Рішення № 78088290, 15.11.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2018
Номер справи
813/3207/18
Номер документу
78088290
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 813/3207/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

з участю секретаря судового засідання Павлішевського М.В.,

з участю представників: позивача Ільківа О.О., відповідача Боднар Л.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мета-Логістик» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мета-Логістик» (далі -позивач, ТзОВ «Мета-Логістик») звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Львівській області), в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 07.05.2018 №0007781411 та №0007791411.

В обґрунтування позовних вимог посилається на безпідставність та невідповідність нормам чинного законодавства та фактичним обставинам справи висновків контролюючого органу, викладених в акті перевірки від 16.04.2018 №943/13-01-14-11/35775486. Зазначив, що при митному оформленні товару, який ввозився на територію України, позивачем було визначено його митну вартість за основним методом - за ціною договору (контракту), згідно якої митна вартість товару становила 23 875, 44 РLN. При цьому експортером товару «CОFFE PROMOTION Sp.Z o.o» (Республіка Польща) було допущено помилку у рахунку-фактурі та експортній декларації, а саме до вартості товару було включено податок VAT в розмірі 23 %, внаслідок чого вартість товару було зазначено у розмірі 29 366, 79 РLN. Вказана помилка була виявлена при здійсненні транспортування товарів, у зв'язку з чим відправником/експортером «COFFEE PROMOTION Sp. Z o.o» (Республіка Польща) здійснено коригування рахунку-фактури та направлено до митних органів Республіка Польща повідомлення щодо коригування митної вартості товару, згідно з експортною декларацією №17PL445010E0151876 від 28.02.2017. Рішенням Начальника Мазовецького митно-податкового управління у Варшаві №445000-COC.4401.22.2017.PS.120 від 11.04.2017 здійснено виправлення в декларації №17PL445010E0151876 від 28.02.2017. однак вказаний документ відповідачем при проведені перевірки до уваги не взято та прийнято оскаржені податкові повідомлення-рішення.

Відповідачем позову не визнано з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, суть яких полягає у наступному. Податкові повідомлення-рішення прийняті за результатами перевірки, що оформлена актом від 16.04.2018 №943/13-01-14-11/35775486 про результати проведення документальної невиїзної перевірки ТзОВ «Мета-Логістик» з питань державної митної справи щодо правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при оформленні товарів за митними деклараціями №UA209180/2017/100983 від 06.03.2017 та №UA209180/2017/117175. Вказав, що результатами перевірки встановлено, що при митному оформленні товару за митними деклараціями №UA209180/2017/100983 від 06.03.2017 та №UA209180/2017/117175 від 22.05.2017 ТзОВ «Мета-Логістик» подано органу доходів і зборів недостовірну інформацію про вартість оцінюваного товару, що призвело до зниження митної вартості товару та, як наслідок, до виникнення податкових зобов'язань по несплаті ПДВ у розмірі 7 571, 26 грн та ввізного мита у розмірі 1 272, 61 грн. Щодо листа митної адміністрації Республіки Польща від 20.01.2018 №0201-ZCMP.541/30/2018/2/RM, який став підставою для проведення перевірки, то інформація щодо внесення змін до експортної декларації від 28.02.2017 №17PL445010E0151876 контрагентом позивача відсутня. Вважає вимоги позивача необґрунтованими та просить відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Ухвалою суду від 09.08.2018 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі.

06.09.2018 (вх. № 28042) ГУ ДФС у Львівській області подано відзив на позовну заяву, 18.09.2018 (вх. 29501) представником позивача подано відповідь на відзив та 07.11.2018 (вх. 35544) письмові пояснення.

Ухвалою суду від 08.11.2018 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 15.11.2018.

Суд, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач - ТзОВ «Мета-Логістик», зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа за кодом ЄДРПОУ 35775486.

ГУ ДФС у Львівській області проведено документальну невиїзну перевірку ТзОВ «Мета-Логістик» з питань дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи щодо правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів відповідно до митних декларацій №UA209180/2017/100983, №UA209180/2017/117175 від 30.06.2017.

Результати перевірки оформлено актом від 16.04.2018 №943/13-01-14-11/35775486.

Згідно висновків акту, перевіркою встановлено порушення ТзОВ «Мета-Логістик»:

- пункту 2 частини другої статті 52, пункту 1 та підпункту 5 пункту 8 статті 257 Митного кодексу України, в результаті чого занижено податкове зобов'язання по сплаті ввізного мита на загальну суму 1 272,61 грн;

- підпункту «в» пункту 185.1 статті 185, пункту 187.8 статті 187, пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість на загальну суму 7 571,2 6 грн.

Позивач подав заперечення на акт перевірки, за результатами розгляду яких ГУ ДФС у Львівській області 03.05.2018 листом за №1687/10/13-01-14-11-15 повідомив позивача про залишення без змін висновків акта перевірки.

07.05.2018 на підставі висновків акта перевірки контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення:

- №0007781411, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із ввезених на територію України товарів на загальну суму 9 464, 08 грн, в тому числі за податковими зобов'язаннями - 7 571, 26 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 1 892, 82 грн;

- №0007791411, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем мито на товари, що ввозять суб'єктами підприємницької діяльності на загальну суму 1 590, 76 грн, в тому числі за податковими зобов'язаннями - 1 272, 61 грн та за штрафними (фінансовими) санкціями - 318, 15грн.

Позивач оскаржив вказані податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку.

Рішенням ДФС України від 04.07.2018 за №22435/6/99-99-11-03-03-25 податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу без задоволення.

Оскаржені податкові-повідомлення рішення прийнято на підставі висновку контролюючого органу про те, що ТзОВ «Мета-Логістик» подано органу доходів і зборів недостовірну інформацію про вартість оцінюваного товару, що призвело до зниження митної вартості товару та, як наслідок, до виникнення податкових зобов'язань по несплаті ПДВ у розмірі 7 571, 26 грн та ввізного мита у розмірі 1 272, 61 грн.

До такого висновку відповідач дійшов проаналізувавши документи, отримані від Львівської митниці та митної адміністрації Республіки Польща товарів, митне оформлення яких завершено (кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі). Такими документами є МД № UА209180/2017/100983 від 06.03.2017, МД№UА209180/2017/117075 від 22.05.2017 та копії документів, наданих митною адміністрацією Республіки Польща листом від 10.01.2018 № 0201-ZCMP.541.30.2018.RM, а саме: копії митних декларацій (MRN) від 28.02.2017 № 17PL445010Е0151876, від 17.05.2017 № 17PL445010Е0388553.

Відповідно до експортної декларації, наданої митною адміністрацією Республіки Польща від 28.02.2017 № 17PL445010Е0151876 товар (кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі, кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі). Вага брутто - 2152кг, вага нетто - 1778 кг. Номер транспортного засобу перевізника - НОМЕР_1/НОМЕР_2. Умови поставки: EXW Kwidzyn. Вартість товару зазначена в графі 22 MRN від 28.02.2017 № 17PL445010Е0151876 становить 29366,79 РLN, що згідно з встановленим НБУ курсом 1 PLN = 6,662052 грн на день митного оформлення становить - 195643,08 грн.

При поставці товарів на умовах EXW Kwidzyn чи FCA Kwidzyn продавець не несе додаткових витрат щодо поставки товару. Однак, відповідно до вимог ч.10 ст.58 Митного кодексу України, при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари повинні додаватися витрати на транспортування товарів до місця ввезення на митну територію України.

ТзОВ «Мета-Логістик» при оформленні товару за МД від 06.03.2017 №UA209180/2017/100983 в графі « 20» задекларовано умови поставки «FCA PL Kwidzyn» однак декларантом при визначенні митної вартості до фактурної вартості було додано вартість транспортних витрат в сумі 3500,0 грн.

Таким чином, контролюючим органом встановлено, що при переміщенні через митний кордон України та митному оформленні товару ТзОВ «Мета-Логістик» надано документи, що містять неправдиві відомості про вартість товару і, як наслідок, при декларуванні товару (кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі, кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі) ТзОВ «Мета-Логістик» занижено митну вартість на суму 33083,66 грн.

