
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2018 року м. Житомир справа №240/4835/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.,
секретар судового засідання Бойко Т.О.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Шайденко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання зарахувати період роботи до пільгового стажу, призначити та виплатити пільгову пенсію,
встановив:
ІСТОРІЯ СПРАВИ
КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ
1. ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду із позовом, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 періоду роботи з 06.04.1983 року по 20.04.1985 року до пільгового стажу та призначенні пенсії з 12 квітня 2018 року;
- зобов'язати Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 06.04.1983 року по 20.04.1985 року до пільгового стажу та призначити і виплатити ОСОБА_1 пільгову пенсію з 12 квітня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що звертався із відповідною заявою до відповідача, однак, Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області протиправно не зараховує до пільгового стажу період роботи з 06.04.1983 по 20.04.1985, внаслідок чого порушує право позивача на призначення пенсії.
2. Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання та викликом (повідомленням) учасників справи. Підготовче судове засідання призначено на 05 листопада 2018 року о 10:00.
3. 24 жовтня 2018 року до відділу документального забезпечення суду надійшов відзив на позовну заяву вих. №11744/07 від 23 жовтня 2018 року (а.с. 17-20).
Суд звертає увагу, що відповідачем в порушення вимог пункту 2 частини четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до відзиву не надано документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
4. В підготовче засідання, призначене на 05 листопада 2018 року о 10:00 прибули позивач та представник відповідача. Протокольною ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2018 року о 10:00 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 13 листопада 2018 року о 14:00, зафіксовано секретарем судового засідання у протоколі судового засідання від 05 листопада 2018 року о 10:00.
5. В судове засідання, призначене на 13 листопада 2018 року о 14:00 прибули позивач та представник відповідача.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву від 23 жовтня 2018 року (а.с. 17-20).
У відповідності до положень частини третьої статті 243 КАС України та зважаючи на складність справи, складення рішення у повному обсязі може бути відкладено на строк до десяти днів з дня закінчення розгляду справи.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
6. Як встановлено зі змісту позовної заяви та наданих у судовому засіданні позивачем пояснень, ОСОБА_1 працював на нафтовидобувних підприємствах у період з 06.04.1983 року по 20.04.1985 року на посадах, що надають позивачу право для включення вказаного стражу роботи як пільгового стажу для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах. Позивач вказує, що звертався до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із відповідною заявою та повним пакетом необхідних підтверджуючих документів, проте відповідач за результатами розгляду заяви листом вих. №14410/032 від 03.09.2018 відмовив ОСОБА_1 у зарахуванні спірного стажу. Наголошує, що зазначені у спірній відмові підстави для не зарахування періоду роботи до пільгового стажу є неправомірними, а відповідач порушує конституційні права позивача на отримання пенсійного забезпечення.
7. Відповідно до змісту відзиву на позовну заяву вих. №11744/07 від 23 жовтня 2018 року (а.с. 17-20), а також наданих у судовому засіданні представник відповідача пояснень, Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області щодо задоволення позовних вимог заперечує у повному обсязі та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю.
Вказує, що посада, на якій позивач працював у спірний період не передбачена відповідними Списками №1 та №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, які були чинні на момент роботи позивача, а тому правові підстави для зарахування спірного стажу роботи як пільгового стажу для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відсутні.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
8. Згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 працював у період з 06 квітня 1983 року по 20 квітня 1985 року у ГНДУ "Федоровскнефть" ОАО "Сургутнефтегаз" на посаді "оператора по подземному ремонту скважин" (мовою оригіналу, зворот а.с. 12, а.с. 32).
9. Встановлено та не заперечується сторонами що ОСОБА_1 звертався до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "б" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Зокрема, на підтвердження наявності пільгового стажу позивачем було надано копію довідки щодо уточнення стажу роботи від 08.05.2018 №07-01-50-6258, виданої ВАТ "Сургутнафтогаз", в якій зазначено пільговий період роботи позивача з 06.04.1983 по 20.04.1985 на посаді "оператор по подземному ремонту скважин" (мовою оригіналу а.с. 33-34).
10. Відповідач листом вих. 8314/03.2 звертався із відповідним запитом щодо надіслання уточненої довідки із підтвердженням про можливість зайняття ОСОБА_1 посади "оператор по подземному и капитальному ремонту скважин" (мовою оригіналу, а.с. 41)
11. Відповідно до наявної у матеріалах справи довідки, що уточнює пільговий характер роботи від 03.08.2018 №07-01-50-10718, що видана ВАТ "Сургутнафтогаз", у період з 06 квітня 1983 року по 20 квітня 1985 року у ГНДУ "Федоровскнефть" ОАО "Сургутнефтегаз" на посаді "оператор по подземному ремонту скважин" (а.с. 39-40).
12. Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Житомирській області листом вих. №14410/032 від 03.09.2018 відмовив ОСОБА_1 у зарахуванні спірного стажу з підстав, що зазначена у наданій позивачем трудовій книжці та довідках від 08.05.2018 №07-01-50-6258, від 03.08.2018 №07-01-50-10718 виданих ВАТ "Сургутнафтогаз" посада "оператор по подземному ремонту скважин" не відповідає посадам, зазначеним у Списках, які були затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173. Враховуючи вищевикладене, дані довідки не можуть бути прийняті до уваги та період роботи з 06.04.1983 року по 20.04.1985 року не може бути зарахований до пільгового стажу.
