
Справа № 760/25491/18
Провадження № 3/760/7825/18
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю представника органу доходів і зборів Грабчака П.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС, про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2) адреса: АДРЕСА_2), за ст. 473 МК України,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшли матеріали справи з яких вбачається, що 11.09.2018 року в зону діяльності Київської міської митниці ДФС України до сектору митного оформлення №2 митного поста "Спеціалізований" м. Київ, вул. Марка Вовчка, 18а, надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р., та інвойсом №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р., на адресу гр. ОСОБА_3 (ОСОБА_3), АДРЕСА_1, телефон -НОМЕР_1.
Згідно інформації зазначеної в міжнародному транспортному документі №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р., та інвойсі №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р., МЕВ надійшло від відправника міжнародного експрес-відправлення гр. ОСОБА_2, АДРЕСА_2 ОСОБА_2, АДРЕСА_2) та згідно переліку мало містити "books shirt" (футболка) в кількості 1 штука загальною вартістю 13 GBP.
Однак, при митному огляді МЕВ 12.09.2018 встановлено, що вміст коробки являє собою: Футболки чорного кольору з малюнком та написом, короткий рукав, т/м "GILDAN"- 29 шт. та Футболки чорного кольору з малюнком та написом, довгий рукав, т/м "GILDAN"- 3 шт., інформація про кількість не відповідає міжнародному транспортному документу №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р., та інвойсі №P2P0000001528NPI від 04.09.2018 р.
При митному огляді міжнародного експрес-відправлення посадовою особою митниці у відправленні було виявлено не задекларовані: Футболки чорного кольору з малюнком та написом, короткий рукав, т/м "GILDAN"- 29 шт., вартістю 13275,08 грн. та Футболки чорного кольору з малюнком та написом, довгий рукав, т/м "GILDAN"- 3 шт., вартістю 1641,15 грн.
Таким чином, посадова особа митного органу дійшла до висновку, що ОСОБА_2, яка являється відправником міжнародного експрес-відправлення, не достовірно зазначила дані щодо товарів та надала органу фіскальної служби як підставу для переміщення товарів (футболки) документи, що містять неправдиві дані, чим вчинила порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 473 МК України.
Безпосередні предмет порушення митних правил, а саме Футболки чорного кольору з малюнком та написом, короткий рукав, т/м "GILDAN"- 29 шт., вартістю 13275,08 грн. та Футболки чорного кольору з малюнком та написом, довгий рукав, т/м "GILDAN"- 3 шт., вартістю 1641,15 грн. вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бульвар В. Гавела (І. Лепсе), 8А.
Загальна вартість предметів порушення митних правил складає 14 916,23 грн..
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання, за адресою, зазначеною в міжнародному поштовому відправленні.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Представник органу доходів і зборів підтримав позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 473 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останньою митних правил.
Заслухавши пояснення представника органу доходів і зборів, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Порушення митних правил передбачене ст. 473 МК України, згідно диспозиції вказаної норми полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересиланні у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання актами Всесвітнього поштового союзу.
Правила переміщення (пересилання) міжнародних поштових та експрес-відправлень через митний кордон України визначено ст.ст. 233-237 МК України. Крім того, зазначені правовідносини врегульовано Всесвітньою поштовою конвенцією, яка в силу ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України.
Частиною 7 ст. 233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.
Згідно ч. 2 ст. 234 МК України, товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об'єктом оподаткування митними платежами.
Водночас відповідно до ст. 236 МК України, декларування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, здійснюється оператором поштового зв'язку, експрес-перевізником чи декларантом або уповноваженою ним особою. При цьому товари, які не є об'єктом оподаткування митними платежами, а також кореспонденція, поштові листи та листівки, література для сліпих, друковані матеріали, міжнародні експрес-відправлення документарного характеру декларуються в усній формі на підставі товаросупровідних документів. Інші товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, підлягають письмовому декларуванню.
Таким чином відповідно до вимог ст.ст. 234, 236 МК України, виявлений органом доходів і зборів у міжнародному експрес відправленні товар підлягає письмовому декларуванню.
При цьому, статтею 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Отже, не з'явлення заявником точних відомостей про переміщувані товари у міжнародному експрес-відправлені тягне за собою переміщення вказаних товарів через митний кордон України з порушенням норм МК України.
Так, частиною другою ст. 235 МК України заборонено переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.
Відповідно до п. 2 підпункту 2.1.3 ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції, до пересилання у всіх категоріях кореспонденції заборонені предмети ввезення або обіг яких заборонено в країні призначення.
Підпунктами 1 та 2 ч. 1 ст. 196 МК України визначено, що товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, а також товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України, крім випадків, передбачених цим Кодексом не можуть бути пропущені через митний кордон України.
Таким чином, враховуючи вищезазначене, суддя вважає, що орган доходів і зборів дійшов до обґрунтованого висновку про наявність в діях ОСОБА_2 порушення митних правил та вірно кваліфікував її за ст. 473 МК України, оскільки остання вчинила дії, які полягають у пересиланні у міжнародних поштових відправленнях товарів через митний кордон України з порушенням норм МК України, а саме переселення товарів, заборонених до такого пересилання.
Винність гр. ОСОБА_2 у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується зібраними по справі та дослідженими письмовим доказами у їх сукупності, які здобуті у визначеному законом порядку, відповідно до положень МК України, КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням наведеного суддя вважає за необхідне притягнути гр. ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ст. 473 МК України у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст.ст. 8, 40-1, 265 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 235, 473, 487, 520, 527 Митного кодексу України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною громадянку ОСОБА_2 (ОСОБА_2) у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України.
Безпосередні предмети порушення митних правил, вилучені відповідно до протоколу № 0584/10000/18 від 13.09.2018 року, а саме:
- Футболки чорного кольору з малюнком та написом, короткий рукав, т/м "GILDAN"- 29 шт., вартістю 13275,08 грн.
- Футболки чорного кольору з малюнком та написом, довгий рукав, т/м "GILDAN"- 3 шт., вартістю 1641,15 грн.- конфіскувати.
Стягнути з гр. ОСОБА_2 (ОСОБА_2) судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп., який необхідно сплатити за наступними реквізитами - Отримувач коштів: УК у Солом'янському районі; Код отримувача: /код ЄДРПОУ/ 38050812; Розрахунковий Рахунок отримувача: 31218206026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача /МФО/: 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: судовий збір.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: