
Справа№ 640/20152/18
н/п 3/640/4154/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" листопада 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі: судді - Божко В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, передбаченого ст. 130 ч.2 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 10.10.2018 р. серії ОБ №182239, ОСОБА_1 10.10.2018 р. о 01-00 год. керував автомобілем НОМЕР_1 по Білгородському шосе, 3а в м. Харкові, з ознаками алкогольного сп’яніння: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, млява мова. Від проходження огляду на стан сп’яніння в установленому законом порядку, водій відмовився в присутності двох свідків.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано як вчинення правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.2 КУпАП, тобто керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених ч. 1 цієї статті.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку щодо направлення матеріалу для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КпАП України, однак в матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 вчинив керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння як особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, а саме не надано: належним чином завіреної копії постанови, що ОСОБА_1 піддано адміністративному стягненню за ч.1 ст. 130 КУпАП протягом року.
У відповідності до ст. 245 КУпАП, суд має повно, всебічно і об’єктивно з’ясувати обставини кожної справи, вирішуючи її в точній відповідності до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, відповідно до п. 12 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, Протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. За наявності свідків і потерпілих протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підписати протокол про адміністративне правопорушення у ньому робиться запис про це.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та пояснення по суті адміністративного правопорушення, які додаються до протоколу про адміністративне правопорушення, а також викласти мотиви своєї відмови підписати його.
Однак, ані з протоколу, ані з матеріалів справи не зрозуміло, чи ознайомлений ОСОБА_1 з протоколом, чи подавалися ним зауваження щодо складання протоколу, чи роз'яснювалися йому його права та обов’язки, чи розуміє він суть інкримінованого йому правопорушення.
Так, в протоколі від 10.10.2018 р. серії ОБ №182239 відсутній підпис особи відносно якої складався даний протокол або дані щодо відмови цієї особи від підписання протоколу та надання пояснень.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Разом з тим суд роз'яснює, що відповідно до п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, не допускаються унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В разі необхідності внесення будь-яких доповнень чи змін до протоколу, складається рапорт на ім'я начальника відділу поліції, який в подальшому приєднується до адміністративного матеріалу.
Викладене свідчить, що адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 складений з порушенням вимог КпАП України, тобто без проведення належної перевірки органом, який надіслав адмінматеріал до суду, а тому матеріал не може бути розглянуто по суті і підлягає поверненню органу, який направив його до суду.
З огляду на наявність недоліків в матеріалах справи, та не відповідностей з чинним законодавством, суд позбавлений можливості повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
Керуючись ст.ст.245, 278, 283, 284, 246, 248 КУпАП , -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області, для належного оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя –