Рішення № 77991323, 15.11.2018, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2018
Номер справи
1840/3515/18
Номер документу
77991323
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2018 р. Справа №1840/3515/18

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко І.Г.,

за участю секретаря судового засідання - Мельник О.П.,

представника відповідача - Іваницької А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про стягнення компенсації,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 (далі - позивач, ОСОБА_2) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області) про стягнення з відповідача на його користь компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії в сумі 59386,97грн.

Свої вимоги мотивував тим, що згідно Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 «Про затвердження Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати» має право на компенсацію втрати частини доходу у зв'язку із порушенням строку виплати пенсії в тому числі згідно рішення Сумського окружного адміністративного суду від 16.02.2018, яке набрало законної сили 23.04.2018.

Ухвалою суду від 21.09.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення осіб.

11.10.2018 до суду від ГУ ПФУ в Сумській області надійшов відзив на позовну заяву (а.с.19-20), відповідно до якого представник просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, виходячи з того, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 16.02.2018 у справі №818/8/18, управлінням у травні 2018 року було проведено перерахунок розміру пенсії позивачу з 01.01.2016. Доплату розміру пенсії за період з 01.01.2018 по 30.06.2018 у розмірі 41,82грн. була перерахована на рахунок ОСОБА_2 у липні 2018 року. Зазначив, що управлінням не порушені встановлені строки виплати та перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати». Всі перерахунки здійснені вчасно згідно з чинним законодавством. Доповнив, що рішенням суду від 16.02.2018 жодних зобов'язань до ГУ ПФУ в Сумській області про нарахування суми компенсації за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії не визначено, тому підстави для нарахування та виплати компенсації за втрату частини доходів відсутні.

Ухвалою суду від 12.10.2018 у справі було призначено судове засідання на 15.11.2018 та зобов'язано відповідача надати розрахунок перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 та докази її сплати у разі наявності (а.с.24).

26.10.2018 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив (а.с.27-31), відповідно до якої просив позов задовольнити. Зазначив, що посилання відповідача у відзиві на те, що виплата компенсації втрати частини доходів мала б бути зазначена у резолютивній частині рішення, є хибними, оскільки відповідно до статей 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.

В судове засідання позивач не з'явився, просив справу розглядати у його відсутності (а.с.40).

Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши наявні матеріали справи, заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи та об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вбачає необхідним позов задовольнити частково, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на пенсійному обліку у ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ, що вбачається з позовної заяви та відзиву на позовну заяву.

29.03.2018 відповідачем на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» було проведено перерахунок пенсії позивачу та визначено доплату за період з 01.01.2016 по березень 2018 року включно по 1900,18грн. за кожен місяць (а.с.36-37), разом 51304,86грн.

23.04.2018 набрало законної сили рішення Сумського окружного адміністративного суду від 16.02.2018 у справі №818/8/18, яким позовні вимоги ОСОБА_2 до ГУ ПФУ в Сумській області було задоволено. Так, зокрема, було визнано протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку ОСОБА_2 пенсії з 01.01.2016 та зобов'язано ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру (а.с.12-14).

На виконання вказаної постанови відповідачем 25.05.2018 зроблено ще один перерахунок пенсії за вказаний період та визначено доплату з 01.01.2016 по червень 2016 в розмірі по 6,97грн. за кожний місяць, разом 209,10грн. (а.с.23,38-39).

Як вбачається з витягу із списку на зарахування пенсії (а.с.42,43) та підтверджується поясненнями представника відповідача, позивачу у квітні 2018 року було виплачено доплату перерахованої у березні 2018 року пенсії, зокрема, за січень 2018 року у розмірі 1900,18грн. та лютий 2018 року у розмірі 1900,18грн. без нарахування компенсації втрати частини доходів, а також у липні 2018 року позивачу було виплачено доплату перерахованої у травні 2018 року пенсії, зокрема, за січень-червень 2018 року включно по 6,97грн. без нарахування компенсації втрати частини доходів.

Надаючи правову оцінку, що склались в даному випадку між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV, яка регламентує виплату пенсій за минулий час, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001.

Відповідно до статей 1, 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-ІІІ підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи). Така компенсація провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом. Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру: пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата (грошове забезпечення) та інші. Схожі норми містяться і в пп.2,3 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №159 від 21.02.2001.

Із наведеного вбачається, що дія зазначених нормативних актів поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендія, заробітна плата).

