ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Кремлівська, 65-В, м. Запоріжжя, 69041, тел.286-50-15, inbox@adm.zp.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 грудня 2009р. Справа № 2а-6559/09/0870
За позовом: Державної податкової інспекції у Орджоніквдзевському районі м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 14, м. Запоріжжя, 69001
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛ-РІЕЛТЕР», пр. Леніна, 166, м. Запоріжжя, 69035
про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу.
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
секретар судового засідання Бриль А.В.
Представники сторін:
від позивача - Завгородня О.Г. (довіреність № 5753/10-014 від 24.06.2009р.)
від відповідача не прибув
Державна податкова інспекція у Орджоніквдзевському районі м. Запоріжжя звернулась до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості у розмірі 338грн., у тому числі 168 грн. заборгованості по податку на додану вартість та 170 грн. по комунальному податку.
02.12.2009. Запорізьким окружним адміністративним судом, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-6559/09/0870 та призначено судове засідання на 16.12.2009. У засіданні 22.07.2009р., судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Позивач позовні вимоги підтримав, з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити у повному обсязі та, посилаючись на п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», просить стягнути з відповідача суму узгоджених податкових зобовязань у розмірі 338 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про день і час розгляду справи у судове засідання не прибув, про причини неявки суду не повідомив, відзиву та витребуваних судом документів не надав. Проти позову не заперечив.
Відповідно до статті 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин, на підставі ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача. До того ж, надані позивачем матеріали свідчать про те, що неявка відповідача не перешкоджає вирішенню спору, отже справу вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд
встановив:
ТОВ «СЛ-РІЕЛТЕР» є юридичною особою, платником податків та перебуває на обліку у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.
Як свідчать матеріали справи, відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 338грн., у тому числі 168 грн. заборгованості по податку на додану вартість та 170 грн. по комунальному податку.
Заборгованість виникла внаслідок наступного:
По комунальному податку:
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 30.07.2007р. проведена перевірка Відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності (акт перевірки від 30.07.2007 р. № 591/16/33470983). Перевіркою встановлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181 та п.п.2.5 п.2 Рішення Запорізької міської Ради „Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори" від 30.11.2005р. № 6 (Положення „Про комунальний податок), а саме: неподання податкового розрахунку комунального податку за травень 2007р. За результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 прийнято податкове повідомлення-рішення від 06.08.2007р. № 0008011510/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн.
Штрафні санкції не сплачені відповідачем.
По податку на додану вартість:
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя 30.07.2007р. проведена перевірка Відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності (акт перевірки від 30.07.2007 р. № 591/16/33470983).
Перевіркою встановлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181 та п.10.2 ст.10 Закону України „Про податок на додану вартість", а саме: неподання податкової декларації з ПДВ за травень 2007р.
За результатами перевірки, на підставі п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 прийнято податкове повідомлення-рішення від 06.08.2007р. № 0008021510/0, яким застосовані штрафні санкції у сумі 170,00 грн.
Зважаючи на переплату по ПДВ у розмірі 2 грн., заборгованість з ПДВ складає 168 грн.
З метою погашення податкового боргу відповідачу направлено першу податкову вимогу № 1/680 від 23.06.2005 р. та друга податкова вимога № 2/911 від 10.08.2005, які залишені відповідачем без задоволення.
У звязку з несплатою відповідачем суми податкового боргу в розмірі 338 грн. позивач вимушений звернутися із позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником позивача докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Згідно п.5.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту 5 статті 48 Закону України “Про власність”, положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДПІ у Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя про примусове стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛ-РІЕЛТЕР» податкової заборгованості у розмірі 338 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Орджоніквдзевському районі м. Запоріжжя до Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛ-РІЕЛТЕР» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу, задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛ-РІЕЛТЕР» (ЄДРПОУ 33470983) на користь Державної податкової інспекції у Орджоніквдзевському районі м. Запоріжжя податковий борг у сумі 338, 00 грн. у тому числі по податку на додану вартість у сумі 168 (сто шістдесят вісім гривень) 00 коп. (р/р 31118029700007, код платежу 14010100, Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 81301; по комунальному податку у сумі 170 (сто сімдесят гривень) 00 коп. (р/р 33210828700007, код платежу 16010200, отримувач Місцевий бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк Гудку У Запорізькій області, МФО 813015.Видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 30.12.2009р.
Суддя О.М. Нечипуренко
04.01.2010року постанова набрала законної сили.
Суддя О.М. Нечипуренко