Рішення № 78020545, 22.11.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2018
Номер справи
809/1107/18
Номер документу
78020545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" листопада 2018 р. справа № 809/1107/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Матуляка Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.06.2018 року відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій на підставі пункту 2 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.1-3).

Згідно постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.09.2018 року, скасовано ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.06.2018 року та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції (а.с.57-60).

16.10.2018 року адміністративна справа № 809/1107/18 супровідним листом Львівського апеляційного адміністративного суду від 11.10.2018 року за № 809/1107/18/876/5635/18/7791 надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду (а.с.67).

Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 16.10.2018 року, справа передана головуючому судді Матуляку Я.П. (а.с.68).

17.10.2018 року на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1, яка фактично по своїй суті є заявою про відвід судді Матуляка Я.П. та мотивована тим, що своїм процесуальним рішенням (ухвалою про відмову у відкритті провадження) суддя Матуляк Я.П. спричинив позивачу недовіру, додаткові матеріальні затрати, моральне страждання та було втрачено значний проміжок часу (а.с.69).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.10.2018 року передано матеріали судової справи № 809/1107/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії, для вирішення питання про відвід судді Матуляка Я.П., судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу і визначається в порядку, встановленому статтею 31 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.70-71).

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.10.2018 року у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Матуляка Я.П. у справі № 809/1107/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - відмовлено (а.с.74-76).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.10.2018 року дану позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статтей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків шляхом подання до суду: оригіналу позовної заяви та документів, доданих до позовної заяви, а також копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї для відповідача (а.с.78-79).

24.10.2018 року позивачем зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху недоліки усунуті (а.с.81-105).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.106-107).

24.10.2018 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява, згідно якої останній повторно просить суд задовольнити заяву від 17.10.2018 року та призначити новий автоматизований розподіл судді (а.с.109).

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.10.2018 року заяву ОСОБА_1 про відвід судді Матуляка Я.П. від 24.10.2018 року у справі № 809/1107/18 - залишено без розгляду (а.с.110-111).

06.11.2018 року на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України у Івано-Франківській області (а.с.120-121).

Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.11.2018 року у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України у Івано-Франківській області - відмовлено (а.с.151-153).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.11.2018 року виправлено описку, допущену в ухвалі Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.12.2018 року у справі № 809/1107/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, вказавши в абзаці чотирнадцятому, п'ятнадцятому та двадцятому описової та мотивувальної частини ухвали заявника - "відповідач" замість "позивач", а також в абзаці першому резолютивної частини ухвали виправлено заявника, вказавши "Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області" замість "Кунди Івана Йосифовича" (а.с.155-157).

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем безпідставно, в порушення вимог пенсійного законодавства, при виконанні рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17, відмовлено у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням усіх складових грошового забезпечення, які діяли на момент виникнення права на перерахунок пенсії станом на 01.01.2016 року у зв'язку з чим позивач просить суд визнати таку бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області протиправною; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії в розмірі - 56% грошового забезпечення, виходячи з розміру посадового окладу 2700,00 грн., окладу за спеціальним званням - 2200,00 грн., надбавки за стаж служби у розмірі - 40%, надбавки за службу в умовах режимних обмежень у розмірі - 15%, надбавки за особливо важливі завдання у розмірі - 42%, надбавки за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю у розмірі - 28%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі - 18% та премії у розмірі - 17%, підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року у розмірі - 35% і виплатити одним платежем різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсій, починаючи з 01.01.2016 року; встановити судовий контроль за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17 шляхом подання звіту про виконання судового рішення.

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 06.11.2018 року. Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, наведених у відзиві, який міститься в матеріалах справи (а.с.123-128). Просив суд в задоволенні позову відмовити, з урахуванням тієї обставини, що органи Пенсійного фонду України не здійснюють визначення розміру грошового забезпечення, оскільки до їх функцій належить виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Вказав, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, оскільки перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено, на виконання рішення суду, з урахуванням складових грошового забезпечення на підставі наданої уповноваженим на те органом довідки про розмір грошового забезпечення.

06.11.2018 року ОСОБА_1 подав на адресу Івано-Франківського окружного адміністративного суду заяву, згідної якої просив прийняти до розгляду відповідь на відзив відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.143-147), проте суд зазначає, що у відповідності до частин 3 статті 263 КАС України, у справах, визначених частиною 1 цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив, а тому в суду відсутні правові підстави надавати оцінку даному документу в рамках розгляду даної адміністративної справи.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, встановив наступне.

ОСОБА_1, як колишньому працівнику органів внутрішніх справ, призначена та виплачується пенсія за вислугою років у розмірі 56% грошового забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що підтверджується протоколами за пенсійною справою - 00-6660 (МВС) (а.с.95, 96).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звертався до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з метою захисту свого права на пенсійне забезпечення шляхом визнання відмови у перерахунку та виплаті пенсії протиправною, зобов'язання здійснити такий перерахунок і виплату пенсії відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23.12.2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" без обмеження граничного розміру (згідно довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року) та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії починаючи з 01.01.2016 року (справа № 809/1781/17).

Так, рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17 позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання відмови у перерахунку та виплаті пенсії протиправною та зобов'язання до вчинення дій - задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо непроведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області (а.с.12-17).