Відповідно до експортної декларації наданої митною адміністрацією Польщі від 17.05.2017 №17PL445010Е0388553 товар (кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі, кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі). Вага брутто - 2077 кг, вага нетто-1393кг. Номер транспортного засобу перевізника - НОМЕР_1/НОМЕР_2. Умови поставки: EXW Kwidzyn, а у рахунку-фактурі від 12.05.2017 №FM/EX/11/2017 вказано умови поставки FCA-Rogozino. Вартість товару зазначена в графі 22 MRN від 17.05.2017 №17PL445010Е0388553 становить 23486,16 РLN.

При поставці товарів на умовах EXW-Kwidzyn, FCA-Rogozino чи FCA Kwidzyn продавець не несе додаткових витрат щодо поставки товару. Однак, відповідно до вимог ч.10 ст.58 Митного кодексу України, при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари повинні додаватися витрати на транспортування товарів до місця ввезення на митну територію України.

ТзОВ «Мета-Логістик» при оформленні товару за МД від 25.05.2017 №UA209180/2017/117075 в графі « 20» задекларовано умови поставки «FCA PL Kwidzyn» однак декларантом при визначенні митної вартості до фактурної вартості було додано вартість транспортних витрат в сумі 2700,0 грн.

Ураховуючи наведене, ГУ ДФС у Львівській області вказує, що наданими копіями документів митною адміністрацією Республіки Польща листом від 10.01.2018 № 0201-ZCMP.541.30.2018.RM, підтверджується, що документах, на підставі яких на території Республіки Польща була відкрита митна процедура експорту, не зазначено коригування вартості експортованого товару. Як наслідок, визначена позивачем митна вартість товару не відповідає фактичній вартості товару, та є заниженою.

Щодо вказаного, судом встановлено наступне.

Між ТзОВ «Мета-Логістик» (Покупець) та фірмою «COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.» (Продавець) укладено контракт купівлі-продажу від 21.11.2016 № 21.11.2016 (далі-контракт).

Відповідно до пункту 3.1. контракту Продавець поставляє Покупцю Товар на умовах FCA - Квідзин, Польща, згідно INCOTERMS2000.

Згідно з пунктом 4.2 ціна на кожну одиницю товару встановлюється і євро або польських злотих і вказується в інвойсіі (рахунок-фактура) до поставки товару.

Відповідно до пункту 5.1. Валютою платежу згідно контракту є Євро або польський злотий, PLN.

Згідно з пунктом 5.2. розрахунки за контрактом проводяться в безготівковій формі шляхом банківського переказу грошових коштів з поточного рахунку Покупця на поточний рахунок Продавця.

ТзОВ «Мета-Логістик» за МД ІМ 40 ДЕ № UA209180/2017/100983 від 06.03.2017 ввезено товар « 1.Кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі: кава G.MontiGold 250 g арт. 506019575148 -576 шт. кава MATTINO 250 g арт. 5060195751380-432шт. кава Lavello 250 g арт. 50601957 50451 -576 шт. кава Roney`s CaffeePremiu m 250 g арт.5906731404238 -288 шт. кава Cabani 250 g арт. 5060195750062-576шт. кава Ronelli Caffe 250 g арт. 59 06731404214 -288шт. кава ITALIAN 250gарт. 5060195750604-174шт. кава ITALIAN 500g арт. 5060195750611 -72 шт. кава G.Monti в зернах 1кг арт. 5060195750505 -312 шт. кава Lavello в зернах 1 кг арт. 5060195750567 - 312шт. кава RIO 500 г арт. 7895830572543 -600шт.Торговельна марка : нема даних. Країна виробництва : PL.Виробник : COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.», « 2.Кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі: кава Canelli Gold розчинна100г -144 шт., кава Breakfast Time розчинна 300 г- 252 шт.Країна виробництва : PL.Виробник : COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.». Код товару згідно з УКТ ЗЕД першого товару - 0901210000, другого товару - 2101110090. Вага брутто 2151,98 кг, нетто - 1777,50 кг. Номер транспортного засобу перевізника - НОМЕР_1/НОМЕР_2. Назва перевізника - ТзОВ «Мета-Логістик». Отримувач товару та особа відповідальна за фінансове врегулювання - ТзОВ «Мета-Логістик».

