Рішення № 78085445, 26.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2018
Номер справи
1540/4825/18
Номер документу
78085445
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1540/4825/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 листопада 2018 року Одеський окружний адміністративний суду у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одеса, за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за результатом розгляду якого позивач просить суд:

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди, інших одноразових грошових винагород - святкову премію, за підсумками року та інші, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги (вихідна) при звільненні;

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести (виходячи з 80 відсотків грошового забезпечення) обчислення та перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням до складу грошового забезпечення, додатково до врахованих при призначенні пенсії видів грошового забезпечення, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, інших одноразових грошових винагород - святкову премію, за підсумками року та інші, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги (вихідна) при звільненні, з виплатою різниці в пенсії за минулий час з 01 березня 2014 року і по день фактичного проведення перерахунку;

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України, допустити негайне виконання постанови суду у межах суми стягнення за один місяць;

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області в місячний термін надати до суду звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначив, що ОСОБА_1 є пенсіонером Збройних Сил України та знаходиться на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області. Основний розмір пенсії призначений у розмірі 80 відсотків грошового забезпечення по інвалідності у розмірі 3626,64 грн. з 01 березня 2014 року. Згідно з повідомленням про призначення пенсії за пенсійною справою № 1501012811 при обчисленні пенсії позивача враховані наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад 1325,00 грн., оклад за військовим званням 130,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 582,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням 2496,30 грн., в тому числі: надбавка за роботу з таємними документами 15%, надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% та премія 90%.

18.08.2018 року до ГУ ПФУ в Одеській області позивач додатково до раніше поданих документів для призначення пенсії надав довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 179/1/9439 від 06.08.2018 року і Одеського обласного військового комісаріату № 334 від 14.08.2018 року та вимагав провести перерахунок раніше призначеної пенсії з включенням до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, щомісячної грошової винагороди, інших одноразових грошових винагород - святкову премію за підсумками року та інші, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги (вихідна) при звільненні.

Проте, ГУ ПФУ в Одеській області листом від 03.09.2018 року № 2099/П-11 фактично відмовило позивачу у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, вказаних видів грошового забезпечення, оскільки визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій покладено на обласні військові комісаріати.

На думку позивача, вказана відмова є протиправною та не відповідає нормам чинного пенсійного законодавства.

Ухвалою суду від 20.09.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 17.10.2018 року.

09.10.2018 року від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, з огляду на який відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не належать до задоволення. Так, представник відповідача вказав, що всі складові грошового забезпечення, зазначені позивачем, є одноразовими (не мають постійний характер) і не входять до складу грошового забезпечення, передбаченого ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, а тому не можуть бути враховані для здійснення перерахунку пенсії.

17.10.2018 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив відповідача.

Ухвалою суду від 26.11.2018 року відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду.

У письмових запереченнях на клопотання про залишення позову без розгляду від 19.11.2018 року позивач просить суд проводити судове засідання 26.11.2018 року за його відсутності.

26.11.2018 року від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Справу розглянуто в порядку письмового провадження у відповідності до положень ч. 9 ст. 205 КАС України.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

Відповідно до повідомлення про призначення пенсії за пенсійною справою № 1501012811, ГУ ПФУ в Одеській області повідомило позивача про призначення йому з 01.03.2014 року відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсії по інвалідності, з урахуванням 80% грошового забезпечення. При обчисленні пенсії враховано: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентну надбавку за вислугу років 40%, середньомісячну суму додаткових видів грошового забезпечення (робота з таємними виробами, носіями, документами 15%, надбавка за особливо важливі завдання 50%, премія 90%).

Пенсія призначена позивачу з урахуванням довідки № 6/36 від 28.02.2014 року про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

18.08.2018 року позивач звернувся до ГУ ПФУ з проханням провести перерахунок призначеної йому пенсії у зв'язку із поданням додаткових документів, а саме довідок Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 06.08.2018 року № 179/1/9439 та Одеського обласного військового комісаріату № 334 від 14.08.2018 року, та врахувати до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, щомісячну додаткову грошову винагороду, інших одноразових грошових винагород - святкову премію, за підсумками року та інші, грошову допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію грошового забезпечення та одноразову грошову допомогу (вихідну) при звільненні.

До вказаної заяви позивач надав довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 06.08.2018 року № 179/1/9439 та Одеського обласного військового комісаріату № 334 від 14.08.2018 року про грошове забезпечення, з якого відраховувалися внески до пенсійного фонду, єдиний внесок. Зокрема, з огляду на вказану довідки позивачу за останні 24 місяці перед звільненням виплачувалися, у тому числі, щомісячна додаткова грошова винагорода, премія/винагорода, що зазначена у п. 10 довідки № 179/1/9439 від 06.08.2018 року та не врахована під час обчислення пенсії, грошова допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільнені. Відомостей щодо сум нарахованої та сплаченої позивачу індексації за вказаний період у довідках не наведено.

