Постанова № 7799518, 04.02.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.02.2010
Номер справи
2а-153\10\1270
Номер документу
7799518
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія 6.6.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2010 року Справа № 2а-153/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Глазунової О.О.

та

представників сторін:

від позивача головний державний податковий інспектор юридичного

відділу Лиманюк М.А. (довіреність від 12.01.2010 № 202)

від відповідача не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

13 січня 2010 року державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області як платник податків.

На підставі акта перевірки від 29 травня 2009 року № 0080/12/14/23/2166810240 у відповідності із нормами абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» державною податковою інспекцією в м. Сєвєродонецьку Луганської області 11 червня 2009 року прийняте рішення № 12140012/23-455 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1700,00 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії.

Враховуючи, що сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій відповідачем добровільно у визначені законом строки не сплачена, державна податкова інспекція в м. Сєвєродонецьку Луганської області просить стягнути її в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.

У відповідності із статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно із абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за оптову (включаючи імпорт та експорт) і роздрібну торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Фізична особа підприємець ОСОБА_2 як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області.

29 травня 2009 року посадовими особами державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 0080/12/14/23/2166810240. В ході перевірки були виявлені наступні порушення: роздрібна торгівля алкогольними напоями без ліцензії, що підтверджується актом перевірки від 29 травня 2009 року № 0080/12/14/23/2166810240, який підписаний без заперечень та зауважень фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 (арк. справи 6-7).

Згідно із Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790, на підставі акта перевірки від 29 травня 2009 року № 0080/12/14/23/2166810240 у відповідності із абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішенням державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11 червня 2009 року № 12140012/23-455 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700,00 грн. (арк. справи 8).

Рішення державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11 червня 2009 року № 12140012/23-455 про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано відповідачем 11 червня 2009 року, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_2 на примірнику рішення, копія якого долучена до матеріалів справи (арк. справи 8 зворотній бік).

У відповідності із пунктом 13 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790, рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.

В матеріалах справи відсутні відомості про оскарження відповідачем рішення державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області від 11 червня 2009 року № 12140012/23-455 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно із частиною 5 статті 17 Закону України 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (пункт 10 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790).

Враховуючи те, що відповідач рішення державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Луганської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11 червня 2009 року № 12140012/23-455 у встановленому законом порядку не оскаржив, внаслідок чого воно на момент розгляду справи є чинними та такими, що підлягає виконанню, а також те, що за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700,00 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 04 лютого 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України (р/р 31119106700080 в ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код одержувача 24046627, МФО 804013, код платежу 21081100) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 09 лютого 2010 року.

Суддя Т.І. Чернявська