Товар ввезено згідно з контрактом від 21.11.2016 № 21.11.2016.

Згідно з Invoice No. FM/EХ/4/2017 фактурна вартість товару - 23875,44 PLN (або згідно з встановленим НБУ курсом 1 PLN = 6,662052 грн. на день митного оформлення - 159059,42 гривень).

Митна вартість - 162559,42 грн.

ТзОВ «Мета-Логістик» за даною митною декларацією по вищевказаних товарах сплачено до бюджету митних платежів на загальну суму 39299,37 грн, а саме: ввізне мито по першому товару - 4798,06 грн, по другому товару - 858,18 грн; податок на додану вартість по першому товару - 30038,78 грн, по другому товару - 3604,35 грн.

ТзОВ «Мета-Логістик» за МД ІМ 40 ДЕ № UA209180/2017/117075 від 22.05.2017 ввезено товар « 1.Кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі: кава G.MontiGold 250 g арт. 506019575148 -864 шт. кава MATTINO 250 g арт. 5060195751380-432шт. кава Cabani 250 g арт. 506019575 0062 - 1296 шт. кава ITALIAN 250g арт.5060 195750604-468шт. кава ITALIAN 500g арт. 5060195750611 -180 шт. кава G.MontiClass ic 250г арт. 5060195750505 -1296шт.Торговельна марка : нема даних. Країна виробництва : PL. Виробник : COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.», « 2.Кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі: кава Canelli Gold розчинна 100г -144шт., кава Breakfast Time розчинна 300 г-252 шт. Країна виробництва: PL. Виробник: COFFEE PROMOTION Sp. z o.o.». Код товару згідно з УКТ ЗЕД першого товару - 0901210000, другого товару - 2101110090. Вага брутто - 2077,17 кг, нетто - 1392,6 кг. Номер транспортного засобу перевізника - НОМЕР_1/НОМЕР_2. Назва перевізника - ТзОВ «Мета-Логістик».

Отримувач товару та особа відповідальна за фінансове врегулювання - ТзОВ «Мета-Логістик».

Згідно з Invoice No. FM/EХ/4/2017 фактурна вартість товару - 23875,44 PLN (або згідно з встановленим НБУ курсом 1 PLN = 6,662052 грн на день митного оформлення - 159059,42 грн).

Митна вартість - 167523,27 грн.

ТзОВ «Мета-Логістик» по вищевказаних товарах сплачено до бюджету митних платежів на загальну суму 41107,89 грн, а саме: ввізне мито по першому товару - 3960,27 грн, по другому товару - 2375,76 грн; податок на додану вартість по першому товару - 24793,67 грн, по другому товару - 9978,19 грн.

Судом встановлено, що оплату за отриманий товар здійснено 27.02.2017 в розмірі 23 875, 44 PLN, що підтверджується витягом про переказ коштів ТзОВ «Мета-Логістик».

Податкові повідомлення-рішення від 07.05.2018 №0007781411 та №0007791411 є предметом оскарження.

При вирішенні спору суд керувався наступним.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - Податковий кодекс).

Правила оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначаються цим Кодексом, крім правил оподаткування товарів митом, які встановлюються Митним кодексом України та іншими законами з питань митної справи.

Контроль правильності визначення митної вартості товарів визначено статтею 54 Митного кодексу України.

Згідно до частини 1 статті 51 Митного кодексу України, митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 52 Митного кодексу України заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.

Відповідно до частини підпунктів 1, 2 частини 2 статті 52 Митного кодексу України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані: подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на обєктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню.

