
8.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
22 листопада 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1100/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Борзаниці С.В.
за участі секретаря Кравцовій Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.06.2016 № 67584-13, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі також - позивач), в інтересах якого звернувся представник позивача - адвокат ОСОБА_2, до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (далі - також відповідач, ДПІ у м. Сєвєродонецьку), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 29.06.2016 № 67584-13 про грошове зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у сумі 25000 грн, стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, пов'язані із витратами на правову допомогу у розмірі 1000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є власником транспортного засобу автомобіля марки LAND ROVER RANGE ROVER (загальний легковий універсал - В); реєстраційний номер НОМЕР_1.
У серпні 2016 року позивач отримав податкове повідомлення-рішення № 67584-13 від 29.06.2016, винесене ДПІ у м. Сєвєродонецьку, яким визначене грошове зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у сумі 25000 грн.
Позивач вважає податкове повідомлення-рішення № 67584-13 від 29.06.2016 протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
На обґрунтування доводів посилається, що в редакції Податкового кодексу України від 28.12.2014 його автомобіль не підпадав під параметри об'єкту оподаткування транспортного збору. Однак, після внесення змін до Податкового кодексу, виходячи із середньомісячної вартості, автомобіль марки LAND ROVER RANGE ROVER підлягає оподаткуванню транспортним податком. Разом з тим, позивач стверджує, що норми ст. 267 Податкового кодексу України у новій редакції можуть застосовуватись не раніше нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Отже, винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення позивач вважає передчасним та протиправним.
Позивач та його представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник ДПІ у м. Сєвєродонецьку заперечував проти позову, виходячи з такого (арк. спр. 197-201).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України.
Згідно з пунктом 7.3 статті 7 ПК України будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.
Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон України № 909) був викладений у новій редакції пункт 267.2 статті 267 ПК України, а саме: об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Даний Закон набрав чинності з 01.01.2016.
Підпунктами 267.4, 267.5.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України передбачено, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті та базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Згідно з підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
ОСОБА_1 є власником транспортного засобу LAND ROVER RANGE ROVER 2013 року випуску, який згідно з приписами пункту 267.2 статті 267 ПК України є об'єктом оподаткування.
На підставі даних системи АІС «Податковий блок» - «Облік платежів» - «Транспортний податок» - «Перелік суб'єктів та об'єктів оподаткування», а також листа ГУ ДФС у Луганській області від 10.06.2016 № 1688/7/12-32-13-01 - 05 щодо переліку транспортних засобів, що відносяться до об'єктів оподаткування транспортним податком, відповідачем було сформовано податкове повідомлення - рішення від 29.06.2016 № 67584-13 про нарахування ОСОБА_1 транспортного податку у сумі 25 000 грн.
Не погоджуючись із вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач посилається на неможливість застосування положень нової редакції статті 267 ПК України раніше 01.01.2017, оскільки такі зміни не можуть вноситись пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки.
Вищевказані твердження позивача є помилковими з огляду на таке.
Положеннями підпунктів 12.3.2, 12.3.4. пункту 12.3 статті 12 ПК України передбачено, що при прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, з визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом XII цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.
Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (п.п. 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 ПК України).
Разом з тим, пунктом 4 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України № 909 визначено, що у 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України та Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Отже, Законом України № 909 не встановлювався новий транспортний податок, а також не змінювалась його ставка, з 01.01.2016 платниками транспортного податку є власники легкових автомобілів не старше п'яти років, середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 01.08.2018 у справі № 810/2660/16 (адміністративне провадження № К/9901/40259/18).
Зі змісту підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 66 (далі - постанова КМУ № 66), вбачається, що повноваження та обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку.
Зокрема, пунктом 13 постанови КМУ № 66 встановлено, що Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
З наведеного вбачається, що межі повноважень контролюючого органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку відповідної інформації.
Отримання органами ДФС будь-яких інших відомостей, зокрема щодо вартості транспортних засобів платників податку, законом не передбачено.
Листом ГУ ДФС у Луганській області від 10.06.2016 № 1688/7/12-32-13- 01-05 вищевказану інформацію, а саме: перелік транспортних засобів, що відносяться до об'єктів оподаткування транспортним податком, було доведено до територіальних органів ГУ ДФС у Луганській області, у тому числі ДПІ у м. Сєвєродонецьку.
Відповідно до наданих відомостей автомобіль позивача входить до переліку транспортних засобів, що відносяться до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Виходячи із наведеного, дії ДПІ у м. Сєвєродонецьку щодо нарахування ОСОБА_1 транспортного податку за 2016 рік у розмірі 25 000 грн. є правомірними, а відтак доводи позивача не можуть бути підставою для звільнення від сплати вказаного податку.
Стосовно позовної вимоги про стягнення витрат на правову допомогу зазначив таке.
Відповідно до частини 1 статті 134 КАС України витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Згідно з пунктом 1 частини 3 статті 134 КАС України обсяг наданих адвокатом послуг визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Відповідно до пункту 3.1.4 Договору від 16.08.2016 № 4/16 «Про надання правової допомоги», укладеного між ОСОБА_1 та Адвокатським бюро «Жердєв» (далі - Договір), клієнт приймає на себе зобов'язання оплачувати правову допомогу у відповідності до умов розділу 4 Договору.
Відповідно до пункту 4.3 Договору за результатом надання правової допомоги складається акт, що підписується представниками кожної із сторін. В акті зазначається обсяг наданої Адвокатським бюро правової допомоги і її вартість.
В матеріалах справи відсутні такий акт, який підтверджує обсяг і вартість наданої правової допомоги.
Згідно з пунктом 3 Додаткової угоди № 1 до Договору від 16.08.2016 розрахунок за даною угодою буде здійснюватися після прийняття Луганським окружним адміністративним судом рішення у справі про оскарження податкового повідомлення - рішення від 29.06.2016 № 67584-13 на користь Клієнта - не пізніше 3-х банківських днів з моменту передачі копії відповідного рішення Клієнту.
Таким чином, на момент розгляду справи судом, розрахунок за даною угодою не здійсненний. Відсутність платіжних документів на підтвердження фактично понесених позивачем витрат у заявленому розмірі унеможливлює задоволення позовної вимоги про стягнення з відповідача витрат на правову допомогу.
Просить відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 у повному обсязі.
По справі вчинені такі процесуальні дії.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 26.10.2016. позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області № 67584-13 від 29.06.2016. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,20 грн. В частині вимог про відшкодування витрат на правову допомогу відмовлено (арк. спр. 67-69).
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 09.12.2016 у справі № 812/1100/16 апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі № 812/1100/16, - задоволено частково. Змінено мотивувальну частину постанови Луганського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі № 812/1100/16 з підстав, вказаних в мотивувальній частині даної постанови суду. В іншій частині постанову суду залишено без змін (арк. спр. 111-112).
Постановою Верховного Суду від 27.06.2018 у справі № 812/1100/16 касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області задоволено частково. Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року та постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 09 грудня 2016 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Луганського окружного адміністративного суду (арк. спр. 174-180).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 27.08.2018 прийнято до провадження адміністративну справу, вирішено справу розглядати в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 18.09.2018 (арк. спр. 186-187).
18.09.2018 у зв'язку з необхідністю направлення запиту до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України з метою отримання інформації про вартість автомобіля марки LAND ROVER RANGE ROVER розгляд справи відкладено, підготовче засідання призначено на 22.10.2018 (арк. спр. 214).
22.10.2018 за клопотанням представника позивача розгляд справи відкладено, підготовче засідання призначено на 25.10.2018 (арк. спр. 230).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 25.10.2018 закрито підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду по суті на 22.11.2018 (арк. спр. 237-238).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 КАС України, суд встановив таке.
Позивачем є фізична особа ОСОБА_1.
На підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 ОСОБА_1 є власником транспортного засобу автомобіля марки LAND ROVER RANGE ROVER (загальний легковий універсал - В) реєстраційний номер НОМЕР_1; рік випуску 2013, бежевого кольору, об'єм двигуна 2993 куб см, дата першої реєстрації 01.11.2013 (арк.спр.9).
ДПІ у м. Сєвєродонецьку було прийняте податкове повідомлення-рішення № 67584-13 від 29.06.2016, яким позивачу визначено грошове зобов'язання за платежем "транспортний податок з фізичних осіб", кодом платежу 18011000, у розмірі 25000 грн. (а.с.8).
З інформації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо визначення середньоринкової вартості легкового автомобіля вбачається, що згідно з підпунктом 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України та Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 66, для цілей віднесення легкових автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком у 2016 році Мінекономрозвитку на підставі даних ДП "Держзовнішінформ" було розраховано середньоринкову вартість автомобілів, подало ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становила понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - Інформація), та забезпечено роботу офіційного веб-сайту в режимі, який давав змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.Враховуючи, що 1000 куб. см. є еквівалентом 1 літру, а тому об'єм циліндрів двигуна автомобіля 2993 куб. см з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 3,0 літра. Відповідно до Інформації середньоринкова вартість легкового автомобіля Land Rover Range Rover з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач до 5 років експлуатації становила понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2016 року. Розрахована у 2016 році згідно з Методикою середньоринкова вартість автомобіля Land Rover Range Rover з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач, 2013 року випуску та пробігом 16000 км становила 1 761 654,83 гривень (з ПДВ) (арк. спр. 227-228).
Відповідно до пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Відповідно до пп. 267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України, у редакції чинній з 01.01.2016, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Згідно з п.276.4 ст.276 Податкового кодексу України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Пунктом 267.6 статті 267 Податкового кодексу України визначено порядок обчислення та сплати транспортного податку.
Так, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Відповідно до пп. 267.8.1 п.267.8 ст.267 Податкового кодексу України транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Суд враховує, що транспортний податок в Україні введений Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII, який набрав чинності з 01.01.2015.
