ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 листопада 2018 року № 826/11385/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аблова Є.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк "Надра" (код ЄДРПОУ 20025456, адреса: 04053, Київ, вул.Січових Стрільців, 15) (далі - позивач) до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області (код ЄДРПОУ 39892287, адреса: 93400, Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, 72) (далі - відповідач), в якому просить:
визнати протиправною бездіяльність Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області по неповерненню Публічному акціонерному товариству «Комерційний банк «НАДРА» грошових коштів (надміру сплачених грошових зобов'язань);
зобов'язати Луганську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області повернути Публічному акціонерному товариству «Комерційний банк «НАДРА» (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців,15, ідентифікаційний код 20025456, п/р 32079102601026, банк отримувача - Національний банк України, МФО 300001) грошові кошти (надміру сплачені грошові зобов'язання) на суму 21 488,26 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначив, що в період проведення антитерористичної операції суб'єкти господарювання звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліком, передбаченим частиною четвертою статті 4 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.09.2017 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду.
У судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, у письмовому відзиві на позов зазначив, що за позивачем згідно даних ІТС "Податковий борг" станом на 28.03.2017 рахується податковий борг у розмірі 97525126,34 грн., загальний борг по Луганській області 68868,66 грн., з огляду на що у відповідності до приписів статті 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов'язань не підлягають поверненню платнику.
Відповідно до частини шостої статті 128 КАС України (у редакції, чинній на дату постановлення ухвали) суд ухвалив продовжити розгляд справи у письмовому провадженні.
Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, які набрали чинності 15 грудня 2017 року.
Відповідно до частини 3 статті 3 КАС України, в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Приписами пункту 10 частини 1 Перехідних положень КАС України встановлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
З матеріалів справи вбачається, що 26.03.2017 між Луганською міською радою та Відкритим акціонерним товариством Комерційний банк "Надра" (правонаступник - позивач) укладено договір оренди землі, відповідно до якого останнім прийнято в тимчасове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,0643 га, що знаходиться за адресою: м.Луганськ, вул.К.Маркса, 26-А, строком на 49 років.
Відповідно до пункту 8 Договору оренди землі від 26.03.07, річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку (річного) у гривнях, збільшеного на коефіцієнт 2,5, тобто 250 відсотків земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору оренди землі у гривнях.
Згідно пункту 11 Договору оренди землі від 26.03.07, орендна плата сплачується за базовий податковий (звітній період), який дорівнює календарному місяцю, у грошовій безготівковій формі щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
З наявних в матеріалах справи платіжних доручень вбачається, що за квітень-грудень 2014 року позивачем по договору оренди землі від 26.03.2007 було сплачено орендні платежі:
- 30.05.2014 - 1 878,22 грн., меморіальний ордер № 149599558, за квітень 2014 (з 14.04 до 30.04 - 1 064,32 грн.);
- 25.06.2014 - 219,04 грн., меморіальний ордер № 153897918, за травень 2014;
- 25.06.2014 - 1 633,39 грн., меморіальний ордер № 153888862, за травень 2014;
- 28.07.2014 - 1 878,22 грн., меморіальний ордер № 159075975, за червень 2014;
- 22.08.2014 - 1 878,22 грн., меморіальний ордер № 163365299, за липень 2014;
- 26.09.2014 - 1 878,22 грн.. меморіальний ордер № 168537086, за серпень 2014;
- 21.10.2014 - 1 878,22 грн.. меморіальний ордер № 171881355, за вересень 2014;
- 21.11.2014 - 1 878,22 грн., меморіальний ордер № 175625216, за жовтень 2014;
- 19.12.2014 - 1 878,22 грн., меморіальний ордер № 178267455, за листопад 2014;
- 27.01.2015 - 1 878,21 грн., меморіальний ордер № 180895477, за грудень 2014.
За період з 14.04.2014 по 30.12.2014 позивачем сплачені кошти за договором оренди землі у розмірі 16 064,28 грн.
Відповідно до Акту звірення розрахунків платника з бюджетом № 2421-20 від 01.11.13 за ПАТ «КБ «Надра» обліковувалась переплата по надходженню від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної речовини у розмірі 3 981,82 грн. та сума надміру сплачених коштів по надходженню від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення у розмірі 14,80 грн.
На підставі листа ПАТ «КБ «Надра» за вих. № 1-4-14968 від 27.11.13 та відповідно до Акту звірення розрахунків платника з бюджетом № 5806-20 від 31.01.14 з вказаної надміру сплаченої суми збору 3975,48 грн. було зараховано (меморіальний ордер № 134095459 від 04.03.14) у якості оплати орендної плати по Договору оренди землі від 26.03.07 за:
- березень 2014 - 1878,22 грн.
- квітень 2014 - 1878,22 грн.,
- травень 2014 (частково) - 219,04 грн.
Також 28 вересня 2012 року між Алчевською міською радою та ПАТ «КБ «Надра» було укладено Договір оренди землі відповідно до якого ПАТ «КБ «Надра» прийняло в тимчасове платне користування земельну ділянку загальною площею 0,4347 га, що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Алчевськ, вул. Леніна, буд. 62, строком до 01.09.17.