Листом від 03.09.2018 року № 2099/П-11 відповідач надав позивачу відповідь на заяву, в якій зазначив, що прийняти рішення щодо проведення перерахунку пенсії на підставі наданих позивачем копій документів, головне управління підстав не має, оскільки визначення розміру грошового забезпечення для обчислення і перерахунку пенсій покладено на обласні військові комісаріати.

Згідно з положеннями ч. 1-3 ст. 9, ч. 1 ст. 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Згідно з п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року, пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

З огляду на п. 1, п.3 Потанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення та затверджені додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах, згідно, зокрема, з додатком 25, а п. 5, п. 6 цієї Постанови визначені умови, та розмір та порядок виплати грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги при звільненні, тощо.

Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до ч.3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

У відповідності до приписів ч. 3 ст. 51 Закону України № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що підставою для перерахунку пенсії є неврахування під час її нарахування сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, святкової премії, індексації грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні.

Відповідно до п. 30.1, 30.3 розділу ХХХ «Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», затвердженої наказом Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року та п. п. 3 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та набули право на щорічну основну відпустку, один раз на рік надається грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадових окладів, окладів за військовими званнями та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України №889 від 22.09.2010 року встановлена щомісячна додаткова грошова винагорода для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Згідно із п. 33.1, 33.3 розділ ХХХІІІ «Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам» та п. 3 п.5 Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року, особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань один раз на рік надається матеріальна допомога в розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення. Розмір матеріальної допомоги установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

До місячного грошового забезпечення, з якого визначається матеріальна допомога, включаються посадові оклади, оклади за військовими званнями та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою згідно з законодавством України на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Додаткова премія, яка у довідці від 06.08.2018 року № 179/1/9439 зазначена в графі 10 «Премія, винагорода» сплачувалася у 2012 та 2013 роках і відноситься до одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, на думку суду, щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, сума додаткової премії мають враховуватися при призначені позивачу пенсії.

Зазначений висновок суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 06.02.2018 року по справі № 761/28228/15-а.

Щодо сум індексації, які на думку позивача мають бути враховані при здійсненні перерахунку пенсії, суд зазначає, що з огляду на відсутність, у наданих разом із заявою про перерахунок пенсії довідках, відомостей про суми індексації, що були нараховані та сплачені позивачу за останні 24 місяці перед звільненням зі служби, в цій частині позовні вимоги не належать до задоволення.

Щодо вимоги позивача про врахування при здійсненні перерахунку пенсії одноразової грошової допомоги при звільненні, суд зазначає, що вказана допомога виплачується військовослужбовцям при звільненні зі служби у відповідності до ст. 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та ст. 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Суд зазначає, що ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення.

Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців.

Вказаний висновок суду відповідає висновкам Верховного Суду, що наведені у постановах від 06.02.2018 року у справі № 761/28228/15-а, від 03.04.2018 року у справі № 345/2849/17.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Що стосується вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання відповідача подати у місячний термін звіт про виконання судового рішення, що передбачено ст.382 КАС України, то суд вважає, що вона не належить до задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Позивач в позовній заяві не навів жодного обґрунтування про необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, у зв'язку з чим суд не вважає за необхідне встановлювати судовий контроль за виконанням судового рішення в даній адміністративній справі.

Щодо вимоги позивача про допущення рішення суду до негайного виконання у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України, суд зазначає, що вказаний пункт передбачає негайне виконання рішень суду щодо присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць, тоді як вказаний спір стосується зобов'язання відповідача вчинити дії щодо перерахунку пенсії, при цьому суд не визначає конкретної суми, яка має бути сплачена позивачу, у зв'язку з чим, рішення суду про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії не належить до негайного виконання.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд робить висновок, що адміністративний позов ОСОБА_1 належить до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 205, 243, 245, 246, 263, 295, 382, КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити частково адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням сум щомісячної додаткової грошової винагороди, додаткової премії/винагороди, що визначені у графі 10 довідки № 179/1/9439 від 06.08.2018 року, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести (виходячи з 80 відсотків грошового забезпечення) обчислення та перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням до складу грошового забезпечення, додатково до врахованих при призначенні пенсії видів грошового забезпечення, сум щомісячної додаткової грошової винагороди, додаткової премії/винагороди, що визначені у графі 10 довідки № 179/1/9439 від 06.08.2018 року, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з виплатою різниці в пенсії за минулий час з 01 березня 2014 року і по день фактичного проведення перерахунку.

В іншій частині позову - відмовити.

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про допуск рішення суду до негайного виконання.

Відмовити у задоволенні клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Позивач - ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 67708; ІПН: НОМЕР_2).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ: 20987385).

Повний текст рішення складено та підписано судом 26.11.2018 року.

Суддя Н.В. Бжассо

.