
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 листопада 2018 року ЛуцькСправа № 0340/1908/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
за участю секретаря судового засідання Гуцалюк І.О.,
позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача Левчук К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі - Луцьке ОУ ПФУ Волинської області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення від 13.06.2018 щодо відмови у призначенні пенсії за віком згідно з ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зобов'язання призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком з 08.03.2018 згідно з ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до страхового стажу роботу за період з 02.02.1987 по 11.05.1992 в Луцькому головному АТП 0201.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 07.05.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою та усіма необхідними документами про призначення пенсії за віком згідно з статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", так як досяг відповідного пенсійного віку (60 років), а його загальний трудовий (страховий) стаж становив більше 25 років.
Рішенням Луцького ОУ ПФУ Волинської області від 13.06.2018 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком. Відмова мотивована не можливістю зарахування до загального трудового стажу періоду роботи з 02.02.1987 по 11.05.1992 у зв'язку з відсутністю у трудовій книжці відповідних записів про зміну назви організації, так як ОСОБА_1 був прийнятий водієм в Луцьке головне АТП 0201, а звільнений з Волинського обласного виробничого об'єднання Агрореммаш 0201. Відповідач вказав, що страховий стаж позивача становить 21 рік 1 місяць 19 днів, що не дає права на призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Позивач відмову у призначенні пенсії за віком вважає протиправною та такою, що грубо порушує його законні права та інтереси.
Вказує на те, що при подачі заяви про призначення пенсії до Луцького ОУ ПФУ Волинської області він надав усі документи, які необхідні для призначення пенсії за віком згідно Порядку №22-1 від 25.11.2005, а саме: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтво про освіту, військовий квиток, трудову книжку, довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 01.07.2000 та інші документи про стаж.
Зазначає, що у трудовій книжці зроблені всі відповідні записи, які підтверджують його трудовий стаж у період роботи з 02.02.1987 по 11.05.1992, зокрема, згідно запису у трудовій книжці №11 позивач 02.02.1987 прийнятий до Луцького головного АТП 0201 об'єднання «Волиньагропромтранс»; з 01.10.1987 переведений контролером технічного стану автотранспортних засобів за наказом № 180 від 02.11.1987 (запис №12); з 10.11.1989 переведений начальником гаража за наказом № 64 від 10.11.1989 (запис № 13), а з 11.05.1992 звільнений по переведу в «Волиньавторесурси» за наказом №10 від 11.05.1992 (запис № 14).
Вважає, що висновок відповідача про неможливість зарахування до загального трудового стажу періоду роботи у зв'язку з відсутністю відповідних записів про зміну організації є хибним та незаконним, оскільки ніяких змін назви, перейменування чи реорганізації за період його роботи в даній організації не відбувалося. Луцьке автопідприємство 0201, яке було засноване на базі ліквідованого Волинського виробничо-транспортного об'єднання «Волиньагротранс» на добровільних засадах входило до складу Волинського обласного об'єднання «Агрореммаш».
З наведених підстав просить позовні вимоги задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (а. с.1).
У відзиві на позовну заяву від 11.10.2018 №10897/06-14 (а.с.36-38) відповідач позовні вимог не визнав та вказав, що 07.05.2018 позивач звернувся до Луцького ОУ ПФУ Волинської області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Згідно поданих документів страховий стаж позивача становив 21 рік 1 місяць 19 днів, хоча, відповідно до ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на пенсію мають чоловіки, яким виповнилося 60 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років.
Луцьке ОУ ПФУ Волинської області зарахувати до загального страхового стажу період роботи позивача з 02.02.1987 по 11.05.1992 в Луцькому головному АТП 0201 не має можливості у зв'язку з відсутністю відповідних записів про зміну назви організації. ОСОБА_1 був прийнятий водієм в Луцьке головне АТП 0201, а звільнений з Агрореммаш 0201.
Посилаючись пп. 2.15 п.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України №58 від 29.07.1993 вказує, що якщо за час роботи працівника назва підприємства змінюється, то про це окремим порядком у графі 3 трудової книжки робиться запис, а у графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження), його дата та номер. А за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Враховуючи вищевикладене, вважає, що рішення Луцького ОУ ПФУ Волинської області від 13.06.2018 відповідає нормам чинного законодавства, а тому вимоги позивача є безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.
Просить суд у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.