Вказане судове рішення набрало законної сили 19.03.2018 року, що підтверджується довідкою відділу документального забезпечення - канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 року (а.с.19).

Не погодившись із здійсненим у квітні 2018 року перерахунком пенсії, позивач 20.04.2018 року звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою, згідно якої просив виконати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17 та провести повний перерахунок пенсії, виплатити одним платежем різницю в сумі пенсії тієї, що виникла після повного перерахунку і суми виплаченої з 01.01.2016 року, виходячи з основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за спеціальним званням підполковник міліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби 40% - 1960,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 405,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 42% - 2881,20 грн., надбавка за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю 28% - 756,00 грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність 18% - 486,00 грн., премія у розмірі 17% - 1935,99 грн., з урахуванням підвищення за постановою Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року - 590,08 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації - 212,32 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012) - 183,16 грн. (а.с.91-92).

Листом від 10.05.2018 року за № 828/К-15, відповідач повідомив ОСОБА_1, зокрема, про те, що у Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на даний час відсутні законні підстави та повноваження щодо здійснення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.06.2017 року № 2049/108/05/8-17 (а.с.93-94).

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Зі змісту частини 3 статті 23 Загальної декларації прав людини, пункту 4 частини 1 Європейської соціальної хартії та частини 3 статті 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.

Судом встановлено, що згідно довідки за № 2049/108/05/8-17 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області 15.06.2017 року ОСОБА_1, розмір грошового забезпечення за посадою головний спеціаліст відділу ОТР УБОЗ УМВС України в Івано-Франківській області прирівняною до посади головного спеціаліста апарату ГУНП становить: посадовий оклад - 2700,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням - підполковник поліції - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби 40% - 1960,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 405,00 грн., премія (2,51%) - 264,35 грн. (всього - 7447,35 грн.) (а.с.98).

Суд зазначає, що посадовий оклад у розмірі 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням - підполковник поліції в сумі 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) у розмірі 1960,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) в сумі 405,00 грн. та премія (2,51%) у розмірі 182,35 грн. відносяться до складу грошового забезпечення ОСОБА_1, з розміру якого обчислюється пенсія, нарахування та виплата яких встановлена рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17, яке набрало законної сили (а.с.12-17).

Таким чином, зважаючи на ту обставину, що питання щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 з врахуванням таких складових грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за стаж служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень та премія, які визначені у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року було предметом розгляду адміністративної справи № 809/1781/17, у суду відсутні правові підстави для здійснення повторного розгляду і вирішення заявлених позовних вимог ОСОБА_1 у цій частині.

Приписами частини 1 статті 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року за № 2262-ХІІ.

Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Як встановлено преамбулою Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону (зокрема особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейським), здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановою за № 45 від 13.02.2008 року затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Порядок за № 45).

Пунктами 1, 2, 3 Порядку за № 45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

При цьому, Додатком до Порядку за № 45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у примітці якого також зазначено про те, яку інформацію повинна містити дана довідка.

На підставі системного аналізу вказаних положень, суд приходить до висновку, що законодавцем встановлено алгоритм взаємодії, зокрема, Міністерства внутрішніх справ, його структурних підрозділів та органів Пенсійного фонду України.

При цьому, суд звертає увагу на те, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати (включати) складові грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом.

Враховуючи наведене, Головне управління як територіальний орган Пенсійного фонду України здійснює перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу та не наділене повноваженнями щодо визначення, зміни чи виключення складових грошового забезпечення, які мають бути включені як складові в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Така правова позиція узгоджується з висновками, які висловлені Вищим адміністративним судом України у справах № К/800/35784/16, № К/800/4242/13; у постановах Верховного Суду України від 10.03.2015 року у справі № 21-70а15, від 20.10.2015 року у справі 21-2942а15 та у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 року у справі № К/9901/10401/18.

В даному випадку, як слідує з довідки за № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1, остання містить складові грошового забезпечення, які враховані при перерахунку пенсії (за відповідною посадою) і не містить надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 355 від 23.04.2012 року.

За наведеного вище, вимоги позивача щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, які не включені до довідки за № 2049/108/05/8-17 від 15.06.2017 року та не виплачуються на момент здійснення перерахунку - не ґрунтуються на нормах матеріального права, що відповідає правовій позиції Верховного Суду в рішенні від 12.03.2018 року у зразковій справі Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).

Суд звертає увагу, що у випадку якщо позивач вважає протиправним невключення Ліквідаційною комісією УМВС України в Івано-Франківській області деяких видів грошового забезпечення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, то вказане може становити предмет відповідних вимог до такого органу.

Також, ОСОБА_1 просить суд встановити судовий контроль за виконанням рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17 шляхом подання звіту про виконання судового рішення.

Тобто, заявленим предметом контролю є рішення, дії чи бездіяльність, вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.01.2018 року у справі № 809/1781/17.

В силу вимог частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, суд вказує на відсутність законодавчо встановленої можливості для здійснення судового контролю за виконанням судового рішення у іншій адміністративній справі - № 809/1781/17 в рамках даного судового провадження.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, а відтак в задоволенні даного позову слід відмовити.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Матуляк Я.П.