
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження
в адміністративній справі
16 листопада 2018 року м. Київ № 320/5271/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Головного управління ДФС у Київській області
про визнання протиправною та скасування вимоги,
В С Т А Н О В И В:
ФОП ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, в якому просить визнати протиправною та скасувати вимогу ГУ ДФС у Київській області від 14.08.2018 № Ф-25765-17/178 про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 19917, 90 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного від 15.10.2018 позовну заяву залишено без руху.
На виконання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, позивачем направлено до суду клопотання, в якому між іншим зазначає, що сплатив судовий збір у розмірі 704, 80 грн. за реквізитами, які були розміщені на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду суду та були оприлюднені на офіційному веб-порталі «Судова влада України» станом на дату звернення до суду (03.10.2018 відповідно до дати штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті в якому до суду надійшов позов).
З даного приводу суд зазначає, що відповідно до статті 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як встановлено судом з комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду», сплачений позивачем судовий збір у розмірі 704,80 грн. не зараховано до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд повідомляє позивача, що з 02.07.2018 були змінені реквізити для сплати судового збору за розгляд Київським окружним адміністративним судом справи на такі: отримувач коштів ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача: 34316206084081, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
В той же час, суд зазначає, що до 10.09.2018 судовий збір можна було сплачувати як на старі так і на нові реквізити і сплачені кошти зараховувались до спеціального фонду Державного бюджету України.
Водночас, як вбачається зі змісту наданої позивачем квитанції TS203967 від 01.10.2018, позивачем сплачено судовий збір за старими реквізитами, які були активними до 11.09.2018, у зв'язку з чим вказна квитанція не може бути належним доказом сплати судового збору за подання позивачем позову до Київського окружного адміністративного суду.
Проте, відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі "Креуз проти Польщі" сплата судового збору не повинна перешкоджати доступу до правосуддя, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету.
Враховуючи той факт, що позивачем були вчинені дії щодо сплати судового збору, водночас позивачем помилково сплачено судовий збір за не активни реквізитами, суд вбачає за можливе надати позивачу час для сплати судового збору за належними реквізитами та запропонувати позивачу надати суду докази сплати судового збору під час розгляду справи (у першому судовому засіданні).
Водночас, суд повідомляє позивача, що відповідно до вимог частин 13, 14, 15 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява частково відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, на час відкриття провадження немає.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою нового процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).
Згідно пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положень статей 12, 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Призначити судове засідання на 19 грудня 2018 року о 10:00.
Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26).
3. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
4. В порядку підготовки справи до судового розгляду витребувати від відповідача:
- всі матеріали та документи використані відповідачем при винесеені податкової вимоги про сплату боргу.
5. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
6. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
7. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панова Г. В.