відповідну процедуру, яка полягає у тому він повинен звернутись до Ради адвокатів Харківської області з зазначеного питання та, після внесення до ЄРАУ відомостей про припинення його права на зайняття адвокатською діяльністю, повторно надати до відповідача повний пакет ліквідаційних документів.

Не погодившись з вимогою надання, у тому числі, відповідачем від нього рішення Ради адвокатів Харківської області про припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, позивач звернувся за захистом своїх прав у судовому порядку, вказавши, що відповідачем довільно трактуються норми законодавства, а у правовідносинах, з приводу яких подано позов, достатньо лише його заяви від 06.04.2017 до Ради адвокатів Харківської області про бажання припинення адвокатської діяльності та пакету ліквідаційних документів, які вже були ним надані до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що права позивача у спірних правовідносинах відповідачем не порушені, оскільки позивачем не виконано всі обов'язкові умови, встановлені законодавством, для зняття його з податкового обліку.

Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з таких підстав.

Відповідно до п. 65.10 ст. 65 ПК України, внесення до Державного реєстру запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі, зокрема:

реєстрації припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи у відповідному уповноваженому органі - з дати реєстрації ( пп. 65.10.4);

анулювання чи скасування згідно із законодавством свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, - з дати такого анулювання чи скасування ( пп. 65.10.8).

Державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.

Підставами для зняття з обліку у контролюючих органах юридичної особи, її відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб є: наявність хоча б однієї з підстав, визначених пунктом 65.10 статті 65 цього Кодексу для самозайнятої особи ( пп. 67.1.2 п. 67.2 ст. 67 ПК України).

Порядок зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику ( п. 67.3 ст. 67 ПК України).

Згідно пп. пп. 2, 3, 8 п. 11.22 розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 1588 від 09.12.2011 р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за № 1562/20300), зняття з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах здійснюється у такому порядку: фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, знімаються з обліку після припинення такої незалежної діяльності, за наявності документально підтвердженої інформації відповідного державного органу, що реєструє таку діяльність або видає документи про право на заняття такою діяльністю (свідоцтва, дозволи, сертифікати тощо), та/або поданих до контролюючого органу за основним місцем обліку: заяви за формою N 8-ОПП, дата якої фіксується в журналі за формою N 6-ОПП.

Внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця чи незалежної професійної діяльності фізичної особи здійснюється у разі, зокрема:

- внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця - з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

- реєстрації припинення незалежної професійної діяльності фізичної особи у відповідному уповноваженому органі - з дати реєстрації;

- анулювання чи скасування згідно із законодавством свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження підприємницької або незалежної професійної діяльності, - з дати такого анулювання чи скасування.

У разі коли після внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізична особа продовжує провадити таку діяльність, вважається, що вона розпочала таку діяльність без взяття її на облік як самозайнятої особи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 32 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" право на заняття адвокатською діяльністю припиняється шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю у разі подання адвокатом заяви про припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

Згідно із п. 1 ч. 3 ст. 32 цього Закону, право на заняття адвокатською діяльністю припиняється: з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, - з дня подання раді адвокатів регіону за адресою робочого місця адвоката відповідної заяви адвоката.

У відповідності до ч. ч. 5, 7 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", припинення права особи на заняття адвокатською діяльністю має наслідком припинення такої діяльності та права особи на участь у роботі органів адвокатського самоврядування.

Відомості про припинення права на заняття адвокатською діяльністю вносяться до Єдиного реєстру адвокатів України.

Відповідно до ст. 17 Закону України Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", рада адвокатів України забезпечує ведення Єдиного реєстру адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які відповідно до цього Закону набули права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності.

Внесення відомостей до Єдиного реєстру адвокатів України здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.

До Єдиного реєстру адвокатів України вносяться такі відомості: 1) прізвище, ім'я та по батькові адвоката; 2) номер і дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до Єдиного реєстру адвокатів України); 3) найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності, номери засобів зв'язку; 4) адреса робочого місця адвоката, номери засобів зв'язку; 5) інформація про зупинення або припинення права на заняття адвокатською діяльністю; 6) інші відомості, передбачені цим Законом.

Адвокат протягом трьох днів з дня зміни відомостей про себе, що внесені або підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, письмово повідомляє про такі зміни раду адвокатів регіону за адресою свого робочого місця, крім випадків, якщо ці зміни вносяться на підставі рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Інформація, внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України. Рада адвокатів України і відповідні ради адвокатів регіонів надають витяги з Єдиного реєстру адвокатів України за зверненням адвоката або іншої особи.

Відомості, що підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України, включаються до нього не пізніше дня, наступного за днем отримання радою адвокатів регіону відповідної інформації, крім випадків, установлених цим Законом.

Порядок ведення Єдиного реєстру адвокатів України затверджується Радою адвокатів України.