Основною умовою для виплати громадянину передбаченої ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV, ст. 2 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) на один і більше календарних місяців. При цьому компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією добровільно чи на виконання судового рішення.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 18.11.2014 (справа №21-518а14), а також Верховним Судом у постановах від 20.02.2018 (справа №336/4675/17), від 03.05.2018 (справа №703/5652-15а).

З матеріалів справи вбачається, що рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 16.02.2018 у справі №818/8/18, яка набрала законної сили, визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області щодо не здійснення перерахунку пенсії позивачу, починаючи з 01.01.2016. Отже, факт того, що відповідач з 01.01.2016 не здійснював належні нарахування та виплати суми пенсії не підлягає доказуванню, оскільки він встановлений судовим рішенням у спорі між тими самими сторонами.

Відтак, оскільки тривале нарахування та виплата пенсії у меншому розмірі, ніж передбачено Законом, за минулі періоди сталося з вини відповідача, а фактично такий перерахунок і доплати, зокрема, за січень 2018р. та лютий 2018р. по 1900,18 грн. були здійснені лише у квітні 2018 року, а доплати за січень-червень 2018 року по 6,97грн. були здійснені лише у липні 2018 року, суд дійшов до висновку, що позивач має право на компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з несвоєчасним отриманням щомісячних пенсійних виплат за вказані періоди, донарахованих і виплачених йому у квітні 2018 року та липні 2018 року.

При цьому, судом не приймаються доводи представника відповідача з приводу передчасності виплати такої компенсації за вказаний період, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п. 5 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 така компенсація повинна бути нарахована позивачу одночасно з виплатою пенсії за минулий період та виплачена в місяці, в якому здійснилася виплата пенсії. Тобто в даному випадку при виплаті у квітні 2018р. доплати за січень 2018р. та лютий 2018р., а також в липні 2018р. на виконання рішення суду додаткової доплати за січень-червень 2018р. відповідач самостійно мав нарахувати та виплатити позивачу компенсацію втрати частини доходів, у зв'язку з порушенням строків їх виплати, чого зроблено не було.

За твердженням представника відповідача строки виплати не були також порушені, оскільки нарахування перерахованої пенсії було проведено у березні 2018 року та травні 2018р., а виплата - відповідно у квітні та липні 2018р. Однак, вказані доводи, суд вважає також безпідставним, оскільки обов'язок з перерахунку пенсії у відповідача виник у січні 2016 року з набрання чинності змін до законодавчих актів, пов'язаних з перерахунком пенсії.

В той же час, позивач просить стягнути компенсацію втрати частини доходів фактично за період з 01.01.2016 по березень 2018 у розмірі 59386,97грн., в тому числі за січень 2018 року - 1940,27грн., за лютий 2018 року - 1922,98грн. та за березень 2018 року - 1902,08грн. (а.с.8).

Однак такий розрахунок компенсації здійснений позивачем не вірно.

Відповідно до пункту 4 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати грошового доходу. При цьому індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом.

В розрахунку, наведеному в позовній заяві, позивач обчислює суму компенсації як добуток доходу за відповідний місяць та індексу споживчих цін у відсотках, поділеного на 100. Водночас, Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 передбачено, що компенсація є добутком доходу на ПРИРІСТ індексу споживчих цін, поділений на 100. Приріст індексу споживчих цін - це показник динаміки, який характеризує на скільки одиниць змінився рівень індексу споживчих цін у звітному періоді порівняно з рівнем базисного періоду. Він обчислюється як різниця між індексом споживчих цін за звітний та базисний періоди.

Так, за проведеним в березні 2018р. перерахунку пенсії позивачу та частково виплаченої у квітні 2018р., сума компенсації, зокрема, за січень 2018 року буде обчислюватись наступним чином: 100,9*101,1=102% - величина індексу споживчих цін за період невиплати грошового доходу з січня 2018 року (при цьому, індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід та в якому виплачується дохід, згідно п.4 вказаного вище Порядку, до розрахунку не включається) по березень 2018 року;

102% - 100% = 2% - величина приросту індексу споживчих цін за період з січня 2018 року по березень 2018 року;

1900,18 (дохід, отриманий за січень 2018 року) х 2% (приріст індексу споживчих цін):100%=38,00грн. - сума компенсації втрати частини доходу за січень 2018 року.

Аналогічним чином обчислюється сума компенсації за лютий 2018 року, зокрема:

101,1-100%=1,1 % (величина приросту індексу споживчих цін за період лютий 2018р.-березень 2018р.);

1900,18 (дохід, отриманий за лютий 2018 року) х 1,1%:100%=20,90грн.

