
Справа № 333/4660/18
Провадження № 3/333/1431/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в м. Запоріжжі, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, 28 грудня 1995 р.н, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП в матеріалах справи відсутній,
за ч.2 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
26.08.2018 року о 10 годині 35 хвилин водій ОСОБА_1, який вже був притягнений на підставі постанови Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 21.06.2018 р. до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, керував автомобілем ВАЗ 2101, реєстраційний номер НОМЕР_1, по вул. Чумаченка, біля буд. 12, в м. Запоріжжі, з явними ознаками наркотичного сп'яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, поведінка, що не відповідає обстановці. ОСОБА_1, в присутності двох свідків, відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння у медичному закладі, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч.2 КУпАП. Водія ОСОБА_1 відсторонено від керування даним транспортним засобом шляхом передання права керування іншому водію.
ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлений через свого представника – адвоката ОСОБА_2
Представник ОСОБА_1 – адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що його підзахисний не визнає вину у вчиненні даного правопорушення. Пояснив, що він у зв’язку з недовірою до працівників поліції, відмовився від проходження медичного огляду на стан сп’яніння за їх направленням. На місці зупинки ОСОБА_3 був тимчасово затриманий працівниками поліції, коли був звільнений відразу пройшов огляд в медичній установі, за висновком якого він не перебував в стані сп’яніння.
Згідно зі ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 9 листопада 2015 р., № 1452/735, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 р., за № 1413/27858 (далі – Інструкція), огляд на стан сп’яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 у зазначений час керував транспортним засобом з ознаками наркотичного сп’яніння та відмовився від огляду на стан наркотичного сп’яніння у медичному закладі, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., згідно якому водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідно до п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 9 вищезазначеної Інструкції, з метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення сп’яніння до медичного закладу КУ «Запорізький обласний наркологічний диспансер (ЗОНД)» вбачається, що в результаті огляду працівниками поліції 26.08.2018 р. о 11-10 год. у водія ОСОБА_1 буди виявлені ознаки сп’яніння: звужені зіниці, які не реагують на світло, порушення мови, порушення координації рухів, в зв’язку з чим останнього направлено для проходження огляду, в установленому законом порядку, на стан сп’яніння до медичного закладу Комунальна установа «Запорізький обласний наркологічний диспансер».
З письмових пояснень свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 вбачається, що водій ОСОБА_1 на вимогу працівників поліції пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння у встановленому законом порядку, в медичному закладі, у лікаря-нарколога, відмовився у їх присутності. Дані обставини також підтверджуються відеозаписом з місця події.
Відповідно до постанови Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 21.06.2018 р. ОСОБА_1, був притягнений до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП, за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння на вимогу працівників поліції. Дані обставини також підтверджуються довідкою з бази даних підсистеми «Адмінпрактика».
26.08.2018 р. працівниками поліції складені протоколи про адміністративне правопорушення від серії 070664, 088133 відносно ОСОБА_1 про вчинення правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП.
26.08.2018 р. о 10.50 год. ОСОБА_1 був тимчасово затриманий працівниками поліції, звільнений 26.08.2018 р. о 13.50 год., що підтверджується копією протоколу про адміністративне затримання.
Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 26.08.2018 р., ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, пройшов 26.08.2018 р. о 14-55 год. медичний огляд, за результатами якого у гр. ОСОБА_1, ознак сп’яніння не виявлено.
Суд критично відноситься до даного висновку, оскільки, як вбачається з висновку, документів, що посвідчували б особу, що проходила цей медичний огляд, працівникам медичного закладу не надано, її анкетні дані зазначені зі слів особи, що проходила обстеження.
Наявність даного Висновку не спростовує вину ОСОБА_1Т у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, яке полягає у повторному протягом року вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: відмови від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння особою, яка керувала транспортним засобом.
Оскільки, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1Т в порушення положень п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р., не виконав законні вимоги працівників поліції та відмовився від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан наркотичного сп'яніння особою.
На думку суду, наявність недовіри з боку ОСОБА_1 до працівників поліції, не звільняє його від обов’язку, встановленого п. 2.5. Правил дорожнього руху, виконати законні вимоги працівників поліції щодо проходження огляду на стан сп’яніння.
Оцінивши вищенаведені докази, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, згідно якого, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції..
В діях ОСОБА_1. є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП, а саме: повторне протягом року вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння особою, яка керувала транспортним засобом.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують чи пом’якшують відповідальність ОСОБА_1, суд не вбачає.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 29.06.2007 року у справі «О’Галлоран та Франціс проти Сполучення Королівства», особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є такими, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Отже, керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння не може вважатись малозначним правопорушенням, оскільки зазначені дії наражають оточуючих на небезпеку.
Враховуючи характер і обставини вчиненого правопорушення та особу правопорушника суддя вважає, що ОСОБА_1 необхідно призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 130, 276-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки та штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень. (Реквізити для сплати штрафу: Населений пункт Запорізька область/м.Запоріжжя, Отримувач ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997, Банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, Номер рахунку 31119149008001, Код класифікації доходів бюджету 21081300).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень (Реквізити для сплати: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір за постановою суду про накладення адміністративного стягнення, Комунарський районний суд м. Запоріжжя).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського районного
суду м. Запоріжжя І.Й.Наумова