Відповідно до п. п. 4.1, 4.4 Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів, затвердженого Рішенням Ради адвокатів України № 26 від 17.12.2012 року ( зі змінами), до відомостей, що містяться в ЄРАУ вносяться зміни у разі: 4.1.1. Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю; 4.1.2. Поновлення права на заняття адвокатською діяльністю; 4.1.3. підпункт 4.1.3. виключено; (згідно із рішенням Ради адвокатів України від 06.04.2013 р. № 111) 4.1.4. Припинення права на заняття адвокатською діяльністю; 4.1.5. Зміни адреси робочого місця адвоката; 4.1.6. Зміни прізвища, імені та по батькові адвоката; 4.1.7. Зміни організаційної форми адвокатської діяльності; 4.1.8. Внесення відомостей про помічників адвоката.

Відомості, які вносяться до ЄРАУ у випадку припинення права на заняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю: 4.4.1. Дата припинення права на заняття адвокатською діяльністю; 4.4.2. Підстава припинення права на заняття адвокатською діяльністю; 4.4.3. Заява адвоката, подання встановлених законом документів, або назва органу, який прийняв рішення про припинення права на заняття адвокатською діяльністю та власне назва і дата такого рішення.

Із системного аналізу викладених правових норм слідує, що фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність - адвокат, може бути знята з обліку на підставі поданої до контролюючого органу за основним місцем обліку заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою N 8-ОПП за умови внесення до Єдиного реєстру адвокатів України записів про зміну організаційної форми адвокатської діяльності або зупинення чи припинення права на заняття адвокатською діяльністю.

Внесення до Реєстру самозайнятих осіб запису про припинення незалежної професійної діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.

В ході розгляду справи судом встановлено, що на час звернення позивача до податкового органу із заявою про зняття із податкового обліку та на час звернення до суду з даним позовом, відомості до Єдиного реєстру адвокатів України про припинення права на заняття адвокатською діяльністю шляхом анулювання свідоцтва № 346 від 13.11.2002 про право на заняття адвокатською діяльністю відносно ОСОБА_1, на підставі поданої ним заяви від 06.04.2017, не внесені.

При цьому, як свідчать матеріали справи, на заяву позивача від 06.04.2017 головою Ради адвокатів Харківської області листом від 10.04.2017 було надано відповідь про відсутність правових підстав для її задоволення, з огляду на невиконання ОСОБА_1 вимог ч. 2 ст. 17 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та повідомлено про необхідність подання останнім заяву про внесення змін до Єдиного реєстру адвокатів України, з переліком документів зазначених у статті. (а.с. 53)

Також, на усний запит позивача, головою Ради адвокатів Харківської області листом від 19.04.2017 № 329 повідомлено, що в Єдиному реєстрі адвокатів України відомості ОСОБА_1, як про адвоката, відсутні. (а.с. 57)

Однак, позивач помилково вважає, що відсутність в Єдиному реєстрі адвокатів України жодних відомостей про нього, як про адвоката, свідчить про припинення ОСОБА_1 адвокатської діяльності, оскільки як зазначено вище, відомості про припинення адвокатом діяльності підлягають внесенню до Єдиного реєстру адвокатів України на підставі поданої таким адвокатом заяви.

Крім того, відповідно до статті 5 розділу II Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (зі змінами), зняття з обліку платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", здійснюється за їхньою заявою після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

За змістом розділу V Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03 грудня 2014 р. за № 1553/26330) у разі прийняття відповідними органами (особами) рішення про ліквідацію, припинення діяльності особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, така особа зобов'язана у десятиденний строк з дня прийняття відповідного рішення подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою № 7-ЄСВ разом з необхідним пакетом документів, зазначених у цій нормі. Отримавши заяву за формою № 7-ЄСВ, контролюючий орган проводить позапланову документальну перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску.

Платник єдиного внеску здійснює остаточні розрахунки з контролюючим органом та останнім учиняються дії про зняття позивача з обліку.

Отже, припиненню перебування на податковому обліку передує відповідна процедура встановлена Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положенням про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 року №1162, яка включає в себе проведення перевірки та остаточного розрахунку

Вищезазначені норми права поширюються на платників податків, які вирішили саме припинити свою діяльність та мають дотримуватись вищезазначеної процедури.

Разом з тим, доказів звернення позивача до контролюючого органу із заявою за формою № 7-ЄСВ матеріали справи не містять. Відповідач наполягає на тому, що відповідна заява позивачем до контролюючого органу не надавалась, що не було спростовано ОСОБА_1 в ході судового розгляду справи.

З огляду на встановлені у справі обставини колегія суддів дійшла висновку, що у даних спірних правовідносинах позивачем не було дотримано відповідної процедури, що передує зняттю з податкового обліку, яка полягала в наступному: припинення права на заняття адвокатською діяльністю та внесення відповідних відомостей до ЄРАУ, подання позивачем до відповідача заяви за формою № 7-ЄСВ, проведення перевірки та у разі відсутності заборгованості з податків та зборів - зняття позивача з обліку.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 щодо зобов'язання відповідача зняти його з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків.

У відповідності до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 229, 241, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.07.2018 по справі № 820/2529/18 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя (підпис)С.П. ЖигилійСудді(підпис) (підпис) Л.В. Любчич Т.С. Перцова Повний текст постанови складено 26.11.2018.