Методи визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту визначені статтею 57 Митного кодексу України. При цьому основним методом визначення митної вартості товарів, згідно вказаної статті - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції);

Відповідно до частини 10 статті 58 Митного кодексу України при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, додаються такі витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті:

1) витрати, понесені покупцем:

а) комісійні та брокерська винагорода, за винятком комісійних за закупівлю, що є платою покупця своєму агентові за надання послуг, повязаних із представництвом його інтересів за кордоном для закупівлі оцінюваних товарів;

б) вартість ящиків тари (контейнерів), в яку упаковано товар, або іншої упаковки, що для митних цілей вважаються єдиним цілим з відповідними товарами;

в) вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, повязаних із пакуванням;

2) належним чином розподілена вартість нижчезазначених товарів та послуг, якщо вони поставляються прямо чи опосередковано покупцем безоплатно або за зниженими цінами для використання у зв'язку з виробництвом та продажем на експорт в Україну оцінюваних товарів, якщо така вартість не включена до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті:

а) сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів, комплектувальних виробів тощо, які увійшли до складу оцінюваних товарів;

б) інструментів, штампів, шаблонів та аналогічних предметів, використаних у процесі виробництва оцінюваних товарів;

в) матеріалів, витрачених у процесі виробництва оцінюваних товарів (мастильні матеріали, паливо тощо);

г) інженерних та дослідно-конструкторських робіт, дизайну, художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних за межами України і безпосередньо необхідних для виробництва оцінюваних товарів;

3) роялті та інші ліцензійні платежі, що стосуються оцінюваних товарів та які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів, якщо такі платежі не включаються до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті.

4) відповідна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу товарів, що оцінюються, їх використання або розпорядження ними на митній території України, яка прямо чи опосередковано йде на користь продавця;

5) витрати на транспортування оцінюваних товарів до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

6) витрати на навантаження, вивантаження та обробку оцінюваних товарів, повязані з їх транспортуванням до аеропорту, порту або іншого місця ввезення на митну територію України;

7) витрати на страхування цих товарів.

Контроль правильності визначення митної вартості товарів визначено статтею 54 Митного кодексу України.

Частиною 1 статті 54 Митного кодексу України визначено, що контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості.

Згідно з частиною 2 вказаної статті контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у частині першій статті 58 цього Кодексу.

Процедура декларування визначена статтею 257 Митного кодексу України.

Згідно з частини 1 статті 257 Митного кодексу України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно з частиною 8 статті 257 Митного кодексу України митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів.

Відповідно до пунктів 1, 5 частини 8 статті 257 Митного кодексу України до митної декларації вносяться відомості про заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення; відомості про товари: а) найменування;б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар; в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах); г) код товару згідно з УКТ ЗЕД; ґ) найменування країни походження товарів (за наявності); д) опис упаковки (кількість, вид); е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру; є) фактурна вартість товарів; ж) митна вартість товарів та метод її визначення; з) відомості про уповноважені банки декларанта; и) статистична вартість товарів.

Пр цьому, відповідно до частини 8 статті 264 Митного кодексу України з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до частини 2 статті 270 Митного кодексу України правила оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, іншими (крім мита) митними платежами встановлюються Податковим кодексом України з урахуванням особливостей, що визначаються цим Кодексом.

Згідно зі статтею 289 Митного кодексу України обов'язок із сплати митних платежів виникає, зокрема, після завершення митного оформлення товарів та їх випуску, якщо внаслідок перевірки митної декларації чи за результатами документальної перевірки орган доходів і зборів самостійно визначає платнику податків додаткові податкові зобов'язання; в інших випадках, встановлених Податковим кодексом України.

Відповідно до пункту 180.1. статті 180 Податкового кодексу , для цілей оподаткування платником податку на додану вартість є, зокрема, будь-яка особа, що ввозить товари на митну територію України в обсягах, які підлягають оподаткуванню, та на яку покладається відповідальність за сплату податків у разі переміщення товарів через митний кордон України відповідно до Митного кодексу України,

Об'єктом оподаткування, згідно із підпунктом в) пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, є операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України.

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення (пункт 187.8 статті 185 185 Податкового кодексу України).

Пунктом 190.1. статті 190 Податкового кодексу визначено, що базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу.

Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в розмірі 20 відсотків (пункт 193.1. статті 193 Податкового кодексу).

Згідно пункту 206.1. статті 206 Податкового кодексу, під час ввезення товарів на митну територію України суми податку підлягають сплаті до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларації безпосередньо на єдиний казначейський рахунок, крім операцій, за якими надається звільнення (умовне звільнення) від оподаткування.

Згідно із пунктами 54.3 та 54.4 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов' язань, визначених платником податків у митних деклараціях.

У разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, контролюючий орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.

У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1,54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування (пункт 123.1 статті 123 Податкового кодексу ).

Як вже зазначалось висновок контролюючого органу про порушення ТзОВ «Мета-Логістик» вимог чинного законодавства ґрунтується на тому, що при митному оформленні товару позивачем подано органу доходів і зборів недостовірну інформацію про вартість оцінюваного товару, що призвело до зниження митної вартості товару та, як наслідок, до виникнення податкових зобов'язань по несплаті ПДВ у розмірі 7 571, 26 грн та ввізного мита у розмірі 1 272, 61 грн, щодо вказаного судом встановлено наступне.

Позивачем митну вартість товару було визначено за основним методом, тобто за ціною контракту, згідно якого вартість товару - 23 486,16 РLN.

За результатами проведеного аналізу документів, отриманих від Львівської митниці та митної адміністрації Польщі щодо законності ввезення ТзОВ «Мета- Логістик» на митну територію України вище вказаних товарів контролюючим органом не встановлено розбіжностей у поданих до оформлення документів. Таким чином, між сторонами відсутній спір щодо наявності документів, які підтверджують митну вартість товарів в розмірі 23486,16 РLN.

Натомість ГУ ДФС у Львівській області вказує, про те, що відповідно до експортної декларації наданої митною адміністрацією Польщі від 28.02.2017 № 17РL445010Е0151876 товар (кава смажена з кофеїном розфасована для роздрібної торгівлі, кава розчинна розфасована для роздрібної торгівлі). Вага брутто - 2152кг, вага нетто - 1778кг. Номер транспортного засобу перевізника - НОМЕР_1/НОМЕР_2. Умови поставки: ЕХW Kwidzyn. Вартість товару зазначена в графі 22 МКИ від 28.02.2017 № 17РL445010Е0151876 становить 29 366,79 РLN, що згідно з встановленим НБУ курсом 1 РLN = 6,662052 грн на день митного оформлення становить - 195643,08 грн.

Вказане свідчить, що позивачем зменшено заявлену митну вартість товару у МД ІМ 40 ДЕ № UА209180/2017/100983 від 06.03.2017.

Щодо вказаної обставини, судом встановлено, що відправником/експортером «COFFEE PROMOTION Sp. Z o.o» (Республіка Польща) було допущено помилку в рахунку -фактурі та експортній декларації, а саме до вартості товару було включено податок VAT в розмірі 23 %, внаслідок чого вартість товарів вказано у розмірі 29 366, 79 РLN. Впольшому відправником/експортером «COFFEE PROMOTION Sp. Z o.o» (Республіка Польща) здійснено коригування рахунку-фактури та подано відповідне повідомлення до митних органів про те, що слід здійснити коригування митної вартості товару, згідно експортної декларації №17PL445010E0151876 від 28.02.2017.

Рішенням начальника Начальника Мазовецького митно-податкового управління у Варшаві від 11.04.2017 №445000-COC.4401.22.2017.PS.120 здійснено виправлення в експортній декларації №17№17PL445010E0151876 від 28.02.2017, та визначено, що вартість товару у експортній декларації №17PL445010E0151876 від 28.02.2017 становить 23486,16 РLN.

Суд зазначає, що саме ця сума була сплачена ТзОВ «Мета-Логістик» на виконання вимог контракту 27.02.2017, що підтверджується витягом про переказ коштів ТзОВ «Мета-Логістик».

Вказане підтверджує задекларовану позивачем у МД ІМ 40 ДЕ № UА209180/2017/100983 від 06.03.2017 фактичну вартість товарів при їх переміщенні через митний кордон в розмірі 23 875, 44 РLN .

Судом також встановлено, що виправлення в експортній декларації №17№17PL445010E0151876 від 28.02.2017 митним органом Республіка Польща здійснено вже після транспортування товару. Вказана обставина підтверджується рішенням Начальника Мазовецького митно-податкового управління у Варшаві від 11.04.2017 №445000-COC.4401.22.2017.PS.120.

Позивачем повідомлено контролюючий орган при оскарженні висновків акта перевірки про рішення від 11.04.2017 №445000-COC.4401.22.2017.PS.120, однак відповідачем таке до уваги не взято.