Відповідно до пункту 9 Договору оренди землі від 28.09.12, орендна плата вноситься орендарями у грошовій формі. На час укладення договору розмір орендної плати становить для ПАТ «КБ «Надра» 633,15 грн., що складає 7,5 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік, за користування умовною часткою земельної ділянки розміром 0,0115 га для експлуатації вбудовано-прибудованого нежитлового приміщення № 137 (відділення банку).
Відповідно до пункту 10 Договору оренди землі від 28.09.12, щороку станом на 1 січня орендна плата за землю індексується на коефіцієнт індексації. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням її цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженою Кабінетом міністрів України формою, що заповнюється під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії.
Відповідно до пункту 11 Договору оренди землі від 28.09.12, терміни внесення орендної плати встановлюються згідно діючого законодавства та узгоджуються з органами, які здійснюють облік та нарахування орендної плати.
За квітень-грудень 2014 року ПАТ «КБ «Надра» по Договору оренди землі від 28.09.12 було сплачено орендних платежів:
- 26.05.2014 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 06, за квітень 2014 (з 14.04 до 30.04 - 358,78 грн.,);
- 25.06.2014 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 06, за травень 2014;
- 28.07.2014 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 159130673, за червень 2014;
- 22.08.2014 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 163387607, за липень 2014;
- 25.09.2014 -633,15 грн., меморіальний ордер № 168396572, за серпень 2014;
- 21.10.2014 -633,15 грн., меморіальний ордер № 171858697, за вересень 2014;
- 21.11.2014 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 175625501, за жовтень 2014;
- 19.12.2014 -633,15 грн., меморіальний ордер № 178267452, за листопад 2014;
- 27.01.2015 - 633,15 грн., меморіальний ордер № 180895474, за грудень 2014.
Таким чином за період з 14.04.14 до 30.12.14 сплачені ПАТ «КБ «Надра» кошти по Договору оренди землі від 28.09.2012 складають 5 423,98 грн.
Позивач 24.03.2017 за вих. № 1-4-2084 та вих. № 1-4-2086 звернувся до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області з заявами про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, у відповідь на які відповідачем не вжито ніяких заходів по поверненню позивачу надміру сплачених грошових зобов'язань та відповіді на зазначені заяви не надано.
Вважаючи порушеним своє право на повернення надміру сплачених грошових зобов'язань, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Зазначені правовідносини регулюються нормами Податкового кодексу України (в редакції на час виникнення правовідносин) та Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (підпункт 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України ).
У підпункті 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Відповідно до положень статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Згідно з пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Судом встановлено що спірні правовідносини виникли у період проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Суд застосовує норми матеріального права у редакції, що була чинною у період спірних правовідносин.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Законом України № 1669-VIІ від 02.09.2014 року “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” визначаються тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
Абзацом першим статті 2 Закону № 1669-VIІ визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею 6 Закону № 1669-VII було встановлено, що під час проведення АТО суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО, звільняються від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.
Період проведення АТО - це час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14.04.2014 № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України (абзац перший статті 1 Закону № 1669-VII).
З аналізу вищевикладених норм Закону № 1669-VII та Податкового кодексу України видно, що зазначеним Законом встановлено пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, а саме щодо податку який сплачується суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО. Зазначені норми Закону № 1669-VII не суперечать вимогам Податкового кодексу України.
Перелік земельних ділянок державної та комунальної власності, на які розповсюджуються пільги, встановлені статтею 6 Закону № 1669-VII, визначається виходячи з переліку населених пунктів, на території яких здійснюється антитерористична операція, згідно переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до вимог пункту 5 статті 11 Закону № 1669-VII.
Остаточний перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, буде затверджено у десятиденний строк з дня закінчення антитерористичної операції (абзац третій пункту 5 статті 11 Закону № 1669-VII).
Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1053-р від 30.10.2014, яким затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
У подальшому, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 1079-р зупинено дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 1053 “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція”.
Тобто, зазначене розпорядження Кабінету Міністрів України було чинним та не скасовувалось, його дія лише була зупинена на відповідний час.
02 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1275-р “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України”.
Пунктом 1 та 3 вказаного розпорядження, затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком, та визнано такими, що втратили чинність: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція”; розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 1079 “Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053”.
Суд зазначає, що вказаними розпорядженнями затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція з початку її проведення та на теперішній час.
Згідно з додатками до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1275-р та № 1053-р від 30.10.2014 року, до зазначених населених пунктів належить м.Лаганськ.
З огляду на викладене, пільги, встановлені статті 6 Закону № 1669-VII, поширювались на позивача як платника орендної плати за землю.
Відповідно до статті 11 Закону № 1669-VII, Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону. Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення. Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Суд зазначає, що стаття 6 Закону № 1669-VII мала пряму дію та не вимагала додаткового вчинення будь-яких дій (отримання сертифікату про засвідчення форс-мажорних обставин, тощо) для звільнення від сплати від орендної плати.
Крім цього, як встановлено судом та не заперечувалось відповідачем, позивачем було подано уточнюючі декларації з плати за землю за 2014-2016 роки.
Суд зазначає про те, що Законом України про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування» від 17.05.2016 внесено зміни до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", які набрали чинності з 08.06.2016.
Статті 6 і 7 Закону № 1669-VII були викладені у наступній редакції:
"Звільнити суб’єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону";
"Скасувати суб’єктам господарювання орендну плату за користування державним та комунальним майном, розташованим в населених пунктах, згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону".
Серед іншого, вказаним законом доповнено статтю 4 Закону № 1669 частиною 4 наступного змісту: "Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Суд зазначає, що м. Луганськ та м.Алчевськ значиться у переліку населених пунктів на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження чи у переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення відповідно до вказаних переліків населених пунктів.
Тобто, позивач був звільнений від сплати орендної плати за користування земельними ділянками, розташованими за адресою: Луганська область, м. Алчевськ, вул. Леніна, буд. 62 та м.Луганськ, вул.К.Маркса, 26-А.
Як встановлено судом, позивачем було сплачено орендну плату за користування земельними ділянками, що не заперечується відповідачем.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд визнає вказану суму такою, що сплачена позивачем надміру.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише, на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпунктів 43.1, 43.3 – 43.5 статті 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.
Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.
Як встановлено судом 24.03.2017 позивач звернувся до відповідача з заявами, у яких просив повернути надміру сплачену суму орендної плати за земельні ділянки у розмірі 5 423,98 грн. за земельну ділянку, що розташована за адресою: м.Алчевськ, вул.Леніна, 62 та у розмірі 16 090,07 грн. за земельну ділянку, що розташована за адресою: м.Луганськ, вул.К.Маркса, 26-А (а.с. 107-112).
Водночас, як зазначено відповідачем та вбачається з наданих суду доказів, за позивачем, згідно даних ІТС "Податковий борг" станом на 28.03.2017 обліковується податковий борг по території України в сумі 97525126,34 грн., у тому числі по Луганській області в сумі 68868,66 грн., а саме: м. Алчевськ-632,14 грн.; м. Лисичанськ - 22348,53 гри.; м. Свердловськ - 1516,81 грн.; Жовтневий район м. Луганськ - 2815,38 грн.:
по м. Алчевськ з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 632,14 грн.;
по м. Лисичанськ з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченої юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 17991,89грн. та з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010400) в сумі 4356,64грн.;
по м. Свердловськ з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010500) в сумі 1516,81 грн.;
по м. Сєвєродонецьк з орендної плати з юридичних осіб (код КДБ 18010600) в сумі 35524,04 грн. та з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 6031,76 грн.;
по Жовтневому району м. Луганськ з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010500) в сумі 2815,38 грн.
Загальний податковий борг по Луганській області в сумі 68868,66 грн. підтверджується витягами з інтегрованих карток платника податку публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", код ЄДРПОУ 20025456, станом на 28.03.2017 року.
Також згідно ІТС "Податковий блок" станом на 17.05.2018 року за позивачем обліковується податковий борг по території України в сумі 160090930,91 грн., у тому числі по Луганській області в сумі 101369,79 грн.: м. Алчевськ - 632,14 грн.; м. Лисичанськ - 24103,37 грн.; м. Свердловськ -1516,81 грн.; м. Сєвєродонецьк -72302,09 грн.; Жовтневий район м. Луганськ - 281538 грн.:
по м. Алчевськ з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 632,14 грн.;
по м. Лисичанськ з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченої юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 19746,73грн. та з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010400) в сумі 4356,64грн.;
по м. Свердловськ з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010500) в сумі 1516,81 грн.;
по м. Сєвєродонецьк з орендної плати і юридичних осіб (код КДБ 18010600) в сумі 63802,05 грн. та з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості (код КДБ 18010400) в сумі 8105,29 грн.;
по Жовтневому району м. Луганськ з земельного податку з юридичних осіб (код КДБ 18010500) в сумі 2815,38 грн.
Загальний податковий борг по Луганській області в сумі 101369,79 грн. підтверджується витягами з інтегрованих карток платника податку публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра", код ЄДРПОУ 20025456, станом на 17.05.2018 року.
З огляду на викладене, враховуючи наявність у позивача податкового боргу станом на час звернення до податкового органу з заявою, останній не має правових підстав для повернення надміру сплачених сум грошового зобов'язання з орендної плати за землю у відповідності до приписів пункту 43.1 статті 43 Податкового кодексу України.
У відповідності до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Водночас, позивач не надав достатніх доказів в підтвердження обставин, на яких ґрунтуються його вимоги.
За таких обставин, системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.
Відповідно, враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та те, що у задоволенні позову слід відмовити, судові витрати відшкодуванню позивачу не підлягають.
Керуючись положеннями статей 2, 72-77, 90, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк "Надра" до Луганської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії відмовити.
Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його підписання за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Є.В. Аблов