У подальшому, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 № 909-VIII внесені зміни, зокрема, до статті 267 Податкового кодексу України в частині визначення об'єкту оподаткування, а саме: визначено, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
У розумінні ст.265 Податкового кодексу України транспортний податок є складовим податку на майно та згідно з пп.10.1.1 п.10.1 ст.10 Податкового кодексу України належить до місцевих податків, обов'язкових для встановлення місцевими радами відповідно до п.10.2 ст. 10 Податкового кодексу України.
Підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України визначено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Відповідно до пп.12.3.5 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України у разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.
При цьому не встановлення Податковим кодексом України діапазону мінімальних та максимальних ставок стосовно обов'язкових місцевих податків не виключає застосування пп.12.3.5 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України.
Суд враховує, що рішенням Сєвєродонецької міської ради № 420 від 30.05.2016 затверджено нову редакцію додатку № 2 до рішення міської ради від 29.01.2015 за № 4288 в частині об'єкту оподаткування. Отже, зміни стосувалися елементу транспортного податку (пп.7.1.2 п.7.1 ст.7 Податкового кодексу України).
Суд зазначає, що в силу пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України одним із принципів, на яких ґрунтується податкове законодавство України, є принцип стабільності, який передбачає, що зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Принцип стабільності слід розглядати як надані державою платнику податків гарантії для реалізації його майнових прав.
Так, усі норми податкового законодавства повинні відповідати вимогам, закріпленим у ст.4 Податкового кодексу України, у тому числі і принципу стабільності стосовно строків набрання чинності змін до податкового законодавства щодо елементів податку.
Оскільки принцип стабільності поширюється на зміну елементів податку, то цілком логічним є поширення його і на введення нових податків, оскільки платник податків повинен бути завчасно обізнаний стосовно об'єктів оподаткування, передбачувати наслідки володіння майном, що є об'єктом оподаткування та мати реальну можливість вжити заходів для відчуження відповідного майна, якщо вважатиме, що такий податок є для нього надмірним тягарем.
Отже, введення транспортного податку та внесення змін до його елементів пізніше ніж за шість місяців до нового бюджетного періоду суперечить принципу стабільності податкового законодавства України.
Однак, Податковим кодексом України не визначено наслідків не дотримання законодавцем принципу стабільності стосовно загальнодержавних податків та обов'язкових місцевих податків. Натомість, такі наслідки встановлені пп.12.3.4 п.12.3 ст.12 Податкового кодексу України стосовно інших місцевих податків, введення яких не є обов'язковим.
Зазначені наслідки полягають у тому, що у разі недотримання принципу стабільності норми рішень про введення місцевих податків застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
Відповідно до п.147 рішення Європейського суду з прав людини «Броньовський проти Польщі» від 22.04.2004 вказано, що згідно з принципом законності, чинні положення національного законодавства потрібно формулювати так, щоб вони були достатньо доступними, чіткими і передбачуваними у практичному застосуванні.
У пункті 51 рішення Європейського суду з прав людини «Щокін проти України» від 14.10.2010 Суд наголошував на якості закону, його доступності для зацікавлених осіб, чіткості та передбачуваності у своєму застосуванні.
Згідно з п.184 рішення Європейського суду з прав людини «Броньовський проти Польщі» принцип верховенства права, на якому будується Конвенція, та принцип законності, про який ідеться в статті 1 Першого протоколу, вимагає від держав не лише поважати і застосовувати, у передбачуваний і узгоджуваний спосіб, запроваджені ними закони, а й забезпечувати правові та практичні умови для втілення їх в життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Згідно підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України (в редакції Закону від 24.12.2015 № 909-VIII) об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 909-VIII визначено, що у 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Враховуючи те, що Законом України № 909-VIII не встановлювався новий транспортний податок, а також не змінювалась його ставка, тому з 01 січня 2016 року платниками транспортного податку є власники легкових автомобілів не старше п'яти років, середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата установлена в розмірі 1378 грн. (стаття 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік»). Отже, 750 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 складали 1033500 грн.
Таким чином, об'єктом оподаткування у 2016 році стали легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1033500 грн. та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно). З матеріалів справи вбачається, що розрахована у 2016 році згідно з Методикою середньоринкова вартість автомобіля Land Rover Range Rover з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач, 2013 року випуску та пробігом 16000 км становила 1 761 654,83 гривень (з ПДВ) (арк. спр. 227-228).
Таким чином, оскільки станом на 2016 рік вартість автомобіля Land Rover Range Rover з об'ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, автоматичною коробкою переключення передач, 2013 року випуску та пробігом 16000 км становила 1 761 654,83 гривень, що перевищує 750 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2016 складали 1033500 грн, дії ДПІ у м. Сєвєродонецьку щодо нарахування ОСОБА_1 транспортного податку за 2016 рік у розмірі 25 000 грн. є правомірними, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
У зв'язку із відмовою в задоволені позову судові витрати зі сплати судового збору Позивачу не відшкодовуються.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.06.2016 № 67584-13 про грошове зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у сумі 25000 грн, стягнення судових витрат, пов'язаних із витратами на правову допомогу у розмірі 1000,00 грн - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Борзаниця