
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"21" листопада 2018 р. Справа № 809/425/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Грицюка П.П.
суддів Лучко О.О., Скільського І.І.,
за участю секретаря судового засідання Ткачука І.М.,
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду заяву представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Міністра оборони України про визнання незаконним та скасування наказу за № 142КП від 07.07.2016 року, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Міністра оборони України про визнання незаконним та скасування наказу за № 142КП від 07.07.2016 року.
20.11.2018 року на адресу суду представником відповідача направлено клопотання про зупинення провадження у справі № 809/425/17 до вирішення справи № 809/1055/16 у Верховному Суді на підставі п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Необхідність зупинення провадження у даній адміністративній справі мотивовано тим, що в обох справах оспорюється один і той самий наказ № 142 КП 07.07.2016 року і для об'єктивності вирішення даної справи вважає, що є підстави для зупинення справи № 809/425/17 до вирішення Верховним судом справи № 809/1055/16.
Представник відповідача належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомляв.
Представник позивач в судовому засіданні проти заявленого клопотання заперечив.
Колегією суддів, згідно з пунктом 1 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки, розпочато розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Розглянувши подане клопотання, вислухавши пояснення представника позивача, суд зазначає наступне.
Підстави для зупинення провадження у справі передбачені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначеною статтею визначено випадки обов'язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право та може зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження у справі.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Встановлення об`єктивної неможливості розгляду даної адміністративної справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства є визначальною для вирішення заявленого клопотання.
Колегія суддів зазначає, що в провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала справа № 809/1055/16 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністра оборони України, Івано-Франківського обласного військового комісаріату, Коломийського міського об'єднаного військового комісаріату Івано-Франківської області про визнання дій протиправними, скасування наказу № 142КП від 07.07.2016 року, наказу № 627 від 07.07.2016 року та зобов'язання до вчинення дій. Постановою від 16.02.2017 року в задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2017 року в адміністративній справі № 809/1055/16 - без змін.
Колегією суддів встановлено, що ухвалами Верховного суду від 05.01.2018 року відкрито касаційне провадження за скаргами на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 16.02.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2017 року.
При цьому, слід зазначити, що Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.09.2017 року набирала законної сили з моменту її проголошення.
Таким чином, судове рішення в справі № 809/1055/16 набрало законної сили 20.09.2017 року, а тому немає підстав для зупинення провадження у справі № 809/425/17 до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного судочинства до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Крім того, вирішення заявлених позовних вимог в адміністративній справі №809/1055/16 не створює об'єктивної неможливості розгляду адміністративної справи №809/425/17, що знаходиться на розгляді у Івано-Франківському окружному адміністративному суді, оскільки зібрані докази дозволяють суду встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду такої адміністративної справи.
Як наслідок, підстави зупинення провадження у адміністративній справі № 809/425/17 за позовом ОСОБА_2 до Міністр оборони України про визнання незаконним та скасування наказу за № 142КП від 07.07.2016 року - відсутні.
Враховуючи наведене, у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі, слід відмовити, оскільки судом не встановлено причин, що можуть слугувати підставою для зупинення провадження в даній адміністративній справі.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 205, 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання представника Міністра оборони України про зупинення провадження у справі № 809/425/17 - відмовити.
Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Головуючий суддя /підпис/ Грицюк П.П.
Суддя /підпис/ Лучко О.О.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.