
єдиний унікальний номер справи 531/1655/18
номер провадження 3/531/416/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2018 року м. Карлівка
Суддя Карлівського районного суду Полтавської області Попов М.С., за участю:
секретаря – Клименко Т.М.,
прокурора – Крихтенка А.О.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, пенсіонера, депутата Карлівської міської ради Полтавської області VII скликання, зареєстрованого та проживаючого за адресою: вул. Гурамішвілі, б. 15, кв. 74, м. Карлівка, Полтавської області,
за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Карлівської міської ради від 24 листопада 2015 року «Про реєстрацію обраних депутатів Карлівської міської ради» було визнано повноваження депутата Карлівської міської ради ОСОБА_1 Відповідно до п «б» ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого, згідно ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, покладено обов’язок щорічно, до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Однак, ОСОБА_1, будучи депутатом Карлівської міської ради, безвідповідально поставився до виконання своїх обов’язків, як суб’єкта декларування, та з часом усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування, а саме лише 04 квітня 2018 року умисно подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, таким чином ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, визнав частково та пояснив, що дійсно декларація за 2017 рік була подана невчасно, але не з його вини. Він не має особистого комп’ютера та, в зв’язку з пенсійним віком, не в повній мірі розуміє як подається декларація. За минулий 2016 рік подати декларацію йому допомагала стороння особа. В цьому році він також звертався до цієї особи за допомогою, але ця особа була недоступна, як і його поштовий акаунт. В зв’язку з чим, 28 березня 2018 року ОСОБА_1 вимушений був звернутись до НАЗК за допомогою в реєстрації нового поштового акаунта з прив’язкою до його сторінки. Лист з роз’ясненням від НАЗК отримав лише 02 квітня 2018 року, а тому декларацію за 2017 рік зміг подати лише 04 квітня 2017 року.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, повністю підтверджена, та на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вислухавши ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали, додані до протоколу про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.
Частиною 1 ст. 1726 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п «б» ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, на якого, згідно ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, покладено обов’язок щорічно, до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Вина ОСОБА_1 підтверджуються: рішенням Карлівської міської ради від 24 листопада 2015 року «Про реєстрацію обраних депутатів Карлівської міської ради» (а.с. 15); скріншотом веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції – «Єдиний державний реєстр декларацій», згідно з яким дата публікації щорічної декларації ОСОБА_1 зазначена 04 квітня 2018 року (а.с. 27); копією електронного листа від Національного агентства з питань запобігання корупції на електронну адресу ОСОБА_1 – abuzina@ukr.net від 04 квітня 2018 року, щодо успішного подання декларації у Єдиний державний реєстр декларацій (а.с. 50); письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с. 32).
Посилання ОСОБА_1 на те, що він втратив доступ до свого акаунта, в зв’язку з чим вимушений був звертатися до НАЗК за допомогою в реєстрації нового поштового акаунта з прив’язкою до його сторінки і, отримавши лише 02 квітня 2018 року з НАЗК лист з роз’ясненням, декларацію за 2017 рік зміг подати тільки 04 квітня 2017 року, сприймаються критично, оскільки законодавець визначив у ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», що декларації за минулий рік подаються щорічно до 01 квітня, тобто у особи, яка зобов’язана подавати такі деклараціє є три місяці на її подачу. В той же час, ОСОБА_1 вирішив виконати свій обов’язок лише, відповідно до його пояснень, 27 березня 2018 року, що не звільняє його від відповідальності за несвоєчасне подання декларації, оскільки на зміну втраченого акаунта на новий в нього було достатньо часу з початку поточного року.
В зв’язку з викладеним, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і на нього необхідно накласти адміністративне стягнення, з урахуванням характеру і обставин скоєного правопорушення, даних про його особу, у виді штрафу, в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 1726, ст. ст. 245, 268, 280, 283, 284, 294 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНКОПП – НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, «судовий збір».
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, що притягується до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або оскаржена прокурором, у випадках передбачених законом, протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду через Карлівський районний суд.
Суддя