Постанова № 78011561, 02.11.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.11.2018
Номер справи
760/12520/18
Номер документу
78011561
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження №3/760/7528/18

Справа №760/12520/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Педенко А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності керівника Підприємства «Здоров'я-2000» ВОІ СОІУ (код ЄДРПОУ 30404677) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1), дата народження невідома, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст.163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 221/26-15-14-01-05 від 28.03.2018 р. вбачається, що 28.03.2018 року головним державним ревізор-інспектором ОСОБА_2 при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки Підприємства «Здоров'я-2000» ВОІ СОІУ (код ЄДРПОУ 30404677), що знаходиться за адресою м. Київ, вул. В. Гетьмана, 27, оф. 10, керівником якого є ОСОБА_1, було встановлено адміністративне правопорушення, а саме: порушення ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, пп. 14.1.54 пп. 14.1.56 п. 14.1 ст. 14, п. 135.1 п. 135.2 пп. 135.4.1 п. 135.4 п. 135.5 ст. 135Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 - VI (із змінами та доповненнями), п. 5 п. 6 Наказу № 290 занижено податок на прибуток підприємства на загальну суму 29718 грн., пп. 49.18.1, пп. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54, п. 203.1 ст. 203 розділу ПКУ не своєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2016 року, що відображено в акті перевірки від 28.03.2018 року № 192/26-15-14-01-05/30404677 про результати документальної планової виїзної перевірки Підприємства «Здоров'я-2000» ВОІ СОІУ (код ЄДРПОУ 30404677) щодо дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, валютного - за період з 01.01.2014 по 31.12.2016, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2011 по 31.12.2016.

Зазначені дії ОСОБА_1 згідно протоколу кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, крім іншого, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

Стаття 254 КУпАП передбачає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Проте, протокол про адміністративне правопорушення № 221/26-15-14-01-05 від 28.03.2018 р зазначеним вимогам не відповідає. Так, складений протокол, крім посади та місця роботи, не містить відомостей про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, а саме - відсутні дата народження ОСОБА_1, за зазначеною адресою його реєстрації, суд не в змозі повідомити про розгляд справи, оскільки АРК тимчасово окупована територія, а місце проживання ОСОБА_1 в протоколі не зазначено, що позбавляє суд можливості належним чином повідомити особу, що притягується до адміністративної відповідальності про час та місце розгляду складеного відносно нього протоколу, який, крім того, цій особі не вручений.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 278 КУпАП регламентовано, що орган(посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи, чи сповіщено особу, яка бере участь у розгляді справи, про часі місце її розгляду.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Враховуючи викладене та те, що основним доказом винуватості ОСОБА_1 є протокол про адміністративне правопорушення, який не відповідає вимогам ст. 256, ст.. 268 КУпАП, і вказані вище недоліки перешкоджають всебічному, повному і об'єктивному з'ясуванню обставин даної справи і не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, суд вважає за необхідне відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі відносно керівника Підприємства «Здоров'я-2000» ВОІ СОІУ ОСОБА_1, закрити за відсутності в його діях події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, та керуючись ст. ст.163-1 ч. 1, 245, 247 ч. 1 п. 1, 254, 256, 278, 280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності керівника Підприємства «Здоров'я-2000» ВОІ СОІУ ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через районний суд.

Суддя: