
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1340/5466/18
УХВАЛА
про відкриття загального позовного провадження в адміністративній справі
20 листопада 2018 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Л.Українки, 26) про визнання протиправними висновків, скасування наказу, -
у с т а н о в и л а:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання неправомірними висновків відповідача, що викладені у акті № 18/18-л/пл від 08.05.2018, складеного за результатами проведення планової перевірки додержання суб'єктом господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків належать до об'єктів із середніми та значними наслідками та у акті про відмову ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування від 08.05.2018 за № 18/18-л/пл/а; визнання незаконним та скасування наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції № 27-Л від 10.05.2018, в частині анулювання ліцензій, реєстраційний запис № 2013045689, виданої позивачу на підставі наказу № 59-Л від 13.12.2017.
Підставою звернення до цього суду є те, що відповідач, зробивши висновки про відмову позивача від проведення планової перевірки, не вжив належних та достатніх заходів для повідомлення про перевірку, обмежившись при цьому формальним надісланням повідомлення і без отримання інформації про те чи вручено таке повідомлення. Будь-якого акту про недопуск і фіксації такого факту у матеріалах, що надані позивачу, не має. Щодо існування акту про нібито відмову у проведенні перевірки, стало відомо після отримання копії такого за запитом. Також зазначено, що висновок Департаменту ДАБІ у Львівській області про ненадання документів, пояснень та інформації про перевірку, не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки у позивача не вимагалось надати будь-які документи, а такий висновок не є підставою для анулювання ліцензії.
Крім цього, зазначено, що Ліцензійна комісія та Державна архітектурно-будівельна інспекція України, приймаючи рішення про видачу наказу на підставі висновку комісії, не врахували викладених фактів та норм законодавства і за перше порушення, за умови таке мало місце взагалі, застосували найсуворішу санкцію, що саме по собі є порушенням ч. 2 ст. 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Вказане у сукупності порушило права позивача, у зв'язку з чим він звернувся до суду із цим позовом.
Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з правилами ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.
Підстав для повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття) не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність чи інші обставини не доцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України).
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального провадження суд враховує умови, передбачені ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України, в сукупності.
Отже, з врахуванням характеру спірних правовідносин, обсягу поданих доказів, суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 19, 49, 154, 160-161, 171, 248, ч. 3 ст. 257, пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и л а:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Призначити справу до розгляду за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 04 грудня 2018 року о 16:15 год., в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 1 поверх, зал засідань № 9).
4. Підготовче засідання проводитиметься судом у складі судді Качур Р.П. одноособово.
5. Відповідачу надати суду:
- усі належним чином засвідчені письмові докази на спростування вимог позовної заяви та усі документи (з представленням оригіналів), що були взяті до уваги чи повинні були бути взяти до уваги при прийнятті ними оскаржуваних рішень;
- відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).
6. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення, у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення, з врахуванням приписів ст. 163-164 Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення) повинні бути подані (завчасно надіслані) до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018,м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені у цій ухвалі строки, з наданням доказів надіслання таких іншим учасникам справи.
8. Звернути увагу учасників справи, що надання доказів здійснюється в порядку ст.79 КАС України, а витребування доказів згідно зі ст. 80 КАС України.
9. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, в розділі "Стан розгляду справи.
10. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу також надіслати примірник позовної заяви та доданих до неї документи.
11. Ухвала суду набирає законної сили законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена, крім з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
В частині порушення правил підсудності така може бути оскаржена у п'ятнадцятиденний строк з дати її ухвалення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Качур Р.П.