
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2018 року № 810/1908/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у м. Києві за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рабен Україна" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
до Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Рабен Україна" (07442, смт. Велика Димерка, вул. Броварська, 150) з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г), у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Офісу великих платників податків ДФС №0001444206 від 19.02.2018.
В обґрунтування позовних вимог зазначив про своєчасне виконання свого зобов'язання по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, оскільки ним у встановлений законом строк та у повному обсязі сплачено суму єдиного соціального внеску до бюджету. При цьому, невірне зазначення рахунку при його оплаті не призвело до ненадходження відповідної суми до бюджету та не вплинуло на виконання позивачем свого обов'язку щодо своєчасної сплати єдиного соціального внеску
Відтак, вважає рішення відповідача про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за порушення строків сплати єдиного внеску протиправним і просить суд його скасувати.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у його задоволенні з підстав, що оскаржуване рішення є правомірним і прийняте з урахуванням приписів чинного законодавства. Зазначив про порушення позивачем положень пункту 1 частини 2 статті 6 та частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», оскільки суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року у розмірі 935078,97 грн. сплачено з пропуском законодавчо визначеного строку його сплати.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 відкрито провадження у справі.
Частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, потреби у заслуховуванні свідків чи експерта, суд вирішив розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ТОВ «Рабен Україна», місцезнаходження- Київська область, Броварський район, смт. Велика Димерка, вул. Броварська, 150, є платником єдиного соціального внеску та до 01.01.2016 перебувало на обліку у Державній податковій інспекції у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
Згідно з рішенням ДФС України, з 01.01.2016 змінено основне місце обліку великого платника податків - ТОВ «Рабен Україна» шляхом переведення його на облік до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників (правонаступником якого є відповідач). Дана обставина не заперечується сторонами та підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 38-41).
17 лютого 2016 року позивачем до контролюючого органу поданий звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів №1605748939 за січень 2016 року, в якому самостійно розраховано суму єдиного соціального внеску, що підлягає сплаті за звітний період, у розмірі 935 078,97 грн. Термін сплати - 22.02.2016.
Як вбачається із матеріалів справи, платіжними дорученнями від 05.01.2016 №104165 на суму 18000,00 грн., від 15.01.2016 №104760 на суму 27200,00 грн., від 15.01.2016 №104762 на суму 1310,76 грн., від 15.01.2016 №104766 на суму 4050,00 грн., від 22.01.2016 №105063 на суму 275350,00 грн., від 29.01.2016 №105420 на суму 3230,00 грн., від 05.02.2016 №105774 на суму 200700,00 грн., від 05.02.2016 №105780 на суму 18500,00 грн., від 15.02.2016 №106199 на суму 12500,00 грн., від 22.02.2016 №106743 на суму 422500,00 грн. та від 25.02.2016 №106743 на суму 4099,38 грн., позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653 (банк отримувача коштів - ГУДКСУ у м. Києві, отримувач коштів - ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві) суму єдиного соціального внеску у розмірі 987440,14 грн. Тобто, сплату єдиного соціального внеску позивачем у січні - лютому 2016 року було здійснено за колишнім місцем обліку.
Листом №77 від 26.02.2016 ТОВ «Рабен Україна» звернулось до ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві в якому просило перерахувати помилково сплачені кошти єдиного соціального внеску у сумі 987440,14 грн. з рахунку 37195201012653, відкритого ГУ ДКСУ у м. Києві для платників, що обліковуються у ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, на рахунок 37198201012810, відкритого ГУ ДКСУ у м. Києві для платників, що обліковуються у Офісі великих платників ДФС.
У зв'язку із наявною у позивача переплатою у розмірі 468309,59 грн. та неотриманням у встановлений строк на рахунок 37198201012810 суми єдиного соціального внеску у розмірі 935 078,97 грн., відповідач дійшов висновку про утворення у ТОВ «Рабен Україна» недоїмки у розмірі 466 796,38 грн.