Позивач та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю з підстав, викладених у позовній заяві та просили їх задоволити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечила проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та просила у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть учать у справі, розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н.) 07.05.2018 звернувся до Луцького ОУ ПФУ Волинської області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до якої додав: копію паспорта громадянина України; довідку про присвоєння ідентифікаційного коду; свідоцтво про освіту; військовий квиток; трудову книжку серії НОМЕР_2 від 09.09.1978; довідки про заробітну плату (за період страхового стажу до 01.07.2000) №486/1-11 від 27.02.2018 видану Комунальною установою Луцький міський трудовий архів та №445/17/2-18 від 14.03.2018 видану Департаментом агропромислового розвитку; архівну довідку №485/1-11 від 27.02.2018 видану Комунальною установою Луцький міський трудовий архів; довідку №273/17/2-18 від 13.02.2018 видану Департаментом агропромислового розвитку; довідку про сплату страхових внесків №1694/03-10-15 від 07.01.2017 видану Луцьким об'єднаним управлінням ПФУ; архівну довідку №40/1-12 від 27.03.2018 видану Комунальною установою Луцький міський трудовий архів; довідку №683/01.21 від 23.03.2018 видану Державним архівом Волинської області; довідки №16,17,18 від 16.04.2018 видані ВАТ Ковельським автопідприємством 0202; довідку №323 від 27.04.2018 видану Луцькою ОДПІ Головного управління ДФС у Волинській області (а.с.65-79,81-83,88,93-96).
Рішенням Луцького ОУ ПФУ Волинської області від 13.06.2018 позивачу було відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В оскаржуваному рішенні зазначено, що період стажу роботи з 02.02.1987 по 11.05.1992 не можливо зарахувати до загального страхового стажу у зв'язку з відсутністю відповідних записів про зміну назви організації. ОСОБА_1 був прийнятий водієм в Луцьке головне АТП 0201, а звільнений з Агрореммаш 0201. Станом на 13.06.2018 інших документів, що підтверджують стаж не надано. Отже, згідно поданих документів, страховий стаж становить 21 рік 1 місяць 19 днів, що не дає права на призначення пенсії за віком (а.с.24).
Не погоджуючись з рішенням Луцького ОУ ПФУ Волинської області про відмову у призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивач звернувся за захистом своїх прав до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною другою статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач не довів правомірності оскаржуваного у даній адміністративній справі рішення, з огляду на наступне
Спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII (далі - Закон №1788-XII) та Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Законом України, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом, є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з частиною 1 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. (до 01.01.2004).
Як передбачено статтею 10 Закону №1788-ХІІ пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Згідно зі статтею 12 Закону №1788-XII право на пенсію за віком мають чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
За приписами частин першої, другої статті 7 Закону №1788-ХІІ звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.
Відповідно до пунктів 1.1, 1.6, 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (з наступними змінами та доповненнями, далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім'ї у зв'язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об'єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації). Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Згідно із підпунктом 2 пункту 2.1 Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
За приписами пунктів 4.1, 4.7, 4.8 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в окремій пенсійній справі на кожного пенсіонера. Пенсійні справи зберігаються в органах, що призначають пенсії, за місцем проживання (реєстрації) або за місцем перебування пенсіонерів.
Відповідно до статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Згідно із пунктами 1 та 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (з наступними змінами та доповненнями) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Згідно із пунктом 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Як вбачається з матеріалів справи, до трудового (страхового) стажу позивача не зараховано період його роботи в Луцькому головному АТП 0201 з 02.02.1987 по 11.05.1992 у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 був прийнятий водієм в Луцьке головне АТП 0201, а звільнений з Агрореммаш 0201, в той час як відсутні відповідні записи про зміну назви організації.
Судом, на підставі записів у трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_3 від 09.11.1978 встановлено наступне: згідно з наказом №12к від 11.02.1987 позивач з 02.02.1987 прийнятий по переводу в Луцьке головне АТП 0201 об'єднання «Волиньагропромтранс» на посаду водія 3 класу, що підтверджується проставленим штампом Луцького головного АТП 0201 об'єднання «Волиньагропромтранс» (запис № 11); наказом №180 від 02.11.1987 позивач з 01.10.1987 переведений контролером технічного стану автотранспортних засобів (запис № 12); наказом №64к від 10.11.1989 позивач з 10.11.1989 переведений начальником гаража (запис № 13); згідно з записом №14 позивач наказом №20 від 11.05.1992 звільнений з займаної посади по переводу. Запис про звільнення скріплений печаткою Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» АТП 0201 (а.с.13).
Рішенням Виконавчого комітету Волинської обласної ради народних депутатів від 22.12.1986 № 352 «Про створення спеціалізованих автотранспортних підприємств обласного виробничо-транспортного об'єднання «Волиньагропромтранс» підтверджується створення Луцького АТП 0201 на базі автотранспорту Волинської обласної бази матеріально-технічного постачання, оптово-плодоовочевого комбінату, Луцької автоколони Волинської спецавтобази №1, автотранспорту Волинського об'єднання консервної промисловості і управління харчової промисловості (а.с. 17).
Ухвалою Господарського суду Волинської області від 28.11.2005 по справі №7/118-Б ліквідовано юридичну особу - відкрите акціонерне товариство «Луцьке АТП - 0201» м. Луцьк (у зв'язку з визнанням його банкрутом) (а.с. 18).
Згідно відомостей з реєстру страхувальників ПФУ свідоцтво про держреєстрацію ВАТ «АТП 0201» видане 18.03.1992, а знято на підставі рішення суду 23.11.2016.
