
Справа № 369/10729/18
Провадження № 2/369/3725/18
РІШЕННЯ
Іменем України
15.11.2018 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді - Дубас Т.В.,
за участю секретаря - Ріпка Л.Ю.,
представника позивача Власенко Н.М .,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні м. Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2018 року позивач Комунальне підприємство «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, посилаючись на те, що Комунальне підприємство «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради надає послуги з забезпечення населення тепловою енергією, за адресою АДРЕСА_1 Цей факт підтверджується рішенням Чабанівської селищної ради № 263 від 07.09.2010 року.
ОСОБА_2 проживає за адресою АДРЕСА_1.
Між Позивачем і Відповідачем встановилися фактичні договірні відносини та був відкритий особовий рахунок споживача НОМЕР_1
Відповідач користується комунальними послугами, але не виконує зобов'язання по сплаті цих послуг, а саме не здійснює вчасну оплату за послуги з централізованого опалення.
Згідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. № 1875-ІУ споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до норм ч. 6 ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 р. № 2633-ІУ, споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отримані комунальні послуги.
Відповідач користується комунальними послугами, але не виконує зобов'язання по сплаті цих послуг, а саме не здійснює повну плату за надані послуги.
Станом на червень 2018 року у відповідача виникла заборгованість на суму 22 623,87 грн, що підтверджується довідкою про нарахування та сплату за комунальні послуги за період 01.10.2008 - 01.06.2018 року.
Тому позивач просив стягнути з ОСОБА_2 основний борг за житлово-комунальні послуги у розмірі 22 623,87 грн., інфляційні збитки - 3153,45 грн., 3% річних від сновного боргу 666,57 грн. та судові витрати.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04 вересня 2018 року відкритоспрощене позовне провадження з викликом сторін.
Положеннями ст.174 ЦПК України закріплено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі. Просила задовольнити позов.
У судове засідання відповідач не з'явився. Про час, день та місце розгляду справи повідомлений. Причини неявки суду невідомо. Відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, зібрані у справі докази, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вивченням матеріалів встановлено, що дану справу можливо вирішити в спрощеному позовному провадження, враховуючи положення ст. ст. 19, 274 ЦПК України, оскільки з урахуванням предмету та підстав позову, обраного позивачем способу захисту вона відноситься до справ незначної складності.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Статтею четвертою Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що до повноважень органів місцевого самоврядування належать: затвердження та виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, участь у розробленні та виконанні відповідних державних і регіональних програм; встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону; затвердження норм споживання комунальних послуг; інформування населення відповідно до законодавства про стан виконання місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, а також про відповідність якості житлово-комунальних послуг нормативам, нормам, стандартам та правилам; здійснення моніторингу стану виконання місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства; встановлення одиниці виміру обсягу наданих послуг з поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать:
1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ст. 12 Закону України надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
При розгляді справи судом встановлено, що договір між КП «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради та ОСОБА_2 не укладений. Доказів на підтвердження зазначених обставин позивачем суду не надавалися.
Статтею 10 Закону встановлено, що ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.
Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.
Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.
Згідно розрахунку заборгованості ОСОБА_2 вбачається, що станом на червень 2018 року за ним рахується заборгованість в розмірі 22 623,87 грн.
Пунктом 7 «Правил користування приміщеннями житлових будинків», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 24 січня 2006 року, з відповідними змінами та доповненнями, встановлено, що власники та наймачі квартир зобов'язані оплачувати надані житлово-комунальні послуги.
Згідно п. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків зобов'язані брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і при будинкової території.
У відповідності до ст.ст. 67, 68 ЖК України відповідач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Також обов'язок споживача оплачувати послуги встановлений і Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме згідно ст. 7 оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
При розгляді справи позивач на підтвердження своїх позовних вимог надав суду лише копію ухвали про відмову у видачі судового наказу, копію рішення виконавчого комітету Чабанівської селищної ради «Про призначення КП «Києво-Святошинська тепломережа» виконавцем послуг по теплопостачанню смт. Чабани від 07.09.2010 року, розрахунок заборгованості по квартирі відповідача. Разом з тим, матеріали справи не містять інформації про тарифи та чим ці тарифи встановлені, підстави нарахування боргу. Оскільки позивач не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження своїх вимог, а поданий розрахунок є недостатнім, тому в задоволенні позову суд відмовляє.
Згідно статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
За таких обставин, суд вважає, що підлягають стягненню з відповідача в користь позивача сплачений судовий збір.
Керуючисьст.ст.1-18, 76, 77-81, 95, 141, 228, 229, 235, 241, 244, 245, 258, 259, 263-265, 268, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні позову Комунального підприємства «Києво-Святошинська тепломережа» Київської обласної ради до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - відмовити.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Київського апеляційного суду або через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Повний текст рішення суду виготовлено 19 листопада 2018 року.
Суддя: Дубас Т.В.