Враховуючи недоїмку та несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, 19.02.2018 відповідачем прийнято рішення №0001444206 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 93353,88 грн. та нараховано пеню у розмірі 3267,39 грн. (загалом 96621,27 грн.) (а.с. 15).
Не погоджуючись з даним рішенням, позивач звернувся до ДФС України зі скаргою.
Рішенням про результати розгляду скарги від 30.03.2018 ДФС України скаргу ТОВ «Рабен Україна» від 02.03.2018 №4/8 залишено без задоволення, а рішення відповідача про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, - без змін.
Вважаючи протиправним рішенням відповідача №0001444206 від 19.02.2018, позивач звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (надалі також Закон № 2464).
Пунктами 2, 31 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію, (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 4 вказаного Закону платниками єдиного внеску є зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частиною 4 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до пунктів 5, 8 статті 9 Закону, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки фіскальних органів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Згідно з пунктом 7 статті 9 Закону № 2464, єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Відповідно до пункту 2 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 N 449 і зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за N 508/26953) (далі - Інструкція N 449), сплата єдиного внеску здійснюється за місцем: обліку платника у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки фіскальних органів, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується, в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України, та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь.
Згідно з частиною десятою статті 9 Закону № 2464 днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі; 3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до пунктів 1, 2 розділу VII Інструкції № 449, за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.
Частинами 11, 12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що у разі несвоєчасної або не у повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи доходів і зборів мають право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Відповідно до частини 11 статті 9, частин 10 і 11 статті 25 Закону № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу, а за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Як вбачається із матеріалів справи, ТОВ «Рабен Україна» є платником єдиного соціального внеску та до кінця 2015 року перебувало на обліку у ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Сума єдиного соціального внеску, що підлягає сплаті за січень 2016 року, самостійно визначена позивачем у розмірі 935 078,97 грн. та його розмір не заперечується сторонами.
Сплата суми єдиного соціального внеску у розмірі 987440,14 грн була проведена товариством наступними платіжними дорученнями:
платіжним дорученням від 05.01.2016 №104165 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 18000,00 грн.;
платіжним дорученням від 15.01.2016 №104760 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 27200,00 грн.;
платіжним дорученням від 15.01.2016 №104762 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 1310,76 грн.;
платіжним дорученням від 15.01.2016 №104766 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 4050,00 грн.;
платіжним дорученням від 22.01.2016 №105063 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 275350,00 грн.;
платіжним дорученням від 29.01.2016 року №105420 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 3230,00 грн.;
платіжним дорученням від 05.02.2016 №105774 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 200700,00 грн.;
платіжним дорученням від 05.02.2016 року №105780 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 18500,00 грн.;
платіжним дорученням від 15.02.2016 року №106199 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 12500,00 грн.;
платіжним дорученням від 22.02.2016 року №106743 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 422500,00 грн.;
платіжним дорученням від 25.02.2016 №106743 позивач перерахував на розрахунковий рахунок 37195201012653, отримувач - ДПІ у Дніпровському р-ні, код отримувача - 39469994 суму єдиного соціального внеску за січень 2016 у розмірі 4099,38 грн.
Дані платіжні документи прийняті банком до виконання та платежі згідно них проведено, що підтверджується відповідними відмітками банку.
Отже, кошти в рахунок сплати єдиного соціального внеску за січень 2016 року перераховані в період з 05.01.2016 по 25.02.2016 з рахунку позивача на розрахунковий рахунок 37195201012653 ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
За виключенням оплати від 25.02.2016 згідно платіжного доручення №106743, з урахуванням тієї обставини, що 20.02.2016 є суботою та, відповідно, останнім днем виконання зобов'язання зі сплати єдиного соціального внеску за січень 2016 року є 22.02.2016, суд констатує своєчасне та у повному обсязі перерахування позивачем до бюджету суми єдиного соціального внеску за січень 2016 року.
Проте, з січня 2016 року основне місце обліку великого платника податків ТОВ «Рабен Україна» було змінено шляхом переведення його на облік до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників (правонаступником якого є відповідач).
Таким чином, позивачем своєчасно та у повному обсязі було виконано зобов'язання зі сплати єдиного соціального внеску за січень 2016 року у сумі 983340,76 грн. (987440,14 грн. - 4099,38 грн.). Однак, у зв'язку зі зміною місця обліку, товариством помилково здійснено його оплату на рахунок відкритий в ГУДКСУ у м. Києві для ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві (за колишнім місцем обліку).
Частиною 10 статті 9 вказаного Закону встановлено, що днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі; у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.
Відповідно до пункту 9 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 16 січня 2016 року № 6, у разі помилкової сплати сум єдиного внеску та/або сум застосованих фінансових санкцій на рахунок 3719 органу доходів і зборів, в якому платник не перебуває на обліку, розрахунковий документ на перерахування таких коштів на відповідний рахунок 3719 органу доходів і зборів, у якому Платник перебуває на обліку, оформлюється підрозділом органу доходів і зборів, відповідальним за ведення фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, нижчого рівня за заявою Платника та передається управлінню (відділенню) Казначейства не пізніше двох робочих днів з дня надходження Висновку.
При цьому, штрафні санкції та пеня, передбачені частиною 10 і пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464, застосовуються до платника лише у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску, а не у випадку помилково сплачених суми єдиного внеску на невідповідний рахунок 3719.
Отже, вищезазначені штрафні санкції застосовуються у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) єдиного внеску, а не у випадку помилково сплачених сум єдиного внеску на невідповідний рахунок. Здійснення помилки під час перерахування узгодженої суми грошового зобов'язання до державного бюджету має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова.
Відтак, дії, які не містять ознак бездіяльності платника податків при сплаті узгодженої суми грошового зобов'язання, не можуть слугувати підставою для застосування штрафів.
Враховуючи, наявні матеріали справи суд дійшов висновку, що факт сплати позивачем сум єдиного соціального внеску на інший рахунок ГУДКСУ не може бути підставою для застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені, оскільки відповідні кошти були фактично сплачені Товариством та зараховані до Державного бюджету. Невідображення, у зв'язку з цим, факту сплати сум єдиного соціального внеску у інтегрованій картці платника, що ведеться відповідачем, саме по собі не може бути підставою для накладення на платника штрафу та нарахування пені.
Зазначений висновок узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду 20.02.2018 у справі N 816/591/16, від 21.02.2018 у справі N 813/1008/16, від 14.02.2018 у справі N 816/1254/17.
Виходячи з наведеного, суд критично ставиться і до тверджень відповідача про прострочення сплати єдиного соціального внеску за січень 2016 рік на 7 днів у зв'язку із перерахуванням позивачем коштів у розмірі 500 000,00 грн лише 29.02.2016 (згідно платіжного доручення №107108 ). В даному випадку, за фактичної відсутності недоїмки на дату сплати, така сума має кваліфікуватись, як помилково сплачена, або як сума переплати.
Таким чином суд вважає, що позивачем зобов'язання зі сплати єдиного внеску виконані вчасно та у встановлені Законом терміни, тому до нього не можуть застосуватися штрафні санкції та нарахування пені за несвоєчасне перерахування коштів зі сплати єдиного внеску за січень 2016 року.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено принцип законності, який вимагає, щоб органи державної влади та їх посадові особи діяли тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідач як суб'єкт владних повноважень належних і достатніх доказів, які б повністю спростували доводи позивача, не надав.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 1762,00 грн. що підтверджується квитанцією №5325 від 10.04.2018. Доказів понесення інших витрат суду не надано.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Офісу великих платників податків ДФС №0001444206 від 19.02.2018.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Рабен Україна» (ідентифікаційний код 32306522, місцезнаходження: 07442, Київська область, смт. Велика Димерка, вул. Броварська, 150) за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДФС (ідентифікаційний код: 39440996, місцезнаходження: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11 г) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Дата складення повного рішення суду - 20.06.2018
Суддя Панченко Н.Д.