Що стосується березня 2018р., дохід за який в розмірі 1900,18грн. було виплачено у квітні 2018р., враховуючи, що відповідно до п.4 проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід та в якому виплачується дохід (в даному випадку березень та квітень 2018р.), до розрахунку не включається, а тому компенсація за даний період за виплату доплати у квітні 2018р. за березень 2018р. не нараховується.

Що стосується доплати, виплаченої у липні 2018р. у розмірі 41,82грн. у зв'язку з проведеним перерахунком у травні 2018р., сума компенсації, зокрема, за січень 2018 року буде обчислюватись наступним чином: 100,9*101,1*100,8*100,0*100,0=102,83% - величина індексу споживчих цін за період невиплати грошового доходу з січня 2018 року (при цьому, індекс споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, згідно п.4 вказаного вище Порядку, до розрахунку не включається) по червень 2018 року;

102,83% - 100% = 2,83% - величина приросту індексу споживчих цін за період з січня 2018 року по липень 2018 року;

6,97 (дохід, отриманий за січень 2018 року) х 2,83% (приріст індексу споживчих цін):100%=0,20грн. - сума компенсації втрати частини доходу за січень 2018 року.

Аналогічним чином обчислюється сума компенсації за лютий-червень 2018 року включно та складає: лютий 2018р. - 0,13грн., березень 2018р. - 0,06грн.,

Сума компенсації за квітень, травень та червень 2018 не нараховується, оскільки індекс споживчих цін, обчислений наростаючим підсумком починаючи з травня 2018р. не перевищує 100 відсотків.

Разом за період з січня 2018 року по березень 2018 року підлягає стягненню компенсація в сумі 59,29грн. (38,00+20,90+0,20+0,13+0,06).

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач має право на одержання компенсації втрати частини доходів за січень-березень 2018р. саме у розмірі 59,29грн., а відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково - у розмірі 59,29грн.

Також, суд не вбачає підстав для задоволення позову в частині зобов'язання відповідача виплатити ОСОБА_2 компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період 01.01.2016 по 31.12.2017, виходячи з наступного.

Як встановлено судом доплата до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 станом на момент розгляду справи, після проведених перерахунків, в тому числі на виконання рішення суду, не була перерахована позивачу.

При цьому, відповідно до п. 5 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 159 від 21.02.2001 та ст. 4 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» від 19.10.2000 №2050-ІІІ сума компенсації виплачується громадянам у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. Тобто, компенсація втрати частини доходів може бути нарахована лише на ту частину заборгованості, яка була фактично виплачена позивачу та в місяць виплати такої заборгованості.

Враховуючи відсутність підстав вважати, що право на отримання компенсації при відновленні виплати пенсії буде порушено відповідачем, задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.

Даний висновок суду узгоджується із позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеною в постанові від 10.07.2018 по справі №404/6317/16-а адміністративне провадження №К/9901/5696/17.

Відтак, враховуючи те, що ОСОБА_2 просить стягнути компенсацію втрати частини доходів, нараховану ним на доплату до пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, яка не виплачена позивачу, суд вважає такі вимоги ОСОБА_2 передчасними та такими, що не підлягають задоволенню.

Що стосується клопотання позивача про встановлення судового контролю, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу вказаної норми вбачається, що питання про надання звіту про виконання постанови вирішує суд, який прийняв судове рішення по суті спору не на користь суб'єкта владних повноважень. При цьому це є правом, а не обов'язком суду, який при вирішенні даного питання враховує, в тому числі наявність належних та допустимих доказів, які б свідчили про можливість ухилення відповідача від виконання прийнятого судового рішення.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, які б свідчили про імовірність ухилення відповідача від виконання даного судового рішення, позивачем таких доказів не надано, суд не вбачає підстав для застосування положень ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи вказане, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_2 з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань в рахунок повернення суму судового збору в розмірі 704,80грн., сплаченої позивачем за подання позовної заяви згідно квитанції від 14.09.2018 №13_12 (а.с.3).

Керуючись ст.ст. 90, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 255, 295, 297, п.15.5 Розділу VІІ Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м.Суми, вул.Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 211080313) про стягнення компенсації - задовольнити частково.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на користь ОСОБА_2 компенсацію втрати частини доходів, у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії у загальному розмірі 59,29грн. (п'ятдесят дев'ять грн.29коп.).

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, Сумська область, м.Суми, вул.Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 21108013) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) в рахунок повернення сплачений при подачі позову судовий збір в розмірі 704грн. 80коп. (сімсот чотири грн. 80коп.).

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст судового рішення складено 20.11.2018.

Суддя І.Г. Шевченко