Ухвала суду № 77991173, 14.11.2018, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2018
Номер справи
1540/4594/18
Номер документу
77991173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1540/4594/18

У Х В А Л А

14 листопада 2018 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Танцюри К.О.,

секретаря судового засідання - Орленко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації, треті особи Одеська обласна рада, ОСОБА_2, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Одеської обласної державної адміністрації, треті особи Одеська обласна рада, ОСОБА_2, про визнання протиправною бездіяльності Одеської обласної державної адміністрації щодо укладення контракту на посаду директора театру-художнього керівника комунального підприємства "Одеський обласний академічний російський драматичний театр", який повинен бути укладений з ОСОБА_2 у відповідності до вимог абзацу 2, абзацу 3 статті 19 Закону України "Про театри і театральну справу", зобов'язання Одеської обласної державної адміністрації здійснити дії з виконання вимог абзацу 2 статті 19 Закону України "Про театри і театральну справу" щодо укладення контракту на посаду директора театру - художнього керівника комунального підприємства "Одеський обласний академічний російський драматичний театр".

Ухвалою суду від 17.09.2018р. відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник відповідача заявила клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, зазначивши, що про факти та обставини, які начебто спричинили порушення прав, свобод та інтересів позивача, ОСОБА_1 дізналась під час проведення громадської експертизи діяльності Одеської обласної державної адміністрації громадською організацією «Фонд дитячих юнацьких та молодіжних конкурсів», керівником якого вона є, тобто у грудні 2017року.

Представник позивача заперечував проти задоволення зазначеного клопотання представника Одеської обласної державної адміністрації, вважаючи його безпідставним та зазначав, що про наявність підстав для звернення до суду із цим позовом ОСОБА_1 дізналась після одержання в середині квітня 2018 року на звернення №003-ода від 27.02.2018р. та звернення №004-ода від 05.03.2018р., направлені до відповідача на підставі одержаних результатів громадської експертизи, листа управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації №01-07/695 від 03.04.2018р.

Представник третьої особи не заперечувала проти задоволення зазначеного клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, суд встановив наступне.

Частинами 1, 2 ст.122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з позовної заяви, предметом розгляду справи є бездіяльність Одеської обласної державної адміністрації щодо укладення контракту на посаду директора театру-художнього керівника комунального підприємства "Одеський обласний академічний російський драматичний театр", який, на думку позивача, повинен бути укладений з ОСОБА_2. у відповідності до вимог абзацу 2, абзацу 3 статті 19 Закону України "Про театри і театральну справу".

Разом з тим, суд не приймає до уваги пояснення представника відповідача в обґрунтування підстав для залишення позовної заяви без розгляду, на те, що про порушення своїх прав позивач дізналась ще у грудні 2017 року під час проведення громадської експертизи діяльності Одеської обласної державної адміністрації громадською організацією «Фонд дитячих юнацьких та молодіжних конкурсів», оскільки, як свідчать матеріали справи, ОСОБА_1 на її звернення №003-ода від 27.02.2018р. та звернення №004-ода від 05.03.2018р., які були направлені відповідачу на підставі отриманих результатів громадської експертизи діяльності Одеської обласної державної адміністрації в частині виконання приписів ст.ст.21 - 21-5 Закону України «Про культуру», отримала відповідь від Одеської обласної державної адміністрації листом №01-07/695 від 03.04.2018р., яким і обґрунтовані позивачем її позовні вимоги.

Таким чином позивач, звернувшись 10.09.2018р. до Одеського окружного адміністративного суду із позовними вимогами про визнання протиправною бездіяльності Одеської обласної державної адміністрації щодо укладення контракту на посаду директора театру-художнього керівника комунального підприємства "Одеський обласний академічний російський драматичний театр", який, на думку позивача, повинен бути укладений з ОСОБА_2 у відповідності до вимог абзацу 2, абзацу 3 статті 19 Закону України "Про театри і театральну справу", не порушив шестимісячний строк встановлений КАС України.

Враховуючи викладене, суд вважає, що відсутні підстави для задоволення клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду.

Керуючись ст. ст240, 294 КАС України, суд-

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника Одеської обласної державної адміністрації про залишення позовної заяви без розгляду-відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя К.О. Танцюра