Таким чином, встановлені в ході судового розгляду обставини свідчать, що позивач свій обов'язок щодо правильності визначення та сплати зобов'язань виконав. Матеріалами справи підтверджується, що заявлена ТзОВ «Мета-Логістик» вартість товарів відповідає фактично сплаченій вартості товару та умовам контракту.

При цьому притягнення ТзОВ «Мета-Логістик» до відповідальності за допущені відправником/експортером «COFFEE PROMOTION Sp. Z o.o» (Республіка Польща) помилки в рахунку -фактурі та експортній декларації при правильній поведінці позивача, є протиправним.

Оцінюючи доводи сторін, суд надає перевагу письмовим доказам (первинним документам) та поясненням позивача. Як вже зазначалось, представленими документами підтверджується правильність відображеної у експортній декларації №17№17PL445010E0151876 від 28.02.2017 фактичної вартості товару та в подальшому її відображення у митному та податковому обліку.

Щодо включення до митної вартості витрат на транспортування, суд зазначає, що між сторонами відсутній спір щодо розміру понесених витрат на транспортування. Хоча відповідач вказує про протиправність включення до митної вартості таких витрат.

ТзОВ «Мета-Логістик» задекларовано ввезений товар на умовах поставки FCA.

Умови поставки товарів, перехід права власності, розподіл ризиків та витрат фіксуються покупцем та продавцем у зовнішньоекономічних договорах у відповідності до міжнародних правил Інкотермс.

Одним з основних принципів, які регулюється термінами Інкотермс, є розподіл між продавцем та покупцем транспортних витрат, понесених на доставку товарів.

За умовами поставки FCA продавець зобов'язується доставити другій стороні вантаж, який вже пройшов митне очищення, доставивши його в зазначений ним місце. Від обраного місця залежить і розподіл між сторонами ризиків і витрат, оскільки саме в цей момент вони переходять від продавця до покупця. Так, якщо поставка оформляється в приміщенні продавця або в іншому нейтральному місці, то за навантаження товару несе відповідальність продавець.

За умовами поставки FCA витрати на транспортування товару покладається на покупця. Згідно з нормами статті 58 Митного кодексу до митної вартості товару включаються витрати на транспортування.

У зв'язку з наведеним позивачем правомірно включено до митної вартості витрати на транспортування товару.

Ураховуючи встановлені в ході судового розгляду обставини, суд дійшов до висновку про відсутність порушень в діях позивача при здійснені митного оформлення товару, що призвели до зниження митної вартості товару та, як наслідок, до виникнення податкових зобов'язань по несплаті ПДВ у розмірі 7 571, 26 грн та ввізного мита у розмірі 1 272, 61 грн. А тому притягнення ТзОВ «Мета-логістик» до відповідальності на підставі оскаржуваних податкових повідомлень-рішень є протиправним.

Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги встановлені фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що ГУ ДФС у Львівській області вказані вимоги щодо обов'язку довести правомірність свого рішення не виконало.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржені податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Львівській області, суд дійшов переконання, що такі прийняті відповідачем без урахування вимог чинного законодавства та з порушенням передбачених статтею 2 КАС України принципів, тому їх слід визнати протиправними та скасувати.

Ураховуючи викладене в сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов слід задовольнити повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України підлягають відшкодуванню судові витрати у вигляді судового збору на загальну суму 1 762 грн, сплаченого позивачем за платіжним дорученням №30 від 17.07.2018.

Керуючись ст.ст.6-10, 14, 72-77, 90, 132, 159, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в :

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Мета-Логістик» (вул. Городоцька, 367а, м. Львів, код ЄДРПОУ 35775486) до Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 39462700) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішеннь, - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Львівській області від 07.05.2018 №0007781411 та від 07.05.2018 №0007791411.

Стягнути з Головного управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 39462700) за рахунок бюджетних асигнувань в користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Мета-Логістик» (вул. Городоцька, 367а, м. Львів, код ЄДРПОУ 35775486) 1 762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн судових витрат.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 26 листопада 2018 року.

Суддя О.П. Хома