
УХВАЛА
22 листопада 2018 року Справа № 608/2117/18
Номер провадження2-а/608/47/2018
Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого суду судді Квятковської Л. Й.
за участю секретаря Маришевої Г.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Чорткові клопотання Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області про передачу за підсудністю справи за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0149561304 від 27.08.2018 року та рішення №0142781304 від 09.08.2018 року, -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2018 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0149561304 від 27.08.2018 року та рішення №0142781304 від 09.08.2018 року.
15 листопада 2018 року представник відповідача Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області подав клопотання, в якому просить змінити підсудність та передати адміністративну справу №608/2117/18 (номер провадження 2-а/608/47/2018 року) з Чортківського районного суду Тернопільської області на розгляд до Тернопільського окружного адміністративного суду, посилаючись на те, що позивач заявив позовні вимоги до Головного управління ДФС у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0149561304 від 27.08.2018р про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510 грн. та рішення №0142781304 від 09.08.2018р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 680 грн., якими позивача притягнуто до фінансової відповідальності, а не як зазначає позивач до адміністративної відповідальності. В даному випадку відповідач не виносив постанови по справах про адміністративне правопорушення. Згідно п.п.19-1.1.2. п.19-1.1 ст.191 Податкового Кодексу України контролюючі органи контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
Представник позивача подав клопотання, в якому просить підготовче судове засідання проводити за відсутності ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_3, не заперечує проти клопотання відповідача щодо підсудності позову.
Представник відповідача подав заяву, в якій просить розглядати клопотання відповідача про зміну підсудності від 15.11.2018 року за відсутності представника відповідач. Клопотання підтримує в повному обсязі.
Позовна заява підлягає направленню за підсудністю, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України встановлений перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Виходячи з наведеного переліку та заявлених позовних вимог, вищевказаний позов є не підсудним Чортківському районному суду Тернопільської області як адміністративному суду.
Суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
У відповідності з вимогами ч. 5 ст. 171 КАС України, яка регулює питання відкриття провадження в адміністративній справі, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0149561304 від 27.08.2018 року та рішення №0142781304 від 09.08.2018 року слід передати на розгляд за підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 608/2117/18 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Тернопільській області про скасування скасування податкового повідомлення-рішення №0149561304 від 27.08.2018 року та рішення №0142781304 від 09.08.2018 рокупередати за підсудністю до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Ухвалу може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Чортківський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня оголошення ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Л Й Квятковська