Згідно відповіді Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку Департаменту Луцької міської ради, вбачається, що 29.07.1992 було зареєстровано статут Луцького автопідприємства 0201, яке було засноване на базі ліквідованого Волинського обласного виробничо-транспортного об'єднання «Волиньагропромтранс». Згідно п.1.5 Статуту (зареєстрованого 29.07.1992 № 858) Луцького автопідприємства 0201, підприємство на добровільних засадах входило до складу Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» (а.с. 26)
З наявної копії профспілкового квитка НОМЕР_4 ОСОБА_1 вбачається, що у графах «Щорічна відмітка про сплату профспілкових внесків» за 1988-1991 роки проставлено штам Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» АТП 0201. В обліковій картці члена профспілки в розділі «відмітка про прийняття на облік, зняття з обліку і сплата членських внесків» вказано, що 02.02.1987 позивача прийнято на облік від профспілкової організації «АТП-0201», а 11.05.1992 знято з обліку (скріплено печаткою Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш) (а.с.41-43).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач для підтвердження стажу роботи з 02.02.1987 по 11.05.1992 звертався з запитами до архівних установ. Однак, Державний архів Волинської області листом від 23.03.2018 №683/01.21 повідомив, що підтвердити стаж роботи ОСОБА_1 з 02.02.1987 по 11.05.1992 в Головному АТП-0201 немає змоги у зв'язку з тим, що документами вказаної установи архів області не комплектується. З архівної довідки Комунальної установи Луцький міський трудовий архів вбачається, що документи з особового складу Луцького головного АТП 0201 об'єднання «Волиньагропромтранс» на зберігання в Луцький міський трудовий архів не надходили (а.с.19-20).
Пунктом 18 Порядку №637 передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснив, що у період з 02.02.1987 по 02.11.1992 разом з ОСОБА_1 дійсно працював водієм в Луцькому АТП 0201, яке входило до складу Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш». Вказав на те, що йому призначено пенсію за віком у грудні 2017 року. Стаж роботи в Луцькому головному АТП 0201 Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» за період з 02.02.1987 по 16.11.1992 був йому зарахований до страхового стажу при призначенні пенсії за віком без будь-яких додаткових запитів, підтверджень та архівних довідок (56, 57).
З оглянутої у судовому засіданні трудової книжки ОСОБА_4 НОМЕР_5 вбачається, що він був прийнятий на роботу 02.02.1987 в Луцьке головне АТП 0201 об'єднання «Волиньагропромтранс» водієм 3 класу на підставі того ж наказу №12к від 11.02.1987 що і позивач та згідно наказу №72 від 16.11.1992 звільнений з займаної посади. Запис про звільнення скріплений печаткою Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» АТП 0201 (а.с.44-45 зворот).
Допитаний у судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснив, що 17.12.1991 він прийнятий на посаду старшого асистента в Луцьке АТП 0201 об'єднання «Агрореммаш», а з 11.05.1992 переведений на посаду завідуючого гаражем. Пояснив, що Луцьке АТП 0201 дійсно входило до Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш», а ОСОБА_1 разом з ним працював на вказаному підприємстві.
З оглянутої у судовому засіданні трудової книжки ОСОБА_5 НОМЕР_6 вбачається, що він був прийнятий на роботу в 1991 році в Луцьке АТП 0201 об'єднання «Агрореммаш» старшим диспетчером, згідно наказу №20 від 11.05.1992 переведений на посаду завідуючого гаражем, а 27.02.1995 звільнений за власним бажанням. Запис про звільнення скріплений печаткою Волинського обласного виробничого об'єднання «Агрореммаш» АТП 0201 (а.с.46).
Таким чином, згідно досліджених доказів та показань свідків вбачається, що позивач дійсно у період з 02.02.1987 по 11.05.1992 працював у Луцькому головному АТП - 0201. А тому, з урахуванням наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку про протиправність рішення Луцького ОУ ПФУ Волинської області від 13.06.2018 щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком згідно ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Тому є підставною вимога позивача призначити пенсію за віком з 08.03.2018, тобто з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку позивачем.
Відтак, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення Луцького ОУ ПФУ Волинської області від 13.06.2018 щодо відмови у призначенні пенсії за віком згідно з ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зобов'язання призначити та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за віком згідно з ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до страхового стажу роботу за період з 02.02.1987 по 11.05.1992 в Луцькому головному АТП 0201, з моменту досягнення пенсійного віку, а саме з 08.03.2018, підлягають до задоволення.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, з урахуванням зазначеного, на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Луцького об'єднаного управління пенсійного фонду України Волинської області слід стягнути судові витрати у сумі 704,80 грн.
Керуючись статтями 243-246, 250 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області від 13.06.2018 щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком згідно ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зобов'язати Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, м. Луцьк, пр. Грушевського, 1, код ЄДРПОУ 40370530) з 08.03.2018 призначити та виплачувати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсію за віком згідно з ст. 26 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до страхового стажу період роботи з 02.02.1987 по 11.05.1992 в Луцькому головному АТП - 0201.
Присудити на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Луцького об'єднаного управління пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, м. Луцьк, пр. Грушевського, 1, код ЄДРПОУ 40370530) судові витрати у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст судового рішення складений 26 листопада 2018 року.
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук