Рішення № 78021612, 22.11.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2018
Номер справи
2540/3081/18
Номер документу
78021612
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2018 року Чернігів Справа № 2540/3081/18

Чернігівський окружний адміністративний суду складі:

головуючої судді - Кашпур О.В.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Чернігівського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач 11.09.2018 звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить:

визнати протиправними дій Чернігівського обласного військового комісаріату щодо не включення в довідку від 26.03.2018 № ФЧ56299 відомостей про розмір його грошового забезпечення із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за безперервну військову службу та премії;

зобов'язати Чернігівський обласний військовий комісаріат надати до ГУ ПФУ в Чернігівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 для перерахунку розміру пенсії із зазначенням відомостей про додаткові види грошового забезпечення, а саме: надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50%, надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці - 15%, надбавки за безперервну військову службу - 90% (відповідно до постанови Святошинського районного суду від 04.09.2006);

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 100% з 01.03.2018 на підставі довідки Чернігівського обласного військового комісаріату із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та постанови Святошинського районного суду м. Києва від 04.09.2006;

встановити судовий контроль за виконанням судового рішення відповідно до вимог ст.. 129 Конституції України.

В обґрунтування позову зазначає, що отримує пенсію по 2 групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вважає, що у сукупності та взаємозв'язку положення ч. 3 ст. 43 та ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» означають, що грошове забезпечення військовослужбовців при призначенні (обчисленні), перерахунку їм пенсії має включати крім відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років тільки щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Позивач вважає, що постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 протиправно скасовано додаткові види грошового забезпечення, що враховуються при перерахунку пенсії та протиправно від терміновано виплату таких сум ОСОБА_2 вважає, що вказана постанова КМУ є підзаконними нормативно-правовим актом, який суперечить вимогам Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та ряду рішень Конституційного Суду України. На думку позивача, неврахування додаткових видів грошового забезпечення при перерахунку пенсії та у довідці, виданої Чернігівським ОВК звужує його права на соціальний захист та належне пенсійне забезпечення. З огляду на зазначене, просить задовольнити позовні вимоги.

Відповідно до ухвали суду 17.09.2018 позовну заяву ОСОБА_2 було залишено без руху та надано позивачу 10-денний строк для усунення недоліків. У визначений ухвалою термін позивачем виконано вимоги ухвали суду.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.09.2018 відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Встановлено відповідачам 15-ти денний строк з дня вручення ухвали суду для подання відзиву на позовну заяву. Сторонам також надано термін для подачі до суду відповіді на відзив на позовну заяву та заперечень на відповідь.

У встановлений ухвалою суду строк в Чернігівський обласний військовий комісаріат подав до суду відзив на позов, в якому просив в задоволенні позову відмовити, зазначив, що відповідно до списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, що був направлений на адресу Чернігівського обласного військового комісаріату, була складена та направлена довідка про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 Зазначена довідка, на думку відповідача, відповідає формі, що міститься в додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.02.2008 № 45, в редакції Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103. З огляду на зазначене вважає позовні вимоги безпідставними.

Від ГУ ПФУ в Чернігівській області до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити ОСОБА_2 в задоволенні позовних вимог та зазначає, що органи пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. Розмір складових визначається Чернігівським ОВК, від якого на адресу управління надійшла довідка № ФЧ 56299 від 26.03.2018 про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії. Вказана довідка не містить даних про додаткові види грошового забезпечення, а відповідно до вимог Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 містить оклад за посадою, оклад за військовим (спеціальним) званням; відсоткова ставка за вислугу років. Враховуючи наведене, відповідач вважає, що вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області є передчасними, не обґрунтованими та не законними. Крім того відповідач зазначає, що вимога позивача про перерахунок та виплату пенсії в розмірі 100% не може бути задоволена, оскільки відповідно до Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 перерахунок пенсії в розмірі 100% буде здійснено лише з 01.01.2020.

Позивачем 09.10.2018 було подано до суду відповідь на відзив на позовну заяву, в якому він заперечує проти обставин, викладених у відзиві та наполягає на обґрунтуваннях, викладених в позовній заяві.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримує пенсію по 2 групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до ст. 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Пенсійний фонд листом проінформував позивача про те, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» його пенсію перераховано з 01.01.2018 на підставі довідки про грошове забезпечення станом на 01.03.2018, виданої уповноваженим органом «Міністерство оборони», яке становить 8565,00 грн. в тому числі: оклад за посадою 4370,00 грн., оклад за спеціальним званням 1340,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 2855,00 грн, в розмірах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (зі змінами).

Позивача повідомлено, що розмір його перерахованої пенсії з 01.01.2018 складає 6984,60 грн. (з урахуванням 50 відсотків суми підвищення відповідно до постанови № 103, що становить 2590,80 грн.). Також зазначено, що виплата суми підвищення пенсії у 2019 та 2020 роках проводитиметься у період з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75% (3886,20 грн.), в період з 01.01.2020 100% (5181,60 грн.). В квітні місяці ОСОБА_2 отримав суму підвищення в розмірі 10363,20 грн. за період з січня по квітень 2018 року (а.с. 9).

Судом встановлено, що постановою Святошинського районного суду м. Києва від 04.09.2006 по справі 2а-600/2006 зобов'язано Київський міський військовий комісаріат провести перерахунок раніше призначеної пенсії ОСОБА_2, визначивши його: з урахуванням 100% надбавки встановленої Указом Президента України від 23.02.2002 №173 - з 01.01.2003; з урахуванням 90% надбавки встановленої Указом Президента України від 05.05.2002 № 389 - з 01.05.2003; з урахуванням 33,3% преміювання, згідно Указу Президента України від 14.07.1995 - з 01.11.1996; з урахуванням 40% надбавки встановленої Указом Президента України від 14.07.1999 № 847/99 - з 01.01.1999 (а.с. 12-13).

ОСОБА_2 12.07.2018 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України із заявою про здійснення перерахунку його пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а саме відповідно до довідки від 01.11.2017 з врахуванням посадового окладу; окладу за військовим званням; процентної надбавки за вислугу років 40%; надбавки за кваліфікацію 1кл. - 4%, надбавки за умови режим. Обмежень, допуск ф. 2 - 15 %; надбавки за особливо важливі завдання - 50%% премія -10%. Також позивач зазначив, що Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачена «поетапна» та у скороченому розмірі виплата пенсії (а.с. 14).

Листом від 23.07.2018 № 3695/03/П-12 ГУПФУ в Чернігівській області повідомило позивача про те, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» йому проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 в розмірі 80% грошового забезпечення, а саме виходячи з посадового окладу - 4370,,00 грн.; окладу за військове звання - 1340,00 грн.; надбавки за вислугу років (50%) - 2855,00 грн. Всього 8565,00 грн. основний розмір пенсії становить 6852,00 грн. (8565,00 грн. * 80%), збільшення основного розміру пенсії 1713,00 грн. (6852,00 грн. * 25%).

Загальний розмір пенсії з урахуванням підвищення інваліду війни 2 групи (580,80 грн.) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особі, віднесеній до 1 категорії, інваліду 2 групи (379,60 грн.) та цільової грошової допомоги на прожиття (50,00 грн.) складає 9575,40 грн.

Крім того, ГУ ПФУ в Чернігівській області повідомило ОСОБА_2 про те, що функції щодо визначення складових та розміру грошового забезпечення, розрахунку вислугу років на пенсію військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" покладено на Міністерства та відомства, де особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом проходили службу, у випадку позивача це Чернігівський обласний військовий комісаріат.

Судом встановлено, що Чернігівським обласним військовим комісаріатом було видано ОСОБА_2 довідку від 26.03.2018 № ФЧ56299 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України на ім'я ОСОБА_2. Зазначена довідка містить відомості про розмір посадового окладу позивача, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років (а.с. 8).

ОСОБА_2 звернувся до Чернігівського обласного військового комісаріату із заявою (а.с. 17), в які просив видати йому довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які він отримував під час проходження військової служби у Збройних Силах України та підтверджуються постановою Святошинського районного суду м. Києва та які були приховані при призначення пенсії та при її перерахунках в 2008 та 2012 роках, а саме: процентної надбавки за вислугу років 40%, надбавки за безперервну військову службу - 100%, надбавки за кваліфікацію 1кл. - 4%, надбавки за умови режим. обмежень, допуск ф. 2 - 15 %; надбавки за безперервну військову службу - 90%, премія - 33,3% в розмірах, визначених відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017.

Листом від 14.08.2018 № 5/3568с Чернігівський обласний військовий комісаріат повідомив позивача про те, що довідка від 26.03.2018 № ФЧ56299 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідає формі, затвердженої Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає, що частина 2 статті 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до частини 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» (далі - Постанова № 103), відповідно до п.1 якої визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою № 103, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2018.

Одночасно, зазначеною Постановою № 103 були внесені зміни до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Порядку уповноважені органи на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які на день звільнення з органів внутрішніх справ мали спеціальне звання внутрішньої служби (крім підрозділів виконання покарань та Державної фельд'єгерської служби), перерахунок пенсії починаючи з 1 січня 2018 р. проводиться:

особам начальницького складу - з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту, та схеми тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту (додаток 6), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. N 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., N 77, ст. 2374);

особам рядового складу - з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту, та тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (додаток 1), затверджених зазначеною постановою.

Судом встановлено, що для здійснення перерахунку пенсії позивача Чернігівським обласним військовим комісаріатом було складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області довідку від 26.03.2018 № ФЧ56299 про грошове забезпечення ОСОБА_2 із врахуванням показників посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років.

Тобто відповідачем направлено до ГУПФУ в Чернігівській області довідку, форма та зміст якої відповідає вимогам Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям» від 21.02.2018 № 103, Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.

Отже, суд приходить до висновку про безпідставність вимог ОСОБА_2 про визнання протиправними дій Чернігівського обласного військового комісаріату щодо не включення в довідку від 26.03.2018 № ФЧ56299 відомостей про розмір його грошового забезпечення із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення та зобов'язання включити в таку довідку відомості про додаткові види грошового забезпечення. Суд вважає, що Чернігівським обласним військовим комісаріатом дотримано вимог наведених вище нормативно-правових актів щодо змісту та форми довідки про розмір грошового забезпечення позивача, а тому в задоволенні цих позовних вимог необхідно відмовити.

Щодо посилань ОСОБА_3 на те, що постанова Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 суперечить вимогам Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» та фактично скасовує додаткові види грошового забезпечення, то суд їх вважає необґрунтованими. Частина 4 статті 63 цього Закону чітко визначає, що на умови, порядок та розміри перерахунку пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. Постанова № 103 на час звернення позивача до суду останнім не оскаржується, є чинною, а тому підлягає застосуванню до спірних правовідносин.

Стосовно постанови Святошинського районного суду м. Києва від 04.09.2006 по справі № 2а-600/2006 то суд зазначає наступне. Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 встановлені нові правила обчислення розміру грошового забезпечення військовослужбовця для цілей перерахунку пенсії, лише з огляду на розмір посадового окладу, окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років. Тобто цим нормативно-правовим актом встановлено нові умови та порядок перерахунку пенсії.

Чернігівський обласний військовий комісаріат при складенні довідки про розмір грошового забезпечення керується тими нормативно-правовими актами, які приймаються відповідними державними органами для врегулювання порядку та умов перерахунку пенсії.

Суд зазначає, що протиправна дія/бездіяльність відповідача не може пов'язуватись з виконанням останнім норм чинного законодавства, прийнятих постанов чи винесених розпоряджень відповідних органів державної влади.

При цьому, відсутність у судовому рішенні кінцевої дати виплати пенсії з урахуванням перерахунку не породжує обов'язок довічно здійснювати виплату позивачу пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення, встановлених вказаним судовим рішенням.

Дія такого судового рішення не може бути поширена на правовідносини після зміни правового регулювання, оскільки це б призвело до порушення положень частини 2 статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З огляду на наведене вище суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про зобов'язання перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 100% з 01.03.2018 на підставі довідки Чернігівського обласного військового комісаріату із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та постанови Святошинського районного суду м. Києва від 04.09.2006 також не підлягають задоволенню.

Суд зазначає, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом, в даному випадку Чернігівським обласним військовим комісаріатом

ГУ ПФУ в Чернігівській області було отримано від Чернігівського обласного військового комісаріату довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 від 26.03.2018 № ФЧ56299, яка відповідає формі, затвердженої Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, а тому у органу пенсійного фонду були відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача з врахування додаткових видів грошового забезпечення.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню, оскільки ГУ ПФУ в Чернігівській області, визначаючи розмір пенсії позивача з 01.01.2018, діяв в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством, врахувавши при цьому інформацію, надану йому уповноваженим на те органом.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання ГУ ПФУ в Чернігівській області перерахувати та виплатити пенсію ОСОБА_2 в розмірі 100% з 01.03.2018, то суд зазначає наступне.

Пунктом 2 Постанови № 103 встановлено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01.01.2018 у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50 відсотків; з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75 відсотків; з 01.01.2020 - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.01.2018.

Відповідно до статті 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. Постанова № 103 на час звернення позивача до суду останнім не оскаржується, не була визнана неконституційною, є чинною, а тому підлягає застосуванню до спірних правовідносин.

Враховуючи вищевикладене, дії відповідача щодо проведення перерахунку пенсії за рахунок виплати 50 % суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018, не можуть вважатися протиправними, оскільки такий перерахунок проведено на виконання Постанови № 103, що кореспондується з приписами частини четвертої статті 63 Закону в частині наданого Уряду права встановлювати такі умови порядку виплати пенсії.

Тобто, в даному випадку, відповідач діяв в рамках, встановлених законом, у зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення вказаних вимог.

Відповідно до вимог частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_2

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України , суд враховує, що позивач звільнений від сплати судового збору за подання позову, доказу понесення ним інших судових витрат суду не надано, тому судові витрати, що підлягають відшкодуванню, відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 14026, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Чернігівського обласного військового комісаріату (вул.. Гетьмана Полуботка, 68, м. Чернігів, 140130, код ЄДРПОУ - 08536958), Головного управління Пенсійного фонду в Чернігівській області (вул. Пятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ - 21390940) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 22.11.2018.

Суддя О.В. Кашпур