Роз'яснено, що за поданими документами пільговий стаж роботи ОСОБА_1 складає 7 років 2 місяці 21 день, а тому позивач право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах набуде після досягнення віку - 58 років (а.с. 14-15).
Не погоджуючись із наданою відмовою та вважаючи її протиправною, наголошуючи, що зазначені у спірній відмові підстави для не зарахування періоду роботи до пільгового стажу є неправомірними, а відповідач порушує конституційні права позивача на отримання пенсійного забезпечення, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
13. У відповідності до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Статтею 19 Основного Закону встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 46 Конституції України проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
14. Преамбулою Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII) закріплено, що Цей Закон відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Згідно з частиною першою статті 1 Закону №1788-XII громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Пунктом "б" частини першої статті 13 Закону №1788-XII передбачено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року; 52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року; 52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи: з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок; з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років у чоловіків і не менше 22 років у жінок; з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років у чоловіків і не менше 23 років у жінок; з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок; з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років у чоловіків і не менше 24 років у жінок; з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року.
15. Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам врегульовано Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Частиною першою статті 114 Закону №1058-IV визначено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Відповідно до положень пункту 2 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім цього пункту відповідного страхового стажу пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 цього Закону: чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи; жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
16. Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок №637).
Згідно з пунктом 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції; стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування; стосовно жінок, які працюють на вирощуванні, збиранні та післязбиральному обробленні тютюну, - про зайнятість на перелічених роботах протягом повного сезону.
У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.
17. Порядок застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383 (далі - Порядок №393).
Пунктом 3 Порядку №393 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
18. Постановою Верховною Ради України "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" від 12 вересня 1991 року №1545-XII встановлено, що до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.
19. На момент роботи ОСОБА_1 у період з 06.04.1983 по 20.04.1985 чинними були Списки виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173 (далі - Списки №1173).
Відповідно до положень пункту "б" пункту 2 розділу XIII "БУРЕНИЕ, ДОБЫЧА И ПЕРЕРАБОТКА НЕФТИ И ГАЗА, ПЕРЕРАБОТКА УГЛЯ И СЛАНЦА" Списків №1173, до Списку №2, зокрема, входять наступні посади: "Операторы по добыче нефти и газа, по исследованию и кислотной обработке скважин, по деэмульсации нефти, по переработке нефтяных пород, по подземному и капитальному ремонту скважин, по вторичным методам эксплуатации, по поддержанию пластового давления и гидравлическому разрыву пласта и их помощники" (мовою оригіналу).
ОЦІНКА СУДУ
20. Надаючи оцінку спірним правовідносинам та перевіряючи оскаржувану відмову на відповідність частини другої статті 2 КАС України, суд зазначає наступне.
Як встановлено із матеріалів справи, підставою для не зарахування до пільгового стажу роботи позивача в період з 06.04.1983 по 20.04.1985 є невідповідність зазначеної у поданих позивачем документах посади ОСОБА_1 Спискам №1173.
Суд звертає увагу, що відповідно до наявних у матеріалах копій трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 (зворот а.с. 12, а.с. 32), наказу від 19.04.1985 №163-К (а.с. 35) та довідок від 08.05.2018 №07-01-50-6258 (а.с. 33-34), від 03.08.2018 №07-01-50-10718 (а.с. 39-40) виданих ВАТ "Сургутнафтогаз" посада "оператор по подземному ремонту скважин" не відповідає посадам, зазначеним у Списках, які були затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173, зокрема, посаді "оператор по подземному и капитальному ремонту скважин".
Станом як на момент звернення позивача до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах, так і на момент судового розгляду, Списки виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та у пільгових розмірах, затверджені Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173 є чинними та не скасовані у встановленому законом порядку, а необхідність їх застосування до спірних правовідносин закріплена пунктом 3 Порядку №393.
Враховуючи вищевикладене, відповідач при розгляді заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах правомірно керувався Списками, затвердженими Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173, а доводи позивача про відсутність правових підстав для винесення оскаржуваної відмови не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.
ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
21. Заслухавши пояснення сторін та учасників справи, присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Частиною другою статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд зазначає, що Житомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при наданні відмови у зарахуванні ОСОБА_1 періоду роботи з 06.04.1983 по 20.04.1985 до пільгового стажу та призначенні пенсії за віком на пільгових умовах діяло у відповідності до частини другої статті 19 Конституції України та з дотриманням вимог частини другої статті 2 КАС України.
22. Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем на виконання частини другої статті 77 КАС України та наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів доведено, а позивачем не спростовано правомірність відмови у зарахуванні ОСОБА_1 періоду роботи з 06.04.1983 по 20.04.1985 до пільгового стажу та призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оформленої листом Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області вих. №14410/032 від 03.09.2018, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 10006. РНОКПП/ЄДРПОУ: НОМЕР_1) до Житомирського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області (вул. Перемоги, 55, м. Житомир, 10003. РНОКПП/ЄДРПОУ: 40380333) про визнання дій неправомірними, зобов'язання зарахувати період роботи до пільгового стажу, призначити та виплатити пільгову пенсію - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду складено у повному обсязі: 23 листопада 2018 року.
Головуючий суддя О.Г. Попова